Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 10:49   #1
Poslovanje s otpadom (elektroničkim npr)

Zna li itko više o tome kako ide to s elektroničkim otpadom, kuda ga firme koje idu od kuće do kuće i prikupljaju ga, kasnije odvoze?

Da li su pogoni za rastavljanje tih stvarčica u hrvatskoj ili vani, koje su cijene za otkup elektroničkog otpada u tim reciklažnim ili otkupnim dvorištima/pogonima što već jesu?

i gdje se oni nalaze?

zanima me kako se tim firmama isplati prikupljati elektronički otpad od krajnjeg korisnika, tj isplati li im se dolaziti na svaku adresu posebno po 2 monitora i jedan daljinac i radio, ili je to samo sitna lova a ustvari igraju na veće igrače?

uglavnom, molio bih bilo kakve informacije u vezi ovog biznisa, kako ide i gdje se odvozi, gdje se obrađuje i prerađuje, otkupljjuje, što dalje, kamo se odvaža van?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:08   #2
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
Zna li itko više o tome kako ide to s elektroničkim otpadom, kuda ga firme koje idu od kuće do kuće i prikupljaju ga, kasnije odvoze?

Da li su pogoni za rastavljanje tih stvarčica u hrvatskoj ili vani, koje su cijene za otkup elektroničkog otpada u tim reciklažnim ili otkupnim dvorištima/pogonima što već jesu?

i gdje se oni nalaze?

zanima me kako se tim firmama isplati prikupljati elektronički otpad od krajnjeg korisnika, tj isplati li im se dolaziti na svaku adresu posebno po 2 monitora i jedan daljinac i radio, ili je to samo sitna lova a ustvari igraju na veće igrače?

uglavnom, molio bih bilo kakve informacije u vezi ovog biznisa, kako ide i gdje se odvozi, gdje se obrađuje i prerađuje, otkupljjuje, što dalje, kamo se odvaža van?
Business je interesantan, a karte su već odavno podijeljene. Gubiš vrijeme ulazeći u detalje (dubinu) priče.....
__________________
Guzi svrbica!
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:10   #3
ne kontam, daj pojasni.
tražim samo da mi se kaže gdje već etablirane firme odvoze svoj prikupljeni ee otpad i koliko dobiju po kilogramu?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:41   #4
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ne kontam, daj pojasni.
tražim samo da mi se kaže gdje već etablirane firme odvoze svoj prikupljeni ee otpad i koliko dobiju po kilogramu?
Postoje sakupljališta i oporabilišta. Mislim da je cca 1,50 kn/kg za skupljanje i 0,70 kn/kg za oporabu. Zadovoljan?
__________________
Guzi svrbica!
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:06   #5
Ima li netko konkretnu info za otkup EE otpada u HR??

Bavim se se prijevozom, između ostalog imam i besplatan odvoz bijele tehnike, automobila..., ali problem je s EE otpadom. Do sada sam ga mogao sakupiti na tone, ali nitko nema sluha za to, kontaktirao sam i ministarstvo okoliša..., ali još nisam dobio odgovor. Uglavnom ljudi imaju masu neispravnih televizora, računala..., a nemaju kuda sa tim, a ja isto tako nemam kuda sa tim jer za sada ne znam nikoga tko bi to i po kojoj cijeni otkupljivao, pa ako netko zna nešto više o otkupu EE otpada neka mi javi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:47   #6
spectra media
cezar
cios

pogledaj na ove adrese.. spectra media vrsi oporabu ee otpada, s tim da sekundarne sirovine izvozi van.
Audrey87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:47   #7
Znači konkretno, ima li u HR netko tko bi otkupljivao EE otpad, ove firme koje su gore navedene one samo preuzimaju besplatno, a agencija za zaštitu okoliša vjerojatno plaća kooperante koji to sakupljaju, tako da navedene firme sa time nemaju ništa. Agenciju na broj: 01/488-6840 je nemoguće dobiti.

Eto ako netko zna može mi se javiti na PM ili ovdje, jer ima dosta firmi i fizički ljudi koji to nude i traže da se odveze u što kraćem roku, ali još nisam sve ove mjesece našao nikog tko je zainteresiran za suradnju ili koncesiju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:58   #8
Imam jedan stari TV i monitor - mogu li igdje u RH dobiti bar 10kn za to? Ak neke firme dolaze besplatno po taj EE otpad, vjerojatno ga negdje i prodaju - jer ništa nije besplatno zapravo.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:34   #9
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Imam jedan stari TV i monitor - mogu li igdje u RH dobiti bar 10kn za to? Ak neke firme dolaze besplatno po taj EE otpad, vjerojatno ga negdje i prodaju - jer ništa nije besplatno zapravo.
ee otpad ide u shreder koji sve to uništi i dalje se sirovine razvrstavaju
dakle njih zanima samo Cu, Al i takve stvari...jel stvar radi il ne ne to je nebitno
ak ih oćeš prodati stavi u oglasnik i sretno
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:37   #10
Koliko sam čuo u Njemačkoj još moraš platit da ti odvezu taj otpad.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.