Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 11:48   #1
Praksa za studente

bok svima

evo ovako, na mom fakultetu je stručna praksa obavezna (ne znam je li i na ostalima, mislim da da)

mene sad zanima kako student koji želi obaviti tu praksu uopće stupa u kontakt s eventualnim poslodavcem i da li je to teško naći?

jeste li vi obilazili poduzeća ili ste to našli preko veze? ovo drugo ne dolazi u obzir, jer nemam nikakvu vezu pa mi je vaša informacija i više nego korisna

hvala
tinaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:15   #2
a da kažeš o kojem faksu se radi?

ja isto moram odgulit praksu pa bi i meni neke informacije oko toga dobro došle

btw, ja sam upisala ekonomiku poduzetništva (FOI/EFZG)
__________________
listening so hard that it hurts ♪♥♪
.lee. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 10:19   #3
znam da se za geodeziju lako nadje praksa
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 10:29   #4
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
znam da se za geodeziju lako nadje praksa
nije to bilo pitanje, al nema veze....

najbolje ti onda probat prek faxa (posto oni suradjuju s nekoliko firmi) si sredit.
a kak bi sama mogla to, stvarno neznam.... okrenut telefonski broj i pitat jel bi vi mene na praxu? neznam kak to ide.... ja sam isto prek nekog upala na praxu.
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 10:33   #5
Quote:
ElisaDay kaže: Pogledaj post
nije to bilo pitanje, al nema veze....
znam, ali za to znam, onak sigurno jer da dodješ u bilo koju firmu, primit će te.
a ljudi koje ja znam dodju tamo gdje bi htjeli ići i pitaju jel primaju. ne znam nikog tko je išao preko faksa.
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 13:33   #6
lako se vise,manje, za bilo koji fax nadje praxa, sam nju zanima nacin na koji da pita i nadje si praxu...

neznam jel tak na ostalim faxevima, al na mom si mos i tak nac praxu. da ti oni srede prek njihove suradnje s kojom vec firmom...
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:33   #7
a gdje po splitu djele pečate bez da se odradi praksa?za turističke djelatnike?ala agencije itd.. samo provjerene informacije molim!
pahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:44   #8
molim vas stvarno je važno
pahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:12   #9
Quote:
pahuljica kaže: Pogledaj post
a gdje po splitu djele pečate bez da se odradi praksa?za turističke djelatnike?ala agencije itd.. samo provjerene informacije molim!
Bože onda ćete se čuditi i pitati kako to da nemate posla kad nitko sa tom strukom ne želi raditi... Svi bi samo da Vam se lupaju pečati a vi da spavate doma...Pitam se ..."Kuda ovaj brod plovi" !!!!
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:19   #10
Ako te zanima praksa u inozemstvu, kontaktiraj IAESTE www.iaeste.hr i raspitaj se o mogućnostima. Praksa odrađena preko IAESTEa se priznaje kao i praksa odrađena ovdje, razlika je što je plaćena dovoljno da pokrije troškove života u stranoj zemlji. Istovremeno upoznaš ljude iz raznih zemalja, usavršiš strani jezik. Po meni su prednosti mnoge nad praksom ovdje.

A inače, traženje prakse i posla su dvije jako slične stvari. Kako ćeš tražiti posao jednog dana? Isto tako, kao što je netko ovdje rekao, nazovi par firmi, pitaj ih da li bi te primili na praksu i ostale detalje koji te zanimaju.
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:02   #11
ma znam ja to sve imam ja iskustva,a i našla sam pečat sasvim slučajno, kod prijatelja u agenciji..ja zadovoljna,svi zadovoljni,ljubav uvijek =)
pahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:53   #12
IAESTE - praksa

ej ljudi, jel netko od vas isao na praksu preko IAESTE? Zanima me kolike su sanse da idem u zemlju koju sam navela? Sto ste vi trazili, a sto su vam ponudili kasnije? I iskustva s prakse, pisite... bila bih jako zahvalna...
Aurelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:47   #13
bjeh na praksi prije 2 godinu u BarceLoni- na 9 mjeseci.

UgLavnom, to koje si zemLje odabraLa nema ti nikakve veze.

Ne znam zasto uopce imaju tu opciju...
__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:19   #14
a sto si ti htio/htjela?
ak mogu znat s kog si faksa? kaj si radio tamo konkretno? jel sljaka, ili nes primjereno radis? plaća? spanjolski? stanovanje?
jesi mogao ic doma u tom periodu koji vikend...?
Aurelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 21:18   #15
Quote:
Aurelija kaže: Pogledaj post
a sto si ti htio/htjela?
ak mogu znat s kog si faksa? kaj si radio tamo konkretno? jel sljaka, ili nes primjereno radis? plaća? spanjolski? stanovanje?
jesi mogao ic doma u tom periodu koji vikend...?
nemam pojma kaj sam htio.. misLim Finska iLi tako nešto.
ugLavnom, NEBITNO.

FKIT, radio sam u HempeLu, boje i Lakovi- Laboratoriji istraživanja i razvoja, imao neke svoje projekte.

750Eura. španjoLski naučio. :klap: pLaćao si stan.
sve se dogovoriš- imaš godišnji pa si rasporediš.

inače, to su ti najčešće prakse od 2-3 mjeseca.

ovisiti sve od firme do firme, od zemLje do zemLje...
__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 22:57   #16
jel primaju studente s 3. godine faksa, npr.? tj., kako taj odabir ide- po nekim kategorijama ili nešto drugo? ili samo triba imati vezu?
i joj, da- postoje li natječaji ovisno o kojem se faksu radi ili se može prijaviti s bilo kojeg faksa, čitala sam neke stvari na njihovoj web stranici, ali puno toga nije jasno i jednostavno ne piše.
__________________
-After all this time? -ALWAYS.
condelli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:42   #17
cekaj, ti spanjolski nisi zucnut znao i nije bed? jel mislim, nije bas da pola spanjolske engleski prica... isto ko ni italija, franuska i ekipa


da, primaju s 3. godine, natječaj ide preko iaeste, nema faks veze s tim, a postoji ti i neka kvota po faksevima. to ti je samo za studente tehničkih i prirodnih fakulteta
Aurelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:47   #18
Probaj radije u AIESEC, tamo mozes odabrati drzavu i taj odabir se uglavnom postuje. Isto tako ne placas si nista tamo, a pare koje zaradis ti taman odu na zivotne troskove (hranu, izlaske i to). Upravo su prosle prijave, ali slijedece su u 3. mjesecu. Ako te zanima vise javi se. Prakse traju od 8-78 tjedana.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:59   #19
ima neka razlika izmedu iaeste i aiesec? nisam jos za aiesec proucila... mislim, u načinu rada, odabira, bilo cega
Aurelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:25   #20
Quote:
Aurelija kaže: Pogledaj post
ima neka razlika izmedu iaeste i aiesec? nisam jos za aiesec proucila... mislim, u načinu rada, odabira, bilo cega
AIESEC se u Hrvatskoj vise bazira na ekonomiji, iako potpuno neopravdano, jer na globalnoj razini organizacija obuhvaca studente sa razlicitih fakulteta. Stoga se i internship ili praksa nudi po razlicitim zanimanjima. U Hrvatskoj nazalost malo ljudi van ekonomskog fakulteta zna za AIESEC iako imamo nekoliko clanova s FERa i njavre. Da bi otisla na razmjenu, sve sto trebas je prijaviti se kada bude opet natjecaj (u 3. mjesecu), posaljes aplikaciju i pozovu te na intervju. Ako prodjes, unutra si. Ima jos nekoliko sitnica koje moras obaviti da bi bila punopravan clan (otici na jednu konferenciju u Hrvatskoj, i poloziti insight XP - test koji polazes na aiesec.net-u, nista strasno) i to je to. Ako se pozelis vise angazirati u samoj organizaciji mozes, ako ne zelis ne moras, vec se mozes samo prijaviti za internship.
Za to uploadas CV na svoju stranicu na aiesec.net-u, i ispunis formular tj. aplikaciju za praksu, prema kojoj ti oni traze ono sto bi tebe moglo zanimati jer oni u bazi imaju tisuce firmi od kojih svaka takodjer predaje aplikaciju onoga sto traze, kako bi se mogli spojiti potencijalni kandidat i firma. Tamo si smjestena u kuci/stanu koji AIESEC ima u svakom gradu gdje ima podruznicu, dakle stanarinu ne placas. Takodjer tamo si sa drugim praktikantima pa nisi skroz sama. Isto tako ako zapadnes u drzavu u kojoj primarni jezik nije engleski, na poslu si okruzena drugim praktikantima i ljudima koji znaju engleski pa s tim nemas problema. Dobivas neku placu, koja nije ne znam kolika, ali ti je dovoljna za djeparac i da pokrije tekuce troskove, na kraju mozda ustedis za prijevoz doma. Evo ti link na njihovu stranicu na kojem se mozes informirati vise, i ako te zanima mogu ti dati neke kontakte kojima se mozes javiti sa pitanjima.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.