Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 10:27   #41
Quote:
sigihr kaže: Pogledaj post
Postovani Forumasi imam curicu 13 god. staru ima asmu,krvari iz nosa vec dva mjeseca,jake upale ispod osiju i u sinusima,drasticne glavobolje,bolove u nogama,alergija koja se menja,pocele su ucestale depresije i agresivnost,gubi volju za skolom i tesko joj je pratiti nastavu jer da spava 15 sati ona se vec nakon kratkog vremena umara i nije sposobna pratiti program u skoli ,zaboravlja,nema koje Dr nismo prosli nema vise aparata koji nismo prosli ali sve je svodi na isto " to je kod djece normalno jos ak su asmaticari i alergicari,ktome jos i upale sinusa cela i ispod lica mi vise neznamo sta nam je raditi i kome ici...
Čitam ovo i ne mogu vjerovati koliko dijete pati. Baš mi je žao.

Nego, švrljajući po netu zbog svojih zdravstvenih tegoba, naišla sam na ove stranice, koje bi možda mogle odgovoriti na vaša pitanja. Jedna je na američku stranicu, ali postoji mogućnost da se uzorak krvi pošalje iz Hrvatske u taj laboratorij (postoji još jedan u Parizu i jedan još negdje u Europi...).

http://www.greatplainslaboratory.com/

Postoji i u Hrvatskoj liječnik koji ima sličan pristup detektiranju problema. Evo i njegove adrese.

http://www.drmardjetko.com/

Želim Vam da što prije izliječite dijete. Sretno!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:06   #42
Quote:
hidr kaže: Pogledaj post
Sto se tice poduzeca MykoSan,posljednjih nekoliko dana(10-tak))uzimam njihov preparat Mikotonik,iz razloga sto zelim lase podnijeti prelaz zime na proljece i sve stresove i umore koje to donosi.

Sta da kazem;bolje spavam i nekako sam relaksiraniji.

Bocica sadrzi 200 ml tekuceg preparata od raznih gljiva(gusta smedja tekucina boje coca cole),u uzima se 5 do 10 dana,sa vodom ili sokom,s tim da se za opce poboljsanje zdravlja vrse kure od 10 do 30 dana.

U letku stoji da "poboljsava sluh i vid" i bas sam jucer primjetio da mi nije problem
citati i jako sitna slova koja prije nisam mogao...e sad da li je to od Mikotonika(koji pretpostavljam poboljsava cirkulaciju u ocima,a time jaca i vid)ili do neceg drugog ,ne znam....

Inace u Hrvatskoj se mogu nabaviti prorasteni stupici Shiitake i reishi gljive,koji se mogu uzgajati tj rasti u vlastitom domu...

A sto se raka tice ,mislim da je bilo na Rtl-televiziji prilog u Explozivu,o djevojcici koja je bolovala od tumora na mozgu,pa je uspjesno lijecena kombinacijom kemoterapije i preparata firme MikoSan.

U ducanima zdrave hrane,mogu se nabaviti susene Shiitake koje u kolicini od 2 gr dnevno podmiruju potrebe odrasle osobe za D vitaminom.(+druga ljekovita djelovanja).

Moze se naci i tzv "Zec" gljiva(grifola frondosa)(vrlo,vrlo ukusna gljiva)koja ima djelovanje na imunitet te secer u krvi(snizuje ga).

Postoje i kapsule Kordicepsa za ciji rast vise ne koriste gusjenice vec se uzgaja (mislim na nekim zitaricama).

Reishi je teze dobavljiv,a kapule su pogotovo Solarayeve zaista bacanje novca...najblize sto postoji je Reishi koji uzgaja jedan momak iz Srbije tj Smederevske Palanke.
Reishi je korisna i za astmu,i opcenito "dizanje" organizma....
koliko kostaju njihovi preparati?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:38   #43
ZA Fermina-daza

Hvala Vam puno na odgovoru danas cu vec nazvati Dr da vidim sta se moze uraditi a i ovo za analizu krvi moram priznati da i nije losa ideja poslati je za Pariz jer mi je blizi,puno puno gvala i na lijepim zeljama i ja vama zelim puno uspjeha u zivotu ,hvala jos jednom i lijep pozdrav.
sigihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:16   #44
Quote:
sigihr kaže: Pogledaj post
Hvala Vam puno na odgovoru danas cu vec nazvati Dr da vidim sta se moze uraditi a i ovo za analizu krvi moram priznati da i nije losa ideja poslati je za Pariz jer mi je blizi,puno puno gvala i na lijepim zeljama i ja vama zelim puno uspjeha u zivotu ,hvala jos jednom i lijep pozdrav.
Nema na čemu. I meni dobro dođu iskustva i savjeti drugih ljudi. Bilo bi mi drago da kroz neko vrijeme javite kako stvari napreduju. Držim palčeve za što bolji oporavak!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:35   #45
Da, i ja sam vidio tu emisiju na RTL-u, curica je imala tumor na mozgu velicine jabuke, ali joj se nakon uzimanja tih myko san lijekova tumor povukao.
MilanV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 00:56   #46
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
koliko kostaju njihovi preparati?
Preparati su im dosta skupi(kod kancerogenih bolesti cijene dolaze ,s obzirom na terapiju,na nekoliko 10-taka tisuća kuna).
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 15:25   #47
Ima li kakvih svježijih iskustava sa liječenjem karcinoma ovim gljivama?

Ima li netko saznanja o tome poboljšava li njihova terapija kvalitetu života uz kemoterapiju, ili čak i liječi? Bolesnom čovjeku da ne trati nezanemariv novac, ali i nadu...
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 22:43   #48
Iz iskustva osobe koja je do zadnjeg trena bila uz voljenu osobu, pokušavajući i probajući sve što smo smatrali iole korisnim, smatram da je to zajedno sa hrpom drugih pripravaka i tretmana jedna velika prevara usmjerena na otimanje novca od jadnika pogođenih nevoljom. Čast izuzecima, jer oni naravno, potvrđuju pravilo! Jedina korist, kao i sa bilo čim drugim alternativnim, može biti ako u to jako vjeruješ, pa kao placebo efekt djeluje. Ali to možeš raditi sa bilo čim, a ne davati hrpe novaca za smrdljive i odvratno neukusne pripravke od gljivica. To je naravno moje osobno mišljenje i iza njega stojim, jer sam se uvjerio u sve navedeno!!!
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 20:04   #49
Poznajem čovjeka u Sisku koji je bolovao od raka pluća, za koji se daje oko 6 mjeseci života u prosjeku. Uzimao je te Myko San lijekove, i živ je već oko 5 godina, i nema više bolest. Danas je baš bilo na "Život uživo" o tim preparatima, pa me to sjetilo. Znači, ipak se kreće...
MilanV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:53   #50
ista muka

Quote:
emmanuella kaže: Pogledaj post
Ja imam karcinom jajnika i pijem te gljive vec 3 mjeseca.Stanje mi je isto,tj nema prosirenja bolesti,ali nema ni poboljsanja tak da ne znam kaj da ti kazem.Zavisi koju bolest imas.

zdravo,

moja je operisla tumor jajnika stadijum figo IIIC. posle godinu dana naglo se pokrenuo i sad su metastaze u trbušnjoj duplji i karlici. lekari joj daju jos jednu turu hemo carboplatin bez taxola ali ne daju preveliku nadu.
cuo sam se dr jakopovićem koji mi je dao terapiju koja kosta oko 400 e za deset dana. kakva su vaša iskustva s obzirom da je već prošlo dosta vremena? i da li neko ima pozitivna iskustva za vec uznapredovalu bolest...

vladimir ns-paris
vladan ns is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:44   #51
nemoj se sprdat sa nečime za što nisi 100% sigutan.Kinezi tu gljivu poznaju već jako dugu i Gljivu Cordyceps Sinensis. Zbog Cordyceps Sinensis su kinezi na oloimpiskim igrama u Pekingu oborili 9 svijetskih rekorda. Cordyceps Sinensis je puno jača od Reishi.proguglaj malo prije nogo daješ ovakve komentare
majsror12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 17:39   #52
Ovdje se najviše piše o tumorima, ali navest ću da gljive nemaju samo antitumorno djelovanje! Odlični su pripravci za podizanje imuniteta, metabolizam, bolesti srca i krvotoka, kao snažni antibiotici koji se mogu koristiti i kod akutne primjene. Određene vrste gljiva su u našoj blizini, možda se šetnjom i susretnemo sa ponekom, npr Hrastova sjajnica, lisičarka, judino uho, kresivna guba, maglenka itd.
Sve te gljive rastu kod nas, dostupne su vještim beračima a mi se najviše oslonimo na lječnika i ljekarnu, kao da je tamo jedini ljek koji nam pomaže.
Imao sam srčanih smetnji uzrokovanih stresom i visokim tlakom, visoka razina kolesterola i triglicerida, itd. Doktorica mi je preporučila ono što je mogla u svojoj struci, ali ja sam zbog toga što sam mlad odlučio napraviti samo preglede koje je preporučila, potom ako je sve u redu, prepustiti se samo prirodi. Kao što ime govori volim more, unos puno plave ribe, ali što je najbitnije, naručio sam od tvrke mykosan iz Zagreba, preparat mykomix i evo rezultata- masnoće su ispod gornje granice nakon mjesec dana, tlak sam spustio sa Armilentom od iste firme, sada je 130/75 a bio je redovito 160/95 čak nekada i viši. Napominjem da ne širim nikakvu propagandu protiv klasične medicine, dapače smatram da se puno stvari može riješiti kombiniranjem dviju vrsta medicine i doći do uspjeha i kod najtežih oboljenja.
Inače bavim se ljekovitim biljem, proučavam ljekovitost gljiva i strastveni sam ljubitelj prirode. Ja ne uzimam više sumamed od kako se sam lječim čajevima, a opći imunitet i bolje tjelesno stanje postigao sam gljivama!
Gljive su najjači ljek!
__________________
Priroda može bez nas, a mi bez nje?
moreljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:30   #53
Quote:
moreljubac kaže: Pogledaj post
Inače bavim se ljekovitim biljem, proučavam ljekovitost gljiva i strastveni sam ljubitelj prirode. Ja ne uzimam više sumamed od kako se sam lječim čajevima, a opći imunitet i bolje tjelesno stanje postigao sam gljivama!
Gljive su najjači ljek!
Prvo, cisto sto se tice tebe i tvog stila zivota:

Sto se tice tumora, imuniteta i slicno, tumori jesu uzrokovani patogenima, koji ustvari ne postaju jaci, vec nas imunitet pada. I kad nam imunitet padne iz bilo kog razloga (a moze ih biti milion), patogeni koji su ostali jednako jaki, ali smo mi sad slabiji, osvoje nas i mi "puknemo" tamo gdje smo "najtanji", pa kod nekog to znaci i rak, a kod nekog nesto drugo.

Samim tim, kad se jacamo, tj. nas imunitet, bilo cime, mi (p)ostajemo jaci od patogena. A sto se tice toga da su gljive najjaci lijek (i to cisto u smislu rijeci najjaci), ne, mislim da nisu, ima mnogo stvari koje su jace. S druge strane, da li su medu boljim i prirodnijim, bez negativnih strana uzimanja, to da, svakako da jesu. Iako, u tezim slucajevima, kad nema puno vremena, ja sam osoba koja voli napasti iz svih oruzja i koristiti i puno jaca sredstva.

Morao ja malo, sto ces.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:55   #54
Smile KEFIR

MOŽDA MI NETKO MOŽE POMOĆI DA DOĐEM DO GLJIVE ZA KEFIR......ZNAM DA SE ONA BRZO RAZMNOŽAVA, ALI NIKOG NE POZNAJEM TKO JE UPOTREBLJAVA.HVALA
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:01   #55
DR MYKO SAN - ljekovite glive u lijecenju karcinoma

Je li tko imao iskustva sa korištenjem proizvoda ljekovitih gljiva Dr. sc. Ivana Jakopovića u liječenju karcinoma?
leutT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 13:32   #56
Preskupo. Neke od tih gljiva mogu se ubrati po šumi zabadava.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 13:53   #57
anketa o cijenama

vidim izvrsne cijene Cordyceps synensis i agaricus blazei na internetu, od USA proizvođača. Mykosan ne koristi Cordyceps, možda jer je NAJSKUPLJA GLJIVA na tržištu.


Možete li dragi ljudi ovdje napisati koliko ste plaćali mjesečnu terapiju od mykosana - ali za teže onkološke slučajeve?



Naišla sam na podatke od 30 000 kuna do 80 000 kuna mjesečno.
Da je postupak ekstrahiranja ne znam kako kompliciran ipak ne objašnjava toliku cijenu, i znajući pri tom cijenu Mai take, Reishi i slično po kili. Npr ako je potrebno 1 kg gljiva na dan da bi se dobio ekstrakt i ako se pomnoži x 4, jer je toliko u biznisu normalno uvećati proizvodnu cijenu sa svim troškovima, opet ništa ne razumijem u vezi veličine cijene.

Kako to da nitko još ne nudi te preparate u Hrvatskoj po povoljnijim cijenama?
Treba li prodavati stan da bi se imalo za 1 godinu života?

Kako bi bilo da napravimo neku humanitarnu akciju - proizvodimo besplatno gljive i slično.
abonos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 00:36   #58
Kombucha

Ajmo malo o ovom čudesnom daru prirode.Vaša iskustva i svjedočanstva?
Ja i moji ukućani koristimo ju već godinama i mogu reći samo riječi hvale...
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:55   #59
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Čemu? Vidiš da se čovjek reklamira, ima čak 2 posta.
S čime se reklamiram??? Prijatelju evo ti osnovne informacije skinute iz jednog mjesečnika o zdravlju:
Kombucha predstavlja simbiozu kvasnih stanica sa bakterijama. Ona je membrana koja se ne razmnožava sporama kao što je to slučaj sa gljivama.
Poznavatelji njene povijesti tvrde da se za nju zna oko 1000 godina. Navodno su je upotrebljavali već stari Egipćani. Cembuya orientalis (lat.) ili znanstveno nazvana Medusomyces Gisevii lindau u različitim zemljama ima i različita imena. U Japanu je zovu Reishi, u Madžarskoj Japan gomba,... Najčešći nazivi su combuha, kombucha te čajna gljiva. Ona nije tzv. Japanski kristal koji je njen daljnji srodnik. Malo poznati način liječenja ovim napitkom prije 60-ak godina objavila je jedna Japanka koja je neko vrijeme boravila u Kargasoku (istok bivšeg SSSR-a) koja je ustanovila da tamo živi velik broj osoba koje imaju preko 100 godina i koji su bili vrlo zdravi. U tom mjestu nije bilo oboljelih od raka, visokog krvnog tlaka, kostobolja, crijevnih problema i ostalih uobičajenih bolesti. Otkrila je da tamo u svakom domu članovi obitelji piju po 3 dl napitka od kombuche. Ponijela je kombuchu u Japan i tamo je medijski razglasila prednosti pijenja ovog napitka i može se reći da je to pridonijelo suvremenoj popularizaciji kombuche u Japanu pa i šire.

Kombucha proizvodi antibiotski aktivne tvari, vitamine B2, B3, B6 i B12. Sastoji se od živih stanica koje uništavaju umorne i bolesne satanice u našem tijelu, ali i sagorijeva višak masti, odstranjuje toksine (otrove), regulira crvenu krvnu floru, jača stanice, pročišćava i harmonizira izmjenu tvari, djeluje antibiotički, ima povoljan utjecaj na ravnotežu kiselina te jača imunološki sustav. Dobra je za sportaše jer napitak od kombuche ubrzava uklanjanje mliječne kiseline iz mišića pa sportaši tako dulje ostaju svježi, odnosno sporije se umaraju.
Napitak od kombuche dobro je piti i preventivno, ali dokazano je da pomaže pri izliječenju i oporavku kod:
crijevnih i želučanih smetnji - mršavljenja
problema s probavom i raznim upalama - hemeroida
bubrežnih i žučnih kamenaca (topi ih) - virusnih bradavica
oboljenja jetre i žučnog mjehura - slabih kostiju, kose i noktiju
povišenih masnoća - nesanice
povišenog šećera (tada se radi s medom) - oboljenja dišnih puteva
artroze - glavobolja i migrena
reume - arterioskleroze
upala jajnika i mjehura - ovapnjenja bubrega
regulacije crvene krvne flore - impotencije
čisti i obnavlja krv - tegoba u klimakteriju i starosti
karcinoma - artritisa

te još mnogih drugih tegoba. Ono što se rijetko spominje je da je dobitnik Nobelove nagrade Solženjicin imao karcinom, pio napitak od kombuche i uspio se oporaviti te čak i napisao djelo posvećeno svojim iskustvima vezanim uz taj period svog života. I bivši američki poredsjednik R. Reagan ga je pio kada mu je dijagnosticiran karcinom i uspio se uspješno oporaviti.
Inače, napitak se može koristiti i kao sredstvo za vanjsku primjenu, primjerice kao toner za lice, protiv osipa i kao antiseptik za porezotine i ogrebotine. Sama gljiva pomaže kod izraženih vena ako je koristimo kao oblog, jednako kao kod bolnih mišića, uboda, oteklina. Postoji njena primjena kao gela koji možemo koristiti kao sredstvo za piling kože. Dakle, tri su nivoa vanjske primjene: tekuća kombucha za ishranu tkiva i kao antiseptik, gel za redukciju tkiva i sama gljiva za oblog kod bolova i oteklina raznih vrsta. Uistinu je širok spektar djelovanja o kojima najbolje govore iskustva ljudi koji su je koristili, a o čemu s može mnogo pročitati na internetu ako u tražilicu upišete kombucha. Uistinu je rijetka pojava da ne postoje komentari koji omalavažavaju njeno djelovanje već samo pozitivna iskustva."

Pa ti trči u apoteku i ostavljaj stotine i tisuće kuna farmaceutima, naročito kad te, nedaj Bože, pogodi neka bolest...
A ovo te košta samo tvoje volje.
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:39   #60
Prijatelju, molim te prestani reklamirati ovakve budalaštine, nije niti čudo da su te prebacili ovamo.....

"Sastoji se od živih stanica koje uništavaju umorne i bolesne satanice u našem tijelu....."
Ovaj dio ovdje je savršeno dovoljan da te nitko, tko išta zna o fiziologiji, nikada više ne uzme za ozbiljno.

Reklama budalaštine...na prikladnom dijelu foruma doduše...tu ćeš naći dovoljno pacijenata za kupce. Koliko dezinficijensa, teških metala i laksativa ovdje ljudi jedu, još je ovo tvoje super....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.