Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 17:51   #3281
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Kad sam rekao tvornica, stvarno nisam mislio ništa loše nego baš dapače, ali u redu, sigurno o tome više znaš od mene.


Kolega govori o smjeru, ali svejedno je vjerojatno pretjerivanje.

Evo kad smo kod tvornica, od tamo gdje ja dolazim, inženjer strojarstva može slobodno im poslat molbu za posao, i sumnjam da ih je uopće pretjerano briga kojeg su smjera(ne shvatiti ovo baš doslovno) i dobit će negdje posao. Jer je u glavnini tvornica premalo visokoobrazovanih, a glavninu ajmo to nazvati inženjerskih poslova-rade srednjoškolci (sa jako, jako puno godina staža, ali poanta je jasna).
Ne kazem da si mislio nista lose, samo kazem da je strojarstvo jako siroko i neispravno je reci da strojari rade iskljucivo u tvornicama.
Jasno, neka je tvornica sto vise, tvornice jesu dio (i vazan), no cak i tada mislim da je mnogima apstraktno sto inzenjeri zapravo rade.
Danas su u svijetu vecinom pogoni automatizirani.

Nisam niti ja zavrsio smjer kojeg danas radim (iako sam se na pocetku bavio njime), i ako bas netko ne inzistira sasvim je svejedno tko je kojeg smjera.
Ako ce kolegu zanimati pojedini dijelovi rado cu mu objasniti, no evo da ne skrenemo skroz
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:22   #3282
Vanredni studij prava

Trebam informaciju, točnu i provjerenu, ne odokativnu

Dakle,imam fakultetsku diplomu, a studij prava ostao je neispunjena želja... razmišljam o eventualnom upisivanju samo kako bih sebi dokazala mogu li ja to. Zanima me može li se vanredno studirati u Zg ili Osijeku i ako da, pod kojim uvjetima, kako izgleda prijemni i ostale finese vezane uz upis?

Koliko to stoji na godišnjoj bazi i možeš li se kao izvanredni student ikada , primjerice temeljem prosjeka, osloboditi plććanja studija? Pretpostavljam da ne.

Da, znam da to sve mogu proguglati ...ali jednostavnije mi je ovdje postaviti pitanje i nadati se pomoći dobrih duša :klap:
__________________
Abysum abysum invocat (...)
Taormina412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:55   #3283
Na pravu u ZG-u možeš vanredno. Možeš se i prebaciti u redovne na drugoj godini temeljem prosjeka (težinskog) od 3.5 i, mislim, 53 ECTsa Školarina je 7200+upisnina. Moraš položiti ispit iz logike koji nije težak. Sad, ne znam kako će ako si stariji student ići to s maturom. Jer se na faks upada preko toga, a neke starije generacije ne moraju ni to polagati.

Eto, neka me netko ispravi ako sam sagriješila

Frend se ove godine prebacio iz vanrednih u redovne. Na toj drugoj godini. Može se, sretno
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 13:47   #3284
Ja ću samo dodati da kao izvanredni student sam plaćaš školarinu, bez obzira na prosjek ocjena.
Mislim da stariji od 26 godina ne moraju na državnu maturu a mlađi biraju da li žele ili ne. Tako je bilo meni kad sam upisivala, s tim da sam ja na upravnom studiju.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 16:00   #3285
Pozdrav!

Učenica sam 4. razreda gimnazije i nisam još odlučila što bih željela studirati / raditi u životu. Više naginjem ka prirodnim predmetima, posebno biologiji. Fizika mi zna biti dosadna, a kemija zanimljiva, no nisam se baš pretrgla od posla u srednjoj. Sve razrede dosad sam prošla s 5.0.

Neko vrijeme sam razmišljala o molekularnoj biologiji, no čula sam dosta loših stvari o tom studiju, pogotovo u vezi sa samim studentima koji glase za "lovce na prosjek". Naravno, to su samo glasine i ne znam nikoga tko tamo studira, ali već me to malo odbija. Osim toga, čini mi se da mogućnost zaposlenja u Hrvatskoj nije baš velika s tim područjem.

Nakon toga je došla na red farmacija, ali to mi se pak čini kao pretežak studij da bih na kraju stajala za pultom u ljekarni (ne želim uvrijediti studente farmacije, ali činjenica je da se većina magistara zaposli u ljekarni, što nije loš posao, samo meni osobno ne bi odgovarao).

Medicinska biokemija zvuči zanimljivo, valjda je malo lakša nego farmacija, a i posao je sasvim drukčiji, ali nemam jasnu predodžbu o tome što oni rade. Uz to, upitno je koliko bih voljela da mi studij čini gotovo pa samo kemija s obzirom na to da imam dosta rupa u znanju.

Iduća na redu je biotehnologija - zvuči zanimljivo i zahtjevno, ali imam dojam da to baš i nije traženo na hrvatskom tržištu rada.

I najzad, medicina kao novo 'pravo' - tko ne zna kamo će, a ima dobre ocjene, ide na medicinu - ako upadne. (barem mi se čini da je u mojoj generaciji tako). Ne znam bih li htjela postati liječnicom, ali ima i nekih drugih opcija uz taj studij.



I sad, ne znam što bih od toga (ili nečega srodnoga) trebala izabrati. Znam da bih sama trebala znati što želim, ali računam na to da ću zavoljeti to što studiram jer mi se nije teško prilagoditi i ne odustajem lako.

Samo bih htjela čuti nečije objektivno mišljenje, bila bih zaista zahvalna na ikakvom odgovoru.
Eileri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 17:27   #3286
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja ću samo dodati da kao izvanredni student sam plaćaš školarinu, bez obzira na prosjek ocjena.
Danas sam baš bila s tim frendom koji se prebacio Veli da ih se samo dvoje uspjelo prebaciti na redovno i prilikom prebacivanja na redovni, tj. na upisu redovne druge nije plaćao školarinu nego samo upisninu koja je, ne znam, tristotinjak kuna?


Eto
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 17:45   #3287
Quote:
Eileri kaže: Pogledaj post
...
Znam da bih sama trebala znati što želim, ali računam na to da ću zavoljeti to što studiram jer mi se nije teško prilagoditi i ne odustajem lako.
S tim sam i ja računala pa sam zamrzila svoj prvi faks iz dna duše

Bila sam na sličnim mukama prošle godine i cijelu godinu vagala koji od navedenih fakseva upišem (s tim da mi je jedan od njih stvarno bio priroritet, a ostali rezerve ako ne upadnem - što i nisam) i ono što sam ja napravila je bilo sljedeće - detaljno proučila uzduž i poprijeko program i predmete svakog faksa, čitala opise predmeta, listala literaturu i razmišljala jesam li spremna idućih 5 godina učiti to i do kraja života baviti se time.

Mislim da se ne isplati 6 godina ubijat na medicini ako te ne privlači liječenje ljudi, 5 godina na farmaciji ako te ne privlači rad u ljekarni itd.

Na molekularnoj sam tek 2 tjedna pa ne mogu reći nešto previše o tome jer je i meni sve novo, ali priče o studentima s tog faksa su definitivno prenapuhane (nađe se svega ko i na svakom drugom faksu)
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:01   #3288
Da, 300kn je upisnina.
Ali obzirom da je ona pitala da li se moze osloboditi placanja kao izvanredni student, prelazak na redovni studij nije valjda opcija.


Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:36   #3289
Quote:
Ginny B. kaže: Pogledaj post
...
Na molekularnoj sam tek 2 tjedna pa ne mogu reći nešto previše o tome jer je i meni sve novo, ali priče o studentima s tog faksa su definitivno prenapuhane (nađe se svega ko i na svakom drugom faksu)
Mogu ti se javiti u vezi tog faksa u poruci?
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:10   #3290
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Mogu ti se javiti u vezi tog faksa u poruci?
Naravno
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:43   #3291
Question Fizioterapija - Zagreb ili Rijeka?

Pokušala sam naći neku temu gdje bih se nadovezala, no nigdje nisam pronašla konkretno ovako nešto...

Dakle, situacija je ovakva:
Prošle godine sam upisala fakultet, nebitnokoji, za koji sam shvatila da si nismo najbolji prijatelji, ali možda malo prekasno. Tako da sam ove godine ispočetka upisivala faks, no tek na jesenskom roku zbog ranije navedene činjenice i uhvatila mjesto na fizioterapiji (to je bila želja), u Pakracu (izvanredni dislocirani studij, u sklopu je Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu). Ovo je bilo rješenje da ne gubim još jednu godinu ne radeći ništa, pa je plan na drugoj godini prebaciti se na redovni studij.

E sad, moja dilema je - Zdravstveno veleučilište u Zagrebu ili Fakultet zdravstvenih studija u Rijeci?
Pa bi mi značilo ako bi netko od iskusnijih mogao udijeliti koju pametnu...
Bitne su mi iduće stvari:
-sveučilište/veleučilište, kolika je razlika za vrijeme/nakon studiranja, diploma i slično
-praksa i širina izbora/kvalitete bolnica, manjka li nekih dobrih prilika za praksu u Rijeci? Može li se, ako se studira u Rijeci, praksa odrađivati po bolnicama koje nisu u Rijeci?
-ako itko ima iskustva koji su uvjeti za prebacivanje
-gdje se sve održavaju predavanja i vježbe u Rijeci
-kakav je diplomski u Zagrebi i Rijeci

Naravno, na odmet nisu ni druge informacije koje bi pomogle oko odabira i uputile me tamo di ću više profitirati.

Tenks svima.
sretnazveejezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 20:54   #3292
Koji najbolji fakultet ako se namjeravam baviti poduzetništvom?

Koji fakultet me može najbolje pripremiti za poduzetništvo( a da nije privatni fakultet) ?
mihaelmihic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 23:19   #3293
Netko? Bilo tko? :/
sretnazveejezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:01   #3294
Dakle moj problem je malo drugacije prirode, ali se najbolje slaze sa ovom temom. Dakle maturant sam. Prsojek sve 4 godine ce mi biti oko 3.0. Od prvog mjeseca cu ici na pripreme za maturu i na proljetnim praznicima na pripreme za prijemni za pfzg. Moji izbori su:
1. Pravni u zagrebu (znam da je ogromna muka zavrsiti faks, ali me to zanima)
2. Socijalni rad na pravu
3. FPZG-politologija
4. FPZG-novinarstvo
5. Ekonomija
6. Vanredna ekonomija
7. Povijest

Svi faksovi su u zagrebu i zanima me na kojem su mi faksu od ovih po nekim vasim iskustvima najvece sanse da upadnem uz prosjecno rijesenu maturu? Znam da ce sad bit odgovor da to ovisi o generaciji, ali bi volio otprilike znati. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:58   #3295
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
Dakle moj problem je malo drugacije prirode, ali se najbolje slaze sa ovom temom. Dakle maturant sam. Prsojek sve 4 godine ce mi biti oko 3.0. Od prvog mjeseca cu ici na pripreme za maturu i na proljetnim praznicima na pripreme za prijemni za pfzg. Moji izbori su:
1. Pravni u zagrebu (znam da je ogromna muka zavrsiti faks, ali me to zanima)
2. Socijalni rad na pravu
3. FPZG-politologija
4. FPZG-novinarstvo
5. Ekonomija
6. Vanredna ekonomija
7. Povijest

Svi faksovi su u zagrebu i zanima me na kojem su mi faksu od ovih po nekim vasim iskustvima najvece sanse da upadnem uz prosjecno rijesenu maturu? Znam da ce sad bit odgovor da to ovisi o generaciji, ali bi volio otprilike znati. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ekonomiju jako teško s takvim prosjekom, jer nosi pola bodova,

Možda čak pravo zbog razloga kojeg si sam napisao, a posebno jer imaš prijamni na kojoj nadoknadiš prosjek srednje (ovdje je samo 20 % ak se ne varam).

al pusti to da te pravo zanima, ak imaš 3,0 prosjek očito nemaš radne navike, nemoj shvatit kao uvredu, al vjerojatno ne znaš ni učiti (ja sam isto nekad mislio da je dovoljno samo stolicu zagrijat-wrong ! )....pazi, na pravu najbolji srednjoškolci države uče po 8h na dan za prolaz....ti ćeš morat još više. Al sretno.

Za ostalo ti ne znam.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 01:19   #3296
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ekonomiju jako teško s takvim prosjekom, jer nosi pola bodova,

Možda čak pravo zbog razloga kojeg si sam napisao, a posebno jer imaš prijamni na kojoj nadoknadiš prosjek srednje (ovdje je samo 20 % ak se ne varam).

al pusti to da te pravo zanima, ak imaš 3,0 prosjek očito nemaš radne navike, nemoj shvatit kao uvredu, al vjerojatno ne znaš ni učiti (ja sam isto nekad mislio da je dovoljno samo stolicu zagrijat-wrong ! )....pazi, na pravu najbolji srednjoškolci države uče po 8h na dan za prolaz....ti ćeš morat još više. Al sretno.

Za ostalo ti ne znam.

Ne shvacam to kao uvredu. Istina je da nemam neke radne navik. Ovaj prosjek znaci ne da nisam zagrijao stolicu. Nego nisam ni vidio stolicu, al eto. To je ono kj pokupim na satu. Jebiga svjestan sam situacije, al svjestan sam i da sam se previse sprdao tokom 4 godine i da moram nes ucinit sa svojim zivotom, a pravo me najvise zanima. Svjestan sam i da kad se i zavrsi pravo nakon 6-7 godina treba glumit potrcka za 2400 kn i onda se jos ubijati za pravosudni ispit. Imam dosta pravnika oko sebe. Od studenata, do novopecenih i vec starih pravnika, tako da znam kj mogu ocekivati i znam da je tesko, ali jeboga. Ziv se covjek na sve navikne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:37   #3297
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
Dakle moj problem je malo drugacije prirode, ali se najbolje slaze sa ovom temom. Dakle maturant sam. Prsojek sve 4 godine ce mi biti oko 3.0. Od prvog mjeseca cu ici na pripreme za maturu i na proljetnim praznicima na pripreme za prijemni za pfzg. Moji izbori su:
1. Pravni u zagrebu (znam da je ogromna muka zavrsiti faks, ali me to zanima)
2. Socijalni rad na pravu
3. FPZG-politologija
4. FPZG-novinarstvo
5. Ekonomija
6. Vanredna ekonomija
7. Povijest

Svi faksovi su u zagrebu i zanima me na kojem su mi faksu od ovih po nekim vasim iskustvima najvece sanse da upadnem uz prosjecno rijesenu maturu? Znam da ce sad bit odgovor da to ovisi o generaciji, ali bi volio otprilike znati. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa ovakvim prosjekom i prosjecnom maturom se oprosti od svega ovoga.
Ja sam sa 4.6 prosjekom i odlicnom maturom (sve sam polozila +- 80%, eng i hrv A, mat B + politika) bila na sredini na ljestvici poslovne ekonomije.
Možda upadneš na vanrednu ekonomiju. Ali ti je jako mala šansa. Ili zapdni da napišeš maturu vrh, ili se oprosti sa svim ovim što si naveo.
bonnix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:11   #3298
Question Ekonomski fakultet,KIF, pomorski fakultet i turizam

Pozdrav svima,registrirao sam se na ovaj forum iz razloga da dobijem pomoć od ljudi koji su to prošli ili bar donekle imaju iskustva s tim.Vodim raspravu sa samim sobom i odabirom fakulteta.Trenutno sam u 3.razredu jezične gimnazije i počeo sam razmišljati o odabiru fakulteta jer mi je to važno i želim osigurati dobar život i sebi i budućoj obitelji.S toga bih zamolio mišljenje od ljudi koji su zavrsili te fakultete ili od studenata koji ih trenutno pohađaju.Imam vrlo realističan pogled na svijet i svjestan sam stanja u državi tako da ako dam kojim slučajem falio izbor fakulteta slobodno me osvijestite haha.Zanima me sljedeće:

-Kakvi smjerovi uopće postoje na kineziološkom i ekonomskom fakultetu i koji posao mogu raditi s tim fakultetima(pokušao sam tražiti po internetu,a samo nalazim odgovore na pitanja koja mi ne trebaju)?
-Kako funkcionira taj prijem nakon pomorskog fakulteta,čuo sam nešto da treba odraditi nekoliko mjeseci negdje pa ako mi može to netko pojasniti?

Hvala unaprijed.
Nobrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 19:21   #3299
Quote:
Nobrum kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,registrirao sam se na ovaj forum iz razloga da dobijem pomoć od ljudi koji su to prošli ili bar donekle imaju iskustva s tim.Vodim raspravu sa samim sobom i odabirom fakulteta.Trenutno sam u 3.razredu jezične gimnazije i počeo sam razmišljati o odabiru fakulteta jer mi je to važno i želim osigurati dobar život i sebi i budućoj obitelji.S toga bih zamolio mišljenje od ljudi koji su zavrsili te fakultete ili od studenata koji ih trenutno pohađaju.Imam vrlo realističan pogled na svijet i svjestan sam stanja u državi tako da ako dam kojim slučajem falio izbor fakulteta slobodno me osvijestite haha.Zanima me sljedeće:

-Kakvi smjerovi uopće postoje na kineziološkom i ekonomskom fakultetu i koji posao mogu raditi s tim fakultetima(pokušao sam tražiti po internetu,a samo nalazim odgovore na pitanja koja mi ne trebaju)?
-Kako funkcionira taj prijem nakon pomorskog fakulteta,čuo sam nešto da treba odraditi nekoliko mjeseci negdje pa ako mi može to netko pojasniti?

Hvala unaprijed.
Za pogledati smjerove na ova 2 fakulteta, posjeti stranicu Postani student. tu ti pišu svi smjerovi za svaki fakultet koji postoji u Hrvatskoj, jer u svim gradovima nisu svi isti smjerovi Što se tiče posla, mislim da s kineziološkim možeš bit fitness trener i tako te šeme. Ili da završiš doktorski na tom faksu pa onda sudjelovat u raznim istraživanjima o vježbanju i tako to... mislim xD haha
S ekonomskim, hah... teoretski, puno toga, ali u praksi ništa. Većinom, nažalost, ljudi kad završe ekonomiju budu zadovoljni i s poslovima konobara, čistačice itd. Situacija je trenutno takva da jako malo njih dobije posao po državnim firmama jer ih je jednostavno previše. Ono što možeš je ulaganje u nekakve projekte, pokretanje vlastitog posla, ali ruku na srce, to možeš i bez završene ekonomije. Ako baš ne voliš to, izbjegni.
Pomorski faks... Trenutno jedan od rijetkih gdje je posao i nešto sigurniji, samo eto, nije to baš lagano. Ja ti mogu reći par stvari za Split što znam. Prijemnog, koliko znam, nema. Ovo što pišeš vjerojatno misliš na kadeturu. Dakle, ako završiš pomorsku nautiku 3 godine, onda obavljaš kadeturu. Ta kadetura ti traje godinu dana i ploviš po svijetu. Znači moraš odraditi 365 dana na brodu, bez da se u tome periodu vraćaš kući. Mislim da onda nakon toga moraš napraviti plovidbu Jadranom. Za taj dio nisam siguran, ali za ovu godinu znam. U svakom slučaju, moraš pronaći neku firmu da ti daju ugovor, pa nakon te prve plovidbe, ploviš nešto kraće (par mjeseci) u dogovoru s njima. Ono što moraš imat na umu je da nije baš jednostavno upast za kadeturu ni u hrvatske firme (npr. u atlantsku plovidbu u dubrovnik), pa onda ljudi odlaze na strane brodove. E sad, tu se zna dogodit da bude na tim brodovima sumnjivih likova, tako da s njima treba bit oprezniji. Naši su dosta bolji po tome pitanju, pa ako se odlučiš za pomorski, probaj ako nekako možeš to riješit s našim firmama (ako znaš neke ljude i tako hehe). Mislim da još jedino na pomorskom moraš plovit ako završiš tu brodostrojarstvo. Ovi ostali nisam siguran. Puno sam se raspisao, nisam siguran baš jesam li ti pomogao
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:28   #3300
Quote:
ivan1995 kaže: Pogledaj post
S ekonomskim, hah... teoretski, puno toga, ali u praksi ništa. Većinom, nažalost, ljudi kad završe ekonomiju budu zadovoljni i s poslovima konobara, čistačice itd.
Ja znam doslovno više zubara koji rade kao taksisti, nego što znam ekonomista koji rade kao konobari i čistačice. 100 puta ponovljena laž ne postaje istinom. Realnije je da će netko biti na burzi(i to ne vječno), nego završiti kao čistačica.
Istina je jedino da se do posla ne dolazi lagano, istina je da jako puno ljudi ni ne zna što je točno završilo (pa zato i misle da štogod radili da rade u "struci"), ali bogami da svi rade kao konobari i čistačice je već bolesno pretjerivanje. I ja sam na vlastite oči vidio cure kako misle da tete u referadi rade tamo jer su vjerojatno bile među najboljim studentima na faksu (), ali to opet nije pravilo. To samo govori o tome što se sve nakupi na fakultetu.

Uglavnom oni koji imaju neku predodžbu o ekonomskom faksu, će nakon istog tražiti posao u bankama i sličnim financijskim institucijama, ali prije svega najzapošljivije zanimanje izravno vezano za struku je mjesto računovođa i revizora, tj. poslova na tu shemu. Još tu treba spomenuti poslove vezane za marketing, iako je to po meni više domena psihologa. Ima još stvarno brdo pozicija poput prodajnih predstavnika i slično, ali to ne bi striktno ubrajao pod struku.

U hrvatskoj državnoj firmi nećeš bez političke veze ili eventualno rođačke dobiti posao ni sa Harvardom, MIT-om ili CALTECH-om, a poslovi koje sam nabrojio su uglavnom vezani za privatni sektor. Općenito bilo koji fakultet ne osigurava ama baš nikakvu prednost u državnom i javnom sektoru naše zemlje i nema ni pretjerano smisla nabrajati što sve tamo diplomirani ekonomist može raditi. Može jedino raditi ono što mu narihtaju, isto kao i bilo koja druga osoba bilo koje druge struke.

Kineziolozi, gotovo u pravilu i gotovo pa isključivo se ne školuju za osobne trenere (iako hvala Bogu da i to mogu, iako mislim da se to ionako može bez fakulteta), već za profesore tjelesne i zdravstvene kulture.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.