Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2006., 17:06   #1
Violina

molim vas ako mi netko može pomoći, dobio sam u ostavštinu violinu za koju znam da je jako stara, a ima samo jednu jedinu oznaku a to je ta unutar violine piše STRADIVARI 1735 i ima nekakav pečat. sve to se vidi kroz otvore na violine. pretpostavljam da nije original stradivarijeva već model nekog drugog proizvođača. ako itko ima nekakva saznanja o takvim violinama molim da mi se javi, unaprijed hvala!
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 17:09   #2
ma jebeš to, trebaš je strgat na komadiće i izložit kao post modernističko umjetničko djelo
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 17:31   #3
da

to bi bilo super, ili je baciti za grijanje u peć, ma ne ima li ko pojma o violinama
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 17:40   #4
ma to šugavo drvo od trešnje, nebuš se s tim niš zgrijal...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 17:42   #5
bolje ju je ugraditi na pod
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 17:45   #6
e vidiš, to ti je ideja
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 23:26   #7
Quote:
dadozd kaže:
molim vas ako mi netko može pomoći, dobio sam u ostavštinu violinu za koju znam da je jako stara, a ima samo jednu jedinu oznaku a to je ta unutar violine piše STRADIVARI 1735 i ima nekakav pečat. sve to se vidi kroz otvore na violine. pretpostavljam da nije original stradivarijeva već model nekog drugog proizvođača. ako itko ima nekakva saznanja o takvim violinama molim da mi se javi, unaprijed hvala!
Vjerojatno se radi o Lamoureux Stradivarius iz 1735 koja je ukradena i jos uvijek nije pronadjena, a ti si ludo bogat covjek, jer je to jedna od najskupljih violina na svijetu. Jedini problemcic je sto ju nije izradio Antonio vec njegov sin Francesco i to joj umanjuje cijenu za jedno pola milijuna dolara.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 00:47   #8
je, i ja mislim da je tako...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 03:35   #9
Kad sam bio mali, imali i mi u školi jednu takvu...samo je uz "A. Stradivarius Fecit, Cremona bla bla" bila još i naljepnjic kao "Restauratum tisuću osamsto i neke..."
Enivej, ovo za Stradivarija je valjda bila sprdnja, očigledno, ali je fakat imala najbolji zvuk od svih...
Uglavnom, do danas se proizvode violine s natpisima "Stradivarius tisuću sedamsto i neke", većina su kineske kištre, može ih se naći i za 1 (jedan) dolar. Ako želiš da izgleda starije, platiš dva dolara...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 14:30   #10
Quote:
parliament kaže:
Vjerojatno se radi o Lamoureux Stradivarius iz 1735 koja je ukradena i jos uvijek nije pronadjena, a ti si ludo bogat covjek, jer je to jedna od najskupljih violina na svijetu. Jedini problemcic je sto ju nije izradio Antonio vec njegov sin Francesco i to joj umanjuje cijenu za jedno pola milijuna dolara.
ma nije nažalost jer piše da je: made in germany. saznao sam da je proizvedena od 1921-1939, koliko bi ona mogla vriditi??? ovako točno piše a. stradivari 1735, pa pečat, pa made in germany?
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:32   #11
Niccolo Amati - violina

Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2







Zille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:50   #12
Blago ti se! Reci mi jeli imaš kakve podatke o gudalu te violine?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:07   #13
lijepa violina bome, no ima malo preširoke bokove za moj ukus!
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 11:29   #14
Ima kod nas, mislim u Zagrebu, stručni procjenitelj violina, koji će ti najbolje znati reći o čemu je riječ. Nemoj se mnogo nadati, u 99,9% slučajeva riječ je samo o kopijama Amatija, Stradivarija ili Guarnerija - no i neke od tih kopija mogu biti prilično vrijedne.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:45   #15
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
Ima kod nas, mislim u Zagrebu, stručni procjenitelj violina, koji će ti najbolje znati reći o čemu je riječ. Nemoj se mnogo nadati, u 99,9% slučajeva riječ je samo o kopijama Amatija, Stradivarija ili Guarnerija - no i neke od tih kopija mogu biti prilično vrijedne.
molim Vas da mi neko da ime i broj telefona nekog procjenitelja (frendica želi prodat violinu staru 200-injak godina) a neznam da ju uputim..
Ferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:33   #16
Niccolo Amati - violina

Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2







Zille is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:18   #17
Quote:
Zille kaže:
Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2








To ti nije stvar za forum. Odes u najblizi muzej ili glazbenu kucu u upitas tamo, ja mislim da ce ti prije tu violinu ako je Amatijeva kupit Lakatoš, i Ignac Šen neg neko ovdje, ako je prava mozes minimalno od nekog bogatasa dobit dva miliona eura(Stradivarijeva osla za 9 i pol...)A tesko vjerujem da je to Amati, a mozda i je, ne kuzim se u violine bas najbolje...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:37   #18
Note za violinu!

Ako itko zna gdje mogu pronaći note za violinu, i osnove za naučiti svirati!!
Tek krećem u te vode! Thnx.
pauza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 16:35   #19
Koliko imaš godina?Nemoj krivo shvatiti jer te to pitam s razlogom.Naime,violina ima svoja pravila,ako imaš više od osam i nikada prije ju nisi svirala teško da ćeš ju uspijeti savladati.Ne pišem ti zato da bih te spustila već zato da se ne razočaraš.Violina se počinje učiti s tri-četiri godine(znam iz iskustva),no note svejedno možeš gledati.Potraži ih u gradskoj knjižnici na AV-odjelu.A ako ti je želja za sviranjem jaka možeš svirati klavir(glasovir),harfu ili neki puhački instrument(osim flaute i fagota jer se i to počinje u najmlađim godinama).
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:00   #20
Quote:
balerina kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?Nemoj krivo shvatiti jer te to pitam s razlogom.Naime,violina ima svoja pravila,ako imaš više od osam i nikada prije ju nisi svirala teško da ćeš ju uspijeti savladati.Ne pišem ti zato da bih te spustila već zato da se ne razočaraš.Violina se počinje učiti s tri-četiri godine(znam iz iskustva),no note svejedno možeš gledati.Potraži ih u gradskoj knjižnici na AV-odjelu.A ako ti je želja za sviranjem jaka možeš svirati klavir(glasovir),harfu ili neki puhački instrument(osim flaute i fagota jer se i to počinje u najmlađim godinama).
Ajde mala, ako nemaš pojma dati neki pametan savjet onda ne piskaraj nebuloze da bi si prikratila vrijeme!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.