Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 23:23   #1
je li nas nakon njemacke preuzzela amerika ?

Nisam siguran da li ovo ide pod gospodarstvo ili politiku ali amerika je intalirala svoje ljude od predsjednice do premijera . Njemacka se nasla u gadnom stanju zbog izbjeglica sto sasvim sigurno nije spontano . Sada koji je plan amerike za hrvatsku . Medij vec imaju N1 televiziju , vlast imaju , poceli su nas naouruzavati . Ali ok tema je gospodarstvo da li sada slijede i americke investicije ?
Kusto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:31   #2
Nemam pojma samo znam da nikad nismo vladali sobom ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:44   #3
Kakav promašen uvodni post.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 14:24   #4
Da nas barem netko preuzme, barem bi nam krenulo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 02:06   #5
Austro-Ugarska kakva nova ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:46   #6
Jedna od većih investicija njemačke je kupnja Dalmacijacementa koja bi tribala bit finalizirana sredinom godine. Preuzimanje od cemexa radi haidelberg cement. Lani su kupili Italcementi. Imaju moderan pristup proizvodnji i poprilično su odgovorni. Nisu baš rasipnici energije. Od 2005 imaju dodatna poszrojenja za pretvorbu otpadne topline u struju. Imaju tehnologiju izgradnje betonskih cesta,šta binama tribalo bit zanimljivo.
Siemens ima vrlo dobru suradnju na podrčju elektrenergetike,elektronike,upravljanja sustavima,automatike i IT. Ali oni suglobalna tvrtka kao i ABB,pa ne znam imali ih smisla i navoditi.
Američanski uticaj na RH tlu raste dolaskom nove garniture na vlast. Isti će biti veći ukoliko se odaberu njihovi avioni za HRZ i obrnuto. Osim izvoza stručnog kadra i remonta jednog njihova broda nije mi poznat neki bolji deal s njima, osim političkog.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:36   #7
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Dalmacijacementa - haidelberg cement. Imaju moderan pristup proizvodnji i poprilično su odgovorni. Nisu baš rasipnici energije.
Di ćeš moderniju proizvodnju od Dalmacijacementove. takoreći sve je automatizirano s minimumom ljudi ,rudarska oprema skoro uvijek nova jer se nabavlja na leasing a stara 5-6 godina prodaje u bosnu.
a ja sam mislija da je več prodan

MONTERREY, MEKSIKO 12. KOLOVOZA 2015. – CEMEX, S.A.B. de C.V. (“CEMEX”) (NYSE: CX) danas je objavio da je potpisao ugovor o prodaji svog poslovanja u Hrvatskoj, uključujući i imovinu u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji, kompaniji Duna-Dráva Cement za otprilike 230,9 milijuna eura.
- See more at: http://www.cemex.hr/CEMEXnajavljujep....YBmnRAFX.dpuf
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 07:32   #8
Quote:
Nisam siguran da li ovo ide pod gospodarstvo ili politiku ali amerika je intalirala svoje ljude od predsjednice do premijera . Njemacka se nasla u gadnom stanju zbog izbjeglica sto sasvim sigurno nije spontano . Sada koji je plan amerike za hrvatsku . Medij vec imaju N1 televiziju , vlast imaju , poceli su nas naouruzavati . Ali ok tema je gospodarstvo da li sada slijede i americke investicije ?
Yup, ameri nas preuzoše!


Al Orešković najvjerojatnije nema puno veze s time (iako nije ni to isključeno), Kolinda je naravno potpuno druga priča ona je američki robot od glave do pete.

I bome imamo sreće što su nas preuzeli jer smo inaće u gadnom qrcu.


E sad ako neko ima na pameti trilaterale, masone i te spikice o tome neznam puno al ono što znam je da je ovo samo logičan hod stvari zato što ulazimo u veeeoooma zanimljiv ekonomski, a pogotovo geopolitički period.

Ako vas zanima više definitivno pročitajte The next decade od Georgea Friedmana koji je vlasnik Stratfora.

Stratfor je inače "CIA for hire" za korporacije i medije (barem se tako oglašavaju, što znači da nije baš tako al nije ni potpuna laž)

U knjizi je u potpunosti predvidio ovo cijelo sranje s ukrajinom a bogami nije ni daleko bio sa ISIS-om te Azerbaijđanom i Armenijom te mnogim drugim stvarima...

pošto je prošlo neko vrijeme nisam siguran u kojoj je knjizi više puta pisao o hrvatskoj i njezinoj ulozi u regiji pa ću ostaviti i link od druge, puno zanimljivije knjige, The next 100 years

Naravno da su šanse da je čak i djelom upravu dosta male ali je jako zanimljivo znati kako Ameri sa geostrateškog polja gledaju na sve ove situacije i kako će najvjerojatnije razmišljati njihove glavonje (Stratfor zapošljava ljude iz američke vojske i raznih troslovnih agencija)

Loša vijest za nas je da će srbi najvjerojatnije ponovno počet srbovat u susjedstvu ohrabreni zbog rusa i njihove ponovno stečene svjetske "reputacije". Dobra vijest je da to samo i je reputacija. Naime Rusi polagano gube moć a kad oni gube moć i još su stjerani u kut oni postanu jako agresivni. Recimo jedan podatak, Rusi imaju zadnji budjet od samo 207 milijardi dolara za usporedbu mi imamo nešto više od 20 milijardi dolara, a Ameri troše pet puta više od cijelog ruskog buđeta samo na vojsku.

Što se tiče nas u cijeloj toj priči mi smo od nedavno postali puna ingerencija Amera, naime Britanci su se nedavno u potpunosti povukli (bye bye Mesiću govno) a s njemcima niko nije siguran kaj će biti i to će u budućnosti biti najveća nepoznanica zato što njima rusi pašu ko budali šamar, al o tome nekom drugom prilikom...

Mi smo geostrateški, uz Poljsku i Rumunjsku na iznimno važnom položaju za Amere zbog nekoliko stvari;

1)Ruski utjecaj najdalje doseže do Srba (po novom i Madžara al vidjet ćemo kak će to završiti) a samim time Ameri moraju kontrirati di im mi pašemo savršeno. Zbog toga će Ameri raditi sve što mogu da nas vojno, politički i ekonomski uzdignu (naravno ni oni nemogu raditi čuda a pošto mi imamo HDZSDP koji aktivno rade protiv nas možda i ovo uspijemo sjebati).

Ameri tu u biti igraju staru Rimsko i Britansku igru moći. A pošto će Rusi preko Srba pokušavati rovariti mi ćemo biti protuteža i policajac u susjedstvu. Zato se u zadnje vrijeme i promijenila retorika u bosni oko trećeg entiteta tako da će vjerojatno biti upgradan Daytonski sporazum.


2)Imamo Luku Rijeka i obalu koja je savršena za LNG terminale koji će biti jako važni zbog tereta i plina koji će iz očitih razloga imati važnu ulogu u nadmudrivanju Amera i Rusa. A kolko smo mi retardirani narod dokazuje činjenica da je PPD (vlasnik je Pavao Vojnović koji je ruski igrač i dobar partijski vojnik HDZ-a i još bolji frend onog govneta Vrdoljaka iz HNS-a) nedavno kupio luku ploče i namjerava kupiti Petrokemiju.

Još samo fali da nam domoljubi do kraja prodaju INU Orbanu pa možemo u ropotarnicu povijesti otići kao narod Kvislinga.

3) Jozef Pilsudski je još 1920-ih sanjao o Intermarumu kao obrana od Rusa te se sad ta ideja itekako aktualizirava, to sad Kolinica pokušava brendirati kao njenom originalnom idejom pa nešto kvokoče o Baltik-Jadran-Crno more vezi. Kak god da se to nakraju zove, tri zemlje koje će biti na izlazu prema moru u tom savezu smo mi, Poljaci i Rumunji.

4) Kasnije bi se trebao razviti dosta čudan odnos između Turaka i Amera tako da ćemo opet mi biti u jebenoj žiži.

Al sam ga namlatio

Uglavnom možemo gadno najebat a možemo se i jebeno vojno, politički i daleko najvažnije ekonomski razviti bez da najebemo tak da će biti zanimljivo

P.S. još samo da instaliramo Kasicha za precjednika US of A-a pa da vidimo ko je čiji pijun
kulezoglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:23   #9
Samo da nam Ameri dozvole stampanje novaca bez ikakvog pokrica i nemogucnost inflacije kao sto to oni rade pa bi zivjeli bolje od Svicarske.
djobu68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:55   #10
@ kulezoglu

nekako mi tvoje teorije ne drže baš vodu. američani imaju strahovit vanjski i unutrašnji dug. zbog istrage imaju nesuglasica sa SA kraljevskom kućom, koji su glasno razmišljali i o prodaji US obveznica u ogromnom iznosu. američkim interesima veća je prijetnja kina, nego rusija. a rusiji je važnije izać na još jedno misto na mediteranu. bila im je zanimljiva RH,MNE, ali obe su rekle ne. put i prihodi od ruskog plina su neminovni za zapad. pitanje je samo koliko ćemo mi bit u stanju ubrat za sebe od toga.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 09:57   #11
Kasnite jedno 27 godina sa sumnjom o 'preuzimanju'.

Jasta nas je preuzela. Tamo negdje jos 89.-90. Nakon sto je otisao prvi 'ćaća'. Isto kao i Irak, Libija, Sirija i sl. Zakuhaju izdaleka, a kad se slegne promijeni se kompletna interesna slika.

Ne budite naivni. Nikad to nije bilo samo zbog Hrvata i Srba. Medjusoni nacionalizam je samo bio put. A konacno se definiralo ulaskom u NATO. Ovo sto vidite danas (figure na vlasti, unistenje industrije i ostataka poljoprivrede, osiromasenje vecine hrvatskih gradjana, iseljavanje) je samo posljedica.

Ima masu stranih, europskih, neutralnih politologa i povjesnicara koji su toga misljenja. Inace ne citam takve knjige pa se ne mogu vise sjetiti. Ali se moglo s vremena na vrijeme cuti na televiziji ili procitati u intervjuima. Stranim, naravno u RH nikad. U stvari lazem. Pisao je Kulic, no njega nitko bas previse ne ferma jer smo jos uvijek zabavljeni drvljenjem o srpsko-hrvatskom pitanju, raznim Jasenovcima, Jadovkama i Bleiburzima. Ja to u dzuture sve cesljam preko istog ceslja. No poanta je da se ne okrecemo sutra i ne promisljamo svoju politicku i nacionalnu buducnost. Nego smo zaglavljeni u proslosti, a promice nam sira slika.
Ili nam cak i ne promice. Nego samo bespomocno gledamo.

http://noam-chomsky.tumblr.com/post/...anipulation-by

Ako se dobro sjecam negdje u ovom intervjuu je Kulic jos prije nekoliko godina lijepo objasnio kako je tekao taj put preuzimanja od strane 'amerike' (ovo o Kokolindi i Oreskovicu okacite, to su samo laksi simptomi).
https://www.youtube.com/watch?v=Y4jSWX63a78

http://monthlyreview.org/2007/10/01/...of-yugoslavia/



Ja kada gledam kako se sve poslozilo danas, pogotovo ekonomski aspekti - vjrerujem poprilicno u tu teoriju. No to je samo moje osobno misljenje. Dopustam da se drugi ljudi ne slazu.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:00   #12
I tako, dok mi pomalo pocinjemo 'uzivati' u svojoj novostecenoj neokolonijalnoj ulozi, sve se vec odavno zna.
Samo se u RH niti zna, niti pise, niti se uopce zeli znati. Onako, metodom noja, zabiti glavu u pijesak i drviti uvijek po istome je svakako lakse nego pojesti vlastito govno. Tako da kriticne mase nema. Niti ce je biti. I ne samo mi. Svi narodi na ovim prostorima obozavaju denial i uzgajaju svoje 'istine'. A siru sliku ne vide.

Svatko je sam odgovoran za vlastitu sudbinu. Ja nisam odgovorna za sudbinu cijele drzave. Ali jesam za svoju. I to je razlog zasto se nikada vise necu i ne zelim vracati.

Nemam se cemu vracati.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:08   #13
Meni je sasvim jasno da, za stjecanje samostalnosti, je bila potrebna pomoc i financijska podrska (dijaspore) izvana. Ali da se nimalo necemo izboriti za svoje nacionalne interese je iz one pozicije bilo skroz nezamislivo. Sta drugo reci nego: glup narod. Slaveni. Slaves.

A mi smo ucinili i gore od toga. Nakon visestoljetnog kmetskog polozaja u razno raznim monarskim kombinacijama i 40 godina jugoslavenske 'unije', nakon sto su tisuce ljudi pobijene i raseljene u ratu '91-'95. mi opet, na vrat na nos i totalno nekriticno, ulazimo u novu uniju. Jer neka druga varijanta bas i ne postoji. (nije onaj bivsi mehanicar Tito bas ni bio toliko lud sa svojim nesvrstanima).

Pa to je da se upucas.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 00:14   #14
Pa ljepo je to Einstein sazeo u jednu recenicu

"Ima dvije stvari koje su beskonacne "Svemir" i "Ljudska glupost", mada za ovo prvo jos nisam siguran"
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:01   #15
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Di ćeš moderniju proizvodnju od Dalmacijacementove. takoreći sve je automatizirano s minimumom ljudi ,rudarska oprema skoro uvijek nova jer se nabavlja na leasing a stara 5-6 godina prodaje u bosnu.
a ja sam mislija da je več prodan

MONTERREY, MEKSIKO 12. KOLOVOZA 2015. – CEMEX, S.A.B. de C.V. (“CEMEX”) (NYSE: CX) danas je objavio da je potpisao ugovor o prodaji svog poslovanja u Hrvatskoj, uključujući i imovinu u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji, kompaniji Duna-Dráva Cement za otprilike 230,9 milijuna eura.
- See more at: http://www.cemex.hr/CEMEXnajavljujep....YBmnRAFX.dpuf

Pa ima i modernijih od ovih u Dalmacijacementa. Triba bi vidit kineske ili japanske. Čak i ove u indiji imaju iskorištavanje otpadne toplinske energije bolje. Frekventno regulirane motore, svašta nešto. U svitu je trend (njemačka,U.S.) ugradnja betonskih kolnika,elektrifikacija željeznice i pribacivanje tereta na željeznicu (EU). Zbog sigurnosti,manjeg zagađenja i još nekih ušteda, ka šta se dešava zbog gužvi.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.