Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2016., 08:52   #641
Quote:
Ingenius kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Jel trebam upisati poziv na broj odobrenja kada uplacujem nekome na ziro racun, uplacujem preko mobitela?
Ne trebas nista upisati pod broj odobrenja...
Eventualno stavis model ako te trazi hr 99
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 07:42   #642
PITANJE:
Web stranica i pripadajuća knjiga u istoj tematici, privatna fizička osoba, želi ponuditi oglašavanje u oba (online i tiskano izdanje), jednokratno plaćanje, za web zauvijek, za knjigu za sva izdanja.
Ugovor o sponzorstvu ili o dijelu? Uplata bi išla na žiro, a oni plate porez i na kraju dostave podatke za IP karticu. No što je sa izdavanjem računa?
Hvala
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:59   #643
Brzinsko pitanje jer sam se brzinski iznerirao.
Materi (78 g.) mi je lokalni preprodavač uvalio staru novčanicu od 100kn.
Llik neće ni da čuje-kao nema šanse da je on i sl.
Kako sam se raspitao, lokalne podružnice banaka te novčanice ne mjenjaju a takođe ni podružnica fine.
Pitanje, može li se negdje ta novčanica zamjeniti ili da je ritualno spalim?

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:33   #644
Mislim ali nisam sigurna da se u HNB to uzima, ali ako nisi iz ZG, više će te koštati trošak puta nego to vrijedi.

Ostavi za buduće naraštaje za uspomenu na jedno doba......

Ja imam kovanicu od dvadeset pet kuna - nema ih nigdje u opticaju više, znam jer skoro pa svakodnevno premečem novce, još je važeća moneta, ali je čuvam već godinu dana, a tako bude i ostalo.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:43   #645
ima 25 taša koliko hoćeš u fini, samo ih nedaju van, jer nemaju aparate za brojanje u dućanima i to im stvara problem.
Jedna prodavačica, biti ću pristojan, kaže meni da su joj rekli iz obračuna blagajni, da ne uzima više te od 25.
Ja rekao samo vi to uzmite, a ako nećete, pozovite mi odmah inspekciju, da vidimo gdje to nemožeš platiti u hrvatskoj sa hrvatskim kunama.
Začudo uzela je, ja ih imam doma oko 40, ali mi se neda s babama prepirati na kasam, pa ne plaćam sa njima više.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 10:33   #646
Pitanja oko Zatvaranje Udruge

Zdravo,

Želim zatvoriti udrugu koja je neaktivna već neko vrijeme.
Kad sam išao pitati u Županiju (Koprivnica) u sobu za udruge, nisu mi baš najbolje objasnili.
Rekli su da trebam napisati izvještaj, a kad sam pitao da li ima gdje neki primjer ili upute, rekli su da pogledam na internetu. Ugl.
Na internetu nisam našao neke korisne informacije niti dobar primjer.
Pisao sam nekoliko izvještaja, ali kod ovoga baš i nisam siguran kojim postupkom to treba napisati.

Može li mi netko pomoći oko toga ili usmjeriti me gdje se mogu informirati?

Hvala!
tigerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 19:42   #647
Što točno znači slijedeći izraz "povlačiti robu po prodaji"?

Što točno znači slijedeći izraz "povlačiti robu po prodaji"?
__________________
:)
ZrelaKruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 03:48   #648
valjda misliš, 'povlačiti robu iz prodaje'?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 21:37   #649
Na internetskoj stranici traze broj kreditne kartice da se mogu koristiti dalje tom stranicom.
Nemam kreditnu karticu ( navedene visa, master, amex i jos neka ...over), kako sad?
Imam obicnu od tekuceg racuna koja ima naslikano master, dal to vrijedi, ili
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 08:20   #650
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
Na internetskoj stranici traze broj kreditne kartice da se mogu koristiti dalje tom stranicom.
Nemam kreditnu karticu ( navedene visa, master, amex i jos neka ...over), kako sad?
Imam obicnu od tekuceg racuna koja ima naslikano master, dal to vrijedi, ili
Na kartici od tekućeg ti je znak Maestra ne Mastera i nije kreditna kartica. I što sad, pa valjda napraviti kreditnu karticu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 18:34   #651
Ma,da, to sto si rekao...
Znaci, nikako se ne moze svtom tekucom?

Ok, onda nista.
Nema sanse da idem u te kreditne kartice ,znam da ce mi tih 8 $ mjesecno za sto bih je kao trebala narasti samo tako. No way. ( ne mislim da bi me oni izvarali, nego znam sebe)
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 19:52   #652
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
Ma,da, to sto si rekao...
Znaci, nikako se ne moze svtom tekucom?
Možeš probati ali definitivno nije kreditna (btw. negdje se može plaćati i sa njom ali to obično piše).
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
Ok, onda nista.
Nema sanse da idem u te kreditne kartice ,znam da ce mi tih 8 $ mjesecno za sto bih je kao trebala narasti samo tako. No way. ( ne mislim da bi me oni izvarali, nego znam sebe)
Za 25 kn možeš napraviti prepaid kreditnu karticu koja funkcionira kao kreditna ali je debitna tj. kao i sa tom od tekućeg možeš potrošiti samo ono što imaš na njoj.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 18:13   #653
Ako tko može molim, da ne ponavljam pitanje, neka odgovori ovo ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post57742493
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 20:01   #654
Trebao bih ići na četveromjesečnu praksu u Zürich. Trebam li platiti razliku njihovog i našeg poreza u Hrvatskoj? Ako da, prati li porezna uprava digitalno koliko gdje zarađujem ili imam prilike praviti se glup i ne platiti razliku poreza?
__________________
La diplomatie sans une armée, c'est comme la musique sans instruments.
alfis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 23:17   #655
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Brzinsko pitanje jer sam se brzinski iznerirao.
Materi (78 g.) mi je lokalni preprodavač uvalio staru novčanicu od 100kn.
Llik neće ni da čuje-kao nema šanse da je on i sl.
Kako sam se raspitao, lokalne podružnice banaka te novčanice ne mjenjaju a takođe ni podružnica fine.
Pitanje, može li se negdje ta novčanica zamjeniti ili da je ritualno spalim?

pozdrav
HNB ih mijenja bez ikakvih troškova. Znam jer tamo idem barem 2-3 puta mjesečno i često i sam nosim stare. Ako si u Zagebu odeš do HNB-a i pitaš gdje je blagajna (sporedni ulaz). Rade od 8:00-13:00 sati.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 21:15   #656
Quote:
alfis kaže: Pogledaj post
Trebao bih ići na četveromjesečnu praksu u Zürich. Trebam li platiti razliku njihovog i našeg poreza u Hrvatskoj? Ako da, prati li porezna uprava digitalno koliko gdje zarađujem ili imam prilike praviti se glup i ne platiti razliku poreza?
Da si sam odgovorim:
PDF u kojem stoji da Švicarska s EU razmjenjuje podatke tek od 1. 1. 2017., a zapravo će se prva razmjena dogoditi 1. 1. 2018.

Dakle, imam prilike praviti se glup, jer naša porezna uprava ne može doći do podataka o mojem računu u švicarskoj banci.
__________________
La diplomatie sans une armée, c'est comme la musique sans instruments.
alfis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:16   #657
Ima li netko iz Zagreba da je sutra na zatvaranju Baume, popodne nekad kao posjetitelj?
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:25   #658
Dali ima u Hr fond da ima dionice rudara zlata i srebra u svom portfelju ?
__________________
Nil satis nisi optimum !
MALEDETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 23:22   #659
Quote:
MALEDETA kaže: Pogledaj post
Dali ima u Hr fond da ima dionice rudara zlata i srebra u svom portfelju ?
Peter Schiffov je dostupan i u RH.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 11:29   #660
Šta je s ovim ukidanjem novčanice od 500 eur? Koliko vidim od 2018. prestaju s tiskanjem ali šta s onima u opticaju? Da li to treba mijenjati ili će i dalje vrijediti? Jel zna netko nešto više o tome?
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.