Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 12:08   #1
Savjeti o uređenju

Bok!

Čitam vas otkako smo se upustili u avanturu kupovanja stana,puno toga sam ovdje vidjela i naučila.E sad vidjela sam i da često ljudima pomažete i savjetom pa vas i za to molim.

Želimo kupiti stan,ja nemam apsolutno nikakvih iskustava na tom području,
a otežavajuća okolnost mi je što stan kupujemo u okolici Stuttgarta,gdje su prilike drugačije,ja sam do sad živjela u Hr.Tamo je jako skup kvadratni metar(bar za moja poimanja,jer je kod nas prilično povoljno) i sve je nekako zgurano.

Naposlijetku smo se odlučili za ovaj stan,jer ima i vrt i neke druge pogodnosti.

No mene jako muči raspored prostorija,posebno otvorena kuhinja i dnevna s blagovaonicom.
Nikako mi se ne sviđa postojeći raspored.

Imate li vi kakvih ideja,što je moguće ovdje napraviti?
Ja bi željela da su kuhinja i stol za blagovanje jedna cijelina,a dnevni boravak druga.Šta vi mislite?Kako to izvesti?

Puno hvala!

Slike:
http://public.fotki.com/julijaf/stan/bf3basic.html

http://public.fotki.com/julijaf/stan/bf4basic.html

http://public.fotki.com/julijaf/stan/bf6basic.html



Ispričavam se na likovima,ne znam postaviti sliku.
julijaf is offline  
Old 21.04.2009., 19:58   #2
Otvaram temu za pitanja i savjete o uređenju koja ne pripadaju na neke već razvijeni topic!

Dakle, o ormarima, bojanju, sjedecim garniturama, i sličnom, i dalje postavljate upite na popis tema koji postoji.
Popis mozete pronaci ovdje!
Ako imate pitanje za koji ne pronalazite temu a tiče se savjeta uređenja, pitajte ovdje!

ZA SVE ONE KOJI FULAJU TEMU JER VEC POSTOJI ODGOVARAJUCA, POSTOVI CE BITI PREBACENI NA TEMU KOJOJ SU NAMIJENJENI!


Zadnje uređivanje fonemf : 27.04.2009. at 20:53.
fonemf is offline  
Old 14.05.2009., 14:27   #3
prikljucujem se savjetovanju!
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 14.05.2009., 14:46   #4
julijaf, koliko vidim, na tlocrtu stana (to je onaj lijevo?) je vec ucrtano nesto slicno onome sto zelis, osim sto je, zbog uzanog prostora, steta zaklanjati prozor sa sofom, te je na postojecim fotkama, po meni, izabrano najsretnije rjesenje, s tim da bih ja rotirala sjedecu garnituru, a na dugi zid stavila tv i sl. stol za rucavanje mi je ok tamo gdje je na tlocrtu ucrtan, kod prozora desno. onaj dio gdje su veliki prozor i stol na fotkama bih pretvorila u oazicu sa biljkama ili radni dio.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 18.05.2009., 17:31   #5
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
julijaf, koliko vidim, na tlocrtu stana (to je onaj lijevo?) je vec ucrtano nesto slicno onome sto zelis, osim sto je, zbog uzanog prostora, steta zaklanjati prozor sa sofom, te je na postojecim fotkama, po meni, izabrano najsretnije rjesenje, s tim da bih ja rotirala sjedecu garnituru, a na dugi zid stavila tv i sl. stol za rucavanje mi je ok tamo gdje je na tlocrtu ucrtan, kod prozora desno. onaj dio gdje su veliki prozor i stol na fotkama bih pretvorila u oazicu sa biljkama ili radni dio.
@ambientart

Puno hvala.I ja sam razmišljala o takvom rješenju,mislim da je jedino moguće.
A onaj prostor kod prozora bi možda pretvorila u prostor za čitanje sa lampom i sofom ,imamo baš jednu koja bi se uklopila.Hvala puno na uloženom trudu!
julijaf is offline  
Old 19.05.2009., 10:52   #6
nema na cemu. na tako nesto sam i mislila kad je "radni dio u pitanju". sofa, lampa, i velike biljke ce izgledati savrseno :-)
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 20.05.2009., 21:44   #7
bok svima,
evo i mi se upuštamo u kompletno renoviranje stana tako da nam je želja što ljepše urediti stan. najviše nas muči prostor kuhinje, blagavaone i ulaznog prostora. stan je orijentiran sjever (blagavaona)-jug (boravak). kako organizirati kuhinju, mi stalno vrtimo jednu ideju i ne mičemo se s mjesta, pa ako netko ima savjet,ideju,bili bi zahvalni???
johnny7 is offline  
Old 22.05.2009., 13:02   #8
molim vas trebam savjet..oprostite sto ovako uletavam na temu ko padobranac
kupujemo regal za dnevni boravak,dugacak oko 3 metra,dali mozete dati neke savjete di da ga nademo (da nije preskup oko 4000 kn) ali da je velik i da ima jednu staklenu kao vitrinu,a druge dvije da bude bas ormar (jer baka spava u toj sobi pa mora negdje odjecu drzati)..ali da taj dio gdje ce drzati robu bude slican kao klizna vrata ili tako nesto... boja wenge s dodacima bez...hvala
evo ovako nesto slicno samo da bude puno vislji i da umjesto ove police za tv ima staklenu vitrinu ili bar nekakve police...
Hiperaktivna is offline  
Old 22.05.2009., 21:28   #9
Quote:
johnny7 kaže: Pogledaj post
bok svima,
evo i mi se upuštamo u kompletno renoviranje stana tako da nam je želja što ljepše urediti stan. najviše nas muči prostor kuhinje, blagavaone i ulaznog prostora. stan je orijentiran sjever (blagavaona)-jug (boravak). kako organizirati kuhinju, mi stalno vrtimo jednu ideju i ne mičemo se s mjesta, pa ako netko ima savjet,ideju,bili bi zahvalni???
Daj nekakve informacije sta bi vi htjeli tu se moze dosta toga izmijeniti.
presing is offline  
Old 23.05.2009., 14:22   #10
Quote:
presing kaže: Pogledaj post
Daj nekakve informacije sta bi vi htjeli tu se moze dosta toga izmijeniti.
baš smo sretni da ima neka dobra duša koja nam želi pomoći!!!
Stan se nalazi na 7 katu zgrade, te je orijentiran sjever (kuhinja, blagavaona) - jug (boravak).U stanu ćemo živjeti suprug i ja (mladi bračni par), a planiramo obitelj tako da svakako želimo zadržati dvije spavaće sobe i sviđa nam se ovakav raspored da je spavaći dio sa kupaonicom potpuno odvojen od dijela stana u kojem se boravi tokom dana. Na sjevernoj strani stana, na nacrtu označeno blagavaona, gdje završava zid od 98, trenutno se proteže drveno-staklena stijena koju svakako namjeravamo maknuti.
Bivši stanari su zbog potrebe za još jednom sobom napravili od lođe još jednu sobu. Na južnoj strani balkon se proteže duž cijelog stana, dok je dio balkona ispred boravka širi (otprilike 170), a ispred spavaće sobe nešto uži (90). Balkon ima zidić u visini struka.Naša namjera je da stan učinimo što više moguće prostranijim, otvorenijim, svijetlijim, jer trenutnim rješenjem ne dobiva se ta veličina stana kada se uđe, vjerovatno jer je stan horizontalno položen.
Želimo postići maximalnu funkcionalnost i iskoristivost prostora, napraviti veću kuhinju koja će biti u komunikaciji sa blagavaonicom i boravkom.
S tim da mislimo da se zidić dubine 40 i širine 98 na ulasku u kuhinju nemože rušiti jer je tamo ventilacija.
Napominjemo da će adaptacija uključivati promjenu stolarije, vratiju, pločica, rušenje zidova, ukratko kompletnu adaptaciju stana.
johnny7 is offline  
Old 23.05.2009., 20:11   #11
Quote:
johnny7 kaže: Pogledaj post
baš smo sretni da ima neka dobra duša koja nam želi pomoći!!!
Stan se nalazi na 7 katu zgrade, te je orijentiran sjever (kuhinja, blagavaona) - jug (boravak).U stanu ćemo živjeti suprug i ja (mladi bračni par), a planiramo obitelj tako da svakako želimo zadržati dvije spavaće sobe i sviđa nam se ovakav raspored da je spavaći dio sa kupaonicom potpuno odvojen od dijela stana u kojem se boravi tokom dana. Na sjevernoj strani stana, na nacrtu označeno blagavaona, gdje završava zid od 98, trenutno se proteže drveno-staklena stijena koju svakako namjeravamo maknuti.
Bivši stanari su zbog potrebe za još jednom sobom napravili od lođe još jednu sobu. Na južnoj strani balkon se proteže duž cijelog stana, dok je dio balkona ispred boravka širi (otprilike 170), a ispred spavaće sobe nešto uži (90). Balkon ima zidić u visini struka.Naša namjera je da stan učinimo što više moguće prostranijim, otvorenijim, svijetlijim, jer trenutnim rješenjem ne dobiva se ta veličina stana kada se uđe, vjerovatno jer je stan horizontalno položen.
Želimo postići maximalnu funkcionalnost i iskoristivost prostora, napraviti veću kuhinju koja će biti u komunikaciji sa blagavaonicom i boravkom.
S tim da mislimo da se zidić dubine 40 i širine 98 na ulasku u kuhinju nemože rušiti jer je tamo ventilacija.
Napominjemo da će adaptacija uključivati promjenu stolarije, vratiju, pločica, rušenje zidova, ukratko kompletnu adaptaciju stana.
Da li na zidu kuhinje 174 postoji prozor?Maknuti zid 160 i mozda napraviti polukruzni otvor na dva stupa tako da otvor ostane 120 i zatvoriti postojeci ulaz u kuhinju. Trebalo bi po meni malo odvojiti boravak-blagovaona to se moze na mnogo nacina rijesiti knaufom a i sobe su prevelike.
presing is offline  
Old 24.05.2009., 10:17   #12
Quote:
presing kaže: Pogledaj post
Da li na zidu kuhinje 174 postoji prozor?Maknuti zid 160 i mozda napraviti polukruzni otvor na dva stupa tako da otvor ostane 120 i zatvoriti postojeci ulaz u kuhinju. Trebalo bi po meni malo odvojiti boravak-blagovaona to se moze na mnogo nacina rijesiti knaufom a i sobe su prevelike.
zahvaljujem na odgovoru. da, na zidu kuhinje postoji prozor. naša ideja je bila otvoriti prostor pa neznam kako bi to izgledalo da još pregradimo boravak-blagavaona. za koje sobe misliš da su prevelike, spavaće?
johnny7 is offline  
Old 24.05.2009., 10:51   #13
Quote:
johnny7 kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovoru. da, na zidu kuhinje postoji prozor. naša ideja je bila otvoriti prostor pa neznam kako bi to izgledalo da još pregradimo boravak-blagavaona. za koje sobe misliš da su prevelike, spavaće?
Nisam mislio to pregraditi nekom zidinom nego mozda sa svake strane napraviti po metar i od stropa nekakvih 50cm tako da neizgleda taj prostor kao nogometno igraliste, sobe za spavanje su prevelike.
presing is offline  
Old 24.05.2009., 11:14   #14
Da se malo uključim u ovu raspravu. daj molim te obrazloži kak soba od 11 kvadrata može biti prevelika? Pogotovo ak bude jedna od tih soba dječja soba. Tu treba smjesti i krevet i ormar i pisaći stol. A roditeljska spavaća taman veličine da stane bračni krevet i malo veći ormar.
nyla is offline  
Old 24.05.2009., 11:24   #15
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Da se malo uključim u ovu raspravu. daj molim te obrazloži kak soba od 11 kvadrata može biti prevelika? Pogotovo ak bude jedna od tih soba dječja soba. Tu treba smjesti i krevet i ormar i pisaći stol. A roditeljska spavaća taman veličine da stane bračni krevet i malo veći ormar.
Svako ima svoje misljenje ja sam rekao svoje za mene soba za spavanje je dovoljno velika da moze stati krevet i manji ormar a garderoba se napravi odvojeno.
presing is offline  
Old 24.05.2009., 12:47   #16
da, slažem se svako ima svoje mišljenje, odnosno potrebe životnog prostora.
mi ćemo čak sebi uzeti ovu manju sobu premda nemamo djece jer će njima svakako jednog dana trebati više mjesta u sobi premda soba i nije toliko veća 2m2. a po mome je minimum za sobu 10-12m2. idealno bi bilo imati još jednu prostoriju za garderobu ali kako to nemamo veličina soba je ok kako bi unutra stao ugradbeni ormar od zida do zida koji bi zadovoljio potrebe.
što se tiče zida možda smo se krivo razumjeli, neke ideje sa knaufom bi super podigle prostor ali treba imati ideje, zato sam i tražila neki savjet stručnjaka
johnny7 is offline  
Old 24.05.2009., 16:52   #17
Gle, ak hoćeš savjet stručnjaka znaš kam moraš otići - do aritektonskog biroa, ovo tu su samo savjeti, koji dapače isto mogu pomoći. Ispričavam se ak ima koji stručnjak i želi dati neku svoju ideju
nyla is offline  
Old 31.05.2009., 14:16   #18
Pozdrav!
Imam malih nedoumica oko boja zidova. Stan je inace jako mali, garsonjera od 26 i nest sitno kvadrata. Imam posebnu malu sobicu za spavanje i jednu sobu u kojoj je kuhinja i dnevni boravak. U toj sobi je kuhinja maslinasto zelena, kutna garnitura boje bijele kave/bez i kupila sam ormaric za tv, police i stolic bijele boje jer mi se to jedino svidjalo posto nemam bas puno prostora za neki velki namjestaj. I sada bih pofarbala zid na koji ce doci te dvije bijele police i ormaric za tv (sirina zida je malo vise od 1m) u maslinasto zeleno tako da taj bijeli namjestaj dodje malo do izrazaja. Muci me da li da pofarbam i zid nasuprot toga u tu istu boju? Znaci prostor je mali. Na jednom zidu je maslinasto zelena kuhinja, a nasuprot nje je bijeli zid. dio okomitog zida ce biti maslinasto zelen i sada ne znam da li da cijeli zid nasuprot tome pofarbam u tu istu boju. Da li ce mi to zatvorit jako prostor? Nekak si mislim da ce mi biti previse zelenog u toj prostoriji posto ce mi i kuhinja biti zelena. Ili da taj zid ostavim bijeli?
GothicRomance is offline  
Old 31.05.2009., 14:19   #19
ostavi bijeli. ako ima vizuelne potrebe da se poveze sa ostatkom, dovoljna ti je i jedna maslinasta linija, okomita ili horizontalna na bijelom zidu, i bit ce fino, a nece ti ugusiti prostor
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 31.05.2009., 14:23   #20
hvala sa savjetu. mislim da cu onda taj zid probat malo podic nekim detaljima samo. posto ce na njemu biti duza stranica kutne garniture (210cm) nabacit cu na nju neki zeleni jastuk ili stavit neku lampu pokraj garniture.
GothicRomance is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.