Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 20:51   #1
Glumljenje policije

Pozdrav, imam jedan malo ozbiljniji problem s koji policija ne zeli imat posla...
cura me jucer navecer zvala sva uplasena, neka osoba sa skrivenog broja(tako i policija inace zove) predstavljena kao policajac poceo raspitivati za mene da u kakvim odnosima je samnom jer da sam ja u pritvoru zbog 4,7g opojnih droga koje su mi nasli i poslali na analizu da je hasis a ja nikad nisam niti probao to a kamo li posjedovao, rekao je da posto imam 18 god. mogu ostati u pritvoru od 4 do 6 god... i da se sljedeci dan ona mora pojaviti na policiji od 10 do 15 sati. Prijetio joj je da ako prekine razgovor da ce joj doci pred vrata. Ona je pocela snimati razgovor i pitala ga je da se barem predstavi ali ju je on poceo optuzivati da ako ne odgovara na pitanja da ce i nju optiziti za suradnju samnom...to je bilo oko 11 navecer, ja sam naravno spavao, ona pocela plakati i rekla mi sta se desilo...

mi smo danas isli na policiju u 15 i 20 od prilike jer smo imali skolu do tad i spremili snimke. Policajac koji je bio prisutan nije se uopce obazirao da je tip glumio policajca, uznemiravao druge osobe u kasno vecer, nego je pitao da zasto nismo dosli do 3 i da ako se ponovi da jednostavno zanemarimo. niti nije poslusao snimke da mozda prepozna glas ako je stvarno netko iz policije...
da li vrijedi sta ponoviti i biti malo ostriji za dati neku prijavu kako bi makar nasli broj tog uskracenog broja ili stvarno pustit i cekat dokle njoj ili meni netko dode na vrata?
kemichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:31   #2
Neki 'crazy sense of humor' ludi frend?

(isprika sto ne mogu malo vise pomoc :P)
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:37   #3
Nema ti tu posla za policiju, tj. ne radi se o niti jednom kaznenom djelu, pa se nisu htjeli sa time zamarati.

Ukratko, netko ju zajebava.

Policija nikada ne poziva osobe putem telefona, niti ne prikuplja informacije od nepoznatih osoba putem telefona i točka.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:39   #4
moze bit ali ipak tip tokom cijelog razgovora se nije nasmijao niti nista sta bi dalo posumnjati na to... nemamo neke "neprijatelje" niti smo posvadani s nekim...

a sta glumi policiju ili tako nesto i prijeti putem moba, le to kaznjivo?
kemichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:51   #5
Quote:
kemichar kaže: Pogledaj post
da li vrijedi sta ponoviti i biti malo ostriji za dati neku prijavu kako bi makar nasli broj tog uskracenog broja ili stvarno pustit i cekat dokle njoj ili meni netko dode na vrata?
Drugi put kad te zove neki debil sa skrivenog broja koji te uznemirava, poklopi mu odmah (kao što vjerojatno poklapaš ovima što pokušavaju prodati osiguranja ili maxtv) i provjeri jesu li ti ulazna vrata zaključana. Ako policajac ili 'policajac' prijeti da će doći na vrata... pa nek dođe, pokaže značku i kaže što treba.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:19   #6
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
... Policija nikada ne poziva osobe putem telefona, niti ne prikuplja informacije od nepoznatih osoba putem telefona i točka.
Živimo u 21. stoljeću. Naravno da policija i poziva građane, prikuplja i provjerava informacije i putem telefona. Nekada je lakše i brže (svrsishodnije) od izlaska na adresu. Naravno, ovisi točno o čemu se radi.
A i postupak provjere je lak. Obično je skriven broj pozivatelja, ali ponekad piše i broj centrale (obično završavaju s 3 ista broja, npr. 111). Ako nisi siguran s kim pričaš i misliš da on nije policajac, pitaš ga za ime, prezime i ustrojstvenu jedinicu (postaja, odjel i sl.), i nazoveš 92 i kažeš što je bilo i tražiš da te prespoje. Ako je sve u redu, dat će ti te podatke bez problema. Ništa strašno i neobično.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:22   #7
Prvo sam se pitao koliko naivan treba bit za povjerovat da policija zove s skrivenog broja i prijeti zatvorom zbog prikupljanja informacija o trgovini drogom, a onda vidio "išli smo u policiju jer nam tad nije bila škola"... nhf, ali i ja bi te torpedirao da sam policajac.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:28   #8
Quote:
juma kaže: Pogledaj post
Prvo sam se pitao koliko naivan treba bit za povjerovat da policija zove s skrivenog broja i prijeti zatvorom zbog prikupljanja informacija o trgovini drogom, a onda vidio "išli smo u policiju jer nam tad nije bila škola"... nhf, ali i ja bi te torpedirao da sam policajac.
Pametni, kad te policija zove broj je bar iz mog iskustva sakriven.

A što se ostalog tiče, saznao bi preko operatera ko me zove (makar ilegalno), pa pozvonio na vrata s teleskopom, to je jedini lijek za takve.
google1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.12.2009., 20:41   #9
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Živimo u 21. stoljeću. Naravno da policija i poziva građane, prikuplja i provjerava informacije i putem telefona. Nekada je lakše i brže (svrsishodnije) od izlaska na adresu. Naravno, ovisi točno o čemu se radi.
A i postupak provjere je lak. Obično je skriven broj pozivatelja, ali ponekad piše i broj centrale (obično završavaju s 3 ista broja, npr. 111). Ako nisi siguran s kim pričaš i misliš da on nije policajac, pitaš ga za ime, prezime i ustrojstvenu jedinicu (postaja, odjel i sl.), i nazoveš 92 i kažeš što je bilo i tražiš da te prespoje. Ako je sve u redu, dat će ti te podatke bez problema. Ništa strašno i neobično.


Kad sam napisao da policija nikada ne "poziva", to sam i mislio, a ne da ne naziva.

Naravno da policija naziva osobe telefonom, a ponekad i poziva.

Npr. ako si bio kod nekog policajca na obavijesnom razgovoru povodom nečega i ako te taj isti policajac u dogledno vrijeme ponovno treba pozvati na razgovor, obično će upisati tvoj broj mobitela i nazvati te putem mob-a da ne stvara dodatne komplikacije i neugodnosti u vidu slanja službenog poziva koji dostavlja patrola. Barem tako ja radim.

Ali, ako trebam nešto saznati od osobe koju nikada nisam vidio, a ni ona mene, naravno da ju neću nazvati telefonom, jer samim time dovodim u pitanje svoju vjerodostojnost, a kamoli da joj prijetim nekim smješnim forama putem telefona...

Inače, radim u policiji 10 godina, od čega u krim-u zadnjih 5, pa ne govorim napamet...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:05   #10
Moguće je da policajac, tj. inspektor pozove na obavijesni razgovor o nekom događaju i putem mobitela, ali se predstavi i kaže iz koje policijske postaje zove. No, neće te ispitivati takve stvari preko telefona jer im moraš potpisati i zapisnik o obavijesnom razgovoru ako prikupljaju od tebe neke obavijesti.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:35   #11
Ne postoji dokumenat kao "zapisnik o obavijesnom razgovoru".

O obavijesnom razgovoru sačinjava se službena zabilješka, koju ispitanik ne potpisuje i ne može se služiti kao nikakav dokaz, već ima samo spoznajni karatkter za onoga kome je namijenjena.

Kao dokaz, prilikom ispitivanja osumnjičene osobe sačinjava se Zapisnik o ispitivanju osumnjičenika, ali iskaz koji je pritom uzet mora biti u prisutnosti opunomoćenog branitelja, inače ni takav zapisnik nema dokaznu vrijednost.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:16   #12
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ne postoji dokumenat kao "zapisnik o obavijesnom razgovoru".

O obavijesnom razgovoru sačinjava se službena zabilješka, koju ispitanik ne potpisuje i ne može se služiti kao nikakav dokaz, već ima samo spoznajni karatkter za onoga kome je namijenjena.

Kao dokaz, prilikom ispitivanja osumnjičene osobe sačinjava se Zapisnik o ispitivanju osumnjičenika, ali iskaz koji je pritom uzet mora biti u prisutnosti opunomoćenog branitelja, inače ni takav zapisnik nema dokaznu vrijednost.
Znam to, pravnica sam. Točno - to se zove službena zabilješka, morala sam biti preciznija, ali iz svog vlastitog iskustva znam da potpisuješ takvu zabilješku, bez obzira što se ona ne može koristiti kasnije u kaznenom postupku kao dokaz. Dakle, bila sam pozvana na obavijesni razgovor kao građanin od kojega se prikupljaju obavijesti, mobitelom, prilikom čega mi se inspektor predstavio i rekao iz koje postaje zove, nisam morala pitati tko je. Rekao je naravno i zašto zove, kratko smo porazgovarali oko toga, a nakon toga sam za par dana došla u postaju. Nakon obavljenog razgovora, dao mi je da potpišem tu zabilješku. Rekao je i da mu nisam baš od koristi , tj. da nije baš dobio neke korisne info za daljnji postupak te mi najavio da me više neće pozivati.

Edit: Naknadno sam na razgovoru dobila poziv i u pisanom obliku pa sam potpisala i primitak istog.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:51   #13
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Kad sam napisao da policija nikada ne "poziva", to sam i mislio, a ne da ne naziva...
Nemaš beda, prijatelju. Tu često dolazi do nesporazuma te vrste, ali nema veze. Bitno je da se trudimo objasniti, zar ne?


Quote:
moril kaže: Pogledaj post
... Inače, radim u policiji 10 godina, od čega u krim-u zadnjih 5, pa ne govorim napamet...
Koji naraštaj si bio?


I da, ne moraš ispravljati Suey. Ljudi često ne shvate našu terminologiju, pa ju moraš malo "poopćiti".

Pozdrav.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:34   #14
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemaš beda, prijatelju. Tu često dolazi do nesporazuma te vrste, ali nema veze. Bitno je da se trudimo objasniti, zar ne?




Koji naraštaj si bio?


I da, ne moraš ispravljati Suey. Ljudi često ne shvate našu terminologiju, pa ju moraš malo "poopćiti".

Pozdrav.

Bio 25. klasa, mislim da je to 6. naraštaj.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:20   #15
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Bio 25. klasa, mislim da je to 6. naraštaj.
Dobro misliš.
Pozdrav, klasiću.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:24   #16
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Moguće je da policajac, tj. inspektor pozove na obavijesni razgovor o nekom događaju i putem mobitela, ali se predstavi i kaže iz koje policijske postaje zove. No, neće te ispitivati takve stvari preko telefona jer im moraš potpisati i zapisnik o obavijesnom razgovoru ako prikupljaju od tebe neke obavijesti.
Nemoguće da je policajac, jer ne znam po kojem to zakonu bi on zvao drugu osobu i njoj pričao vjerojatno i neke nepravomoćne stvari o tebi. A sve da su i pravomoćne ko da on ima okolo ovlasti zivkati ljude..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:28   #17
Ne, ja sam samo napisala da je moguće da policajac pozove na obavijesni razgovor, obzirom je moril napisao da je nemoguće, a ne da je moguće da je "policajac" o kojem kemichar piše doista policajac
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:32   #18
Netko te dobro zeli preplasiti,evo jednog primjera iz mojeg kraja.Znaci lik snima cd sto je protuzakonito i sada jednog dana ga lik nazvao i pitao dali moze snimiti cd i on da.Dosla 2 ica predstavila se kao policija uzeli racunalo i sve cd i rekli da ce kazna doci a za racunalo da se javi.

Sada pazi caku lik nije od njih trazio potvrdu osobnu ili znacku sto je tvoje pravo.I nakon par dana on otisao u policiju po racunalo kad njemu policajci mi nikakvu akciju nismo imali niti slali vama.

Znaci netko ga sjebo uzeo komp i covjek nikad vise kompa nije vidio.


Lazni policajci
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:37   #19
r

Za autora teme ako ti nemas sto skrivati ako nisi nista napravio,sljedeci put kad nazove javi se i reci upravo snimam vas razgovor i zovem policiju
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:42   #20
Mene je jednom netko zvao na telefon i počeo mi psovati sve u 16. Pa sam spustio slušalicu. Glas me nazvao opet i zaprijetio da ne spuštam te mi opet psovao sve po spisku. Na što sam ja zapisao broj s kojeg me zvalo. Između ostalog ženska mi je rekla da joj ne dolazim "tu na posao" te "da je ne gadim njenom šefu" i slična sranja uz prijetnje "ako mi nije jasno da ima načina da mi se objasni". Nisam uspio uopšte doć do rijeći...
Ja čim je ženska spustila slušalicu nazovem taj broj, isti glas mi kaže "Policijska uprava izvolite".

E, sad što reći? Objansim tko sam i zašto zovem a ona se pravi blesava. Prijavim sve to unutarnjoj kontroli i kažem im da očito neko nekog jebe u Policiji al' da ne zovu moj broj zbog tog.

Sutra dan ista spika ženski glas koji mi prijeti. Ja opet zovem policiju i tražim ime službenika u to radno vrijeme...

da ne duljim, ništa se nije desilo u policiji nisu mogli naći tko me je nazivao s tog broja, ali da su pozivi prestali to je istina. Ali da sam morao otić tamo osobno , jesam.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.