Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2013., 15:57   #3621
Nemam vremena da prevodim sve, pa samo glavno. Hvala @skuli na intervjuu.

Inače, ovo je intervju sa bivšim scenaristom, Yilmazom Şahinom.


(Г,Ш): По некоторым историческим данным, в ночь казни Ибрагима также были казнены его дети. Но в сериале мы не смогли увидеть эту сцену. Почему?
(Ш.Й): Потому что это не соответсвует действительности. Наши консультанты по истории предоставили нам исторические факты, которые позволяют нам заявлять это с уверенностью. Не сушествовало на тот период закона, по которому дети казненных великих визирей также должны были быть казнены.
Quote:
Novinarka ga je pitala zašto nismo vidjeli scenu u kojoj su ubijena i Ibrahimova djeca, jer su i ona ubijena s njim, prema nekim povijesnim zapisima, a on je rekao kako povijesni savjetnici to nisu mogli reći sa sigurnošću, no da su se se takve stvari događale, svakako.

(Г.Й): Каких исторических личностей мы сможем увидеть в ближайщее время в сериале?
(Ш.Й): Ожидается появление многих исторических личностей. Это Мимар Синан (архитектор) и Сокуллу Мехмет Паша.
Quote:
Također, koje se povijesne ličnosti mogu očekivati u seriji, to su Mimar Sinan i Mehmet paša Sokolović.

(Г.Й): Смерть Шехзаде Мустафы тоже нас огорчит?
(Ш.Й): После смерти Ибрагима Паши смерть Мустафы станет еще одним огорчением для нас. Я не то что писать, даже и думать пока об этом не хочу.
Quote:
Postavlja se pitanje hoće li nas smrt princa Mustafe jako uzrujati, a on govori kako će Mustafina smrt biti još jedna nevolja, nakon Ibrahimove smrti, o tome čak ne želi ni razmišljati.

(Г.Й): В те сложные дни, когда на создателей сериала оказывалось большое давление, что послужило для Вас мотивацией, чтобы продолжать работу над сценарием?
(Ш.Й): Меня с этим сериалом связывают крепкие узы. Я люблю свою работу и получаю удовольствие от написания сценария к этому сериалу. Пусть делают, что хотят и говорят, что хотят. Это ничего не изменит. Это касается всей творческой группы. Каждый с любовью выполняет свою работу во главе с продюссером Тимуром Савджи. Потому что он был первым из нас, кто поверил в эту мечту. Он сделал очень многое, чтобы воплотить ее в жизнь. Я очень ему благодарен за то, что сплотил вокруг себя столько талантливых людей. Особенно я хочу поблагодарить его за то, что он поверил в меня.
Quote:
Pita ga za motivaciju i u ovim teškim danima kad je na njih stavljen velik pritisak. A on kaže da je njemu zadovoljstvo pisati scenarij, voli svoj posao i to nitko ne može spriječiti. Jako je zahvalan talentiranim ljudima na potpori.

(Г.Й): Известна ли дата окончания сериала?
(Ш.Й): Я не могу назвать точную дату. Но могу сказать одно. Все идет по плану, как и задумывалось ранее.
Quote:
Pitali su ga i za datum završetka serije, on kaže da ne zna ništa točno, no da sve teče po planu.

(Г.Й): Будет ли сериал продолжаться после смерти Кануни? Сможем ли мы увидеть Селима на престоле?
(Ш.Й): Мы начали сериал тем, что Сулейман взошел на престол, мы и закончим сериал его смертью. Но, конечно же, мы сможем увидеть Селима на престоле.
Hoćemo li vidjeti i Selimovo uzdizanje na prijestolje? On kaže da je sve krenulo Sulejmanovim dolaskom, a da završava odlaskom, no da možemo sve očekivati.
(Г.Й):Вы понесли очень большую потерю со смертью Мерал Окай. Какие советы она Вам дала перед своей смертью?
(Ш.Й):Мерал Окай была мне как сестра. Мы успели поработать с ней на протяжении долгих лет. Я всегда вспоминаю ее с улыбкой. Этот сериал воплощение ее мечты. Жаль, что она оставила нас на полпути. Но самое главное то, что мы продолжаем свое дело несмотря ни на что.
Quote:
Novinarka govori kako je Meralina smrt velik gubitak, pita je li mu dala savjet prije smrti. On govori da mu je ona poput sestre i da su dugo vremena radili zajedno. Serija je nastala kao ispunjenje njezinih snova, žao mu je što ih nije ispunila.

(Г.Й): Бывают ли такие случаи, что герои сериала являются Вам во сне?
(Ш.Й): Если учитывать тот факт, что моя жизнь целиком и польностью посвящена им, то частенько они посещают мои сны. В особенности, если я затрудняюсь в написании какой-либо сцены, моим помошником становятся мои сны. Например, в 55 серии Сулейман был на грани смерти. Моя задача была показать всю скорбь и горечь Хюррем. Но на ум ничего не приходило…до тех пор пока я не увидел Хюррем на краю пропасти. Вот почему терасса, на которой стояла Хюррем, вдруг превратилась в пропасть.
Quote:
Pita ga usniva li ikad likove iz serije, a on im govori kako je njegov život u potpunosti posvećen njima i da ih često vidi u snu, ali konkretno,ako mu je teško pisati neku scenu, u snovima vidi pomoćnike (npr 55. epizoda).
halitmy is offline  
Old 21.07.2013., 01:31   #3622
Hvala!

Quote:
Novinarka ga je pitala zašto nismo vidjeli scenu u kojoj su ubijena i Ibrahimova djeca, jer su i ona ubijena s njim, prema nekim povijesnim zapisima, a on je rekao kako povijesni savjetnici to nisu mogli reći sa sigurnošću, no da su se se takve stvari događale, svakako.
Oyleme, Yilmaz-bey? Osim toga što mnoge od njegovih i Tevhidinih priča i zapleta u sezoni 3 nemaju ni glave ni repa, ni svrhe, ni logike; mislim da bi Yilmaz-bey morao priznati još jednu stvar - a to je da nema hrabrosti snimiti / prikazati neke stvari -- povijesni savjetnici, ako čitaju modernije autore (ali iste tako i one stare) - znaju kakve su dvojbe oko Pargali Ibrahim Paše, a isto tako znaju i kako je bilo sa Bali-beyem, Husrev-pašom, Hatice-sultanijom itd. I kad su krenuli već jednim putem, mogli su snimiti i taj okrutni čin.. ali.. jasno je, da u ovoj seriji na takve okrutnosti nisu spremni; još od 1. sezone je to jasno.. Zašto ovo pišem - ne zbog toga što bih voljela da nam u seriji prikažu da su ubili Haticinu dijecu, nizašto, nego zato što je Yilmaz-bey rekao "povjesni savjetnici... itd."... Ali drugo kod kojeg je on ispao kukavica je priča oko Esmahan i Mehmeta.. počeo je priču ali je mnogo brzo sve povukao... Da o priči mimara Sinana i ne govorim... Važno je da je napleo Firuze, magije, zlatnike, otrove, babe vračare, sinjore, vaške i što ja znam što već... Za dobrobit ove serije a i ekipe koja je ostala da radi u seriji, ja se nadam da će sezonu 4 pisati netko ko ima više mašte i iskustva..
__________________
"Ima te bogomdane oči i pogled koji mogu biti štogod poželiš...tople, hladne, divlje, nježne, strastvene, podmukle...mogu te rastopiti i smrznuti...kao kalfa je rasturila..." by plitko
dr_md is offline  
Old 21.07.2013., 21:57   #3623
U ovoj se seriji jako pazi na to da se osmanlijska povijest prikaže što ljepša, humanija i dostojanstvenija.
Da je Ibrahim ubijen to ionako svi znaju, e, ali da su smaknuki i djecu to su prešutili jer zašto da se prikažu okrutnima kakvi su bili, ne samo u ratu, nego i kod kuće.
Sigurno ćemo vidjeti kako su Mustafi smjestili da je dizao ustanak pa ga je Sulejman "bio prisiljen" smaknuti, a tko zna, možda vidimo i da ga Hurrem otrovala. Serija se ionako ne drži povijesti ni one općepoznate.
Pitam se koliko će još djevojaka doći što za Sulejmana što za sinove da naredaju lijepa lica pa nema veze, jesu li postojala ili nisu.
Definitivno, zadnja turska sapunica koju ću gledati.
iskra01 is offline  
Old 22.07.2013., 17:23   #3624
Poznato je kada kreće snimanje novih epizoda i kada možemo očekivati prve najave
http://www.sultanovadruzba.net/3/pos...g-stoljea.html
halitmy is offline  
Old 05.08.2013., 13:50   #3625
Mehmet Günsur je ovog vikenda na svojoj Facebook stranici najavio da će princa Selima glumiti Engin Özturk... Znamo ga iz serije Fatmagülun suçu ne gde je glumio tatinog sina Selima Yaşarana... Ako je informacija tačna, mislim da će dobro iznjeti svoju ulogu podmuklog, spletkarskog i pijanog Selima..
__________________
"Ima te bogomdane oči i pogled koji mogu biti štogod poželiš...tople, hladne, divlje, nježne, strastvene, podmukle...mogu te rastopiti i smrznuti...kao kalfa je rasturila..." by plitko
dr_md is offline  
Old 06.08.2013., 14:53   #3626
@dr_md, i na Instagramu potvrđuju. Selim je ostao zapamćen kao drzak, bezobrazan, ali na kraju krajeva i glup, jedino dobro što je imao bio je cijeli tim ljudi koji je radi da postane sultan (Mihrimah, Rustem, Hürrem). Mislim, najviše u njemu govori činjenica da je umro tako što se pijan poskliznuo u hamamu, a Cipar osvajao radi vina (i onda stvorio probleme narednih 500 godina lol ). Hajde, glumca nisam gledao, ali se nadam da će sve biti O.K. da neće činiti ništa što bi naštetilo, iovako problematičnom serijalu.
halitmy is offline  
Old 06.08.2013., 15:09   #3627
Ne, mislim da je Engin dobar izbor.
__________________
"Ima te bogomdane oči i pogled koji mogu biti štogod poželiš...tople, hladne, divlje, nježne, strastvene, podmukle...mogu te rastopiti i smrznuti...kao kalfa je rasturila..." by plitko
dr_md is offline  
Old 06.08.2013., 20:02   #3628
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Mehmet Günsur je ovog vikenda na svojoj Facebook stranici najavio da će princa Selima glumiti Engin Özturk... Znamo ga iz serije Fatmagülun suçu ne gde je glumio tatinog sina Selima Yaşarana... Ako je informacija tačna, mislim da će dobro iznjeti svoju ulogu podmuklog, spletkarskog i pijanog Selima..
Enginu je sudjeno da bude stalno Selim

Dobar glumac,dalje cemo vidjet
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 08.08.2013., 12:57   #3629
Pojačanje u novoj sezoni : Engin Ozturk (Selim); Aras Bulut Iynemli (Beyazid), Merve Boluğur (Nurbanu Sulltana), Tolga Sarataş (Cihangir), Sarp Akkaya (nepoznato još koga će igrat)

http://www.favoriforumum.net/reyting...de-197288.html



__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 08.08.2013., 13:38   #3630
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Sarp Akkaya (nepoznato još koga će igrat)

http://www.favoriforumum.net/reyting...de-197288.html
sarp u ovoj seriji??? da mi je netko rekao uopće ga ne vidim u suljašinovoj družini. xavi, što veliš?
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 08.08.2013., 15:29   #3631
Pozdrav svima! Može mi neka dobra duša reći šta se dešava sa Nigar i malom slatkicom Esmom Nur u drugom dijelu treće sezone nakon što su ubili Ibrahima? Navukla sam se na ovu seriju isključivo zbog para Nigar i Ibrahim pa me zanima ima li smisla nastaviti gledati dalje seriju nakon Ibrahimove smrti?
martie81 is offline  
Old 08.08.2013., 18:30   #3632
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
sarp u ovoj seriji??? da mi je netko rekao uopće ga ne vidim u suljašinovoj družini. xavi, što veliš?
Xavi aka expert za Sarpa kaze da je vise (od njega) nista ne moze iznenaditi...
Znaci i on ce u pidžame
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 08.08.2013., 19:11   #3633
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Može mi neka dobra duša reći šta se dešava sa Nigar i malom slatkicom Esmom Nur u drugom dijelu treće sezone nakon što su ubili Ibrahima? Navukla sam se na ovu seriju isključivo zbog para Nigar i Ibrahim pa me zanima ima li smisla nastaviti gledati dalje seriju nakon Ibrahimove smrti?
Koliko se ja secam i koliko sam gledala Nigar ukrade dete od Mihrimah Sultan i kada je Rüstem Pasa i njegovi nalaze ona se baca sa neke litice i umire...
Razdvojice je od njene cerke mislim da ce malu Matrakcija poslati negde i spasice se ali ipak ne uz majku... neka me neko popravi ako gresim...


OMG, Sarp Akkaya sta god bio, koji god lik... dajte samo vise scena sa njim obozavam ga!
__________________
History is written by survivors. And I am surely that.
|Catherine de Medici ♥ R E I G N |
cemileakarsu is offline  
Old 10.08.2013., 18:59   #3634
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Xavi aka expert za Sarpa kaze da je vise (od njega) nista ne moze iznenaditi...
Znaci i on ce u pidžame
Gecce objavljuje 6 bombastičnih transfera u završnoj sezoni MY... koliko razumijem GT, Sarp će igrati izmišljen lik, Engin Ozturk - Selim, a Aras Bulut Iynemli - Beyazid...

http://www.gecce.com/magazin/haber/m...bomba-transfer
leukotea is offline  
Old 15.08.2013., 12:04   #3635
Jel tako da ja nisam dobro vidjela da u zadnjoj epki 3.sezone novu Hurem glumi Ferihina mama???
Loreanna is offline  
Old 15.08.2013., 13:21   #3636
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Jel tako da ja nisam dobro vidjela da u zadnjoj epki 3.sezone novu Hurem glumi Ferihina mama???
Odlicno vidis! Vahide G. je nova Hürrem, vec par meseci se to zna ...
__________________
History is written by survivors. And I am surely that.
|Catherine de Medici ♥ R E I G N |
cemileakarsu is offline  
Old 15.08.2013., 22:45   #3637
Quote:
cemileakarsu kaže: Pogledaj post
Odlicno vidis! Vahide G. je nova Hürrem, vec par meseci se to zna ...
Tek sam danas vidila na youtubeu i majke mi mislila sam da je nekakva šala
Loreanna is offline  
Old 20.08.2013., 16:49   #3638
***SPOILER 1***
Ibrahim: „Na jednom sam mjestu između Pakla i Raja. Gdjegod pogledam, tama je. Ispred mene se ukazuje beskrajna tišina. U Čistilištu sam! Ja sam Ibrahim!“

***SPOILER 2***
Hurrem jako zanima budućnost Osmanskog carstva i njezine djece te poziva astrologinju koja gleda u budućnost i kaže joj da će njezin sin stupiti na prijestolje, ali da uz sve to vidi i puno krvi.

***SPOILER 3***
Strahujući od neprijatelja, ali i zadobivši veliko Sulejmanovo povjerenje, Hurrem uspijeva napraviti tajni prolaz preko kojeg je uspijevala kontrolirati čak i Divan i neprestano gledajući i slušajući sjednice.

***SPOILER 4***
Rustem paša je postao Veliki vezir, a u goste mu dolazi Hajreddin paša koji mu ne čestita na novoj dužnosti.

***SPOILER 5***
Nakon Mehmetove smrti, provincija Saruhan ostaje prazna a sultan Sulejman zove svu svoju djecu u Prijestolnicu kako bi naznačio upravitelja Manise, tim povodom sva djeca dolaze u Istanbul.

***SPOILER 6***
Mustafa sa sobom vodi majku, ženu i kćer, a na pola puta ih presreću janjičari koji žele iskazati poštovanje Mustafi time da ga doprate do grada. Rustem će ovo iskoristiti u svoju korist.

***SPOILER 7***
Princ Selim je došao u Palaču, no Mihrimah uvodi red u njegov život.
Selim: „Jedini sam došao na vrijeme.“ Mihrimah: „I što ti vrijedi što si došao? Da te nisam probudila, spavao bi do večeri!“

***SPOILER 8***
Princ Džihangir će polagati „Zakletvu mača“. Selim ironizira situaciju budući da svi znaju da Džihangir nikad neće stupiti na prijestolje. U Kuli pravde stoje Hurrem, Mihrimah, Afife, Mahidevran i Gulfem. Na pola zakletve Džihangir zastaje, pa zajedno sa Sulejmanom nastavlja.

***SPOILER 9***
Kada Džihangir završi sa svojom zakletvom, u Kuli pravde Hurrem i Mahidevran pričaju.
Mahidevran: „Ah nesretni moj princ, Bog zna čije grijehe otplačuje...“ Hurrem: „Neminovno tražiš grješnika, Mahidevran. Okreni se i pogledaj u ogledalo“!

***SPOILER 10***
Hurrem otvoreno sumnjiči Mahidevran za Mehemtovu smrt govoreći pred Gulfem i Mahidevran: „Stvoritelju zahvaljujem pa ruke nisam okaljala dinastijskom krvlju!“ na što Gulfem traži obrazloženje od Mahidevran.

***SPOILER 11***
Rustem i Mustafa vode napet razgovor, a Mustafa podsjeća Rustema da se njihovi odnosi ne mijenjaju njegovim stupanjem na novu dužnost.

***SPOILER 12***
Dvije nove uloge u seriji su sinjora Cecilija i njezina služavka sinjora Valerija koje spletom nesretnih okolnosti dospijevaju u Harem Palače Topkapi. Cecilija zaustavlja Hurrem i objašnjava joj svoje podrijeklo, a Hurrem joj govori da to sve zaboravi jer je u sada u Palači sultana Sulejmana!

***SPOILER 13***
Rustem na večeri sa Sulejmanom i Prinčevima radi protiv Mustafe govoreći: „Poslije lova bismo se trebali pridružiti molitvenoj svečanosti petkom. Zato što bi narod volio posvetiti pozornost Prinčevima. Pogotovo časnom princu Mustafu. Ipak, znate situaciju s janjičarima kad je naš princ Mustafa za dolazak okupio pratnju tisuća vojnika.“

***SPOILER 14***
Sinjora Cecilija pokušava počiniti samoubojstvo, ali ju princ Selim spašava u zadnjem trenu.

***SPOILER 15***
Ebussuud i Sulejman odlaze na Mehmetov grob. Saznajemo da Glavni arhitekt Sinan danonoćno radi na gradnji džamije „Şehzade“ u čast princa Mehmeta.

***SPOILER 16***
Pred objavljivanja koji princ odlazi u Saruhan, Sulejman ima monolog: „Ja sam Sulejman. Sa 16 godina princ prijestolonasljednik, upravitelj provincije Manisa. Hoda putem Yavuz sultana Selima kana, a pogubljene braće, pobunjen protiv oca sultana Bajezita na običnom putu ka Prijestolju. Ostao bez oca u putu moći ispisanom borbama i krvlju...“

***SPOILER 17***
Hurrem biva obaviještena da su svi prinčevi pozvani na Divan. Straža dolazi do svih prinčeva i o tome ih obavještava. Mustafa, Matrakči i Tašlidžali pričaju, Selim piše poeziju, Bajezit vježba mačevanje, a Džihangira čita.

***SPOILER 18***
Zanimljiv monolog ima i Ibrahim koji opisuje svakog od četiri živuća sina sultana Sulejmana. Na kraju se pita: „Jesam li ja bio taj koji je svakodnevno gledao svoj sprovod u vladarevim očima? ... Jesu li svježi snovi zabranjeni samo meni? Ili će u ovim igrama za Prijestolje biti još puno žrtava?“

***SPOILER 19***
Hurrem dolazi do tajnog prolaza i gleda koji će princ u Manisu. Rustem s osmijehom obaviještava prinčeve, a prije što je i prozborio, Mustafa shvaća da on nije izabran.

***SPOILER 20***
Rustem: „Sultan sedam podneblja, naš veliki vladar časni sultan Sulejman kan je za upravitelja provincije Saruhan naznačio časnog princa Selima.“
Hurrem se prisjeća da je ona Sulejmanu rekla da bi Selima voljela tamo vidjeti, ispostavlja se da ga je uspijela nagovoriti.
halitmy is offline  
Old 20.08.2013., 19:29   #3639
Hvala na spoilerima mada necu vise ni gledati Sulejmana, necu da se nerviram kada vidim onog buljavog Sulju! Jadan Sehzade Mustafa
__________________
History is written by survivors. And I am surely that.
|Catherine de Medici ♥ R E I G N |
cemileakarsu is offline  
Old 20.08.2013., 20:08   #3640
rasprava se vodi na glavnoj temi, ali mislim da pripada ovamo. btw. tnx na spojlerima.

meryem uzerli je za mene hurrem sultan i to je to. ok, vidjet ću kada krene serija, ali teško (nikako) netko može zamijeniti njezinu narančastost.

što se tiče vahide gordum, tj. sada percin, ženu gledam u AFK i mogu samo reći gluma joj je predobra, žena rastura, naročito u scenama sa serijskom kćeri hazal kaya. znači zanatski ona po meni uopće nije upitna i mislim da je najbolja u sadašnjoj postavi serije (jer halit i pored sjajnog umijeća nema lik i scenarij da to i pokaže, povremeni bljeskovi nisu dovoljni).
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.