Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2006., 13:52   #41
Dobro, ne morate se odmah derat

Ima li možda gdje kakva stranica sa popisom svih fakulteta i usmjerenja..jer stvarno više postajem očajan. Za nešto se moram odlučit..
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 14:39   #42
Maurice, ajde reci da se šališ pa ćemo se svi nasmijat, obećajemo
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 17:46   #43
Quote:
Maurice kaže:
Ima li možda gdje kakva stranica sa popisom svih fakulteta i usmjerenja..
vidla san da je jedna cura u školi imala sve to isprintano.
čisto sumnjan da će ti to pomoć ako nemaš otprilike viziju posla kojin se želiš bavit. onako vidit ćeš popis paš reć `ovo nije loše, ovo nije loše, ovo je nako neloše` itd.


jel se vidiš ka individualac il timski igrač? rad s ljudima; tipa profesori, tete u vrtiću, odvjetnici, psiholozi, pedagozi?
otvoreni il zatvoreni prostor? zanima li te kakva umjetnost; ne ciljan na akademiju nego nešto tipa književnost il povijest umjetnosti na filozofskom.

daj neke smjernice kakv bi posa volija radit; šta bi tija u poslu/od posla, šta ne bi, o čemu voliš učit, o čemu bi tija više znat, itd.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 19:31   #44
Exclamation Koji fakultet izabrati? Jedan, dva, tri, čet'ri, izgubljeni!

Help people! Ne kažem da ću vas odmah poslušati ali... Sad sam 3. srednje, idem turistički smjer, ali to mi se zgadilo, i sada dvoumim između faksa vezanog za strane jezike i faksa vezanog za umjetnost... Imate li mudrih savjeta, možda ima nekog studenta ...
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 21:14   #45
na temelju tog opisa ti ni baba vračara ne bi pročitala budućnost.

umjetnost; književnost il povijest umjetnosti na filozofskom ili baš akademija?
koji strani jezici? kako ti idu? kako ti ide ono šta se traži na prijemnom? jesi svjestan/svjesna da ćeš ako završiš jezike vrlo vjerojatno radit u školi? jel ti to paše?
...
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:36   #46
Quote:
Kyra kaže:
Suzdržavam se od uvijek istog komentara.



Ne mogu. Moram opet reći: kako k vragu misliš ti, kojeg odavdje vjerojatno nitko od nas osobno ne poznaje, da ti na temelju jednog posta odredimo fakultet? KAKO???
STARI SVAKA CAST, i ovakvi ce nad sutra drzavu voditi koji na forumu pitaju koji da fakultet upisu
__________________
...svaki put kada propustimo razmisliti,
pojavljuje se neuspjeh...
mornar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 00:06   #47
hehe.... akademija. Strani jezici kao engleski, njemački, francuski, ti mi idu vrlo dobro, ali znam nšeto i slovačkog ... Razmišljao sam o radu u školi, i to nebi bilo loše, tj. paše mi....
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 00:08   #48
@-oni koji se ljute na glupa pitanja:
sori za glupa pitanja, znam da ću na kraju sam odlučit, i znam otprilike što ću odabrat, ali, kad tu već ima mudrih ljudi, mislio sam 'what the hell' ...
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 00:17   #49
Quote:
morrbido kaže:
hehe.... akademija. Strani jezici kao engleski, njemački, francuski, ti mi idu vrlo dobro, ali znam nšeto i slovačkog ... Razmišljao sam o radu u školi, i to nebi bilo loše, tj. paše mi....
glazbena, likovna, dramskih umjetnosti?
za glazbenu, triba srednja glazbena. za dramsku stvarno moraš imat iskustva u kazalištu. za likovnu (normalno i za ostale) puno vježbat. uzmi u obzir da na akademije primaju malo ljudi pa veze igraju veliku ulogu. šta te konkretno od toga zanima?
ako već misliš probat na akademiji, obavezno se i jako dobro pripremi i za taj filozofski. al sranje je šta ne možeš (mislin možeš, al nije pametno) za rezervu imat faks/smjer na koji se teško upada, tipa engleski/njemački.
prijateljici je rodica na 2. roku upisala francuski, al u zadru. tako da i grad igra ulogu. di bi studira?
na slovački ćeš valjda upast. al opet ti velin... spremi se jebeno za prijemni na filozofskom. ne znan kolko si upućen, al tamo se ne pišu prijemni odvojeno za svaki smjer.

inače tu potraži linkove na već otvorene topice o akademijama i filozofskom.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 00:31   #50
Quote:
morrbido kaže:
@-oni koji se ljute na glupa pitanja:
sori za glupa pitanja, znam da ću na kraju sam odlučit, i znam otprilike što ću odabrat, ali, kad tu već ima mudrih ljudi, mislio sam 'what the hell' ...
maturantica san i znan koja je šema. pun kurac ljudi nema pojma šta bi upisali, nit približno, nit dal bi to bilo nešto prirodno, tehničko il društveno.
nije to problem pojedinaca nego današnjeg društva općenito. zašto je to tako, neznan, al mogu nagađat; tokon srednje se usredotočiš jednako na sve predmete jer nema ništa šta te posebno privlači, il zato šta jednostavno imaš više zahtjevnih profesora čije predmete ne voliš, al ih moraš više učit nego one koje voliš, pa te voljene zapostavljaš, a i mićeš sa svijesti. razlog može bit i šta se ne želiš zanosit sa budućnošću, neko sa odgovornošću. a ono... živiš sa starcima, još uvik ne zarađuješ, u podsvijesti ti je siguran život, ne želiš odrast, zamarat se vlastitin financijama.

uglavnon, ponavljan poantu; ovo nije problem pojedinaca nego mladih ljudi općenito.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 00:38   #51
Quote:
mornar1 kaže:
STARI SVAKA CAST
Ako se ne varam Kyra je žensko. . .
Donella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:25   #52
Quote:
Donella kaže:
Ako se ne varam Kyra je žensko. . .
Ne varaš se
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:15   #53
Quote:
Kyra kaže:
Ne varaš se
meni se nekako cini da nije mislio na tebe
bit ce da je krivo citira... (ili pak ima nekih vecih problema pri razumijevanju hrv. jezika )
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:51   #54
http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/upitnik/upitnik.htm
5MJ35KO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:48   #55
Quote:
Maurice kaže:
Nemam baš nešto ocjene osim iz par predmeta kao engleskog koji mi ide. Tragam za fakultetima i želim dalje ali nikako da se odlučim što želim.
Možete li mi predložiti nešto razumno...nešto na što se da upasti, nema puno matematike i fizike i kasnije se može naći posao.
Hvala..
ak ti ide engleski filozofski... deri po tome pa kud stigneš, stigneš...
__________________
anima sana in corpore sano

DVFC

link 2
kupipixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 00:22   #56
Quote:
Maurice kaže:
Bok.

Ovako, zadnja sam godina srednje i vrijeme je da odlučim o studiju ali još nisam konačno odlučio što bih želio ići a istina je da i nisam najbolje informiran.

Krenimo redom.

Engleski jezik - Ide mi super no problem vidim u jednom. Danas svi govore engleski. Koliko u biti vrijedi diploma iz Engleskog i što se s njom može? Koji poslovi su na raspolaganju sa završenim Engleskim? To mi je jedini problem. Volim taj jezik ali danas ga fakat svi govore..
ja studiram engleski i jos jedan jezik koji nitko ne govori i nije mi uopce zao sta sam engleski upisala

a za posao racunam s engleskim,ovo drugo bljax,ne mogu skoro nis s tim,osim u turizmu mozda
kabuki girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 17:34   #57
Koji fakultet izabrati? Jedan, dva, tri, čet'ri, izgubljeni!

ovako...ja se dvoumim izmedu ova 2 studija...na fer bi ici jer sam super sa pririodnim predmetima,a arhitekturu jer obozavam crtat i ide mi super!
molim vas savjet sto se tice posla.nakon studija planiram ici u ameriku jer mi je tamo obitelj pa za koji posao su vece mogucnosti?i bolja placa,naravno
nakon fer-a il arhitekture?
traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 18:25   #58
FER FER FER FER FER

imam frenda arhitekat koji radi 0-24 nema vremena za nis,a placa je prosjek.

ali naravno sve je na tebi. :-)
slow_cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 18:28   #59
Materijalni status je posljedica rada i snalažljivosti a ne diplome određenog fakulteta. Studiraj ono što te više zanima.
pcmvr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:54   #60
hej, evo ja sam ti sa arhitekture... pa ti mogu iz prve ruke odgovorit na sva pitanja vezana za taj faks... moram ti reć da je jako zahtijevan i da se trebaš dosta žrtvovat i traži određenu predanost tom poslu... nije tu stvar u umjetinčkom crtanju već u idejama koje razrađuješ polako i pretvaraš u nešto opipljivo... nije faks težak da trebaš sjedit i učit danima... al ćeš morat danima i noćima razrađivat svoje projekte... ne želim te uplašit, sve je to jako lijepo i pravi je gušt kad ti ideja prođe i dobiješ dobre kritike... naravno, ako si više tip koji voli riješit pokoji zadatak i otić van, onda odi na fer
sweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.