Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 11:03   #581
Neke mice ne zele suhu hranu, neke ne zele mokru, nema tu pravila.
Ciniti ti je - pitati veta obicno vole kombinirati s jos nekim kirurskim zahvatom, da se ne stavlja macku u anesteziju samo zbog toga. Neki mogu i sa sediranom mackom to izvesti, pa ti je best bet pitati veta.
ryell is offline  
Old 06.07.2015., 11:16   #582
jel netko kupovao grebalice sa zooplusa? jesu navoji isto od kartona koji se s vremenom unište ili je nešto čvršće? Ova od 10€ nam je trajala više od pol godine, što i nije tako loše. Ali sad razmišljam da bi uzela sa zooplusa jednu od ove dvije:
mala
srednja
Ariana B. is offline  
Old 06.07.2015., 11:20   #583
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
jel netko kupovao grebalice sa zooplusa? jesu navoji isto od kartona koji se s vremenom unište ili je nešto čvršće? Ova od 10€ nam je trajala više od pol godine, što i nije tako loše. Ali sad razmišljam da bi uzela sa zooplusa jednu od ove dvije:
mala
srednja
Ja sam kupila ovu http://www.zoohit.si/feedback/shop/m...i_140cm/294622
Ima 2 godine sada, navoji su mrcine ( ako pričamo o sarafima koji spajaju svaki kat ) ali moj mačak od 8 kg je izbio iz iverice u kojoj su bili pričvršćeni ti ogromni šarafi zadnji kat sa ležaljkom kad je skakao na penjalicu
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 06.07.2015., 11:27   #584
za ovu malu od 12 € mi ne bi bilo žao kad bi ju rasturila za pol godine, ali ako uzmem ovu od 24 €, to baš i ne bi mijenjala svakih 6 mjeseci. A i više mi paše siva na namještaj.
Ariana B. is offline  
Old 06.07.2015., 11:36   #585
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Moji ne, zderu ko nespaseni. Al sam skuzila da im vise pase hladno, tj direkt iz frizidera (jedu sirovo).
Evo, ja živim u uvjerenju da se mačkama ni-ka-ko ne-smi-je davati iz frižidera i ta mokra hrana mi je muka jer ju stalno temperiram, pa u vruću vodu kao bebama itd itd. Najgore mi je ujutro kad me izgrize dok se stopli, a baš bih htjela da jede više mokre sad po ljeti.

Znači, smije se? Dala joj jesam par puta kad je bila neka žurba, bez nekih posljedica, iako me grizla savjest (jedan vet je rekao da NIKAKO ne mrzlo, mogu joj sjebati želudac).

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Pazi s rashladjenim, ako nije navikla na hladnije moze odreagirati tako da dobije proljev ili laganu grlobolju. Neke su bas osjetljive, moja crna pokojna bi uredno promukla ako je jela hladno iz frizidera...a ova dva mamlaza su se valjda navikli, ne smeta im.
Nije sklona ni proljevima ni bljuckanju, mislim da je jakog želuca, budemo probali.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Old 06.07.2015., 11:47   #586
Consuelo
Serafina

A sad malo o mojoj mački...
Nakon tone kupljenih miševa (koje rasturi ili izgubi) i igračaka s catnipom (stavlja ih na ignore), loptica (ja ih stavljam na ignore jer nemam snage bacati ih 2h), plišanaca (niti ih smatra braćom niti plijenom) te grebalice sa mišekima i lopticama ispostavilo se da su najbolje igračke:
a. oni kolutići sa kartona mlijeka. Dobri su i čepovi, ali ove lakše nosi u zubima, stavlja na šapu i ljepše se kotrljaju po glatkim površinama. To je jedino s čime se stvarno samostalno igra.
b. zgužvani papirnati ručnik s kojim sam joj baš obrisala prolivenu vodu (vidi pod c.). Bacam ga u zrak, ona ga lovi i nosi u zubima kao da je najfiniji vrabac
c. njena posudica za vodu. Hit mjeseca je gurkanje i prolijevanje, onda tu vodu liže s poda
d. mali škafić s vodom i par plastičnih čepova. To stoji u kupaonici jer bi inače imali poplavu u stanu; jako se voli s tim igrati a usput se i napije vode, nekad nakon vecea čak i traži da se ide u njemu malo oprati
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Old 06.07.2015., 12:36   #587
Kad smo već kod mačjih igračaka, moja se naaaajviše voli igrati sa lopticom sačinjenom od njenih vlastitih dlaka nakon što ju očetkam.
Obožava kutije.
Vrećice.
Znači, sve joj je draže od igračaka kupljenih u pet shopu.
AyaFey is offline  
Old 06.07.2015., 12:41   #588
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Zbilja, luđakinje s mačkama ne zvuči kao ljubiteljice nego kao općenito o mačkama?

Nego, jel i vaše štrajkaju glađu protiv vrućina?
Da, čak i vanjske koje do sada jeli kao nespašeni. Sa mnom na čelu, živim od kriške lubenice dnevno.

Madame konačno prezentirala mačiće ali plahe su i ne mogu zasada njih poslikati. jedno je crno, jedno je srnobijelo u tipu "batcat" i jedna trikolorka s prevladajućom crnom bojom. A imama još za udomiti dva mladića od cca 6 mjeseci, jedno riđeg i jednog sivobijelog
Begemotica is offline  
Old 06.07.2015., 12:45   #589
psihu su zadnji put usput očistili zube ovak, na živo. super su mu zubi, skroz malo kamenca otraga, ni jedan pokvareni.
jede rc main coon, to su jako velike granule, piše dental. i prijateljičina još starija mica isto tako ima super zube, isto to jede. sjedio je skroz smiren, ko štreber s otvorenim ustima, čak ga nije trebalo ni držati pretjerano. pitali su me jel ga drogiram s nečim. sam se hvalim.
da, doma kolje ako ga se predugo gleda.
Orak is offline  
Old 06.07.2015., 12:51   #590
Kod nas su miševi popularni. I jedna gumena zelena bubamara koju sam dobila u kinder jajetu ili tako negdje. Nju već par dana šuta svaki dan za jutarnju gimnastiku. A uz to su jako popularne moje gumice za kosu, gumica za brisat olovku i kemijske koje slučajno ostavim negdje na ormarićima ili stolu. Kad god mi fali nešto od tog troje, samo pogledam pod kauč i evo ih!
Djelomično i privremeno sam popravila grebalicu. Imam ostatak ljepila za drvo kojeg smo dobili s nekim namještajem i to sam natapkala po navoju i sad stoji terasica. Nadam se da će izdržat tjedan dva dok ne naručim novu.
Ariana B. is offline  
Old 06.07.2015., 14:01   #591
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Neke mice ne zele suhu hranu, neke ne zele mokru, nema tu pravila.
...
da, moja frkće na suhu hranu
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
... onda tu vodu liže s poda
...
ja sam svoju zatekla kako pije iz wc školjke
i voli lizati kadu nakon našeg tuširanja
čini mi se da su joj draži ovi fetiši od njene zdjelice s vodom
baja is offline  
Old 06.07.2015., 15:05   #592
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
da, moja frkće na suhu hranu

ja sam svoju zatekla kako pije iz wc školjke
i voli lizati kadu nakon našeg tuširanja
čini mi se da su joj draži ovi fetiši od njene zdjelice s vodom
Oovo moram skomentirati
Ulazim na wc, stislo me, a kad ono viri iz školjke samo mačija guzica i zadnje noge pozicionirane na dasci. Kkao sam viknula "Gustav NE" tako je mačak od straha opao u wc
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 06.07.2015., 15:35   #593
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Consuelo
Serafina

A sad malo o mojoj mački...
Nakon tone kupljenih miševa (koje rasturi ili izgubi) i igračaka s catnipom (stavlja ih na ignore), loptica (ja ih stavljam na ignore jer nemam snage bacati ih 2h), plišanaca (niti ih smatra braćom niti plijenom) te grebalice sa mišekima i lopticama ispostavilo se da su najbolje igračke:
a. oni kolutići sa kartona mlijeka. Dobri su i čepovi, ali ove lakše nosi u zubima, stavlja na šapu i ljepše se kotrljaju po glatkim površinama. To je jedino s čime se stvarno samostalno igra.
b. zgužvani papirnati ručnik s kojim sam joj baš obrisala prolivenu vodu (vidi pod c.). Bacam ga u zrak, ona ga lovi i nosi u zubima kao da je najfiniji vrabac
c. njena posudica za vodu. Hit mjeseca je gurkanje i prolijevanje, onda tu vodu liže s poda
d. mali škafić s vodom i par plastičnih čepova. To stoji u kupaonici jer bi inače imali poplavu u stanu; jako se voli s tim igrati a usput se i napije vode, nekad nakon vecea čak i traži da se ide u njemu malo oprati
Probat cu ovo sa cepovima u malom skaficu:-)...Moj Bjelko voli vodu, pa bi mu to moglo biti zanimljivo sad po ovim vrucinama....a Ginger voli prosetati do tus kade I onda piti iz onih lokvica koje tamo ostanu. Ili iz sudopera, ako ima koja casa/posuda u kojoj ima vode (bez sapunice naravno).
Inace, mojima je hit loptica za suskavog najlona (onog tankog, tipa za vagati voce i povrce iz supermarket), pa onda to sutaju okolo I nose u ustima sve dok se ne raspadne.
I kompletno ih izludjuje komadic (10-15 cm) one spage plastificirane koja se stavlja za susit rublje (bude u bojama obicno).
Vole I miseke, ali samo ako su oni suskavi
Pozdrav svim macama I njihovim batlerima
Sakura is offline  
Old 06.07.2015., 17:11   #594
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
... Kkao sam viknula "Gustav NE" tako je mačak od straha opao u wc


gustav je bio na popisu imena dok sam bila trudna
baja is offline  
Old 06.07.2015., 17:15   #595
Mi smo počeli spuštat poklopac od wc-a nakon što smo ju par puta ulovili da šeta po wc-u i njuška vodu i lovi šapom...
Sad ide u tuš kabinu i tamo trči. Isto to radi i ako ostavim prazan lavor od robe negdje na podu. A kad joj se pije najsvježija voda, onda ode preko kauča na stol, fino se prošeta preko stola do pulta, u škaf i tamo pije iz neke zdjelice ili čaše. Ne znam po kojim kriterijima je bolje pit vodu iz prljave čaše/zdjelice nego iz svoje zdjelice s vodom koju mijenjam tri puta dnevno.
Ariana B. is offline  
Old 06.07.2015., 21:27   #596
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Oovo moram skomentirati
Ulazim na wc, stislo me, a kad ono viri iz školjke samo mačija guzica i zadnje noge pozicionirane na dasci. Kkao sam viknula "Gustav NE" tako je mačak od straha opao u wc

Zamišljam scenu

Ae, tako je to kad ne spuštaš dasku
Nečovjek is offline  
Old 06.07.2015., 21:30   #597
Nakon svakog tusiranja imamo detaljno ispiranje kade cistom vodom da se uklone svi tragovi sapuna/gela/sampona. Jer, gospoda su ju prisvojila kao poligom za igranje, a najcesce se unutra lizu i ciste.
Wc dasku smo ponovo naucili spustati, poklopac.
Danas sam ih namocila mokrim rucnicima, osusili su se za pet minuta, siroceki...
ryell is offline  
Old 06.07.2015., 21:35   #598
Ha, moji mačkovi su dobili danas škafić sa čepovima, palo je njušenje izdaleka i ignor ... Šteta, odlična je ideja, baš sam mislila da će se malo rashladiti
blue-bell is offline  
Old 07.07.2015., 14:54   #599
ja sam više zen otkako imam mačku.
piki is offline  
Old 07.07.2015., 15:33   #600
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Mi smo počeli spuštat poklopac od wc-a nakon što smo ju par puta ulovili da šeta po wc-u i njuška vodu i lovi šapom...
Sad ide u tuš kabinu i tamo trči. Isto to radi i ako ostavim prazan lavor od robe negdje na podu. A kad joj se pije najsvježija voda, onda ode preko kauča na stol, fino se prošeta preko stola do pulta, u škaf i tamo pije iz neke zdjelice ili čaše. Ne znam po kojim kriterijima je bolje pit vodu iz prljave čaše/zdjelice nego iz svoje zdjelice s vodom koju mijenjam tri puta dnevno.
I mene ovo zanima,plus u čaši nije nikad samo voda nego ponekad bude malo mljeka ,ili ostatak čaja od đumbira ili tako nešto a ona redovito ignorira čistu svježu vodu u zdjelici i pije prljavu iz škafa.
Mislim ,stvarno.:klap:
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.