Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2007., 15:14   #1
Exclamation Traka za trčanje - zbirna tema

Zanima me gdje da nabavim traku za trčanje da je ok kvaliteta a da me na zaboli glava od količine znamenaka u cijeni!?
anchi1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:28   #2
....kupiti traku za trčanje...je gotovo nemoguće...

Moje iskustvo traženja trake:

a) najskuplja i najbolja po kvaliteti je bila marke Kettler u Turbo sportu. Nažalost, cijena je bila oko 10 000-11 000kn.

b) srednju klasu smo pronašli u katalogu Intersporta za 4 700kn. To nam se učino best buy....ali nažalost, zakasnili smo i više ih nije bilo u trgovinama...rekli su nam da ih do jeseni neće niti nabavljati.

c) najjeftinija klasa je bila u Metro-u....dimenzije su bile premale...tako da kada si stao na nju...nisi znao kamo bi s rukama,a i činilo nam se po kvaliteti...da je to bacanje novaca.....cijene se slabo sjećam...1 500kn...tako nešto.


Laički savjet : trebaš gledati na dimenzije trake (ne smije biti preuska ili prekratka), sve bolje trake imaju podesiv nagib....i najvažnije od svega tvrdoća trake....pokušaj naći neku koja nije pretvrda, inače pate zglobovi.


Nadam se da sam bar malo pomogla....Sretno!



p.s. inače mi smo umjesto trake kupili sobni bicikl Kettler za 2 000kn...i prezadovoljni!!!
tonnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:21   #3
Prije pola godine sam kupila u Turbo Sportu Ketllerovu traku. Inace je 7000 ali je bila na snizenju i dobila sam ju za 5200. Dovoljno je velika, sa 10 nivoa nagiba, mjeracem pulsa..
Uglavnom jako mi se isplatila i super sam zadovoljna
_AndreA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:28   #4
Moja frendica prodaje traku za trčanje za 700kn jer se seli u novi stan, a ništa ju ne koristi. Traka je magnetska što znači da se ne pokrece na struju nego trčanjem, dok ti trčiš ona ide kad staneš ona stane...
pošto je njen dečko jučer stavio glas u oglasnik evo ja ću ti poslati na PM njegov broj pa nazovi i pitaj.
tamarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 00:13   #5
Ima li jos itko da ima traku za trcanje a kojim slucajem mu ne treba, ili zna gdje mogu nabaviti neku jeftinu?
mala_nives is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:53   #6
i ja bi traku za trčanje.....
jel ima tko????
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:56   #7
imam ja, al ju ne dam nikom
pa ljudi odite u cisalfu u king crosu, ima ih nekoliko modela a i cijene su različite od 4-16k kn.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:51   #8
i meni bi trebala traka,al je puno bolje otici u prirodu pa trcati,brate mili traka bez granica...u skoje smo se mi ljencine pretvorili,ja sam bas neki dan razmisljala o sobnom biciklu
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:26   #9
leptirice, nije traka zbog lijenosti napravljena. i sama si rekla kako bi rado neki dan izašla u prirodu al je bilo ružno vrijeme. zato kad imaš traku-loše vrijeme nije izlika, osim toga na traci postoje kompletni aerobni programi koji su daleko učinkovitiji od npr. trčanja po nasipu.
i ono što me zaprepastilo-kad brzo hodam na najvećem nagibu gubim više kalorija nego kad trčim po duplo manjoj uzbrdici
fino se uznojiš na toj traci, a ne moraš strahovat da ćeš navuć kakvu upalu pluća na ovoj magluštini.
tak da o traci sve najbolje
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:55   #10
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
leptirice, nije traka zbog lijenosti napravljena. i sama si rekla kako bi rado neki dan izašla u prirodu al je bilo ružno vrijeme.
Ne postoji loše vrijeme, nego samo loša oprema
3andrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:22   #11
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
leptirice, nije traka zbog lijenosti napravljena. i sama si rekla kako bi rado neki dan izašla u prirodu al je bilo ružno vrijeme. zato kad imaš traku-loše vrijeme nije izlika, osim toga na traci postoje kompletni aerobni programi koji su daleko učinkovitiji od npr. trčanja po nasipu.
i ono što me zaprepastilo-kad brzo hodam na najvećem nagibu gubim više kalorija nego kad trčim po duplo manjoj uzbrdici
fino se uznojiš na toj traci, a ne moraš strahovat da ćeš navuć kakvu upalu pluća na ovoj magluštini.
tak da o traci sve najbolje
vau,i koliko kalorija gubis na traci,kakva su tvoja iskustva
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 22:05   #12
Intersport ima akcijsku prodaju traka za trcanje (i raznih drugih sprava).

http://www.mercator.hr/_files/36366/fitness_2008.pdf
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 07:57   #13
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
vau,i koliko kalorija gubis na traci,kakva su tvoja iskustva
ako je vjerovati onom mjeraču kalorija, rekla bih 350-500 za cca 40ak min zagrijavanja/hodanja/trčanja na različitim nagibima
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:10   #14
Traka za trčanje

Moram se do proljeća pripremiti za fitness test (trčanje, za one koji ne znaju), a nemam gdje trčati. Teretane su mi stvarno daleko, vani će biti prehladno, a nije baš i da ne znam kamo bi sa sobom od slobodnog vremena...

Gdje ima za kupiti traka za trčanje i kako se kreću cijene?
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:42   #15
Evo imam doma traku za trčanje,obožavam trčati vani ali mama si ju je htjela kupiti(nema volje trčati sama vani) pa ću kad zahladi trčati na njoj...

Marka je Energetics,košta 5000 kn(ali je bila na sniženju).
Max. brzina je 16 km/h
Nagib je 17 stupnjeva(mislim bar).

E sad,malo mi je čudno jer nakon što sam ju isprobao imao sam i dalje osjećaj da mi se pod miče dok stojim(kad siđem s trake,čak i par sati nakon)
Ali čini se ok.
Nije neka top kvaliteta no čini se dosta stabilna i čvrsta.
Doma imam i orbitrek(nnije bio skup) pa ću kombinirati...
No ipak mi trčanje u prirodi ostaje najdraže
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 16:11   #16
Lijepa vijača košta 50-tak kuna (pa i manje), ne zauzima mjesta a njome vježbaš cijelo tijelo, te može biti krasni pandan trčanju u dane lošeg vremena. Ako ne i zabavniji. Eto, samo mali prijedlog....
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:19   #17
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Lijepa vijača košta 50-tak kuna (pa i manje), ne zauzima mjesta a njome vježbaš cijelo tijelo, te može biti krasni pandan trčanju u dane lošeg vremena. Ako ne i zabavniji. Eto, samo mali prijedlog....
Naravno,obožavam vijaču
Imaš bolji osjećaj za ravnotežu,koordinaciju,osjećaj laganih nogu.
Još ako je neka bolja,da nije od neke špage nego od teže "sajle"...
Odlična je...Imao sam jednu takvu,kućne izvedbe ali je dotrajala nakon silnog korištenja.
Bila je teža pa osjećaš napetost i u rukama...

Odlična stvar...
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:17   #18
Quote:
Plavi_Lav* kaže: Pogledaj post
Max. brzina je 16 km/h
Nagib je 17 stupnjeva(mislim bar).

E sad,malo mi je čudno jer nakon što sam ju isprobao imao sam i dalje osjećaj da mi se pod miče dok stojim(kad siđem s trake,čak i par sati nakon)
Moja žena ima traku, ali je maximalni nagib 10°, a brzina je također 16 km/h.
Ove vrtoglavice koje osjećaš u početku nestat će s vremenom.
Ma super je stvar ta traka za trčanje.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:33   #19
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Lijepa vijača košta 50-tak kuna (pa i manje), ne zauzima mjesta a njome vježbaš cijelo tijelo, te može biti krasni pandan trčanju u dane lošeg vremena. Ako ne i zabavniji. Eto, samo mali prijedlog....
Jel sa vijačom veliko opterečenje na koljena ?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 11:24   #20
Planiram kupiti neku spravu za vježbanje al ne znam kaj je najbolje (za smršavit) - traka, Orbitrek ili bicikl???

Šta mi preporučujete?
sita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.