Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2015., 00:49   #1
S preddiplomskog na stručni

Ugodna večer! Ako bi mi netko znao odgovoriti... Bojim se da bih ove godine mogao izgubiti pravo studiranja na preddiplomskom studiju, pa ne bih baš htio promijeniti struku, a ako je ikako mogućem ostao bih i u istome gradu, pa me zanima, postoji li mogućnost da na istom Fakultetu upišem stručni studij?
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 19:11   #2
Quote:
Ice-and-Fire kaže: Pogledaj post
Ugodna večer! Ako bi mi netko znao odgovoriti... Bojim se da bih ove godine mogao izgubiti pravo studiranja na preddiplomskom studiju, pa ne bih baš htio promijeniti struku, a ako je ikako mogućem ostao bih i u istome gradu, pa me zanima, postoji li mogućnost da na istom Fakultetu upišem stručni studij?
Otprilike sam i ja u istoj situaciji i zanima me jako odgovor
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 01:27   #3
Quote:
ivan1995 kaže: Pogledaj post
Otprilike sam i ja u istoj situaciji i zanima me jako odgovor
ah... jesi li ti saznao išta u međuvremenu? Ja ne znam ništa još haha
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 01:34   #4
Quote:
Ice-and-Fire kaže: Pogledaj post
ah... jesi li ti saznao išta u međuvremenu? Ja ne znam ništa još haha
Ne znam ni ja baš. Mene bi još također zanimalo ako se to može, koja bi onda godina bio. Ja sam sad kao pola druga i to što mi je ostalo iz prve. pa ne znam jel bi mogao upisat drugu i tu razliku s prve šta moram položit ili samo prvu?
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 00:47   #5
Quote:
ivan1995 kaže: Pogledaj post
Ne znam ni ja baš. Mene bi još također zanimalo ako se to može, koja bi onda godina bio. Ja sam sad kao pola druga i to što mi je ostalo iz prve. pa ne znam jel bi mogao upisat drugu i tu razliku s prve šta moram položit ili samo prvu?
A valjda cemo nesto saznati do početka iduče godine haha... a do tad probat ne pasti sada
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 00:50   #6
U globalu ispišeš se i upišeš ponovo preko državne mature stručni. Nakon što se upišeš podneseš zahtjev da ti priznaju predmete položene ranije. Eto valjda je jasno.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 17:42   #7
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
U globalu ispišeš se i upišeš ponovo preko državne mature stručni. Nakon što se upišeš podneseš zahtjev da ti priznaju predmete položene ranije. Eto valjda je jasno.
A je li onda slušam pola predmeta s 1.god i pola s 2.god, ili samo slušam one s prve godine?
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 01:23   #8
Evo ja sam u istoj situaciji. Mene zanima to prebacivanje sa preddiplomskog na stručni. Jeli ja mogu (ako taj stručni studij upišem i završim) na tom istom fakultetu polagati razliku predmeta za diplomski? Jeli to upisivanje novog (razlikovnog) studija? I kako se obavlja ta prijava preko državne mature i dokada su ti rokovi?
Air-Live is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 22:28   #9
Mislim da se može položit razlika na istom faksu. Preko državne mature je ponovno stranica Postani student. U 12.mjesec će se objavit onaj kalendar mature do kad će se moći prijaviti faks u 7.mjesecu(uvijek oko 20. u mjesecu)...
Dakle, već od 12.mjeseca, kad omoguće prijave na Postani student, možeš poslat onaj SMS da ti ponovno pošalju podatke (mislim da je cijena sms-a 3,66), prijaviš se i to je to. Maturu vjerojatno ne moraš ponovno ni pisati, jer ako si upao na preddipl., upast ćeš i na stručni(vjerojatno) . Tako da praktički možeš se tek prijaviti i dan prije samog zaključavanja rang ljestvica. Osim naravno, ako ti ne želiš ponovno pisati maturu. Onda to moraš učiniti do 1.2
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.