Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2023., 19:31   #1
Čitači e-knjiga (E-book readeri) vol 2.

Poštovani ljudi, dobar dan!
Razmišljam o kupovini Kindle Scribe i imam pitanja. Oprostite na neznanju.

Zašto je cijena (puno) veća u HR shopovima nego na Amazonu?

Npr.:
https://www.mobis.hr/proizvodi/gadge...02-crni-12729/

https://www.mobis.hr/proizvodi/gadge..._content=pp_16

https://www.links.hr/hr/e-book-reade...crni-010403005

https://www.amazon.de/-/en/kindle-sc...03&sr=1-1&th=1

---

Gdje kupujete "vrhove" za Kindle Pen?

Ako sam dobro shvatio, futrolu i vrhove se može kupiti na AliExpress-u? Nisam godinama tamo kupovao (još prije onih nekih promjena za EU). Ide li to sada i dalje glatko, te nema nekih dodatnih troškova (carina, ili što god već)?

Hvala!
LP

Link na staru temu
njama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 23:31   #2
Cijena kod tih naših firmi je veća jer oni žele zaraditi što više pa misle da je to najbolji način.
Zadnje dvije pošiljke sa Aliexpressa sam čekao 70 i 85 dana. Ako ti ne stigne, NE dobijaš novac nazad.
Jedna dadžbina se obračunava odmah kod njih automatski kada plaćaš (mislim da je to PDV), a za ono drugo (carina) ne plaćaš ako je ispod 160 eura.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 23:35   #3
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
ono drugo (carina) ne plaćaš ako je ispod 160 eura.
Ne plaćaš carinu, ali plaćaš špeditera, cca 20 eura.
WhiteSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 23:48   #4
Quote:
WhiteSnow kaže: Pogledaj post
Ne plaćaš carinu, ali plaćaš špeditera, cca 20 eura.
Namet, porez, zarez, prirez, vat... meni je to sve isti k....
Ionako je preporučljivo naručivati samo stvari u iznosu od kojeg se možeš mirna srca oprostiti - plafon 20 eura. Skuplje od toga im ne bih povjerio nikako.
U dva navrata kada mi nije stiglo lijepo su me uputili da posjetim lokalni distribucijski centar gdje stoje moje pošiljke. Piše naravno HU, valjda Budimpešta. Samo trebam otići u drugu državu i reći da iskopaju moje smeće za 10 eura. Lijepo su mi odbili refund u roku od odmah, a moji paket i nakon godinu dana još uvijek stoje u lokalnom centru.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 09:09   #5
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Cijena kod tih naših firmi je veća jer oni žele zaraditi što više pa misle da je to najbolji način.
Zadnje dvije pošiljke sa Aliexpressa sam čekao 70 i 85 dana. Ako ti ne stigne, NE dobijaš novac nazad.
Jedna dadžbina se obračunava odmah kod njih automatski kada plaćaš (mislim da je to PDV), a za ono drugo (carina) ne plaćaš ako je ispod 160 eura.
Otkad ovo?
Ja do sada nikada nikakvih problema sa Alijem po pitanju disputea nisam imao. Uvijek su na mojoj strani.
Ne znam da li znate, ali Ali samom prodavaču ne daje vaš novac dok god ne kliknete da ste proizvod dobili da je sve OK. Do tada ga oni drže, baš zato da bi vam ga vratili.
Evo ja sam nedavno uzeo bateriju za robota (usisavač), i za baterije se zna da putuju duže zbog nekih EU regalativa ili tako nečeg i došlo mi je za nekih 20-25 dana.
Očito nisi imao sreće.
Daj pliz ako nije bed napiši što se desilo i zašto ti nisu dali lovu? Prošao je rok za žalbu, a ti si kasno skužio?
Ja sam baš zbog njihove politike prema kupcu otkantao više-manje sve druge shopove i kupujem isključivo preko njih.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 09:23   #6
Pa već sam napisao, post iznad tvojeg...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 11:27   #7
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Pa već sam napisao, post iznad tvojeg...
Ali ček, nisi otvorio dispute na vrijeme ili si ga otvorio u pravom vremenskom roku?
Ne kužim, napisao si da si čekao 80 dana i da ti nisu htjeli vratiti novce, sa koji objašnjenjem?
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2023., 22:02   #8
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Ali ček, nisi otvorio dispute na vrijeme ili si ga otvorio u pravom vremenskom roku?
Ne kužim, napisao si da si čekao 80 dana i da ti nisu htjeli vratiti novce, sa koji objašnjenjem?
Te dvije od 70 i 85 dana su čudom stigle.
Ovo što nije stiglo, otvoren dispute kada je trebalo. Odgovor odbija se, idi u lokalni distribucijski centar i pokupi. Dakle, što se njih tiče, stiglo. Prodavač je bio vrlo sretan ishodom što mi je i napisao.
Puno nezadovoljnih ljudi u zadnje vrijeme sa sličnom pričom...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 04:30   #9
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Prije svega moram reći da sam totalan tudum za e-readere, ali radi se o sljedećem.

Prika mi je proslijedio dosta stručnih knjiga, a i znanstvenih članaka koji su mi od koristi, sve to u pdf formatu.

Tlaka mi je to više čitati preko PC-a, pa imam dva pitanja: da li e-čitači automatski čitaju i pdf format ili ih se prvo treba konvertirati u neki drugi? Da li ima neki e-reader za preporuku za čitanje pdf-ova (stručne knjige ipak imaju i grafove i karte u boji, i tablice) - da li imate iskustva s nekim e-readerom kojemu to "bolje leži"?
Quote:
njama kaže: Pogledaj post
Poštovani ljudi, dobar dan!
Razmišljam o kupovini Kindle Scribe i imam pitanja. Oprostite na neznanju.

Zašto je cijena (puno) veća u HR shopovima nego na Amazonu?

...
LP
Još uvijek nije idealan za boju ali ovo je trenutno vrh e-ink tableta u boji za čitanje i anotiranje pdf dokumenata i e-knjiga, za cijenu do 599 eura.

E-Book Reader BOOX Note AIR 3 C, 10,3" zaslon u boji, 4GB, 64GB, WiFi, BT, Android 12

https://www.youtube.com/watch?v=7WHAGFYjhT8&t=726s
https://www.youtube.com/watch?v=htqnoIhUH64&t=11s


https://www.links.hr/hr/e-book-reade...leni-010403024

ovdje bi izašao oko 540 eura za gotovinu.
https://www.pcshop.hr/onyx-boox-note...m_medium=click

Jeftinija varijanta je nabaviti neki noviji crno-bijeli 10" Onyx Boox npr. polovni Note 3 star oko dvije-tri godine ili Note Air2, a onda za grafove i slike u boji koristiti paralelno neki tablet.

Oni koji imaju problema sa zračenjem ekrana trebaju si pri dugotrajnijem čitanju obavezno smanjiti svjetlinu što je više moguće npr. umjesto 60-70 % na 20-30 % i nabaviti si dobru antirefleksivnu foliju, ja koristim ultra-matirane, a neki biraju i one koje daju što bliži osjećaj pisanju po papiru.
marinolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 09:30   #10
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Te dvije od 70 i 85 dana su čudom stigle.
Ovo što nije stiglo, otvoren dispute kada je trebalo. Odgovor odbija se, idi u lokalni distribucijski centar i pokupi. Dakle, što se njih tiče, stiglo. Prodavač je bio vrlo sretan ishodom što mi je i napisao.
Puno nezadovoljnih ljudi u zadnje vrijeme sa sličnom pričom...
Da, to nije nikako dobro, nadam se da mi se neće desiti slično.
Ja stvarno moram priznati da nikada nikakvih problema do sada nisam imao.
Primijetio sam samo da su stavili tracking skoro na sve pošiljke, tj u zadnje vrijeme na sve. Vj baš zbog tih disputea.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 09:54   #11
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Da, to nije nikako dobro, nadam se da mi se neće desiti slično.
Ja stvarno moram priznati da nikada nikakvih problema do sada nisam imao.
Primijetio sam samo da su stavili tracking skoro na sve pošiljke, tj u zadnje vrijeme na sve. Vj baš zbog tih disputea.
Problem i jest u tom lažnom trackingu.
Na jednom mjestu piše da je stiglo u moje mjesto. Pa zašto onda ne dostave? U pošti ništa bez pravog međunarodnog tracking broja koji naravno nema..
Na drugom mjestu piše da je u Budimpešti. Nemam volje ići u Mađarsku.
U svakom slučaju, oni se ograđuju svojim bulšit trackingom i kažu: Idi i pokupi svoju pošiljku, odbijamo refund. I to je to, pošiljka nikada ne stigne.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 10:27   #12
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Problem i jest u tom lažnom trackingu.
Na jednom mjestu piše da je stiglo u moje mjesto. Pa zašto onda ne dostave? U pošti ništa bez pravog međunarodnog tracking broja koji naravno nema..
Na drugom mjestu piše da je u Budimpešti. Nemam volje ići u Mađarsku.
U svakom slučaju, oni se ograđuju svojim bulšit trackingom i kažu: Idi i pokupi svoju pošiljku, odbijamo refund. I to je to, pošiljka nikada ne stigne.
Sada si me sjetio, i meni je jednom tako bilo, i bilo je baš u Mađarskoj (tracking je bio sa HU)...i uzeo sam screenshote, fino im poslao...i dobio lovu.
Mislim da su me prvi put isto odbili.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2023., 00:57   #13
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Sada si me sjetio, i meni je jednom tako bilo, i bilo je baš u Mađarskoj (tracking je bio sa HU)...i uzeo sam screenshote, fino im poslao...i dobio lovu.
Mislim da su me prvi put isto odbili.
Dvije narudžbe nevelike vrijednosti... Ostalo mi je sve stiglo, nekada i nakon 3 mjeseca.
Poenta ove moje priče je da LAŽNO reklamiraju buyer protection, refund i ostale gluposti. To jednostavno nije istina. Možda nekada i jeste, ali ako nije uvijek, meni to ne znači onda ništa...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2023., 11:46   #14
Koju vrstu shippinga si birao? Navodno Ali Standard shipping radi bez greske, ide preko ExpressOne i kasnije Overseasa kada dodje u Hr. Zadnjih nekoliko mjeseci sam narucio nekoliko artikala po 100+ eura i obavezno Ali Standard. Stigne u cca 2-3 tjedna.
Definitivno treba izbjegavati one Saver shippinge, taj ide magarcem kroz Mongoliju.

Ti kao primatelj nemas ovlasti za potrazivanjem paketa i isti je u vlasnistvu posiljatelja sve dok ti se ne uruci. Samo posiljatelj moze zahtjevati sluzbenu potraznicu za paketom - ali kinezi to ne rade i njima se zivo hebe. Znaci mozes otici u Madjarsku i pitati za paket, ali te oni mogu odbiti jer nisi vlasnik paketa.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2023., 16:24   #15
Prešao sam na obavezan standard sada na zadnjoj narudžbi. Prije nisam znao pa sam išao na što jeftinije. I upecao sam se na priče o poštenju i zaštiti kupaca na Aliexpress-u.

Nije im to dobra poslovna politika. Nezadovoljni kupci će ih u konačnici koštati puno više od te siće što nisu htjeli vratiti.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 08:23   #16
Eto i tu je razlika onda, ni ja ne koristim te jeftine shippinge. Na greskama se uci.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2023., 09:57   #17
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Eto i tu je razlika onda, ni ja ne koristim te jeftine shippinge. Na greskama se uci.
Prije bih to nazvao krađa i prevara. Greške se daju ispraviti.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 21:58   #18
Dobio sam jednu knjigu pod bor i Kindle 6'8, 11 generacije. Prebacio sam Fukoovo klatno sa e-readera u smartphonu na kindle i sad čitam s njega. Što je, je; lakše se čita.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 21:37   #19
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Dobio sam jednu knjigu pod bor i Kindle 6'8, 11 generacije. Prebacio sam Fukoovo klatno sa e-readera u smartphonu na kindle i sad čitam s njega. Što je, je; lakše se čita.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Za osobu koja stalno čita, zakon stvarčica.
Onima koji ne čitaju, ne treba.
Meni osobno, puno praktičnije od papirne knjige.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 20:27   #20
Pa evo. Bio sam skeptičan. Onda sam ljetos počeo čitati na mobitelu u epub i nije bilo loše. Ali ovo je daleko bolje. U ovih par dana pročitao sam tri knjige s lakoćom.
E sad, treba osvojiti vještinu pretvaranja pdf datoteka u epub i onda smo na konju šarcu.
Međutim i dalje me čeka moja hrpa nepročitanih knjiga.
Btw, da pitam knjigoljupce... imate li mnogo (još uvijek) knjiga koje čekaju svoj trenutak?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.