Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 17:14   #1
Vožnja bez vozačke

Bok ljudi, evo ja planiram kupiti skuter 50 ccm, imam 16 god, i sada me zanima koa se vozim sa kacigom i sa registriranim motorom, znaci sa svime osim sa vozackom,koliko bi me kostala kazna? Kaj ako je ne bi mogao platiti? Sto se u najgorem slucaju moze dogoditi? Glupo mi je polagatia1 kategoriju, jer dođe 3500 kn, kao pola motora.
wrestlerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:39   #2
jadni ti roditelji, skuter mogu kupiti a vozacki ne mogu platiti...bravo

i kaznu ces platiti kao sto bi i vozacki platio
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:58   #3
to cu ja sve sam financirati, a moze li mi reci netko malo vise o tome?
wrestlerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 18:02   #4
sve ti pise u crnoj kronici
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:49   #5
to ti je ko u tramvaju:Voznja bez karte NAJSKUPLJA voznja
idi radije plati kategoriju pa vozi bez straha
__________________
Don`t drive faster then your guardian angel can fly !
don huan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:35   #6
ma ztnam,ali mene ipak zanima konkretno,koje su kazne i koliko? moze li mi se oduzeti motor zbog toga? da li moji roditelji mogu odgovarati?
wrestlerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:56   #7
Quote:
wrestlerzg kaže: Pogledaj post
ma ztnam,ali mene ipak zanima konkretno,koje su kazne i koliko? moze li mi se oduzeti motor zbog toga? da li moji roditelji mogu odgovarati?
Članak 223.

(1) U vozačku dozvolu upisuju se sve kategorije motornih i priključnih vozila kojima vozač ima pravo upravljati sukladno odredbama ovoga Zakona.
(2) Vozač ima pravo upravljati samo onim vozilima i kategorijama vozila koje su upisane u vozačkoj dozvoli.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozačku dozvolu.
mislim da ti nesmiju oduzet motor ali mogu zabranit nastavak voznje...
maloljetan si,tvoji roditelji moraju odgovarat za tebe!
I daj se ne igraj s tim,autoskola nije samo zato da ti se upise kat.pa da si miran!
__________________
Don`t drive faster then your guardian angel can fly !
don huan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:35   #8
ha, ja sam prvi skuter vozio 2 godine bez vozačke i nikad me nisu zaustavili, samo treba bit oprezan i pametan, znat di je policija i nema problema
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 02:21   #9
Quote:
don huan kaže: Pogledaj post
Članak 223.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozačku dozvolu.
miran!
on nema nikakvu vozacku, tako da to ne vazi za njega

mislim da je za njega 5-15tkn kao i za one koji upravljaju vozilom prij stjecanja prava na polaganje tj. dobna staros

ne znam mozda i nije ako ga bas zanima nek si cita il nek nazove prometnu policiju pa nek pita

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2224.htm
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 06:08   #10
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
sve ti pise u crnoj kronici
Eladio ti je sve objasnio
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:55   #11
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
sve ti pise u crnoj kronici
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Eladio ti je sve objasnio
moj bratic misli da zna voziti skuter, no kada sam se otisao provozati s njim, nije vidio 4 semafora, na kojima je bilo crveno, i jedan znak, dolazak na cestu s prednosti prolaska, i tko zna koliko ih jos nije vidio(sretnik pa nije bilo nikog), non stop tjera gas do kraja (on je vozio kymco betßwin 50, a ja Yamahu YZF-R125, vozio sam iza njega i u svakom izlazu iz zavoja sam morao dati gas do kraja da bi ga stigao), jednom je izletio na bankinu (opet srecom pa je bila vrlo niska) zbog prebrzog ulaska u zavoj, jednostavno receno ne zna voziti. U autoskoli dobijes potrebno znanje pravopisnih znakova, osjecaj za brzinu i instruktor ti govori gdje si pogrijesio kada si vozio, sto ne mozes znati kada sam vozis.
kiwi.nz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:39   #12
Ja sam čuo da su kazne velike i da nakon toga par godina nemaš pravo ni izaći na vozački...Ovo sam čuo za B kategoriju
Adam Kadmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:03   #13
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
sve ti pise u crnoj kronici



nista ti o prometu ne znas, nije poanta platit ili ne platit kaznu kad nis nisi naucio. mali poginut ces. ostavi se ti motora i primi skole!
autoscout is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:31   #14
Quote:
kiwi.nz kaže: Pogledaj post
non stop tjera gas do kraja (on je vozio kymco betßwin 50, a ja Yamahu YZF-R125, vozio sam iza njega i u svakom izlazu iz zavoja sam morao dati gas do kraja da bi ga stigao), jednom je izletio na bankinu (opet srecom pa je bila vrlo niska) zbog prebrzog ulaska u zavoj, jednostavno receno ne zna voziti.
A kako skreće na križanju ulijevo? Baš me to zanima...
dietrich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:49   #15
Vožnja prije stjecanja prava na upravljanje- 5000-15000kn ili 60 dana zatvora
Halfdemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:59   #16
Quote:
Halfdemon kaže: Pogledaj post
Vožnja prije stjecanja prava na upravljanje- 5000-15000kn ili 60 dana zatvora
Plus nemogućnost polaganja vozačkog jedno duže vrijeme (koliko dugo, nisam siguran).

Pa ti prijatelju moj vozi bez dozvole.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:02   #17
Ne kužim zašto je problem dati oko 3tkn za A1 kategoriju pa se voziti "ko čovjek",a ne voziti bez dozvole i stalno se bojati i na kraju vjerovatno nahebati
bokygs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:21   #18
Quote:
bokygs kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto je problem dati oko 3tkn za A1 kategoriju pa se voziti "ko čovjek",a ne voziti bez dozvole i stalno se bojati i na kraju vjerovatno nahebati

istina ali nije bas 3 tkn autoskola
polozi pa vozi
__________________
10% luck,20% skill,15% concentrated power of will,5%pleasure,50% pain,100% reason to remember the name!!
robi_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:19   #19
a kakve su kazne ako vozis skuter od 250 kubika sa vozackom a1 kategorije (125 kubika).
...File... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:28   #20
Upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuće kategorije- 2000 kn
Halfdemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.