Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 14:33   #341
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
evo dans se peklo nekoliko komada za uz tekmu... izmedju 3 i 4 minute... ispale savrseno

Izgleda krasno

Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
mene zanimda da li standardno na dnu pećnice postoje grijači ili su grijači samo na vrhu pećnice? Palo mi je na pamet da bih stavio alu foliju po dnu pećnice pa onda pizzu samo bacio u max. zagrijanu pećnicu (250°C) na tu foliju jer sam primjetio da ako pizzu prethodno pripremim na protvanu se jako gubi na kvaliteti same pizze zbog toga što se gornji dio prepeče dok se donji jedva uspije zagrijati zbog potrebe zagrijavanja protvana...
Pećnica uvijek ima donji i gornji grijač, a ovisno o modelu imaš dodatke poput infracrvenog grijača, ventilatora i slično.

U posljednje vrijeme razmišljam o nabavi kamena za pečenje pizze i čim ga negdje ugledam - kupujem. Kamen se zagrije u pećnici i na zagrijanog se stavi peći pizza. Bila je već neka tema o tome
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:49   #342
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
U posljednje vrijeme razmišljam o nabavi kamena za pečenje pizze i čim ga negdje ugledam - kupujem. Kamen se zagrije u pećnici i na zagrijanog se stavi peći pizza. Bila je već neka tema o tome
Sad si i mene zarazila tom idejom

btw. nađoh neke informacije o kamenu:
ekipa veli da ga ima u Konzumu (u Avenue mall-u), da košta oko 70kn i da mu kutija izgleda ovako:
http://img186.imageshack.us/i/pizzakamenresizeoc3.jpg/

također vele da je stavljanje i skidanje pizze s njega najbolje sa lopaticom za krušne peći koje ima u Metrou
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:16   #343
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
Sad si i mene zarazila tom idejom

btw. nađoh neke informacije o kamenu:
ekipa veli da ga ima u Konzumu (u Avenue mall-u), da košta oko 70kn i da mu kutija izgleda ovako:
http://img186.imageshack.us/i/pizzakamenresizeoc3.jpg/

također vele da je stavljanje i skidanje pizze s njega najbolje sa lopaticom za krušne peći koje ima u Metrou
U Bauhausu sam vidjela nešto slično, samo što je na kutiji bilo specificirano kao kamen za pečenje pizze na roštilju i, ako se ne varam, koštao je oko 150 kn.

Ja sam u Rijeci pa ću prvom prilikom kad budem u najvećem Konzumu u gradu škicnuti ako imaju to čudo.

Da, za stavljanje i skidanje definitivno treba lopatica. Ako kupiš i probaš, javi kakva je bila pizza
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:10   #344
čisto da se pohvalim
nisam mogao izdržat a da ne probam sa zagrijavanjem pećnice i pleha u pećnici te stavljanjem pizzde na masni papir i onda na vreli pleh direktno u pećnicu. evo rezultata:


Ohrabren uspjeom sam išao raditi picetu i da se pohvalim i tim uspjehom:



tjesto se predivno ispeklo što se pogotovo vidi na piceti. super sočno a opet tanko.
btw, tjesto sam napravio u pekaču za kruh koji ima funkciju za tijesto
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:55   #345
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - gladnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Koliko dugo si grijao pećnicu? Na kojoj temperaturi? Koliko dugo si pekao pizzu?
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:36   #346
moje iskustvo je isto - na najnižu rešetku stavim protvan i ugrijem pećnicu s protvanom na maksimum. pizze pripremim na masnom papiru i ubacim u vrelu pećnicu, na vreli protvan - gotovo je za kojih 5-6 minuta
onda izvučem van i kistićem malo namažem rubove maslinovim uljem, budu fini, mekani
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:30   #347
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
čisto da se pohvalim
nisam mogao izdržat a da ne probam sa zagrijavanjem pećnice i pleha u pećnici te stavljanjem pizzde na masni papir i onda na vreli pleh direktno u pećnicu. evo rezultata:


Ohrabren uspjeom sam išao raditi picetu i da se pohvalim i tim uspjehom:



tjesto se predivno ispeklo što se pogotovo vidi na piceti. super sočno a opet tanko.
btw, tjesto sam napravio u pekaču za kruh koji ima funkciju za tijesto
Sigurno je ukusna ali moram primjetiti da mi tijesto izgleda malo kruhasto što nije da ne valja ali nije kao tijesto u pizzeriama.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:59   #348
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Koliko dugo si grijao pećnicu? Na kojoj temperaturi? Koliko dugo si pekao pizzu?
grijao sam ju na 250°C (to joj je max temp.) i to dokle mi je pećnica signalizirala da se zagrijala na tu temp sa signalnom lampicom

Pizza se pekla oko 10min
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Sigurno je ukusna ali moram primjetiti da mi tijesto izgleda malo kruhasto što nije da ne valja ali nije kao tijesto u pizzeriama.
izgleda kruhasto jer ga nisam razvaljao na ful tanko ko mlinac kak ih inače razvaljaju u pizzeriji, te također zbog toga što temp. nije kao u krušnoj peći, tijesto nije toliko dehidriralo kao u pizzeriji

no definitivno je bilo preukusno!
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:32   #349
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
Sad si i mene zarazila tom idejom

btw. nađoh neke informacije o kamenu:
ekipa veli da ga ima u Konzumu (u Avenue mall-u), da košta oko 70kn i da mu kutija izgleda ovako:
http://img186.imageshack.us/i/pizzakamenresizeoc3.jpg/

također vele da je stavljanje i skidanje pizze s njega najbolje sa lopaticom za krušne peći koje ima u Metrou
demit već se vidim kak ovo kupujem po gradu skupa sa lopaticom

mi se navukli totalno na pizzu domaću, danas radila i za ručak i za večeru
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 00:48   #350
Domaća pizza je bolja od one u pizzeriji, ako se napravi dobro jel
Harry_potter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 12:15   #351
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
imam i ja jedno pitanjce.. svi znamo da, koliko god znaju biti fantastične, pizze koje radimo doma u rolu nemaju previše veze s "pravim" pizzama iz krušne peći..
što radite da smanjite tu razliku? ja volim domaću pizzu (osim kad se zajebem s tijestom iz one heretičke pekare.. ), ali voljela bih da je malo više..pizzasta..
Da, različite su, ali meni to uopće ne smeta. Dragi i ja zaista obožavamo pizzu, često ju klopamo. Ponekad odemo u pizzeriju, a ponekad radim doma.

Malo promjene dobro dođe.
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 23:06   #352
Tjesto kupim u pekari blizu mene izgleda da ne muljaju toliko na brašnu i aditivima
domači pasirani paradajz
pečem je pod pekom a pizzu složim na lim ali ne tepsija sa podignutim rubom nego samo okrugla ploča lima 1mm debela
pečenjara ima šamotnu ciglu na podu ali ovako mi je lakše kad pizzu ubacim zajedno sa limu
gotova je za 5min a u pečnici nikad tako ne ispadne mala je temperatura 250 je taman ali peka je bolja
imam i krušnu peč ali mi se neda kuriti dok je zagrijem treba vremena
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 04:03   #353
Nema meni do domaće pizze: tijesto domaće, domaća propasirana šalša sa mojim začinima i onda povrh- varijacije na temu. Nikada ni jedna nije ista.

Jedna je s ovim, jedna s onim; s jednim povrćem, druga s drugim, svašta, a nekad osim šalše napravim genovese umak.

Nekad s plodovima mora, nekad je sve usitnjeno, nekad krupnije, uvijek doma mogu birat što i koliko čega.

Bila ona u peći ili je pekla ispo peke, meni je domaća pizza zakon. Jest da to nije kao u pizzeriji, ali bar se može pokušati, npr ispod peke.

Svjesna sam da krušna peć ima svoje čari i da pizza majstori u pizzerijama doista znaju zamjesit odlično tjesto, zapravo bolje rečeno "razvući u letu", ali meni se diže kosa na glavi kad vidim:

- da se štedi na sastojcima pa sir moram povećalom tražiti;
- kad mi saspu tonu origana u pizzu, toliko da ga ni one četke u praonici automobila ne bi otrijebile od zubi;
- kad pršut, umjesto na kraju, dodaju ranije na pizzu, pa cijela pizza ima salinitet veći od jadranskoga mora;
- kad mi došetaju masline taman iz konzerve;
- kad dobijem onu s plodovima mora pa se nađu školjke pune pijeska ili još gore - one koje nisu friške;
- kad pizza, u čijem opisu piše da ima punjene rubove sa sirom ili nečim drugim, to zapravo nema ili moram tražiti gdje ću naići na to;
- kad je umak užasno kisel ili se iz aviona osjeti da je taman stigao iz koncentrata rajčice razvodnjenim vodom
- kad je tijesto prežilavo i kad su vrhovi toliko izgoreni i zacrnjeni da mogu s njima pisati grafite

i ono najgore od svega:

- kad na pizzi vidim gljive iz konzerve, onu debelo narezanu srmdljivu gumu što ispusti pola vode jer ih prethodno ne zgnječe malo među prste (rijetko koji to rade) ali srećom nisu toliko u restoranima i pizzerijama zastupljene, već uglavnom u fast-foodovima. Ne priznajem pizzu bez svježih gljiva, hebiga - to sam ja.

Svašta se može raditi s pizzom i smatram da je super otić u pizzeriju, ali još je zanimljivije i slađe raditi doma s voljenom osobom, spremati za društvo i za svakog po nešto, po želji: od debljine tijesta do sastojaka.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:58   #354
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
pečem je pod pekom a pizzu složim na lim ali ne tepsija sa podignutim rubom nego samo okrugla ploča lima 1mm debela
pečenjara ima šamotnu ciglu na podu ali ovako mi je lakše kad pizzu ubacim zajedno sa limu
zašto kad već ložiš vatru pečeš pod pekom? i koja je razlika između vatre za peku i vatre u krušnoj peći?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 20:35   #355
Pa krušna peč je duga cca 1,5m i široka 80 da to zagrijem treba bar 1h i hrpa drva npr idealno za ispeči odojka i kad je to gotovo ubaci se domači kruh
a za peku mi treba 20min i puno manje drva pogotovo ako ciljano pečem pizzu za meso ili hobotnicu treba više žara kod pečenja pizze praktički je dovoljno samo razmaknuti žar ubaciti pizzu i pokriti pekom bez da peku prekrijem sa žarom i 5-8min je gotova naravno uvijek pečem bar 4 pizze pa u pečenjari pripremam žar na dvije strane kd je jedna gotova samo peku prebacim na drugu pizzu
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 01:13   #356
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
...naravno uvijek pečem bar 4 pizze pa u pečenjari pripremam žar na dvije strane kd je jedna gotova samo peku prebacim na drugu pizzu
Same here. Kad se peče - odma više tura i samo prebaciš peku

E sad sam ogladnila
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:44   #357
Pizza recept za 10 kg brašna

Da li netko zna recept za tijesto za pizzu na 10 kila brašna?
oopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:48   #358
Probaj pomnožiti neki recept (evo ja baš radim po ovom receptu, umijesio sam tijesto i (da prostiš) diglo mi se jako dobro.
Probaj.

(udovolji mi znatiželji, za 10 kg brašna? pečeš za vojsku?)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 13:00   #359
Quote:
oopp kaže: Pogledaj post
Da li netko zna recept za tijesto za pizzu na 10 kila brašna?
U mlaku vodu umutiti 200g šećera, 200g soli, deci do pola litre ulja, pola litre mlijeka, 250g margarina ili maslaca, i jedan svježi kvasac (40g). Može i pola kvasca, no ostaviti duže da odradi nakon što je tijesto napravljeno.

Vode po potrebi, no to bi bilo oko 5-6 litara. Budući da to vjerojatno mijesiš u mješalici za tijesto bolje stavi manje pa lako dodaš da bi razvio kompaktnu smjesu.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 13:11   #360
Odnedavno radimo pizzu s brašnom za tanka tijesta (Čakovečki mlinovi) umjesto mješavine glatko/oštro i tijesto je puno bolje. Tu smo 'foru' pokupili iz jedne emisije A. Ugarković .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.