Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 18:23   #241
a nezz, znam samo da su mi ljudi tako rekli, ja bih uplatila, oni poslali narucenu stvar, nikad mi niti na banci nitko nije pitao nista
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:36   #242
Pozz svima, imam jedan problem nakon oprosta dugova. Tekući račun mi je bio blokiran od 2011. godine, tijekom tog razdoblja banka je uredovno uzimala naknadu i dovela me do nedozvoljenog minusa. Pošto sam nezaposlena naravno da nije bilo nikakvih priljeva a oni su me zvali uredovno za podmirenje dugova koje ja nisam napravila. Neki dan odem u banku da pitam kakvo je stanje sa računom pošto sam odblokirana i da ga zatvorim. Oni mi lijepo kažu da odem zaštićeni račun zatvoriti ako imam i podmirim minus. E sad na kraju je ispalo da sam na crnoj listi i da uplatim taj nedozvoljeni minus opet mi ne mogu odblokirati račun jer navodno je sudski postupak u tijeku. Nikad dobila obavijest od njih za taj postupak i mislila da neće račun biti aktivan zbog blokade. Sad mene muči da li se ja uopće mogu ikome obratiti za taj minus i zašto su me uveli u listu bez obavijesti? Da ja njima plaćam što su oni napravili i još kamate te taj sudski postupak.... Jednostavno nema šanse i da hoćeš uplatiti minus da te odblokiraju... Neznam da li je netko imao ovakav slučaj... Stvarno neznam šta da napravim.
Mia2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:35   #243
Bog svima!

Želim vam ukratko napisati moje neugodno iskustvo s pbz-bankom i moja kratkotrajna ne-mogućnost plaćanja kredita.

Primala sam umanjenu plaću zbog bolovanja, i tako mi se u 6. mjeseucu nakupio jedan dug vraćanja rate, koja međutim nije prelazila dvije rate. Od 01.06. sam počela raditit puno radno vrijeme, a firma me obavjestila, da mi je pbz-banka zablokirala trećinu plaće. Mislila sam da je to uredu i da će se odplatiti. Ali, Fina (uključena od strane pbz-banke) mi je legla na ostatak (dvije trećine) plaće i tekući račun mi je bio blokiran. Više nisam imala pregled što je plaćeno i koliko ostaje!
Tako isto i sljedeći mjesec. Dug je bio skoro skroz odplaćen, i otišla sam i na banku još za novu ratu uplatiti, i razgovarala s gospođom koja vodi te poslove iz pbz-banke, ali nisam mogla vjerovati , ona je nazvala čak i mog jamca! Iako uopće nije bilo potrebe! Otišla sam na Finu početkom 8. mjeseca da vidim što se tu toliko gužve stvara. Platila sam oko 40 kuna za tri lista specifikacije plačanja, koja su posve nejasna. Fina se ogradila te me uputila na pbz. A pbz isto tako. Tražila sam da mi se izlista transakcije zadnjih tri mjeseca, sam što se tu isto ne vidi točno sve. Izracunala sam sve i rekla gospođi u pbz-banci da imam specilfikaciju plaćanja iz Fine, te da može mi se odblokirati račun, jer je sve pomireno. E, trebalo je još jedno naknadu uplatiti na račun, i onda se nakon 3 dana odblokiralo.

Sve skupa je bilo nepotrebno. Imam stalno zaposljenje i naravno da ću za sve svoje dugovanje odgovarati, ali tako rigorozne mjere nisu bile od pbz-banke potrebne! Svoje sam zaključ. iz toga izvukla.
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.