Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 22:57   #321
Teško je reći bez da pokažete digitalni ortopan, zasta ovisi o puno toga. Po knjizi mogu i mostovi i implantati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 18:33   #322
Ako moderatori smatraju da ovo treba premjestiti na neku prikladniju temu, neka tako i učine.
----

Danas me mama zamolila da na Internetu nađem Pravilnik o ortopedskim i drugim pomagalima sa pripadajućim cjenikom (ako takav postoji) iz razloga što je ovih dana krenula popravljat zube nakon nekog vremena.

Nakon što sam našao taj Pravilnik na stranici HZZO, vidim da je objavljen i u NN.

Međutim, taj Pravilnik (NE njegove izmjene, dopune, ispravci) objavljen je 16.01.2012. godine. Nažalost, poglavlje IV. DENTALNA POMAGALA (članci 64 do 71) prestalo je važiti Pravilnikom o izmjenama i dopunama Pravilnika o ortopedskim i drugim pomagalima objavljenim 29.03.2013. godine.

Sad ne razumijem, s obzirom da se radi o pravu na dentalna pomagala, moje pitanje bi glasilo: na koja dentalna pomagala ima moja majka sa navršenih 65 godina?

Atrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 12:54   #323
ljudi jel zna ko na stomatoloskom u zagrebu koliko dodje ciscenje kanala tj lijecenje zuba. nemam dopunsko pa me zanima koliko to kosta tamo :/
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:36   #324
http://www.poslovni.hr/hrvatska/novi...ovitost-229603
znači, po novom dobiju čisto 17000kn + glavarinu po pacijentu npr. od3-18god 45kn x br.pacijenata + usluge koje ne plaća hzzo ? akoima 2000pacijenata dobije cca 50 000kn neto?
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:52   #325
kako se kreću cijene noćnih udlaga kod privatnika?
nalivpero1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:05   #326
Quote:
masaccio kaže: Pogledaj post
http://www.poslovni.hr/hrvatska/novi...ovitost-229603
znači, po novom dobiju čisto 17000kn + glavarinu po pacijentu npr. od3-18god 45kn x br.pacijenata + usluge koje ne plaća hzzo ? akoima 2000pacijenata dobije cca 50 000kn neto?

Glavarina koju navodiš je na godišnjoj razini - smanjena sa 190 na 45, ali je uveden fiksni mjesečni dio koji služi za hladni pogon, i ti troškovi su zaista takvi. Ono na čemu se dobiva dodatno je tzv DTP, dakle učinjeni postupci koje pokriva HZZO, a on iznosi (dodatno) max 180% iznosa glavarine. Računica je dosta složena jer ovisi o puno faktora, ali za sada neke drastične promjene nema - ide se u smjeru uvođenja usluga x cijena što je i ok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:06   #327
Quote:
nalivpero1 kaže: Pogledaj post
kako se kreću cijene noćnih udlaga kod privatnika?
od 500-1500 kn
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:18   #328
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
od 500-1500 kn
hvala na odgovoru. samo ne razumijem o čemu ovisi cijena, dosta je velik raspon. pretpostavljam da je ova najviša cijena za obje čeljusti?
nalivpero1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 14:16   #329
Ne, o ordinaciji i o načinu izrade - uzimanja otiska, o tome ti ovisi i kvaliteta udlage Udlaga ti ide samo na jednu čeljust
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:09   #330
Imam mostove stare 6 godina. Medjutim primjetila sam ima vec dugo vremena da mi se na jedinici trojci i sedmici na spoju izmedju zuba i mesa vide nekakve kao crne crte ... uglavnom crno je. Moj zubar mi je rekao da tu nema spasa nego promjena mosta i da je to radi toga sto se meso povlaci s vremenom i da je jedino moguce napraviti vece zube. Predlaze mi da zamjenim jednu stranu 7 zuba i kaze da ce to kostati 7000 kn.

S obzirom da bi to radila sad po drugi put zelim napraviti zaista da valja i da estetski izgleda odlicno. On mi je rekao da su mi radili najboljim materijalom tj porculanom. Medjutim nejasno mi je kako to crno probija na spoju mesa i zuba? Ja nisam u hr trenutno a kad dodjem zeljela bi se obratiti i nekom drugom radi misljenja ( zagreb i okolica). Neki prijedlozi?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:11   #331
Citala sam temu u medjuvremenu i ponesto pohvatala. Dakle zelim zamjeniti metal porculan jer je sudeci po ovome sto pisete on krivac za te crne crte izmedju zuba i mesa, za cirkon keramiku. Ne bi mijenjala sve. Mijenjala bi jedinice, dvojku i trojku lijevo. Je li to izvedivo?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:37   #332
Tako je, crna crta se pojavljuje kod metal keramike i to je u fronti nezgodno. Ako imate solo krune (da nisu vezane u blok), mogu se promijeniti samo navedene, a ako ne, onda se mora skidati cijela konstrukcija
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 16:13   #333
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Tako je, crna crta se pojavljuje kod metal keramike i to je u fronti nezgodno. Ako imate solo krune (da nisu vezane u blok), mogu se promijeniti samo navedene, a ako ne, onda se mora skidati cijela konstrukcija
Hvala na odgovoru. Nisam sigurna. Kako to provjeriti? Nisam u hr. ali cu biti negdje na proljece. Medjutim ozbiljno razmisljam da kad dodjem da sredim to.
Inace zubi su funkcionalni ali me smeta taj estetski dio. Isto tako radje bi zamjenila ta prva fronatlna 4 i napravila ih u boljem materijalu nego svih 7 i platila vise za 4. Ima li nacin da sama provjerim jesu li vezani ili ne? Ovako 'od oka' mislim da mi je jedna jedinica solo... Cini mi se nemoguce da je cijeli niz od jedinice do sedmice... Logicnije bi mi bilo da je u dva niza radjeno. Uglavnom, kako mogu sama provjeriti ako mogu?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:33   #334
Uglavnom ako vam konac može proći između članova, razdvojeni su...a vidi se i na ortopanu
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 05:06   #335
Pitao bih za zubne navlake,da li postoji mogučnost kakog dostupnoga sredstva kako bi se izblijedile ,ne mislim sad na nekaka poliranja isl? hvala.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:20   #336
Nažalost ne...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 20:21   #337
Koliko sad kod zubara koji radi preko hzzo dodju bijele plombe?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 21:16   #338
U fronti besplatne, od 3jke pa na dalje prema min cjeniku Komore
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 22:24   #339
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
U fronti besplatne, od 3jke pa na dalje prema min cjeniku Komore
a to bi bilo?jel jedni mi kazu ovoliko,drugi onoliko
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:37   #340
Evo, ja danas kod svog platila 120kn, nekak skuplje nego prošle godine.
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.