Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2013., 21:33   #261
samo da prijavim.popravljala u četvrtak zub,šesticu,u splitskom domu zdravlja.stavilo mi bilu plombu.0 kn.



forza splitski dom zdravlja
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:52   #262
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
samo da prijavim.popravljala u četvrtak zub,šesticu,u splitskom domu zdravlja.stavilo mi bilu plombu.0 kn.



forza splitski dom zdravlja
ma daj?! a di točno? jesi ti tamo upisana ili si samo došla i rekla da bi plombu?
mislim, moja zubarica isto spada pod d.z. ali ona naplaćuje i to po novome 220-260 kn bijele plombe, prije je to bilo 50 kn, bez računa.
Ja stvarno više ne znam ko je tu lud, jedni govore jedno, drugi drugo.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 01:22   #263
Evo jos veselih novosti: hzzo od 1.7. ukida ugovore svim ortodontima (barem na podrucju Zagreba, koliko sam za sada cuo) osim faksu i perkovcevoj. Win win situacija - hzzo koji je u dugu od valjda 2 milijarde kuna pa zatvara pipu i stanoviti starosjedioci u doticnim ustanovama cija se ugledna imena povlace i ovdje; oni se rjesavaju konkurencije te kanaliziraju platezno sposoban visak u svoje privatne ordinacije.
Sto to konkretno znaci? Vasa djeca u praksi vise nece moci dobiti aparatic, tj cekat ce godinama.
Sljedeci korak, kada drzava jos malo ode u glib, je ukidanje ortodoncije u cijelosti osim za najteze slucajeve.

Sto se doma zdravlja tice, koliko vidim i cujem, ljudi i dalje ne hrle u gomilama po svoje besplatne mostove, plombe i slicno kod ugovornog lijecnika, niti pljuste tuzbe protiv onih koji naplacuju doticne usluge, dakle situacija je nazalost za sve one koji bi htjeli da smo kao Kuba jos po starom.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:57   #264
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ma daj?! a di točno? jesi ti tamo upisana ili si samo došla i rekla da bi plombu?
mislim, moja zubarica isto spada pod d.z. ali ona naplaćuje i to po novome 220-260 kn bijele plombe, prije je to bilo 50 kn, bez računa.
Ja stvarno više ne znam ko je tu lud, jedni govore jedno, drugi drugo.
u zg u domu zdravlja ista stvar - sve besplatno! (mislim da oni koji nemaju dopunsko moraju nesto nadoplatit)


@ juji
da li privatnici i ovi drzavni zubari nabavljaju i koriste iste materijale? razmisljam si zasto da kod privatnika platim, ako to isto, istu plombu od istog materijala mogu dobiti u domu zdravlja besplatno?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:08   #265
šta se mostovi u dz rade besplatno? meni je moja dr rekla da toga više nema
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:30   #266
za mostove ne znam, jer nikad nisam radio nista vece na zubima osim plombe....ali znam da ovi s dopunskim osiguranjem ne plaćaju neke stvari koje ostali bez dopunskog moraju platiti...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:31   #267
Naravno da se ne rade besplatno ali malo iznad je bila rasprava i prema odredjenim dokumetima se krivo moze zakljuciti da se rade, tj neki su to i zakljucili, potaknuti jednim politicki motiviranim ravnateljem iz Dalmacije koji je odlucio skupljati poene u sukobu s nasom strukom. Cijela prica se nekako najvise lomi na plombama. Stanje je za sada generalno jos uvijek isto, tj svaki dom zdravlja vodi svoju politiku, a sudeci prema blagajni i dugovima hzzo-a, bit ce jos samo gore.

Sto se tice materijala - doktor u dz mora narucivati materijale posebnim kanalima te ima limit, a cesto se desi i da mjesecima ceka odredjene artikle, sto je za posao grozno. Ipak, kvaliteta rada ovisi vecim dijelom o doktoru i zato to treba biti primarna vodilja u odabiru - osobno ili necje tudje pozitivno iskustvo. 70% njih nazalost nisu motivirani jer rade u losim uvjetima, davno su se opustili i ne prate struku, a svaki dan imaju ludnicu od guzve zbog lose postavljenog sustava. Cesto cete na forumu procitati da se ljudi zale na takve i traze nove dr. Takodjer, ni privatni status odmah ne jamci da se radi o super doktoru...to je vrlo individualno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:18   #268
@ juji

pa nisi mi uopce pomogao s ovim .......ja i dalje trazim zubara, vrijeme ide, a strah me da mi neki ne upropasti zube.....sorry na offtopicu ali vec kad sam te uhvatio, koliko puta godišnje smijem promijeniti zubara? pitam bas zbog toga, ako odem kod novog i vidim da ne valja, moglu li odmah nastaviti traziti dalje?

Zadnje uređivanje GLAVATAR : 28.06.2013. at 12:36.
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:24   #269
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ma daj?! a di točno? jesi ti tamo upisana ili si samo došla i rekla da bi plombu?
mislim, moja zubarica isto spada pod d.z. ali ona naplaćuje i to po novome 220-260 kn bijele plombe, prije je to bilo 50 kn, bez računa.
Ja stvarno više ne znam ko je tu lud, jedni govore jedno, drugi drugo.
dom zdravlja iza škole gripe.

upisana sam tamo.

meni je stvarno dopizdilo da pored osnovnog i dopunskog zdravstvenog osiguranja plaćam 70kn za čišćenje kamenca i 250 kn za plombiranje.sad mi je sve to besplatno.

edit-šta se tiče stanovitog ravnatelja splitskog doma zdravlja na kojeg aludira jujigatame,a koji kao skuplja političke poene u sukobu sa stomatološkom komorom,ono,briga me.

mogu samo reć-go petric,go
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 28.06.2013. at 12:32.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:25   #270
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
dom zdravlja iza škole gripe.

upisana sam tamo.

meni je stvarno dopizdilo da pored osnovnog i dopunskog zdravstvenog osiguranja plaćam 70kn za čišćenje kamenca i 250 kn za plombiranje.sad mi je sve to besplatno.

edit-šta se tiče stanovitog ravnatelja splitskog doma zdravlja na kojeg aludira jujigatame,a koji kao skuplja političke poene u sukobu sa stomatološkom komorom,ono,briga me.

mogu samo reć-go petric,go
da, u pravu si skroz. Ma nema šanse da joj plaćam ove bezvezne plombe, prebacit ću se kod nekog pri domu zdravlja ako primaju, ova moja se izgleda ipak odvojila od njih...čoviče imam osnovno i dopunsko a sve živo plaćam. Nekidan u gina u d.z. 150 kuna, jučer plomba 220 kn, ma bježi.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:42   #271
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
@ juji

pa nisi mi uopce pomogao s ovim .......ja i dalje trazim zubara, vrijeme ide, a strah me da mi neki ne upropasti zube.....sorry na offtopicu ali vec kad sam te uhvatio, koliko puta godišnje smijem promijeniti zubara? pitam bas zbog toga, ako odem kod novog i vidim da ne valja, moglu li odmah nastaviti traziti dalje?

Nisam siguran više, prije je bilo jednom godišnje, sada može i češće, a navodno se može i odmah po upisu ali moraš pisati zamolbu i obrazloženje.
Znam da ovo nisu bile utješne riječi ali situacija s dobrim stomatolozima je nažalost takva

ps na čišćenje kamenca imate pravo besplatno 2x godišnje, ne plaća se 70 kn
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:38   #272
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
da, u pravu si skroz. Ma nema šanse da joj plaćam ove bezvezne plombe, prebacit ću se kod nekog pri domu zdravlja ako primaju, ova moja se izgleda ipak odvojila od njih...čoviče imam osnovno i dopunsko a sve živo plaćam. Nekidan u gina u d.z. 150 kuna, jučer plomba 220 kn, ma bježi.
pribaci se.
ma neću iz principa više plaćat najosnovnije moguće usluge pored osnovnog i dopunskog zdravstvenog osiguranja.ne dam.i zaboli me neka stvar za stomatološku komoru i šta oni kažu.

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post

ps na čišćenje kamenca imate pravo besplatno 2x godišnje, ne plaća se 70 kn
je,u teoriji.u praksi,u splitu svi zubari koji su pri hzzo-u,osim ovih u domu zdravlja,uredno naplaćuju čišćenje kamenca.upravo zbog takvog jednog koji mi je naplatija 70kn,sam se i prebacila u dom zdravlja.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 20:14   #273
Kolika je prosječna cijena popravka zuba u EU?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 23:58   #274
ovisno o kojoj zemlji govorimo...
ali računaj minimalno 30-40% skuplje nego kod nas...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:47   #275
Ima,li negdje jeftiniji ortopan u ZG od 200 kn?
Ima li razlike u cijeni radi li se o djetetu?
__________________
Blog
HudsonRiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 21:36   #276
pozdrav.

koja je otprilike cijena kod privatnika za skidanje crnih plombi i stavljanje bijelih, konkretno na sestici i sedmici? sami zubi su da kucnem o drvo, kvalitno popravljeni i drze se odlicno ali plombe su ogromne i ruzne, stoga trebaju ici vani.

takodjer ako se dobro sjecam cisceni su kanalici (pa stoga vjerojatno i ispunjeni), tako da ne znam da li se to mijenja pri promjeni plombe te time utjece na cijenu u konacnici

hvala
Pobocnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:42   #277
Quote:
HudsonRiver kaže: Pogledaj post
Ima,li negdje jeftiniji ortopan u ZG od 200 kn?
Ima li razlike u cijeni radi li se o djetetu?
nema...
i nema veze što je dijete u pitanju...postupak snimanja je isti i slika nije ništa manja
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:43   #278
Quote:
Pobocnik kaže: Pogledaj post
pozdrav.

koja je otprilike cijena kod privatnika za skidanje crnih plombi i stavljanje bijelih, konkretno na sestici i sedmici? sami zubi su da kucnem o drvo, kvalitno popravljeni i drze se odlicno ali plombe su ogromne i ruzne, stoga trebaju ici vani.

takodjer ako se dobro sjecam cisceni su kanalici (pa stoga vjerojatno i ispunjeni), tako da ne znam da li se to mijenja pri promjeni plombe te time utjece na cijenu u konacnici

hvala
cijena kompozitne troplošne plombe = 300 - 500 kn ovisno o ordinaciji
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 05:16   #279
vadio donji desni umnjak u bjelovaru kod privatnika 200kn,nije bilo sivanja,samo anestezija i vađenje
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 01:11   #280
to je normalna cijena za obično vađenje zuba...toliko bi platio i da si vadio šesticu, trojku, jedinicu...
alveotomija umnjaka je kod privatnika nešto sasvim drugo
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.