Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 12:06   #1141
Quote:
Mara03 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kad se inace moze podici iksica na efzg? Na stranici od faksa pise samo da ce obavijest biti naknadno objavljenja, pa me zanima jel po to moram ici jos prije pocetka akademske godine (to mi je bitno da znam jer nisam blizu zga) ili se podize kad pocne faks?
Na većini fakulteta se iksica podiže prvi dan ili na glupim fakultetima gdje rade nesposobni ljudi (kao npr. na mom fakultetu) podiže se mjesec dana nakon prvog dana. Ako se iksica može podići prije, a ti je podigneš tek prvi dan mislim da nema veze. Ako ti iksica baš tako hitno treba, nađi broj referade na stranicama faksa, nazovi pa pitaj kad se može podići iksica.
__________________
"Znaš li što je najljepše u životu? Želja, prijatelju."
" Željo moja, najslađi otrove. "
Tajana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:20   #1142
Quote:
Rikardo kaže: Pogledaj post
Prošlu akademsku godinu sam zamrznuo (studirao sam stručni studij). Tijekom ljeta sam se ispisao s tog studija, a jučer sam upisao novi, integrirani studij. Na ISVU vidim da mi je razina prava "0". Da li je riječ o neažuriranosti programa ili kao student koji je ponovno brucoš ne ostvarujem pravo na subvenciju?
To se i ja pitam. I meni na studomatu isto piše...
tukac15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 11:32   #1143
Quote:
Mara03 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kad se inace moze podici iksica na efzg? Na stranici od faksa pise samo da ce obavijest biti naknadno objavljenja, pa me zanima jel po to moram ici jos prije pocetka akademske godine (to mi je bitno da znam jer nisam blizu zga) ili se podize kad pocne faks?
Onda kad počne faks. Mislim da će ti biti i obavijest na webu, ali ako i ne bude iksica ti se podiže preko puta dvorane 40 (kad uđeš na glavni ulaz samo ideš ravno, pa preko stepenica i pogledaš dvoranu sa računalima....to ti je ta).
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 12:31   #1144
Vrijedi li x-ica i za studente diplomskog ili samo dodiplomskog studija?

http://www.cap.srce.hr/StojeX.aspx

Ovdje stoji da se pravo subvencije prehrane ostvaruje samo na dodiplomskom studiju. Ja bih trebao upisati 5. godinu (4, tj. dodiplomski, sam završio u drugom gradu), pa me zanima.
chroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 11:10   #1145
Vrijedi redovnim studentima javnih veleučilišta i sveučilišta. Dakle i za diplomski.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 19:58   #1146
jel ima netko da bi mi posudio xicu na 2-3 tjedna?

Naime, prelazim s jednog studija na drugi i dok se to ne riješi ne mogu dobiti xicu (e-indeks), a to mi je glavni način prehrane.

puno bi mi olakšalo da ne moram žicat 2 puta dnevno slijdeća 3 tjedna...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:18   #1147
Vidjela sam na racunu da mi je x-ica razina 2, ja sam smjestena u studentski dom pa imam pravo na razinu 2.5. Pise da bi trebala otici po potvrdu u studentski centar. Što onda kada dobijem tu potvrdu? Kako promijeniti razinu?
glupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:32   #1148
Quote:
glupa kaže: Pogledaj post
Vidjela sam na racunu da mi je x-ica razina 2, ja sam smjestena u studentski dom pa imam pravo na razinu 2.5. Pise da bi trebala otici po potvrdu u studentski centar. Što onda kada dobijem tu potvrdu? Kako promijeniti razinu?
Ja sam po potvrdu išla u upravu doma i odnijela sam tu potvrdu na referadu faksa da mi promijene razinu.
tbbt14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 09:34   #1149
Jel nekome sjeo novi iznos za iksicu? Provjeravam na stranici cap.srce.hr već mi je pet dana iznos 16 kn a zadnji put sam jela u petak- meni kao u i uvijek.
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:19   #1150
Koliki je vama mjesečni iznos za razinu 2?

Prije je bio 750 kn, sada mi ispada 517.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:56   #1151
To ti je dvotjedni iznos
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 00:18   #1152
na koji način uzeti onaj menu od 6.5kn jer mi uvjek ispada više. Moram uzet apsolutno sve s onog papira na kojem piše dnevni menu bez izostavljanja npr soka ili kolača i onda bi trebalo ispasti 6.5?
crowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 09:14   #1153
Quote:
crowe kaže: Pogledaj post
na koji način uzeti onaj menu od 6.5kn jer mi uvjek ispada više. Moram uzet apsolutno sve s onog papira na kojem piše dnevni menu bez izostavljanja npr soka ili kolača i onda bi trebalo ispasti 6.5?
Dnevni meni se sastoji od predjela (juhe najčešće), glavnog jela (meso ili bilo šta konkretnog) i kolača (sad zavisi svaki put šta daju). I ako uzmeš samo to, ispast će ti 6,5 kuna što znači da ti je subvencionirano 70%.
Ako uzmeš bocu vodu, sokove ili bilo što izvan tog menija, platit ćeš (uz tih 6,5 kuna) 8,00 kuna. Jer ovo ostalo plaćaš 50%. Znači ako sok košta 4 kuna, ti ćeš platiti 2 kune. Zato plaćaš uvijek 8 kuna jer si uzmeš sok.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 18:38   #1154
Imam pitanje, sutra mi dolazi sestra pa bi htjele otic jest u menzu, ako ja hocu da ona jede na moju x-icu, da samo kažem da mi stavi obadvije tacne na moju x-icu i isti racun ili da ja prva uzmem sebi pa njoj dam x-icu?
Iva996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 22:43   #1155
Quote:
Iva996 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, sutra mi dolazi sestra pa bi htjele otic jest u menzu, ako ja hocu da ona jede na moju x-icu, da samo kažem da mi stavi obadvije tacne na moju x-icu i isti racun ili da ja prva uzmem sebi pa njoj dam x-icu?
možeš oboje, ja sam radila na oba načina i na oba je ispalo dobro
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 15:44   #1156
kada mogu ocekivati da mi se obnovi stanje racuna iksice? to ide svakog 1. u mjesecu ili? sto radite kad vam ostane neki odredjen iznos novca zadnjih dana prije obnove racuna? na koji nacin trosite taj novac? novi sam u zg pa se pokusavam snaci
crowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 10:42   #1157
Ide ti svaka dva tjedna.

Nepotrošen novac vraća se u fond, bar mislim.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 13:30   #1158
moze link za provjeru salda na iksici?
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 13:28   #1159
Kakvo je danas stanje sto se tice kontroliranja da li je kupac pravi vlasnik iksice? Vidim da ih u oglasnicima prodaju studenti.
Zivim u blizini restorana Borongaj.
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 10:17   #1160
Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Dnevni meni se sastoji od predjela (juhe najčešće), glavnog jela (meso ili bilo šta konkretnog) i kolača (sad zavisi svaki put šta daju). I ako uzmeš samo to, ispast će ti 6,5 kuna što znači da ti je subvencionirano 70%.
Ako uzmeš bocu vodu, sokove ili bilo što izvan tog menija, platit ćeš (uz tih 6,5 kuna) 8,00 kuna. Jer ovo ostalo plaćaš 50%. Znači ako sok košta 4 kuna, ti ćeš platiti 2 kune. Zato plaćaš uvijek 8 kuna jer si uzmeš sok.
I salate i kruha.

Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Kakvo je danas stanje sto se tice kontroliranja da li je kupac pravi vlasnik iksice? Vidim da ih u oglasnicima prodaju studenti.
Zivim u blizini restorana Borongaj.
Ne znam za Borongaj, ali iz dosadašnjeg iskustva na Cvjetnom, Radiću, SC-u, FSB-u i FER-u znam da se uvijek tolerira. Dapače, u situacijama kad se ispostavi da sam zaboravio ponijeti iksicu ljudi na blagajni uglavnom kažu nešto tipa "daj pitaj onda nekoga iza da ti posudi" i sl.

Nego, izgubio sam iksicu i sad mi se radi nova, pa bi mi trebala ona privremena zamjenska. Kome da se obratim za nju? Na FFZG sam.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.