Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 20:03   #1
CAE

Eh, mi djeca iz Vukovara...nista ne znamo.... Sta je potrebno za polaganje tih ispita....? Mora li se prije toga imati zavrsen neki stupanj engleskog jezika u skoli stranih jezika....?
Planiram upisati iduce godine engleski/hrvatski u OS....pa me zanima...
Ajde pomagajte
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:19   #2
Ne, ako polozis prijemni za CAE.
Alternativa je prije toga ici na FCE i to poloziti, pa ides direktno na CAE.
__________________
So Exclusive!
Caution757 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:23   #3
A koliko to sve kosta...gdje se polaze....? Trazila sam na netu, ali nista previse konkretno i sve zatrpano nekim nebitnim informacijama...
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:16   #4
sve možeš saznati u British Councilu koji i provode te ispite.

baš se ne sjećam točno cijene, ali CAE ti dođe oko 1000kn. FCE je jeftiniji
H&h is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:20   #5
oko 4200kn godina dana tečajevi, 120minuta tjedno

www.sova.hr
__________________
So Exclusive!
Caution757 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:35   #6
FCE kosta 900-i-nesto, CAE malo vise, al tu su negdje.

FCE je prica za malu djecu i bacanje 900 kuna jer ga polozi svatko tko zna narucit kavu i kupit novine na engleskom

CAE je malo tezi, al uz dobar tecaj ga nije problem polozit. A mozes ga i upisat na divlje bez problema. odes u british council i pitas...
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:08   #7
cijene za lipanjski rok ove godine bile su:
FCE 1.100,00 kn
CAE 1.155,00 kn

Mislim da su rokovi za polaganje ispita 3,6 i 12 mjesec... Prijave su 3 mjeseca prije polaganja ispita...

Ja sam se prijavila za ispit preko jezičke škole.. Ispit smo polagali u osnovnoj školi- ispod jelačićevog trga..
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:36   #8
Na divlje? mislis bez tecajeva? Ja nemam vremena da idem na tecaj....samo bi polagala direktno ispit ako se moze.... Jel zna neko kakvi su tipovi zadataka?
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:01   #9
Imas sample testove na Cambridge ESOL, uglavnom imas 5 dijelova. Ne znam po redu, ne uzimaj za riječ.

1) Gramatika i vocabulary (isto zaokruzivanja neka)
2) Vocabulary (moras umetnuti odgovarajucu rijec uglavnom)
3) Pisani esej (dobijes temu pa moras pisati zadani tip sastavka, bilo diskurzivni esej, reply pismo, etc)
4) Razgovor (dobijes sliku i moras pricati sto se dogadja, sto vidis na njoj kroz par minuta)
5) Slušanje (slušaš kasetu, neki govor ili prezentaciju pa odgovaras na pitanja tipa zaokruživanje)

Ja sam sada polagao CAE prijemni i dali su mi nesto improvizirano, sve je bilo pismeno (nema razgovora i slusanja). To sam uradio u SOVI, tečaj košta oko 4200 kuna godina dana, 2h tjedno (60m svaki), na ljeto pišeš test završni CAE i onda dobiješ ocjenu. Ocjena A na CAE te već oslobađa prijemnog iz engleskog jezika (TOEFL ili analog) na većini sveučilišta vani. Naravno da te CAE nece upisati na Oxford ali dobro je imati cak i ako nemas aspiracija za vani. Pri zaposljavanju se gleda u RH kao dokaz poznavanja jezika, a cuo sam (rumor? not yet confirmed) da povecava placu u EU u nekom postotku.
__________________
So Exclusive!
Caution757 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:50   #10
Quote:
Imas sample testove na Cambridge ESOL, uglavnom imas 5 dijelova. Ne znam po redu, ne uzimaj za riječ.

1) Gramatika i vocabulary (isto zaokruzivanja neka)
2) Vocabulary (moras umetnuti odgovarajucu rijec uglavnom)
3) Pisani esej (dobijes temu pa moras pisati zadani tip sastavka, bilo diskurzivni esej, reply pismo, etc)
4) Razgovor (dobijes sliku i moras pricati sto se dogadja, sto vidis na njoj kroz par minuta)
5) Slušanje (slušaš kasetu, neki govor ili prezentaciju pa odgovaras na pitanja tipa zaokruživanje)

Ja sam sada polagao CAE prijemni i dali su mi nesto improvizirano, sve je bilo pismeno (nema razgovora i slusanja). To sam uradio u SOVI, tečaj košta oko 4200 kuna godina dana, 2h tjedno (60m svaki), na ljeto pišeš test završni CAE i onda dobiješ ocjenu. Ocjena A na CAE te već oslobađa prijemnog iz engleskog jezika (TOEFL ili analog) na većini sveučilišta vani. Naravno da te CAE nece upisati na Oxford ali dobro je imati cak i ako nemas aspiracija za vani. Pri zaposljavanju se gleda u RH kao dokaz poznavanja jezika, a cuo sam (rumor? not yet confirmed) da povecava placu u EU u nekom postotku.
hvala...ali mogu li ja samo ici na prijemni i ako ga polozim direktno pisati test, bez tecaja...? Nemam ni vremena ni zivaca za to, a polagala bih samo zbog filozofskog...
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:14   #11
Quote:
eversleeping kaže: Pogledaj post
hvala...ali mogu li ja samo ici na prijemni i ako ga polozim direktno pisati test, bez tecaja...? Nemam ni vremena ni zivaca za to, a polagala bih samo zbog filozofskog...
zasto zbog filozovskog?
mislis zbog dodatnih bodova ili?
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 20:26   #12
pa ako sam dobro skontala, ko ima polozen taj ispit, tj.ko ima diplomu direktno upada na engleski.... Zbrajaju se jos bodovi iz srednje....
__________________
give me velvet touch, give me kiss of death...
eversleeping is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 21:13   #13
i ja to mislim ići polagati..isto sam iz osijeka..ali , to je 1200 kn SAMO taj test i to ? ili su uključene i neke male pripreme ??? nisam skontala baš tu gore :S
selena_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 14:49   #14
Quote:
selena_os kaže: Pogledaj post
i ja to mislim ići polagati..isto sam iz osijeka..ali , to je 1200 kn SAMO taj test i to ? ili su uključene i neke male pripreme ??? nisam skontala baš tu gore :S

to je iznos ispita... od čega se on sastoji pise gore...
pripreme plaćas dodatno...
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:13   #15
Quote:
eversleeping kaže: Pogledaj post
pa ako sam dobro skontala, ko ima polozen taj ispit, tj.ko ima diplomu direktno upada na engleski.... Zbrajaju se jos bodovi iz srednje....
Nisam čula za to. Na ffzg?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:24   #16
baš da se direktno s tim upada teško... eventualno se može predati zahtjev za oslobođenje od predispita iz engleskog, to bi trebalo proći...
H&h is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:11   #17
ja sam u lipnju zvala na ff i pitala ako mi mogu priznati cambridgeov ispit i izdati potvrdu za znanje trećeg stranog jezika ( tj. dodatne bodove pri upisu na fakultet)..rekli su mi da ne izdaju potvrde na temelju drugih diploma, tj. ne priznaju cambridge i da se mora pisati ispit i tek onda se daje potvrda.isto tako vrijedi i za predispit...no, ta dva ispita su lagana... treba učiti samo za prijemni i imati dobre ocjene
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 22:55   #18
Quote:
pieceofmyheart kaže: Pogledaj post
ja sam u lipnju zvala na ff i pitala ako mi mogu priznati cambridgeov ispit i izdati potvrdu za znanje trećeg stranog jezika ( tj. dodatne bodove pri upisu na fakultet)..rekli su mi da ne izdaju potvrde na temelju drugih diploma, tj. ne priznaju cambridge i da se mora pisati ispit i tek onda se daje potvrda.isto tako vrijedi i za predispit...no, ta dva ispita su lagana... treba učiti samo za prijemni i imati dobre ocjene
Što se tiće ffos oni oslobađaju prijemnog one koje imaju CAE i CPE ..to piše i u njihovom prospektu i sto posto primaju na engleski direktno ako imaš to..ali samo na engleski naravno ....jesi se ti za eng prijavljivala ili?
ja kontam CAE polagat sada u prosincu pa ak prođem prođem..ak ne ne ...koliko sam gledala njihove ispite, dosta su teški...i lakši od prijemnog...al aje..ak ne bacila sam uludo 1200 kn
selena_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:23   #19
na ffos se može upisati anglistika direktno sa CAE/CPE? to je lijepo... a kakvo je stanje na ffzg? nekako mislim da bi ljudi masovno išli na te ispite, jer 1200kn je malo ako ti osigura upad na toliko tražen smjer, zar ne?

uzalud se bacaju novci samo ako se uopće ne priprema za ispit. uz pripreme i vježbe to definitivno nije bačena lova... ja evo položio FCE prije četiri godine, a CAE prije dvije pa znam što pričam

PS. imam sprženi neki CD sa FCE-a sa kratkim filmićima kako izgleda ispit i tako to... nije to ni blizu CAE-a, ali može biti korisno... vjerujem da se to može i skinuti negdje. koga zanima nek mi se javi na PP nakon 11.8. jer sam do tad na moru pozdrav svima!
H&h is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:00   #20
Quote:
selena_os kaže: Pogledaj post
Što se tiće ffos oni oslobađaju prijemnog one koje imaju CAE i CPE ..to piše i u njihovom prospektu i sto posto primaju na engleski direktno ako imaš to..ali samo na engleski naravno ....jesi se ti za eng prijavljivala ili?
ja kontam CAE polagat sada u prosincu pa ak prođem prođem..ak ne ne ...koliko sam gledala njihove ispite, dosta su teški...i lakši od prijemnog...al aje..ak ne bacila sam uludo 1200 kn
ffos je druga stvar... oni priznaju potvrde od jezične skole za dodatne bodove.. ako te zanima zg pitaj u referadi ili u info centru... no, oni ne priznaju nista drugo osim njihovih ispita... ako zelis polagati cae samo zbog toga pitaj prije nego doslovno bacis novce zbog toga...tj ako ti je jedini cilj upis na ffzg... a osjek ti se isplati...
pieceofmyheart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.