Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 13:48   #81
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ja sam team maleno vjenčanje. Maleno=10 ljudi max. Za svoje planiram da nas bude dvoje.


Zanima me nešto - budući da sam u životu bila na samo 3 vjenčanja, od toga 2 kao klinka - očekuje li se pokrivanje stolice uvijek i svugdje?
Prvi put sam za to čula na forumu i mislila sam da se to očekuje u ruralnim djelovima HR, na tradicionalnim vjenčanjima gdje je to (pretpostavljam) dio običaja.
Nedavno sam čula da se stolica pokrivala na totalno fensi vjenčanju u mom gradu ().
Kako znati kad nitko neće reći "očekujem da pokriješ stolicu"?
Joj, ja sve čitam i kontam da govoriš o stavljanju navlake na stolicu
Pa ne znam ti, mislim da svako podneblje ima svoje običaje darivanja...daješ novac ili kupiš poklon...ali mislim da nisi dužna znati koliko gdje dođe stolica
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:48   #82
Očekuje se stolica plus profitna marža.
Ne očekuješ valjda da rade vjenčanje besplatno?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:27   #83
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Očekuje se stolica plus profitna marža.
Ne očekuješ valjda da rade vjenčanje besplatno?
Tako nažalost je. Zove se neke "seljake " ne mislim na poljoprivrednike jer je poznato da on daje poklon od 500€ na svakom piru, pa se pitaš od kud se to zna. Pa evo kada on to svakome na piru priča. "ja 25 pireve u selu i na svakom sam dao 500!"
Zašto se tada nebi odmah stavilo 2-3 stola na lecitaciju. Weddingbay. Haha.

Mislim da je pristojno da se pokriva stolice čisto da se ne uvali bračni par u dugove. Ali je bezobrazno ako mladenci pravu svatove "starci će platiti, a mi ćemo imati više poklona". Kuda roditelji nebi dali ako imaju i novac mladencima i vako ako im je potrebno.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:32   #84
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ja sam team maleno vjenčanje. Maleno=10 ljudi max. Za svoje planiram da nas bude dvoje.


Zanima me nešto - budući da sam u životu bila na samo 3 vjenčanja, od toga 2 kao klinka - očekuje li se pokrivanje stolice uvijek i svugdje?
Prvi put sam za to čula na forumu i mislila sam da se to očekuje u ruralnim djelovima HR, na tradicionalnim vjenčanjima gdje je to (pretpostavljam) dio običaja.
Nedavno sam čula da se stolica pokrivala na totalno fensi vjenčanju u mom gradu ().
Kako znati kad nitko neće reći "očekujem da pokriješ stolicu"?

Nećeš to nikad čuti (od posebno besramnih hoćeš), ali svi očekuju da pokriješ stolicu i da još profitiraju.

Kad sam bila klinka i išlo se na svadbe ovom i onom bratiću i sestrični, četveročlana obitelj zauzme četiri stolice od recimo 20-25 eura.
Uz to oni žele i profitirati od nas, što znači da bi neki lijevi rođak kojeg vidiš dvaput u godini ili dvije trebao od nas dobiti barem 1000 kn, a poželjno i više.

I zato ne idem nikome na svadbe od srednje škole.
Osim dvjema sestričnama. Ali njima su dali roditelji, a ne ja, pa ono.



Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Mislim da je pristojno da se pokriva stolice čisto da se ne uvali bračni par u dugove.
Tako velike svadbe nikad ne plaćaju mladenci sami, nego roditelji.

Ja mislim da je nepristojno da očekuju od mene osobno 100€ za preglasnu, vrlo lošu glazbu u kombinaciji cajki i hrvatskog pop šrota od netalentiranih pjevača i svirača koji znaju pet akorda i sve sviraju u njima, kupus salatu s pečenkom od prekjučer i piletinom u paradajz umaku, te kolače u kojima ne osjetiš ništa od sastojaka, plus mineralna i vranac vino.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:36   #85
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
jos samo da nisu prodali i prvu noc s menom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:34   #86
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ti, mislim da svako podneblje ima svoje običaje darivanja...daješ novac ili kupiš poklon...ali mislim da nisi dužna znati koliko gdje dođe stolica
Ta ili ili varijanta mi je ok. Mislila sam na ono kad se uz poklon očekuje lova jer su oni išli iznad svojih mogućnosti.
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Očekuje se stolica plus profitna marža.
Ne očekuješ valjda da rade vjenčanje besplatno?
Ako izgleda ovako:
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je nepristojno da očekuju od mene osobno 100€ za preglasnu, vrlo lošu glazbu u kombinaciji cajki i hrvatskog pop šrota od netalentiranih pjevača i svirača koji znaju pet akorda i sve sviraju u njima, kupus salatu s pečenkom od prekjučer i piletinom u paradajz umaku, te kolače u kojima ne osjetiš ništa od sastojaka, plus mineralna i vranac vino.
onda očekujem da mi plate da se pojavim
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Nećeš to nikad čuti (od posebno besramnih hoćeš), ali svi očekuju da pokriješ stolicu i da još profitiraju.
[...]
Kad sam bila klinka i išlo se na svadbe ovom i onom bratiću i sestrični, četveročlana obitelj zauzme četiri stolice od recimo 20-25 eura.
Uz to oni žele i profitirati od nas, što znači da bi neki lijevi rođak kojeg vidiš dvaput u godini ili dvije trebao od nas dobiti barem 1000 kn, a poželjno i više.
Užas. I onda zapišu u tekicu da znaju koliko "vratiti"?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:38   #87
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Užas. I onda zapišu u tekicu da znaju koliko "vratiti"?
Još gore: zapamte
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:26   #88
Vrh mi je kad krenu cajke. Pa se dignu seljanke u svojim šljaštećim haljinama (skinu cajkaste štikle), pa stanu mahati rukicama. Sladostrasni trenutak sažaljenja. Cajke su najbolji lakmus papir seljačina.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:18   #89
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post

Užas. I onda zapišu u tekicu da znaju koliko "vratiti"?
A oni, koji idu od gosta do gosta sa tacnom u rukama na kojoj je rakija, pa si malo kao popiju sa gostom, pa taj isti gost stavlja novac na tu tacnu, pritom kamera sve snima i tako se zauvijek sačuva koliko je tko dao?

Vrh
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:42   #90
Snimaju tko je dao koliko love?
nemreš vjerovat...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:50   #91
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Snimaju tko je dao koliko love?
nemreš vjerovat...
Da, da.
Inače cijela familija je iz Bijeljine (BiH), pa ako tko zna jel je tamo to fakat običaj? Ovaj je tvrdio da je, al on je inače toliko proklet i škrt da dan danas mislim da je sve to bilo njegovo maslo.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:16   #92
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Da, da.
Inače cijela familija je iz Bijeljine (BiH), pa ako tko zna jel je tamo to fakat običaj? Ovaj je tvrdio da je, al on je inače toliko proklet i škrt da dan danas mislim da je sve to bilo njegovo maslo.
Pa kak se običaj održavao do nije bilo snimalica?
Mensečini da je to malo friškiji "običaj".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:28   #93
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mensečini da je to malo friškiji "običaj".
I meni

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Pa kak se običaj održavao do nije bilo snimalica?.
Pretpostavljam da se onda deralo na sav glas koliko tko daje. Tog i danas ima u Slavoniji. Proziva se osoba po osoba, pa makar bilo i 600 ljudi na svadbi i onda ovaj galami koliko je stavio...
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:29   #94
U Lici je bio običaj "vikanja" darova. kako tko što donese tako se to na glas vikne.
Možda su to sad u snimanje modernizirali
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:29   #95
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
U Lici je bio običaj "vikanja" darova. kako tko što donese tako se to na glas vikne.
Možda su to sad u snimanje modernizirali
Eto vidiš
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:33   #96
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Još gore: zapamte
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:47   #97
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
U Lici je bio običaj "vikanja" darova. kako tko što donese tako se to na glas vikne.
Možda su to sad u snimanje modernizirali
Od tri svadbe na kojima sam bila u životu,dvije su bile u Lici.
Nije se ništa vikalo.
Inače sve ostalo jednako fujasto kao i drugdje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:49   #98
Pozvani smo na svadbu kćeri prijatelja MM-a. Djevojku nismo vidjeli 20ak godina.
Ne bismo se prepoznale na cesti. Ne družimo se nikada kao parovi već samo
MM u muškoj ekipi. Svadba će biti raskošna i bogata, sa druge strane je tajkunski sin. Meni , majke mi, nije normalno da smo i mi pozvani. Nikoga tamo ne poznajemo. To je ujedno moje mišljenje o velikim svadbama. Da bi bile velike , zoveš ljude za koje te inače boli k****.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:56   #99
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Pozvani smo na svadbu kćeri prijatelja MM-a. Djevojku nismo vidjeli 20ak godina.
Ne bismo se prepoznale na cesti. Ne družimo se nikada kao parovi već samo
MM u muškoj ekipi. Svadba će biti raskošna i bogata, sa druge strane je tajkunski sin. Meni , majke mi, nije normalno da smo i mi pozvani. Nikoga tamo ne poznajemo. To je ujedno moje mišljenje o velikim svadbama. Da bi bile velike , zoveš ljude za koje te inače boli k****.
Tvoj muž nema nikakvog zajedničkog društva s tim prijateljem?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 14:30   #100
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
To je ujedno moje mišljenje o velikim svadbama. Da bi bile velike , zoveš ljude za koje te inače boli k****.
Po meni su prevelike sve svadbe na kojima se mlada ili mladoženja moraju upoznavati sa svojim gostima.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.