Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2006., 12:29   #1
Question Pretilost u trudnoći i prije nje

Ja sam jedna ogromna ženska (cca 30 kg viška),htjela bih bebu,znam da nije zdravo sa previše kila zatrudniti ali me čisto zanima iskustvo ako je netko zatrudnio sa recimo 100 kg .Kako je prošla trudnoća,koliko kila u trudnoći je dobila,kako je prošao porod i slično.

Kod mene su poremečeni hormoni,štitnjača mi nije baš ok a imam i PCOS.Na je sen krečemo na detaljne pretrage a do tada se nadam barem 10 kg manje.
hvala
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 13:26   #2
pa ako si vec krenula s korekcijom kilaze, mislim da nema zapreke radovati se trudnoci. jedino se ozbiljno pozabavi tom stitnjacom jer sam i ja prije trudnoce, morala na nekakve testove, pa su mi vec pisali i upozoravali po forumu da to i nije tako bezazlena stvar
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 11:26   #3
ah, eto ja sam ti još jedna od takvih. imam malo viška kila, poremećaj štitnjače, PCOS i nakon godinu dana truda, ipak sam ostala trudna. a toga koliko ću se udebljati me malo frka... Ali ipak razmišljam samo o toj maloj bebici... sve ostalo će biti ok
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 20:10   #4
ma to je najzdraviji stav
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 07:29   #5
chiara a kojem se višku kila radi (ako nije bad)?!
Čestitam na bebici i uživaj u trudnoći
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 10:07   #6
mislim da taj visak nikad sa zenske strane nije objektivan. recimo ja mislim kako sam u trudnocu krenula s 10kg viska, a BMI mi je super. Tak da bucek (bas mi je cool nick) ne se zivcirati i prvo si pogledaj BMI, pa onda reci koliko si fakat, po tvom misljenju debela. Nije da te optuzujem, ali neka mi zene fakat znamo pretjerat!

http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 14:35   #7
Čuj BMI je 38-preeeeeeeeeeevisok!!!!
Kad sam rekla ogromna ženska-to sam i mislila

by
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 23:55   #8
Prije trudnoće smršavila sa 114,70 na 83,00.....divota....i tada ostala trudna, nisam jela nego žderala, i to cijelu trudnoću. Išla rodit sa 128 kg. Porod super lagan i brz ( cca 1,50 sat ), Došla iz bolnice sa 114,00 ( ajde tješim se da je otišlo 14 kg na porodu.
Sad sam opet na opakom režimu, i topim se polako, ali planiram i drugu bebicu , pa baš me briga, sve će se to srediti, uživaj i opusti se....
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 07:23   #9
Quote:
čupica kaže:
Prije trudnoće smršavila sa 114,70 na 83,00.....divota....i tada ostala trudna, nisam jela nego žderala, i to cijelu trudnoću. Išla rodit sa 128 kg. Porod super lagan i brz ( cca 1,50 sat ), Došla iz bolnice sa 114,00 ( ajde tješim se da je otišlo 14 kg na porodu.
Sad sam opet na opakom režimu, i topim se polako, ali planiram i drugu bebicu , pa baš me briga, sve će se to srediti, uživaj i opusti se....
Super mi je kako se "nosiš" sa prevelikom težinom, ali...
Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ? Prvenstveno mislim na zdravstvene probleme u trudnoći (visok tlak, dijabetes...).A šta su ti rekli lječnici, nije li to opasno za bebu i tebe ?
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:46   #10
Quote:
monika13 kaže:
Super mi je kako se "nosiš" sa prevelikom težinom, ali...
Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ? Prvenstveno mislim na zdravstvene probleme u trudnoći (visok tlak, dijabetes...).A šta su ti rekli lječnici, nije li to opasno za bebu i tebe ?
Zašto misliš da on ima nešto protiv Nekima je važna - osoba.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 03:44   #11
Quote:
ema1 kaže:
Zašto misliš da on ima nešto protiv Nekima je važna - osoba.
jer nosi zdravstveni rizik, a protiv toga bi čovjek koji planira s njom provest život mogao imat neš protiv?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 09:40   #12
Quote:
alexxx kaže:
jer nosi zdravstveni rizik, a protiv toga bi čovjek koji planira s njom provest život mogao imat neš protiv?
On ne planira s njom provesti život, on ga provodi kolko je za shvatit iz posta, a o zdravstvenom riziku bi se dalo pričati - što je priznajem istina i nije zanemarivo.
Moj post je bio reakcija na ovu rečenicu:

Quote:
Nemoj se ljutiti, ali šta tvoj muž kaže na tvoju težinu, ipak su to velike brojke ?
Ne spominje ona brigu o zdravlju... čini mi se.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:31   #13
iduća rečenica je ´´prvenstveno mislim na zdravstvene probleme´´ pa mi se čini da nije mislila ´´a jel mužu smeta što ne izgledaš ko kate moss´´
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:11   #14
Je, monika je bas spominjala probleme u trudnoci i porodu. Mislim, hej, u trudnoci dobijes JOS 10 kg minimalno, i ak to sjedne na 30 viska...
Trenutno imam vise kila nego ikad u zivotu, i mada to nije nest puno za moju visinu, osjecam na koljenima i stopalima da im nije milo. Al to su sretne kile

A sad da velim svoje misljenje.
Da sam se udala za Zaka Houdeka, ne bih rijec rekla jer je to moj izbor - sto vidis, to ces i dobit

Al da mi se muz sad uprasi, a zaljubila sam se i udala za nekog normalnog, tretirala bih to kao jednu vrstu nemara i nebrige prema nasoj vezi (i njega prema sebi, al to nije tema). U izabranom trenutku, ali direktno, bih mu rekla da mi je manje privlacan takav.
Je, vazna je osoba - a ja sam zavoljela nekoga tko sebe voli i brine se o sebi, tko rjesava probleme umjesto da ih utopi u hrani (ili bilocem drugom).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:43   #15
da debljina

ostala sam trudna s 85, nakon bozica i n. godine, krenula na dijetu po 10 kg manje, pala u nesvjest, osla kod doktora i reko - čestitam, u drugom ste stanju!
mislim, what the fuck..
dobila 30 kila u trudnoci. morala mirovat. ekleri, ekleri, ti divni ekleri...
zver ima 11 mjeseci. imam 41 kilu manje..
inace sam 182 visoka.
pa ti vidi...
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:45   #16
Sidora kako si izgubila 41 kg????????KAKO!!!!!!!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:52   #17
--

kak mislis kako? pa lako
nis nisam jela. i dakako aktivno bavljenje sportom...
trcanje za malom...
the best dien i've ever seen
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:04   #18
sidora, nije mi jasno, znaci situacija ide ovako
85kg pocetak - 10kg dijeta + 30 kg trudnoca - 41 kg poslije trudnoce = 64kg
svaka cast, skidam kapu i ako ikada otvoris centar zdravog zivota, vjezbanja i prehrane, ja sam ti prva musterija
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 14:48   #19
Kolegica s posla je stvarno poprilicno debela - na 155 visine ima skoro 90 kila. Bez zajebancije.

Ima sina od dvije godine, a svi smo na poslu budno pratili, skupa s njom, tu njenu trudnocu dan za danom. Bila je pod stalnim rezimom ishrane i dobila sve skupa 6 kg u trudnoci.

Znam da je bila jako disciplinirana s jelom tada. Poslije se opet vratila losim starim navikama - sad je iskritiziramo tu i tamo i podsjetimo na trudnocu.

Sjecam se da je dosta dugo pokusavala ostati trudna, sad, to ne mora uopce imati veze u konkretnom slucaju s debljinom.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:30   #20
pitanja pitanja

MAGIC BLUE, krivo si shvatila. sad imam 74 a ne 64. pocela sam s 85 i imala 10 kila viska. dobila 30. i skinula 41. sad sam ti na 74 negdje.
ono kaj sam shvatila jer sam si bila odvratna i kaj prakticiram i dalje - vrlo je jednostavno. puno vode, vise od dvije litre (ja uopce nisam pila), nis od klope nakon 6 popodne i mnogo vjezbe i trcanja. i danas to prakticiram. mislim da je jako vazno prestat jest - mislim, nisam to dosad prakticirala. al ono zbilja prestat. ja sam dosta papala. i obvezno svaki dan vjezbat. ne mora to bit fitness i ta sranja. mene to zivcira. al setnja recimo. guranje kolica izvrsno
mene vam je spasilo grickanje kostica. onih sjemenki. i bez soli. kad god me glad uhvati, odmah po tome. em nema kalorija, em te zasiti.
i cure - najvaznija stvar
na svijetu - ni to nisam znala - DORUCAK.
Kad bi me uhvatila kriza, odmah na telefon. i lajem lajem lajem. zbilja pomogne. imajte si nekog tko vas moze poslusat. pomaze
ne libite se bilo kojih metoda.
i puno srece
ak vam treba kakav savjet.
kiss
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.