Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2005., 03:04   #1
NEMA NI 17, A STOMAK RASTE

U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila. Za razliku od moje rodice koja se uskoro udaje, ovu drugu curu momak je ostavio, i da je nije primila starija sestra ostala bi na cesti. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?
Cordelia is offline  
Old 16.12.2005., 05:39   #2
Bila bih na sto muka.
Shtefitza is offline  
Old 16.12.2005., 09:52   #3
Muk. Sok. Tuga. Izdaja. Bijes.
Poraz. I to moj. Zivotni.


A onda otreznjenje. I prihvacanje djeteta sa djetetom. Jer je moje. Bio drugi roditelj tu ili ne.
Jer ne zelim svoje izgubiti.

Moja je prijateljica tako napravila.
Djeca su bila premlada za brak, oboje maloljetnici, kcerka joj sada nastavlja studij, a maleni bebac razveseljava njihove dane.
I kaze ona da je ponovno bogata, da joj je to trece dijete oplemenilo zivot....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 16.12.2005., 10:01   #4
"Znam da sam se ženio negdje na pragu tridesete, ali kćeri, nisi se morala tako brižljivo truditi da me što prije uspneš na tron Djedovskog Kraljevstva"
Elysium is offline  
Old 16.12.2005., 10:27   #5
Prihvatila i pomogla, jos uvijek bi bila moja kci.
I ne bih osjecala sok, tugu, izdaju, poraz, bijes i sta ti ja znam sta jos, tu se zivot ne zavrsava. Sve zavisi o tome kako se roditelji postave prema novonastaloj situaciji, da li su spremni pomoc, ako da a nova mama je spremna nastavit skolovanje, sve moze bit u redu.
 
Old 16.12.2005., 10:44   #6
Htjela bih učiniti isto što i moja majka kad sam ja došla s takvom viješću.

Jest da sam tad prvi put u životu zorno vidjela što znači kad nekom roleta padne na oči, ali nije izustila ništa ni za ni protiv.

Čak sam ju ja pitala jel bi ona htjela da rodim, a ona je odgovorila: ja hoću ono što hoćeš ti.

Drugi je par rukava što roditi nisam htjela. No taj njezin odgovor je bio jedino što mi je trebalo.

I ako se ikad desi takva situacija, nadam se da ću dati isti odgovor. I to od srca.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 16.12.2005., 11:15   #7
Quote:
enigma kaže:
........I ne bih osjecala sok, tugu, izdaju, poraz, bijes i sta ti ja znam sta jos, tu se zivot ne zavrsava. .........
Ovo je sve, naravno, hipotetski?
Imas li djecu? A emocije?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 16.12.2005., 11:21   #8
Quote:
oona kaže:
Ovo je sve, naravno, hipotetski?
Imas li djecu? A emocije?
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...
 
Old 16.12.2005., 11:29   #9
Quote:
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...
Ja sam zena od krvi i mesa.
Emocije su sastavni dio mojega dana i zivota.
One mi ispunjavaju sve budno vrijeme i krecu od ravnodusnosti, veselja, tuge, ponekad i ocaja sto stvari ne idu zeljenim smjerom, ali ljubav uvijek sve to zacini svojom bojom...

I naravno, najcesce ih nosim u sebi i sama se borim s njima, narocito ukoliko su tamnijih boja.
A ovo bi bila bas takva boja.
No kako rekoh, ljubav sve oboji svojom bojom na kraju. I to je onda i vidljivo.

To je bila poanta mojeg topica.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 12.06.2009., 19:07   #10
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Muk. Sok. Tuga. Izdaja. Bijes.
Poraz. I to moj. Zivotni.


A onda otreznjenje. I prihvacanje djeteta sa djetetom. Jer je moje. Bio drugi roditelj tu ili ne.
Jer ne zelim svoje izgubiti.

Moja je prijateljica tako napravila.
Djeca su bila premlada za brak, oboje maloljetnici, kcerka joj sada nastavlja studij, a maleni bebac razveseljava njihove dane.
I kaze ona da je ponovno bogata, da joj je to trece dijete oplemenilo zivot....
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Ja sam zena od krvi i mesa.
Emocije su sastavni dio mojega dana i zivota.
One mi ispunjavaju sve budno vrijeme i krecu od ravnodusnosti, veselja, tuge, ponekad i ocaja sto stvari ne idu zeljenim smjerom, ali ljubav uvijek sve to zacini svojom bojom...

I naravno, najcesce ih nosim u sebi i sama se borim s njima, narocito ukoliko su tamnijih boja.
A ovo bi bila bas takva boja.
No kako rekoh, ljubav sve oboji svojom bojom na kraju. I to je onda i vidljivo.

To je bila poanta mojeg topica.
slažem se!
chen28225323 is offline  
Old 16.12.2005., 11:33   #11
Quote:
oona kaže:
I naravno, najcesce ih nosim u sebi i sama se borim s njima, narocito ukoliko su tamnijih boja.
Ako je tako onda nema problema. Problem je u ljudima koji to ne znaju.
 
Old 16.12.2005., 11:37   #12
Quote:
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...
slažem se...roditelji svojim reakcijama stvarno mogu uništiti postojeću vezu...i nije kraj svijeta, treba biti oštar (npr. tražiti dosljednost od nove mame) ,ali i pružiti svu pomoć.
kiOne is offline  
Old 16.12.2005., 11:38   #13
Quote:
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...
slažem se...roditelji stvarno svojim reakcijama stvarno mogu uništiti postojeću vezu...i nije kraj svijeta, treba biti oštar (npr. tražiti dosljednost od nove mame) ,ali i pružiti svu pomoć.
kiOne is offline  
Old 16.12.2005., 11:54   #14
smatram da trudnoća i nije najgora stvar koja se može dogoditi jednoj teenagerici. ima i puno gorih stvari. smatram da roditelji trebaju pružiti razumijevanje i podršku jer, na kraju, mali bebač uvijek unese radost u život obitelji.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Old 16.12.2005., 12:10   #15
Quote:
roberta carlos kaže:
smatram da trudnoća i nije najgora stvar koja se može dogoditi jednoj teenagerici. ima i puno gorih stvari.
Slazem se.


Quote:
roberta carlos kaže:
smatram da roditelji trebaju pružiti razumijevanje i podršku jer, na kraju, mali bebač uvijek unese radost u život obitelji.

Nazalost nije uvijek tako. Neki roditelji jedva docekaju da se rijese svoje djece a kamoli htjet pocet odgajat bebu.
 
Old 16.12.2005., 12:48   #16
Quote:
enigma kaže:

Nazalost nije uvijek tako. Neki roditelji jedva docekaju da se rijese svoje djece a kamoli htjet pocet odgajat bebu.
Zasto nazalost?

Ljudi koji su odgojili vlastitu djecu i usli u neke poznije godine nisu vise "fit" za roditelje. Oni mogu biti krasni djedovi i bake, pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi.
Dijete je odgovornost roditelja, makar i maloljetnih, a ne baka i djedova.
Njihova pomoc je njihova dobra volja i ne bi im se smjelo to nametati.

Imam primjer iz vlastite uze obitelji gdje je mlada prposna mamica svoju obavezu uvalila starcima. Sad ti ljudi u penziji, umjesto da se posvete jedno drugom, svojim hobijima, prijateljima pa i unucicu u normalnoj mjeri moraju biti glavni i odgovorni za klinca. A nemaju vise ni zivaca ni snage za to.
penelop@ is offline  
Old 16.12.2005., 13:00   #17
Quote:
penelop@ kaže:

Imam primjer iz vlastite uze obitelji gdje je mlada prposna mamica svoju obavezu uvalila starcima. Sad ti ljudi u penziji, umjesto da se posvete jedno drugom, svojim hobijima, prijateljima pa i unucicu u normalnoj mjeri moraju biti glavni i odgovorni za klinca. A nemaju vise ni zivaca ni snage za to.
imam i ja takav prijmer u obitelji. samo mamica nije ni malad ni prposna

al ja to smatram i greskom mojih staraca. da ju oni (na finjaka) odjebu, ne bi se ona tako komotno ponasala. tako da svaki puta kad mi mama kuka da joj je tesko pitam ju jel moras to radit? ne. onda to radis jer zelis. prema tome, nemoj mi kukat. il suti, il nemoj radit. trece nema
meda is offline  
Old 16.12.2005., 13:03   #18
Nazalost jer poznajem ljude koji jedva cekaju da se rijese svoje djece i ne pada im na pamet pomoci vlastitom djetetu u nevolji. Pri tom i mislim na pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi, ali cak ni to. Jer im je vaznije imat natrag svoju slobodu.
 
Old 16.12.2005., 13:06   #19
Quote:
penelop@ kaže:
Zasto nazalost?

Ljudi koji su odgojili vlastitu djecu i usli u neke poznije godine nisu vise "fit" za roditelje. Oni mogu biti krasni djedovi i bake, pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi.
Dijete je odgovornost roditelja, makar i maloljetnih, a ne baka i djedova.
Njihova pomoc je njihova dobra volja i ne bi im se smjelo to nametati.

Imam primjer iz vlastite uze obitelji gdje je mlada prposna mamica svoju obavezu uvalila starcima. Sad ti ljudi u penziji, umjesto da se posvete jedno drugom, svojim hobijima, prijateljima pa i unucicu u normalnoj mjeri moraju biti glavni i odgovorni za klinca. A nemaju vise ni zivaca ni snage za to.
Imam takvu situaciju u susjedstvu. Roditelji bebe su srednjoškolci, žive svak kod svojih roditelja, a bebić je sa mamom i njenim roditeljima. Tatica svaki dan dolazi.
I ne čini mi se da im sve to pada teško, baš naprotiv.
 
Old 29.12.2005., 10:28   #20
Quote:
mwm kaže:
Imam takvu situaciju u susjedstvu. Roditelji bebe su srednjoškolci, žive svak kod svojih roditelja, a bebić je sa mamom i njenim roditeljima. Tatica svaki dan dolazi.
I ne čini mi se da im sve to pada teško, baš naprotiv.
To je ista situacija moje frendice. Samo sto su oni sad na faxu a rodila je sa (skoro) 18. Njena mama je prvo bila oke pa ju je ostavila na cjedilu kak bi se reklo i sad je sastrane. Sve je sama izvukla, maturirala i upisala fax sa bebom. Tatica se natjece za stipendiju na faxu. Ako se zeli, moze se.
Okata is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.