Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 10:28   #1
Vaillant termostati

pozdrav,
dali netko ima sobni termostat "calormatic 230"?
neznam kako ga programirati. sta znace oni H1, H2, H3 ????
molim za pomoc ...............
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:18   #2
Odi na stranice Petrokova i tamo skini uputstva...

... ili na Vaillantove stranice ...

ili na ovaj link http://www.vaillant.hr/stepone2/data...rMATIC_230.pdf
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:14   #3
toga nema u uputstvima ...... zato i pitam
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:36   #4
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
toga nema u uputstvima ...... zato i pitam
To su ti tri programa, tj pomoču njih mozeš programirati u jednom danu tri različita vremena kada će taj digitalni termostat uključiti i isključiti centralno grijanje.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 10:50   #5
ok, hvala
ali kako namjestim teperaturu na tim h1,h2,h3. nema nigdje da namjestim temp. nego samo vremenski razmak (sati, dani, tjedni, vikend). nemogu namjestiti npr: H1-20C, H2-23C, H3-18C ..............
hm ........
dali mi netko moze to detaljnije objasniti ......... pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
rolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 20:35   #6
ja sam imao 230, sad sam kupio 240. ni na jednom ne možeš poštelat sva tri programa , a da budu u standby. možeš poštelat ili h1 ili h2 ili h3. na onom programu koji si programirao okrećeš gumb do željene temperature. zvao sam ih ja da mi oni dođu to sredit, kaj ti pitaš, al oni najradije nebi jer je to očito nemoguće. (ili nitko ne zna )obzirom da to niko u praksi ne zna programirat, mislim da su ta 3 programa u stvari bedastoća.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:44   #7
Quote:
rolada kaže: Pogledaj post
ok, hvala
ali kako namjestim teperaturu na tim h1,h2,h3. nema nigdje da namjestim temp. nego samo vremenski razmak (sati, dani, tjedni, vikend). nemogu namjestiti npr: H1-20C, H2-23C, H3-18C ..............
hm ........
dali mi netko moze to detaljnije objasniti ......... pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
Sutra ćeš dobiti odgovor i detaljno objašnjenje jer ovdje na poslu nemam manual. Ja imam taj model i sve fino funkcionira.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:01   #8
pa to onda nije baš neki termostat ako nemožeš programirati razlititu temperaturu tokom dana... :|
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:46   #9
Quote:
đura kaže: Pogledaj post
pa to onda nije baš neki termostat ako nemožeš programirati razlititu temperaturu tokom dana... :|
to sam i ja napiso prije. al, ak čovjeka i ovo zadovoljava, nema se kaj reć.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:15   #10
Bok svima, trebam vašu pomoć. Nova sam na forumu pa nisam sigurna jesam li trebala negdje drugdje postaviti pitanje, pliz ako jesam uputite me.

Prvo da malo objasnim situaciju. Ušla sam u najam u ogromnu kuću, cca 120 m2, visoki plafon, nova stolarija, slaba izolacija. Grijanje na plin mi je skroz novost pa se tek učim. Serviser je odradio svoje u siječnju. Nakon toga je pao tlak u bojleru pa smo odzračili radijatore i punili sistem i to je sad ok. Naučila sam ( nadam se ispravno ) kako nariktati vremenske periode ali se ne prebacuju automatski, a nemam pojma zašto. Znači, narikatno mi je H1 Pon - Pet 04 -14h; H2 Sub 23:50 - 24:00 i H3 20:00 - 24:00. Svi ti periodi su na 22°, ECO mode mi je na 16,5°. S obzirom da je to poslovni prostor i dolazim u 6,30h radnim danom, htjela bih da je temperatura barem 19° kad dođem, ali se ništa ne dogodi u 4:00 kad bi trebalo počet raditi. Tak da ja kad dođem okrenem na sunce, kliknem i zakurim temp. na 30° da što prije zgrije. I kad odlazim, na onom regulatoru okrenem na polumjesec i ugasi se. No, to mi nije rješenje. Što trebam napraviti da mi to automatsko paljenje radi i radim li nešto krivo.

I samo još jedna sitnica, iako pretpostavljam da je to donekle normalno zbog loše izolacije i veličine prostora. Temperatura mi ne prelazi 20°, pogotovo u dvije sobe koje imaju po 2 vanjska zida ( mislim da je tamo i 19°). Vrata se ne otvaraju toliko da bi temperatura jako pala. A htjela bih da je 1,5 -2° više.

I da vas nasmijem, jedan lapsus, prošli vikend sam cijeli vikend grijala dvorište, prozor je ostao širom otvoren jer sam luftala. U ponedjeljak ujutro kad sam došla bilo je skroz interesantno
MarccaBussiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:29   #11
Quote:
MarccaBussiness kaže: Pogledaj post
. Tak da ja kad dođem okrenem na sunce, kliknem i zakurim temp. na 30° da što prije zgrije. I kad odlazim, na onom regulatoru okrenem na polumjesec i ugasi se. No, to mi nije rješenje. Što trebam napraviti da mi to automatsko paljenje radi i radim li nešto krivo.
za početak ostvi regulator u modu auto a ne na mjesecu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:45   #12
Pozdrav,

imam jedno pitanje u vezi Vaillant calorMATIC 240.

Radi se o tome da sam promjenio baterije u termostatu i od tada mi ne pokazuje temperaturu u prostoji nego moram zavrtiti izbornik ili pritisnuti bilo koji tipku da bi reagirao i pokazao promjenu temperature u prostoriji i koliko je sati..
ostalo sve radi bez problema

hvala na pomoci.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:29   #13
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jedno pitanje u vezi Vaillant calorMATIC 240.

Radi se o tome da sam promjenio baterije u termostatu i od tada mi ne pokazuje temperaturu u prostoji nego moram zavrtiti izbornik ili pritisnuti bilo koji tipku da bi reagirao i pokazao promjenu temperature u prostoriji i koliko je sati..
ostalo sve radi bez problema

hvala na pomoci.


Obzirom da samo postavio ovaj post napisati cu i sto se dogodilo dalje.
Nakon dva tjedna podesavanja odsarafio sam ga sa zida i sa garantnim listom odnesao kod servisera koji mi je uredno predao novi iz kutije i danas radi uredno
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 08:30   #14
Pitanje za mfcc

Zanimaju me postavke uređaja VRC430.. Pošto su upute za rukovanje po meni loše prevedene nikako ne mogu shvatiti kako podesiti uređaj. Zanimaju me dvije varijante.
1. podesiti uređaj da regulaciju temperature vrši samo prema vanjskom osjetniku i krivulji bez utjecaja na unutarnju temperaturu.
2. Dali je moguće podesiti uređaj da regulaciju vrši i prema vanjskom osjetniku, krivulji i unutarnjem osjetniku ugrađenom u VRC430.
Hvala..
Zeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:11   #15
Quote:
Zeee kaže: Pogledaj post
Zanimaju me postavke uređaja VRC430.. Pošto su upute za rukovanje po meni loše prevedene nikako ne mogu shvatiti kako podesiti uređaj. Zanimaju me dvije varijante.
1. podesiti uređaj da regulaciju temperature vrši samo prema vanjskom osjetniku i krivulji bez utjecaja na unutarnju temperaturu.
2. Dali je moguće podesiti uređaj da regulaciju vrši i prema vanjskom osjetniku, krivulji i unutarnjem osjetniku ugrađenom u VRC430.
Hvala..
ako sam dobro shvatio tvoja pitanja, odgovor ona oba je "da može tako". VRC430 može raditi kao sobni termostat i ne mora. Ali u oba slučaja, vanjski osjetnik i krivulja grijanja su međusobno povezani i zapravo postoje da bi funkcionirali udruženo. No bolje sve to pitaj nekog Vaillant majstora
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 14:46   #16
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatio tvoja pitanja, odgovor ona oba je "da može tako". VRC430 može raditi kao sobni termostat i ne mora. Ali u oba slučaja, vanjski osjetnik i krivulja grijanja su međusobno povezani i zapravo postoje da bi funkcionirali udruženo. No bolje sve to pitaj nekog Vaillant majstora

VRC CalorMATIC 430 je termostat koji ima u automatici nadaleko poznati dvostruki krug regulacije. Na njega se spaja vanjski senzor (sjeverni ili sjevero-zapadni zid zgrade,na visini 2-2.5 metra) čije vrijednosti temp. koji on mjeri služe za regulaciju temp. polazne vode kroz radijatore. Koja će vam polazna temp. pri nekoj vanjskoj temp. biti ovisi najviše o izolaciji i položaju kuče/stana. Tu polaznu temp. vode kroz radijatore regulira se pomoču regulacijske staze (krivulje grijanja). Ideja dvostruke ragulacije je u tome da se štedi energija (plin) jer zašto trošiti energiju i grijati vodu recimo na 60°C ili više ako istu željenu temp. u prostoriji možete dobiti sa 50°C uz uvjet dobre izolacije.Regulacija temp. polaza vode kroz radijatore pomoču vanjskog senzora zove se klizna dok regulac. temp. u prostoriji pomoču sobnog termostata (vrc 430) je obična dvopoložajna regulacija tzv ON/OFF. Sobni termostat kada postigne željenu (set point) temp. daje signal bojleru za prestankom grijanja. S time da se treba paziti gdje se sobni termostat montira (na visina oko 160 cm, tzv zona boravka i na unutarnji zid prostorije gdje nema u blizini grijačih tijela niti veče temp. disipacije).
Ima li još pitanja?

P.S. Jedan forumaš imao je nekih "problema" (tj problema sa neukim serviserom) s tim termostatom. Pročitajte prijašnje postove gdje je on lijepo objasnio što je sve po mojim uputama učinio, i sada taj termostat radi savršeno.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 19:11   #17
Quote:
Zeee kaže: Pogledaj post
Zanimaju me postavke uređaja VRC430.. Pošto su upute za rukovanje po meni loše prevedene nikako ne mogu shvatiti kako podesiti uređaj. Zanimaju me dvije varijante.
1. podesiti uređaj da regulaciju temperature vrši samo prema vanjskom osjetniku i krivulji bez utjecaja na unutarnju temperaturu.
2. Dali je moguće podesiti uređaj da regulaciju vrši i prema vanjskom osjetniku, krivulji i unutarnjem osjetniku ugrađenom u VRC430.
Hvala..
Momentalno sam u gužvi ali tokom dana ili sutra dobit ćete precizan i opširno objašnjem odgovor na vaša pitanja.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 19:29   #18
Zahvaljujem i čekam...
Zeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:35   #19
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jedno pitanje u vezi Vaillant calorMATIC 240.

Radi se o tome da sam promjenio baterije u termostatu i od tada mi ne pokazuje temperaturu u prostoji nego moram zavrtiti izbornik ili pritisnuti bilo koji tipku da bi reagirao i pokazao promjenu temperature u prostoriji i koliko je sati..
ostalo sve radi bez problema

hvala na pomoci.
Da li ste uspjeli riješiti ovaj problem. Naime i meni se desio isti slučaj, pa tražim tuđa iskustva koja mi mogu pomoći. Unaprijed hvala.
mahwah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:09   #20
Quote:
mahwah kaže: Pogledaj post
Da li ste uspjeli riješiti ovaj problem. Naime i meni se desio isti slučaj, pa tražim tuđa iskustva koja mi mogu pomoći. Unaprijed hvala.
Tako je i kod mene također! Bojim se da nam nema pomoći osim kupnje i montiranja novog termostata
20doASA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.