Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2015., 22:30   #6581
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Ovo je samo djelić iz knjige koji sam citirala. Vidim da dosta vas pita za prirodne metode liječenja pa sam pretipkala ove preporuke iz knjige kojih se i sama držim.

Preporučujem da si ju kupite ili posudite u knjižnici, ako možete, stvarno pokriva sve teme ženskog reproduktivnog sustava u svakoj dobi.

Sretno!
Ja ne vidim ili nisi napisala o kojoj se knjizi radi?
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 08:48   #6582
Napisala je u naslovu svakog posta - Biblija prirodnog zdravlja za žene dr. Marilyn Glenville.
seagreen - bas si se potrudila!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 09:44   #6583
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Napisala je u naslovu svakog posta - Biblija prirodnog zdravlja za žene dr. Marilyn Glenville.
seagreen - bas si se potrudila!
Hvala, ali naslovi postova mi se ne vide preko Tapatalka
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 16:46   #6584
Cure htjela bi cuti vase misljenje i savjet.
Na zadnjem pregledu ginekologica mi je rekla da imam jedan policistican jajnik. Rekla mi je posto to nije sindrom( imam redovne menge oduvijek, nisam dobila na tezini(jedino imam koju aknu)) da ne trebam ici na nikakvu terapiju, odnosno uzimati kontraceptive. Sada mene zanima vaše mišljenje, da li da idem kod drugog ginekologa ili ostavim ovako kako je?
suits is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:03   #6585
Molim pomoć.
Imam PCOS i zadnjih 7-8god sam bila na kontracepciji. Sada se skidam sa toga i zadnju tabletu sam popila u subotu, dobila menstruaciju jučer kao i obično. Sada bi mi bio period od 7 dana pauze, ali kad prođe neću više uzimati te sam počela mjeriti bazalnu temperaturu da pokušam vidjeti što će se događati.
Zanima me konkretno oko bazalne da li se mjeri od prvog dana menstruacije ili prvog dana od prestanka? Čitajući po netu nalazim i jedan i drugi podatak. Također me zanima da li kontracepcija pod čijim sam još utjecajem utječe na vrijednosti BT? Naime koliko sam uspila skužit na netu ukoliko se mjeri od prvog dana menstruacije ona bi trebala biti niska jer do tada raste a kada dođe menstrucija naglo opada. Meni to nije slučaj jer sam npr. jučer na prvi dan imala 36.9 i jutros 36.85 tako da sam zbunjena. Hvala unaprijed
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 17:35   #6586
seagreen, puno hvala na tipkanju
Dania Syberian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 00:58   #6587
Imam 18 godina i od osmog razreda imam problema s aknama.Išla sam kod dermatologa i propisao mi je kreme i antibiotike.To mi nije pomoglo.Prije tjedan dana otišla sam kod ginekologa na ultrazvučni pregled i ustanovilo se da imam policistične jajnike.Ginekolog mi je rekao da mi dermatolog propiše terapiju.Naručila sam se i termin mi je tek za mjesec dana.Pošto sam prije godinu dana imala duboku vensku trombozu,smijem li piti kontracepcijske tablete?Postoji li neka druga vrsta terapije?
lou1333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 21:23   #6588
Pozdrav svima!
Imam 24 godine, i 2013. godine su mi dijagnosticirali policistične jajnike.. Tada sam prvi puta zapocela terapiju sa Logestom, međutim nakon samo 6 mj imala sam nuspojave te prestala s tim.. Bilo je perioda gdje menstruacija nije dolazila po mj-2,3.. Svaki put kada bi došla kod svoje ginekologinje, ona bi samo spominjala pilule, što sam ja strogo odbijala jer sam rekla sama sebi da više neću to piti.. Bilo mi je teško i osjećala sam se loše u tim periodima bez menstruacije, jer sam tada imala i ciste i bila sam sva napuhana kao da sam trudna.. Iii onda sam uzela stvar u svoje ruke.. Već godinu dana menstruaciju dobivam točno svaki 31 dan.. Okrenula sam se čajevima, pila sam stolisnik i jedno vrijeme vrkutu.. ali ono što mi je najviše pomoglo uspostaviti menstruaciju je vježbanje, prehrana i manje stresa.. Od čajeva sam nastavila piti samo stolisnik, koji mi stvarno odgovara i otkako ga pijem cista više nema uopće.. i sad sam u dilemi da počnem piti i korijen sladića jer sam čula da snižava testosteron, koji je kod mene problem.. Otkako imam pcos, počela sam jako dlakavit od lica, do mjesta gdje nikad nisam imala dlačice.. O kosi nažalost da ne govorim.. toliko sam gustu kosu imala, sad je pretanka i slaba i neznam kako da se borim stim.. pila sam svakakve vitamine, ali ništa se ne vidi na kosi.. Koža mi je relativno okej, tu i tamo neki prištić, ali zato su tu tamne flekice kojih imam najvise na rukama.. nemogu se previše žaliti, stvarno sam sretna što uopće imam menstruaciju na vrijeme, a ponekad čak i imam ovulaciju.. Kako se vi borite protiv viška dlačica, pijete li možda kakve čajeve za to?? Imate li neki savjet za kosu možda? Ispričavam se na dugom postu..
Mara-Maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 21:48   #6589
Lijepo je što si podijelila to iskustvo.Slažem se s tvojom tvrdnjom da tablete nisu uvijek najbolja opcija.Pokušat ću s čajevima.Možeš li mi reći gdje se može kupiti čaj od stolisnika i koliko stoji?
lou1333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 00:25   #6590
Quote:
lou1333 kaže: Pogledaj post
Lijepo je što si podijelila to iskustvo.Slažem se s tvojom tvrdnjom da tablete nisu uvijek najbolja opcija.Pokušat ću s čajevima.Možeš li mi reći gdje se može kupiti čaj od stolisnika i koliko stoji?
Drago mi je ako mogu pomoci nekome.. U svim ljekarnama ima za kupiti ja mislim, oko 11,12 kn je..
Mara-Maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 11:54   #6591
Pozdrav, imam neredovitu men. Nisam imala zadnja 3mjeseca, nakon pijenja čaja od vrkute koji je dobar za to, nije došla. Čitajući na internetu za neke prirodne varijante, naišla sam na Femisan A kapi, i malo istražila o njima i kupila ih, te nakon 5 dana korištenja meni menstruacija dođe, ajmee to mi bilo čudo, kad nisam imala dugo. Obično mi jednom godišnje tako dođe da nemam po 2 mj, onda moram izazvati dolazak. Prošli put dok je tako bilo išla sam ginekologu koji mi dao tablete, i došla je, ali radije sam sada htjela probati nešto prirodno i uspjelo je. Kapi se piju 3 x 30 kapi dnevno, ja sam pila jedanput dnevno za početak da se tjelo prilagodi, i učinak je bio brz. Inače kapi su i za mnoge druge ženske tegobe, pa istražite možda pomogne. Eto čitala sam da su cure pisale da pomaže i kod policističnih jajnika, pa ako vas zanima slobodno istražite.
bojana-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 11:55   #6592
A kapi sadrže samo prirodne sastojke : vrkutu, stolisnik, peršin i još neke
bojana-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:44   #6593
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
ko_ka - jedino što je meni u nasljedstvo od pcosa ostalo su dlake.
Kako se boriš protiv toga?
Cupanje, cupanje, cupanje.
Nema druge. Ja cupam ko bedasta od ranog puberteta. Mogu cak reci da sam ih mjestimice toliko izmaltretirala da su odustale od rasta.
Ima sad i tih laserskih terapija, i sama razmisljam o istima da to konacno rijesim zauvijek.
Uglavnom, opce stanje je puno bolje nego u najgoroj fazi, kada je dlaka fakat bilo preko svake mjere. Sad su nesto tanje, svjetlije, jadne su izmaltretirane silnim voskovima i aparatima
No, eto, kamo srece da shvate i nestanu skroz.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:46   #6594
bok svima. nadam se da ima neka dobra dusa iz zagreba tu koja je voljna pomoci. ugl. eto napokon ustanovljeno da mi je jedan jajnik pcos a drugi za sada nije no s vremenom moze i on postati pa moram ici vaditi hormone. dobila sam uputnicu i rekla mi je da idem na vuk vrhovec i dala mi je duphaston tablete da pijem da mi menga dodje. imam pitanje moram li se prije naruciti na vuk vrhovec za vadenje hormona ili sta?? jel se vec par dana svadjam sa starom da ne znam kad cu mengu dobiti ona meni kaze sjedni i izracunaj kad ces mengu dobiti a meni ginek. rekla da ja mogu dobiti i nakon 5 dana pijenja tableta odmah sljedeci dan a mogu popit cijelu kutiju i ne dobit sljedecih 10 dana svaciji organizam je drugaciji. molim sve ljude za pomoc koji znaju nesto o tome..
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 23:17   #6595
Vuk Vrhovec je dovoljno nazvati 1- dan ciklusa i onda vam kažu kad trebate doći na vađenje krvi.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 14:06   #6596
hey curke zanima me ima li netko onak problema s crnim dlakama na bradi nausnicama bas onako kao musko?? jeste probale ici to uklanjati s necim? jel su vam pomogle kakve prehrane kakvo je bilo stanje s dlakama kad ste poceli s pilulama?? ja gledam po tim ponudama dana crno jaje i slicnim stranicama da ima dosta jeftinih laserskih uklanjanja i onih svjetlosnih pa koliko se to isplati?? da mi se skine i 30% ja cu biti sretna!! hvala svima na odgovorima.
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 23:19   #6597
Laser ti moze ukloniti i do 60 posto sto je super.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:04   #6598
nalazi

cure
šta mislite o ovim nalazima

LH 23
FSH 8,2
PRL 214
E2 243

ne znam koje su vrijednosti nisam ih vadila za vrijeme ciklusa
Zadnji ciklus je bio u prvom mjesecu, a ja sam ih vadila početkom trečeg mjeseca, rekla moja endokrinologica da to nema veze kada se vade.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:27   #6599
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
cure
šta mislite o ovim nalazima

LH 23
FSH 8,2
PRL 214
E2 243

ne znam koje su vrijednosti nisam ih vadila za vrijeme ciklusa
Zadnji ciklus je bio u prvom mjesecu, a ja sam ih vadila početkom trečeg mjeseca, rekla moja endokrinologica da to nema veze kada se vade.
Hormoni se vade od 2.-5.dana ciklusa i nikako ne mogu razumit te endokrinologe koji te pošalju bilo kad (nisi ti prvi slučaj kojeg vidim ovde). Šta sad ti znaš u kojoj si fazi i po kojim vrijednostima da gledaš ako ti ciklusi nisu redoviti i jasno ne razlikuješ u njima faze?!
Ugl bez obzira na vrijeme vađenja vidi se jasno da je LH itekako veći od FSH što je jedan od pokazatelja PCOS (moraju biti 1:1 ili 1:2 max 1:3 gdje je FSH veći od LH). LH raste u vrijeme ovulacije pa je možda zato i povišen (tu opet dolazimo do toga zašto se ne vadi bilo kad). Da si vadila po pravilu dobila bi sigurno drugačije realnije vrijednosti tako da uopće ne znam kako gledati.
PRL mi se čini ok kad uspoređujem po mojim ref.vrijednostima. E2 ne znam jer su u mene drugačije jedinice.
U koju svrhu te endo slala vaditi? Pretpostavljam da potvrdiš PCOS,ako je tako nedostaje ti još dosta hormona koje je trebalo izvaditi. Ili neka kontrola?
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:17   #6600
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Hormoni se vade od 2.-5.dana ciklusa i nikako ne mogu razumit te endokrinologe koji te pošalju bilo kad (nisi ti prvi slučaj kojeg vidim ovde). Šta sad ti znaš u kojoj si fazi i po kojim vrijednostima da gledaš ako ti ciklusi nisu redoviti i jasno ne razlikuješ u njima faze?!
Ugl bez obzira na vrijeme vađenja vidi se jasno da je LH itekako veći od FSH što je jedan od pokazatelja PCOS (moraju biti 1:1 ili 1:2 max 1:3 gdje je FSH veći od LH). LH raste u vrijeme ovulacije pa je možda zato i povišen (tu opet dolazimo do toga zašto se ne vadi bilo kad). Da si vadila po pravilu dobila bi sigurno drugačije realnije vrijednosti tako da uopće ne znam kako gledati.
PRL mi se čini ok kad uspoređujem po mojim ref.vrijednostima. E2 ne znam jer su u mene drugačije jedinice.
U koju svrhu te endo slala vaditi? Pretpostavljam da potvrdiš PCOS,ako je tako nedostaje ti još dosta hormona koje je trebalo izvaditi. Ili neka kontrola?
Hvala na odgovoru
Inače se liječim u dnevnoj endokrinološkoj bolnici gdje nastoje valjda saznati šta mi je, ako uopće saznaju. Kada sam vadila hormone u 1/2015 bili su uredni ( tada sam vadila 4.dan ciklusa) na što mi je moja ginekologica rekla da ona ne zna zašto ja po 3-4 mjeseca nemam cikluse.
Samo znam da mi je dosta više da me vucaraju 4 godine po bolnicama, a nitko ne zna šta je
Čekam još neke nalaze da budu gotovi ali ne znam koje, samo znam da su mi taj dan izvadili 10 epruveta krvi
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.