Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2009., 13:17   #1
Što nadoliti u akumulator?

dakle, kad gledam kiselinu u akumulatoru, iz kiseline mi viri neka polugica, štangica...kaj ja znam, bez oznaka...

da li ta štangica mora biti u kiselini? ako da, što da ulijem, dest. vodu ili onu kiselinu koja je već smiješana u omjeru?

inače, midac 45ah akumulator...nemojte to kupovati...

prije 2 god kupim, prošlu zimu mi crkne...dobijem novi jer je pod garancijom, i danas ujutro crko i novi...jednostavno, čim dođe zima ovaj oslabi,ne može kapacitet držati...sad jedino ako nedostaje te kiseline,ako to ima veze...auto je 1.2 bravo

još mi garancija vrijedi mjesec dana, čini se da ću i treći uzeti ako ću moći
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:27   #2
uzmi , ne razmisljaj
za ubuduce: ne pizdi s jeftinim kupovinama - te su najskluplje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:28   #3
Smiješ nadolijevati isključivo destiliranu vodu! Nadolij do te štangice koja viri iznad tekućine, to je oznaka do kuda treba biti razina tekućine. Najjednostavnije ti je nadolijevati s medicinskom špricom.
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:33   #4
ako nema oznake min-max, što je rijetko, onda se doljeva destilirana voda 1 cm iznad ćelija...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:33   #5
to sad vidim da je najjeftiniji najskuplji...

da li bi kapacitet oslabio ako nedostaje kiseline?

što mislite o exide excell akumulatorima?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:41   #6
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
to sad vidim da je najjeftiniji najskuplji...

da li bi kapacitet oslabio ako nedostaje kiseline?

što mislite o exide excell akumulatorima?
A ne ne ne ne ne ne, ne znači da je skupo=kvalitetno.

Primjera radi, Topla akumulatori ili Baren akumulatori su jedni od jeftinijih, a kvalitetom pri samom vrhu.

BOSCH i slični mega razvikani koji su i do 100% skuplji od ovih prvih obično dosta posustaju kvalitetom.

Ne obaziri se na komentare poput "ja imam Bosch SILVER već godinu dana i pre zadovoljan sam"... Godinu dana će izdržat i stara "baterija iz budilice".

Prava kavaliteta se poznaje nakon 4, 5, 6 godina starosti po zimi, kad se podosta pali na hladno... Tu se recimo iz mog iskustva Baren jako iskazao.

Nego, natrag na tvoje pitanje: Exide je ok baterija, spada u "višu" klasu, i preporučljiva je.

Nego, da tebi nešto druga na autu ne ždere akumulator? Jer, ove "0C" temperature nisu baš toliko ubojice....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:43   #7
potpis na gogo-a
trebalo bi ispitati kakvo je stanje a ostatkom mreze u autu , a i s punjenjem akumulatora
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:27   #8
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
...

da li bi kapacitet oslabio ako nedostaje kiseline?
Da.

Nadolijevati isključivo destiliranu vodu.

Uzeti "maintenance free" akumulatore, pa nema nikakvog nadolijevanja.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:30   #9
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
A ne ne ne ne ne ne, ne znači da je skupo=kvalitetno.

Primjera radi, Topla akumulatori ili Baren akumulatori su jedni od jeftinijih, a kvalitetom pri samom vrhu.

BOSCH i slični mega razvikani koji su i do 100% skuplji od ovih prvih obično dosta posustaju kvalitetom.

Ne obaziri se na komentare poput "ja imam Bosch SILVER već godinu dana i pre zadovoljan sam"... Godinu dana će izdržat i stara "baterija iz budilice".

Prava kavaliteta se poznaje nakon 4, 5, 6 godina starosti po zimi, kad se podosta pali na hladno... Tu se recimo iz mog iskustva Baren jako iskazao.

Nego, natrag na tvoje pitanje: Exide je ok baterija, spada u "višu" klasu, i preporučljiva je.

Nego, da tebi nešto druga na autu ne ždere akumulator? Jer, ove "0C" temperature nisu baš toliko ubojice....
gogo sve kaj si napisal stoji samo moram priznati da mi ni jedan akumulator osim tvornickog(onog s kojim je auto kupljen) nije izdržal preko 3 godine a kamo li 4,5 ili 6. Koristil sam Delphi, Bosch Silver, Vesna starter,Toplu, ali tri godine i bok.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:35   #10
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
gogo sve kaj si napisal stoji samo moram priznati da mi ni jedan akumulator osim tvornickog(onog s kojim je auto kupljen) nije izdržal preko 3 godine a kamo li 4,5 ili 6. Koristil sam Delphi, Bosch Silver, Vesna starter,Toplu, ali tri godine i bok.
Hm, ne znam što reći, nego da je garant nešto lijevo na autu, ili si stvarno imal peh... jer, svi akumulatori danas daju 2. god garanciju, znači 4 godine normalne exploatacije pod minimalno... tako da....

U principu, kak sam već u nekom od topica spomenul, tvornički akumulatori (oem ugradnja) nisu ništa bolji-kvalitetniji od aftermarketa, samo je stvar u tome da se proizvode i ugrađuju unutar mjesec dana od sklapanja-kupnje auta.

Dok ovi u trgovinama znaju stajati i po dve godine prije nego ih ljudi kupe. Zato valja gledati datum proizvodnje na njima kod kupnje, te ne kupiti ako su stariji od nekoliko mjeseci...

Znalo se dešavat da proizvedeni auti stoje na lageru po godinu dana sa tvorničkim baterijama koje onda vrlo brzo odu...

Apropo tvog auta, neki su regleri tako visoko postavljeni da prepunjavaju akumulator pa ovaj kipi, i ne traje dugo... kakav god bio...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:56   #11
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
... nije izdržal preko 3 godine a kamo li 4,5 ili 6. Koristil sam Delphi, Bosch Silver, Vesna starter,Toplu, ali tri godine i bok.
Nakon 5 godina promijenio akumulator u NIVA-i (Vesna). Crko auto na semaforu-sve se ugasilo
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:06   #12
Sve preko 3 godine je zgoditak na lutriji.

Inače dajem glas za Topla akumulatore.
S jednim autom osuđen sam na njih jer je samo njihov dimenzijama dovoljno malen da stane.
Izjebem se dok ga nađem, ali onda sam miran par godina.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:16   #13
A skoro pa da ne povjerujem. U mome autu , dizelasu, je 7 godina star akumulator, original Motorcraft (istina,prozorcic je vec pocrvenio, al jos pali ).
I prije smo imali jeftinu i "nekvalitetnu" Toplu, koja je palila najmanje 5 godina. Uglavnom, nijedan ispod 4 godine, osim Boscha koji je bio original sfusan, pa smo dobili garantno odmah drugi akic .

A jel itko od vas mjerio napon? Jel itko primjetio bjele nakupine kiseline oko akumulatora, korodirani lim u blizini akumulatora, kiseli miris? Sve to ukazuje na los regulator napona, tj prepunjenje.
Da akumulator crkne za 2 godine.... to mi nije normalno.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 07:03   #14
nadolio jučer destilirane vode, nedostajalo je oko 3dcl

inače, ne vuče mi nigdje, iako ću još naknadno povjeriti...

mislim da je prije vuklo oko 0,4A.... bar se tako sječam
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:57   #15
meni čim je isteklo 2 g garancije crka akumulator,kasnije su mi rekli da je to normalno za tip vozila koje vozim,puno elektronike.e u pitanju je BMW.
__________________
ko pije da zaboravi,plača unaprijed
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:46   #16
kak znat

kolko treba dopunit s vodom ove nove akumulatore koji imaju samo rupice
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 08:33   #17
evo već drugo jutro auto normalno pali...

prije večeri stavim na akumualtor deeebelu plahtu, omotam ga s tim, i ujutro uvijek upali...

jel moguće da mu to pomogne,ili sam ja lud?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:21   #18
nisi lud

kad je hladno akumulator gubi 20 % snage . znaci kad je jako zima ak ti je akumulator u kurcu uzmes ga sa sobom u krevet ujutro ubacis i vozi.zato u garaziranim autima u pravilu akumulator duze traje ima jos fora al to su prvee pomoci ak te poceo hebat pri kraju je
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:08   #19
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
kad je hladno akumulator gubi 20 % snage . znaci kad je jako zima ak ti je akumulator u kurcu uzmes ga sa sobom u krevet ujutro ubacis i vozi.zato u garaziranim autima u pravilu akumulator duze traje ima jos fora al to su prvee pomoci ak te poceo hebat pri kraju je

Još si malo i reko...
Evo slika za NOVI ZDRAVI akumulator, pa vidi, uz napomenu da kapacitet STARENJEM drastično pada... Pa ti oladi 5 let stari aku...



__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:28   #20
Kazu,kada je jako hladno,upalit svjetla pola minute,i onda startati....navodono,tada se akumulator razbudi i lakse podnese sok pri naglom povlacenju struje
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.