Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 17:33   #21
Thumbs up mondeo rulz

malo kasnim, al ako jos nekoga zanima......vozim Ford Mondeo karavan 2.0 tdci 2008 godiste koji sam doslovno slucajno kupio jer sam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.....nisam nikad ni razmisljao kupiti takav auto,ali pozalio nisam, dapace svakim danom me taj auto odusevljava sve vise i vise, problema jos nisam imao, fantasticno se vozi,brz na autocesti,a potrosnja 6,5 litara...oprema Titanium, po meni najbolja opcija....ostalo nije bitno jer je sve podredjeno uzivanju u voznji....moja preporuka za sve koji vole voziti cak i malo agresivnije!
odlican auto
Ramazzotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:34   #22
dobar dan narode! imam jedno pitanje. zanima me, ako mi netko moze reci, ukratko o Ford Mondeo (2.0 ili 1.8 dizel), od 2008 pa nadalje. kakav je motor i koje su mu mane??? hvala vam unaprijed! pozdrav!
dbrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:24   #23
Quote:
dbrki kaže: Pogledaj post
dobar dan narode! imam jedno pitanje. zanima me, ako mi netko moze reci, ukratko o Ford Mondeo (2.0 ili 1.8 dizel), od 2008 pa nadalje. kakav je motor i koje su mu mane??? hvala vam unaprijed! pozdrav!
To je dobar auto, jeftin kod nas nije VAG, ali nije losiji od njega sigurno.
Motor 2.0 tdci PSA jako stedljiv i elastican, mijenjac odlican, udoban i stabilan.
Ako ne ides u ovlasteni , odrzavanje je jako povoljno.
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:00   #24
Moj je 2.0 Tdci sa Trend opremom,bez greške, u oglasu je ako koga zanima
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:13   #25
Quote:
dln kaže: Pogledaj post
Moj je 2.0 Tdci sa Trend opremom,bez greške, u oglasu je ako koga zanima
jel te zanima zamijena za Octaviju 1.9 tdi 2008. uz tvoju nadoplatu cca 1000 eura
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:18   #26
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
jel te zanima zamijena za Octaviju 1.9 tdi 2008. uz tvoju nadoplatu cca 1000 eura
hvala zamijene me ne zanimaju .
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:46   #27
Quote:
dln kaže: Pogledaj post
hvala zamijene me ne zanimaju .
A što da imam Golfa za zamijenu ,a
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 01:18   #28
Sto bi on dao tebi full size automobil I 1000eura za kompakta?
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:44   #29
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Sto bi on dao tebi full size automobil I 1000eura za kompakta?
A znaš kako je kod nas, golf je vrijedniji od bilo čega , bez obzira na klasu.
Fordovi i nisu baš na cijeni. Za moju Octaviju nedavno mi lik nudio Golfa 5-icu i malo siće. Ja odbio, moj auto je bolji . Mondea sam imao više puta prilike voziti i stvarno je super auto za super cijenu. Jedino je malo zeznut za po gradu,jer je stvarno velik auto, tako bez stražnjih parkirnih, pripremi boju
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:19   #30
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
A znaš kako je kod nas, golf je vrijedniji od bilo čega , bez obzira na klasu.
Samo je problem sto ti vozis octaviu a ne golfa.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 19:08   #31
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
A znaš kako je kod nas, golf je vrijedniji od bilo čega , bez obzira na klasu.
Fordovi i nisu baš na cijeni. Za moju Octaviju nedavno mi lik nudio Golfa 5-icu i malo siće. Ja odbio, moj auto je bolji . Mondea sam imao više puta prilike voziti i stvarno je super auto za super cijenu. Jedino je malo zeznut za po gradu,jer je stvarno velik auto, tako bez stražnjih parkirnih, pripremi boju
67th ne zanima me ni golf ni octavia, ni bilo koji drugi auto, jednostavno mi je Mondeo 3. auto postao i nemam kamo sa njim i ne treba mi. Nedavno sam kupio manji auto gradske klase i dobio službeni, tako da ne trebam ništa više govoriti.
Imao sam prilike prodati ispod cijene , ali ga nedam švercerima, ne žuri mi se, a i malo mi je žao ,jer je još uvijek jako dobar. Za otvorenu cest ne trebam govoriti, nijedan premium mi nemože pobjeći, a za grad, treba malo vremena, pa se čovjek nauči.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 20:37   #32
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Samo je problem sto ti vozis octaviu a ne golfa.
Nije problem, Octavia je bolja od Golfa.
dln, sve ok,razumijem.
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:03   #33
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
Nije problem, Octavia je bolja od Golfa.
dln, sve ok,razumijem.
Da kopija je bolja od originala. dacija je bolja od renaulta.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:52   #34
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Da kopija je bolja od originala. dacija je bolja od renaulta.
Seat od Golfa isto bolji. Sve je to logično.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:17   #35
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Da kopija je bolja od originala. dacija je bolja od renaulta.
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Seat od Golfa isto bolji. Sve je to logično.
troleri, odskakutajte nekamo, ili zajebavate,ili ste totalne neznalice, golf je bez obzira na međuosovinski razmak neusporedivo manji auto od octavije,sve drugo je isto osim značke, što je uostalom svakom vrapcu na grani danas poznato.
to što imate kojekakve kante i svoja iskustva pišete iz časopisa i gledajući ona dva olinjala majmuna iz automotiva, to je drugi par rukavica
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 23:37   #36
To su sve auti na istoj platformi, i nema neke velike razlike.

Ok, golf ima malo bolju izolaciju, malo finije materijale, možda finije podeseno podvozje, u svemu je mrvicu profinjeniji, ali nisu to ne znam kakve razlike. Kladim se da većina ljudi ne bi ni skužila te razlike...

Prije bi primijetili razliku na stražnjoj klupi u korist Octavie (prtljažnik da i ne spominjem). Ukratko, kome treba prostor neće ni gledati golfa, drugome ce on biti sasvim dovoljno velik.

Ontopic, Mondeo je stvarno prostran, stražnji dio malo ruznjikav (to bi mu lako oprostio), podvozje vrhunsko. U tamnijim bojama i unutrasnjost izgleda sasvim pristojno. Koliko vidim vani su ljudi uglavnom zadovoljni s njima.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 23:53   #37
@dln
Koji je motor u Mondeu?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:07   #38
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
troleri, odskakutajte nekamo, ili zajebavate,ili ste totalne neznalice, golf je bez obzira na međuosovinski razmak neusporedivo manji auto od octavije,sve drugo je isto osim značke, što je uostalom svakom vrapcu na grani danas poznato.
to što imate kojekakve kante i svoja iskustva pišete iz časopisa i gledajući ona dva olinjala majmuna iz automotiva, to je drugi par rukavica
Golf,octavia,leon to je redosljed mozes se radit blesav al to je istina. posjedujem dva goifa i oba su noviji od tvoje octavie. A to sto je octavia iza malo veca i ima veci bunker me zaboli.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:30   #39
Quote:
dln kaže: Pogledaj post
Imao sam prilike prodati ispod cijene , ali ga nedam švercerima, ne žuri mi se, a i malo mi je žao ,jer je još uvijek jako dobar. Za otvorenu cest ne trebam govoriti, nijedan premium mi nemože pobjeći, a za grad, treba malo vremena, pa se čovjek nauči.
a kak znaš da je riječ o šverceru????

eto, ja dođem sa kolegom pogledat, on malo temeljitije to pregleda i ja ponudim nešto manju cijenu a ti ćeš "e nemože za preprodavače"
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 16:08   #40
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
@dln
Koji je motor u Mondeu?
2.0 Tdci , 130 KS .
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a kak znaš da je riječ o šverceru????

eto, ja dođem sa kolegom pogledat, on malo temeljitije to pregleda i ja ponudim nešto manju cijenu a ti ćeš "e nemože za preprodavače"
Šverceri obično nude 1000-1200 eura ispod cijene, opet ga ponude nekome par stotina eura niže i obavezno traže punomoć, ne žele normalno raditi prijepis vozila.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.