Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 20:24   #1
Odabir idealne (i općenito) profesije i posla - natalne karte pitanja

Uputa:


U natalnoj karti ne postoji "zapisan jedan idealan posao" već su vidljive osobine karaktera, vještine, sposobnosti i ini potencijali koje osoba posjeduje. I to je ono na osnovi čega astrolog određuje koliko se to preklapa s onim što je potrebno/poželjno za određene poslove i profesije kako bi mogao predložiti "idealnu profesiju/zanimanje".


Također - ne poznaje astrolog koja sve zanimanja na svijetu postoje da bi mogao odrediti koje je idealno za osobu obzirom na osobine karaktera, vještine, sposobnosti i ino... Zato uputa - ovo je topic gdje je potrebno napisati napisati svoju orijentaciju i interese u životu prema određenim profesijama pa onda ovdje možete dobiti odgovor što od toga vama najviše odgovara.

Obavezno ostavite link na natalnu kartu.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.09.2013. at 13:33.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:47   #2
Odabir idealne profesije i posla - konkretna natalna pitanja

Ja nikako da dobijem posao sa kojim cu da budem cjelokupno zadovoljan.Ne podnosim rutinske i sablonske poslove od 8 do 15,i uvijek bi radije birao dinamicniji posao za manje novca nego rutinski za vise.Jako mi je bitna sloboda razmisljanja na poslu,bez ikakvih obaveznih sema(to me baca u depresiju)
Sta bi bilo idealno zanimanje za mene,za sta bi trebao da imam najvise afiniteta.Sa ovim Pl na Mc i SA u 8 kuci mozda najprije kriminal i tudja lova
Mozda treba obratiti paznju i na ovaj SMC u 10 kuci,ko zna sta nosi
Moja karta
http://tinypic.com/r/qy6e1f/7
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 20:36   #3
Quote:
marco_15 kaže: Pogledaj post
Ja nikako da dobijem posao sa kojim cu da budem cjelokupno zadovoljan.Ne podnosim rutinske i sablonske poslove od 8 do 15,i uvijek bi radije birao dinamicniji posao za manje novca nego rutinski za vise.Jako mi je bitna sloboda razmisljanja na poslu,bez ikakvih obaveznih sema(to me baca u depresiju)
Sta bi bilo idealno zanimanje za mene,za sta bi trebao da imam najvise afiniteta.Sa ovim Pl na Mc i SA u 8 kuci mozda najprije kriminal i tudja lova
Mozda treba obratiti paznju i na ovaj SMC u 10 kuci,ko zna sta nosi
Moja karta
http://tinypic.com/r/qy6e1f/7
užasno ti je važno da to bude kreativan posao
ovako nakon blic pogleda na natal pada mi na pamet informatika, elektronika, programiranje.... podsjetio me horoskop na kolegicu koja studira informatiku
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 21:08   #4
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
užasno ti je važno da to bude kreativan posao
ovako nakon blic pogleda na natal pada mi na pamet informatika, elektronika, programiranje.... podsjetio me horoskop na kolegicu koja studira informatiku
Ja i Informatika ko nebo i zemlja,o elektronici da ne govorimBio sam najgori matematicar u skoli,ne znam kako sam uspijevao na kraju godine da prodjem uopste.Imam sira interesovanja ali najvise sklonost ka politici,psihologiji,filozoifiji i istoriji.Eto ja sve sam rekao
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 21:48   #5
Quote:
marco_15 kaže: Pogledaj post
Ja i Informatika ko nebo i zemlja,o elektronici da ne govorimBio sam najgori matematicar u skoli,ne znam kako sam uspijevao na kraju godine da prodjem uopste.Imam sira interesovanja ali najvise sklonost ka politici,psihologiji,filozoifiji i istoriji.Eto ja sve sam rekao
definitivno onda političar ))))) a i stalno se nekud putuje
pluton na MC i 8. kuća takva kakva jest, to je to ))))

Zadnje uređivanje suzette : 07.10.2011. at 21:53.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:00   #6
Quote:
marco_15 kaže: Pogledaj post
Ja nikako da dobijem posao sa kojim cu da budem cjelokupno zadovoljan.Ne podnosim rutinske i sablonske poslove od 8 do 15,i uvijek bi radije birao dinamicniji posao za manje novca nego rutinski za vise.Jako mi je bitna sloboda razmisljanja na poslu,bez ikakvih obaveznih sema(to me baca u depresiju)
Sta bi bilo idealno zanimanje za mene,za sta bi trebao da imam najvise afiniteta.Sa ovim Pl na Mc i SA u 8 kuci mozda najprije kriminal i tudja lova
Mozda treba obratiti paznju i na ovaj SMC u 10 kuci,ko zna sta nosi
Moja karta
http://tinypic.com/r/qy6e1f/7
Zanimljivo si sročio pitanje…idealno zanimanje svi imamo, ali da li ćemo uspjeti s njim u stvarnosti posve je druga priča.


Ovdje je osnovna kombinacija jarac/strijelac/lav, dakle zemljana s dvostrukom vatrom u pozadini. Ova vatra iz pozadine donosi jednom jarcu mnogo naglašeniju svijest o sebi, vlastitim potrebama i ciljevima ali ga i opskrbljuje potrebnom fizičkom energijom da bi mogao jurišati i osvajati svijet kao takav (ASC strijelac, Sunce/Mars u 1. polju). Naglasak na kardinalnoj kvaliteti na uštrb one promjenjive pokazuje da se radi o karakteru koji treba akciju, koji treba tu neku pokretačku energiju gdje se nešto započinje, probija, vodi druge...no isto tako da nedostaje osjećaja za kompromis. Osoba je premalo savitljiva, ona zahtjeva da drugi budu fleksibilni i njoj se prilagode jer nije spremna na promjenu i ustupke s svoje strane.


Kada promatramo posao prvo se zamjećuje da su ovdje polja profesije zračna: 6. polje ima vrh u znaku blizanca, a 10. polje u znaku vage. 2. polje nema zračni vrh već u znaku jarca što pokazuje da osoba zna čuvati ono što njoj pripada. Jarac na vrhu 2. polja uvijek ima potrebu da sam zaradi novac i "ostavi ga s strane", jer novac jest za njega izvor sigurnosti iako to ovdje nije očigledno (zbog bezbrižnog strijelca na ASC i zraka u poljima profesije). Vladar 6. polja je Merkur pa osoba ne podnosi rutinu, niti stacionarne poslove... posebno podržano strijelcem na ASC pa posao mora sadržavati određeni element dinamike. Čak su dobro došla i dva posla koja se izmjenjuju ili još prije vode paralelno jer je to isto način kojim se rutina mijenja.

No ono što je ovdje doista specifično jest da osoba osim što kroz posao doista mora trošiti tog Merkura (razmišljati/pisati/čitati/govoriti/kretati), ona mora držati taj svoj mozak stalno aktivnim. U stanju je izdržati nenormalne mentalne napore (Merkur radi cijeli niz snažnih aspekata: Merkur 0º Mars, Merkur 120º Jupiter, Merkur 60º Uran i Merkur 90º Pluton (najmanjeg orbisa)). Vrlo je uvjerljiva i ulaže mnogo energije u to da druge uvjeri u to što ona misli pa bi trebala raditi neki posao gdje bi ta njena uvjerljivost mogla dobro iskoristiti jer joj to odlično leži. Ovo je smisao za politiku.

No pri tom mora znati da ovdje mozak ne staje raditi dok se ne sprži, što nije dobro jer može imati zdravstvenih problema i patiti od glavobolja (1. polje fizičko tijelo/glava) ali i nekih drugih zdravstvenih problema koji nastaju zato jer dugo vremena presnažno ulaže mentalnu energiju u ono na što je fokusirana (Merkur 0º Mars u jarcu). Tj. ovdje je osoba sposobna za jaki mentalni fokus, a to "ne primjećuje" dok se ne pojavi zdravstveni problem.

Pozicija vladara 6. polja u 1. polju u konjunkciji s Suncem govori o tome da je osobi strašno važno da kroz posao ima neku vrstu osobnog ostvarenja i da se dokazuje (0º Mars)...no u osnovi ona iako je sposobna vrijedno raditi ne može se "uzdignuti" sama jer je ovaj Pluton uvijek pritišće prema "dolje".

S druge strane kada promatramo poziciju u društvu - vladar 10. polja je Venera koja se nalazi u 2. polju u znaku egzaltacije, osoba se diže profesionalno uz pomoć žemske energije (budući da nije umjetnik ). No Pluton u 10. polju uvijek teži moći, ali onoj vrsti moći koja ne podnosi nikog iznad sebe i koja ne želi vlast dijeliti ni s kim. Drugim riječima osoba ima dara za "iskorištavanje žene" za vlastitu probitačnost prije svega financijsku (vladar 10. polja Venera u 2. polju), jer je težnja za moći ovdje duboko usađena (Pluton egzaktno 0º MC).

Zato kao zaključak, kada se sve sažme mora se primjetiti kako se stalno ističe ta neka "dvostrukost" i u poslu i u profesionalnom/društvenom uspjehu:

S jedne strane želja i težnja moći, a s druge nemogućnost da se uspne pa bih rekla da je ovdje najprije moguće da se osoba profesionalno i društveno ostvari slijedeći dva izvora: vlastitim poslom koji je "niži" a paralelno s druge strane kroz partnerstvo (dobra udaja) koja joj može poslužiti da se otvori financijskom uspjehu (vladar 2. polja nalazi u 8. polju u konjunkciji s Mjesecom) i vezama koje donose zaradu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:16   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo si sročio pitanje…idealno zanimanje svi imamo, ali da li ćemo uspjeti s njim u stvarnosti posve je druga priča.


Ovdje je osnovna kombinacija jarac/strijelac/lav, dakle zemljana s dvostrukom vatrom u pozadini. Ova vatra iz pozadine donosi jednom jarcu mnogo naglašeniju svijest o sebi, vlastitim potrebama i ciljevima ali ga i opskrbljuje potrebnom fizičkom energijom da bi mogao jurišati i osvajati svijet kao takav (ASC strijelac, Sunce/Mars u 1. polju). Naglasak na kardinalnoj kvaliteti na uštrb one promjenjive pokazuje da se radi o karakteru koji treba akciju, koji treba tu neku pokretačku energiju gdje se nešto započinje, probija, vodi druge...no isto tako da nedostaje osjećaja za kompromis. Osoba je premalo savitljiva, ona zahtjeva da drugi budu fleksibilni i njoj se prilagode jer nije spremna na promjenu i ustupke s svoje strane.


Kada promatramo posao prvo se zamjećuje da su ovdje polja profesije zračna: 6. polje ima vrh u znaku blizanca, a 10. polje u znaku vage. 2. polje nema zračni vrh već u znaku jarca što pokazuje da osoba zna čuvati ono što njoj pripada. Jarac na vrhu 2. polja uvijek ima potrebu da sam zaradi novac i "ostavi ga s strane", jer novac jest za njega izvor sigurnosti iako to ovdje nije očigledno (zbog bezbrižnog strijelca na ASC i zraka u poljima profesije). Vladar 6. polja je Merkur pa osoba ne podnosi rutinu, niti stacionarne poslove... posebno podržano strijelcem na ASC pa posao mora sadržavati određeni element dinamike. Čak su dobro došla i dva posla koja se izmjenjuju ili još prije vode paralelno jer je to isto način kojim se rutina mijenja.

No ono što je ovdje doista specifično jest da osoba osim što kroz posao doista mora trošiti tog Merkura (razmišljati/pisati/čitati/govoriti/kretati), ona mora držati taj svoj mozak stalno aktivnim. U stanju je izdržati nenormalne mentalne napore (Merkur radi cijeli niz snažnih aspekata: Merkur 0º Mars, Merkur 120º Jupiter, Merkur 60º Uran i Merkur 90º Pluton (najmanjeg orbisa)). Vrlo je uvjerljiva i ulaže mnogo energije u to da druge uvjeri u to što ona misli pa bi trebala raditi neki posao gdje bi ta njena uvjerljivost mogla dobro iskoristiti jer joj to odlično leži. Ovo je smisao za politiku.

No pri tom mora znati da ovdje mozak ne staje raditi dok se ne sprži, što nije dobro jer može imati zdravstvenih problema i patiti od glavobolja (1. polje fizičko tijelo/glava) ali i nekih drugih zdravstvenih problema koji nastaju zato jer dugo vremena presnažno ulaže mentalnu energiju u ono na što je fokusirana (Merkur 0º Mars u jarcu). Tj. ovdje je osoba sposobna za jaki mentalni fokus, a to "ne primjećuje" dok se ne pojavi zdravstveni problem.

Pozicija vladara 6. polja u 1. polju u konjunkciji s Suncem govori o tome da je osobi strašno važno da kroz posao ima neku vrstu osobnog ostvarenja i da se dokazuje (0º Mars)...no u osnovi ona iako je sposobna vrijedno raditi ne može se "uzdignuti" sama jer je ovaj Pluton uvijek pritišće prema "dolje".

S druge strane kada promatramo poziciju u društvu - vladar 10. polja je Venera koja se nalazi u 2. polju u znaku egzaltacije, osoba se diže profesionalno uz pomoć žemske energije (budući da nije umjetnik ). No Pluton u 10. polju uvijek teži moći, ali onoj vrsti moći koja ne podnosi nikog iznad sebe i koja ne želi vlast dijeliti ni s kim. Drugim riječima osoba ima dara za "iskorištavanje žene" za vlastitu probitačnost prije svega financijsku (vladar 10. polja Venera u 2. polju), jer je težnja za moći ovdje duboko usađena (Pluton egzaktno 0º MC).

Zato kao zaključak, kada se sve sažme mora se primjetiti kako se stalno ističe ta neka "dvostrukost" i u poslu i u profesionalnom/društvenom uspjehu:

S jedne strane želja i težnja moći, a s druge nemogućnost da se uspne pa bih rekla da je ovdje najprije moguće da se osoba profesionalno i društveno ostvari slijedeći dva izvora: vlastitim poslom koji je "niži" a paralelno s druge strane kroz partnerstvo (dobra udaja) koja joj može poslužiti da se otvori financijskom uspjehu (vladar 2. polja nalazi u 8. polju u konjunkciji s Mjesecom) i vezama koje donose zaradu.
Hvala ti Fish.Znaci mogu da biram,da radim u Trafici ili da budem Zigolo.Nista Pl na Mc,Ma u 1 itd?A ja mislio ja FacaBlago meni
Ova analiza iznad je 100% tacna,hvala ti
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:39   #8
Quote:
marco_15 kaže: Pogledaj post
Hvala ti Fish.Znaci mogu da biram,da radim u Trafici ili da budem Zigolo.Nista Pl na Mc,Ma u 1 itd?A ja mislio ja FacaBlago meni
Ova analiza iznad je 100% tacna,hvala ti
Ma daj...što bi ti bilo loše. Imaš dobar spoj ugodnog s korisnim.



Evo i malog pojašnjenja:

U ovakvoj kombinaciji Pluton u egzaktnoj vezi s MC-om je iznimno teška pozicija jer da bi osoba ostvarila svoj osobni profesionalni cilj ona mora potpuno iznutra "ući u strukturu" društva u kojem živi. Mora ga iznutra poznavati kao svoj džep, znati mu sve slabosti i jake strane da bi uspjela opstati na samom vrhu čemu u ovoj poziciji teži.

U društvu koje je korumpirano i trulo iznutra kakva većinom jesu teško je biti pošten i funkcionirati na taj način ukoliko se ne provodi politika manipulacije i politika zvana "cilj opravdava sredstvo".

Zato ljudi koji posjeduju veći stupanj društvene svijesti (što je ovdje slučaj - vladar 10. polja 120º Uran u 11. polju) zbog ovakvog Plutona najčešće "bivaju lišeni vlastite karijere" (Pluton - princip sve ili ništa") ne bi li na taj način pomirili te energije (vaga). Dakle, ne gubiš ti ništa s tim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 13:27   #9
Nadam se da sam sada dobro formulirala pitanje:

Obzirom na Sunce, Merkur i Jupiter u trećoj kući u raku, dok je Mjesec u Vodenjaku u desetoj kući, a Saturn u devetoj, te Pluton u Škorpionu u šestoj kući, a tu je i Venera u Blizancima u prvoj kući,
koje bi bilo moje idealno zanimanje?

Unaprijed hvala....



http://tinypic.com/r/fynafm/7
TeodoraII is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 13:39   #10
@ TheodoraII

Nisi, potrebno je ukratko opisati svoje želje, interese i dosadašnja iskustva. Dakle, ostaviti osoban osvrt na vlastitu situaciju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 13:57   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ TheodoraII

Nisi, potrebno je ukratko opisati svoje želje, interese i dosadašnja iskustva. Dakle, ostaviti osoban osvrt na vlastitu situaciju.
draga Fish 1968,
da znam što želim ne bih postavljala ovdje pitanja - interes mi je naravno biti nešto više nego podređeni radnik, ono što nam je svima interes, zaraditi novac i raditi nešto zanimljivo - da imam iskustva napisala bih koja su mi iskustva, ali ih nemam
TeodoraII is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:06   #12
Quote:
TeodoraII kaže: Pogledaj post
draga Fish 1968,
da znam što želim ne bih postavljala ovdje pitanja - interes mi je naravno biti nešto više nego podređeni radnik, ono što nam je svima interes, zaraditi novac i raditi nešto zanimljivo - da imam iskustva napisala bih koja su mi iskustva, ali ih nemam
Pa valjda si nešto u životu do sada napravila, kakvo ti je obrazovanje i zašto je takvo, koja područja te zanimaju, u čemu se vidiš profesionalno...sve su to stvari koje pripadaju u osobne interese i iskustvo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:10   #13
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa valjda si nešto u životu do sada napravila, kakvo ti je obrazovanje i zašto, koja područja te zanimaju, u čemu se vidiš profesionalno...sve su to stvari koje pripadaju u osobne interese i iskustvo.
sa 21 godinom baš i ne, niti je situacija takva da se poslovi nude
završila sam srednju turističkog smjera
ne vidim se nigdje, zato mi i treba neki uvid s ove strane
ako se ništa ne vidi iz horoskopa onda mi tako recite, nije problem
TeodoraII is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 11:26   #14
Mene zanima što bi ja mogla raditi u životu. Studiram prirodoslovni fakultet koji me zanima, prilično uspješno do sada i po struci bi bila znanstvenica, međutim ja se ne vidim u tom poslu. Vidim se u nečem dinamičnijem, tipa menadžment, marketing, putovanja i sl. Pa me zanima imam li šanse za takav opis posla ili sam osuđena na doprinose znanosti ili nečem trećem. U opisu svog radnog mjesta koliko se ja kužim u astrologiju imam jupiter u egzalt u 12 k, a novac moj zarađeni sunce u 10 u biku u konj s merkurom. Da li to znači da bi ja zaradila svoj novac na osnovu svoga znanja? Ne uklapa mi se nikako opis radnog mjesta sa zarađenim novcem, pa ako netko može prokomentirat. Moja karta : http://www.astro.com/tmpd/cr7ufile7s...33877.1487.gif
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 14:22   #15
Quote:
TeodoraII kaže: Pogledaj post
sa 21 godinom baš i ne, niti je situacija takva da se poslovi nude
završila sam srednju turističkog smjera
ne vidim se nigdje, zato mi i treba neki uvid s ove strane
ako se ništa ne vidi iz horoskopa onda mi tako recite, nije problem
Ja bih svakako preporučila studij (Mjesec u 10. - postoji emocionalna potreba da se nešto postigne u životu)
Obzirom da je za to ipak potreban studij - možda Prehrambeno-biotehnološki?
(mjesec = hrana, tehnološki=vodenjak).
http://www.pbf.unizg.hr/hr/upisi/kamo_poslije_fakulteta
ili agronomija (Mjesec=poljoprivreda)?
Svakako nešto u vezi s hranom (mjesec)
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 14:33   #16
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Mene zanima što bi ja mogla raditi u životu. Studiram prirodoslovni fakultet koji me zanima, prilično uspješno do sada i po struci bi bila znanstvenica, međutim ja se ne vidim u tom poslu. Vidim se u nečem dinamičnijem, tipa menadžment, marketing, putovanja i sl. Pa me zanima imam li šanse za takav opis posla ili sam osuđena na doprinose znanosti ili nečem trećem. U opisu svog radnog mjesta koliko se ja kužim u astrologiju imam jupiter u egzalt u 12 k, a novac moj zarađeni sunce u 10 u biku u konj s merkurom. Da li to znači da bi ja zaradila svoj novac na osnovu svoga znanja? Ne uklapa mi se nikako opis radnog mjesta sa zarađenim novcem, pa ako netko može prokomentirat. Moja karta : http://www.astro.com/tmpd/cr7ufile7s...33877.1487.gif
Meni sve nekako vuče na rad u laboratoriju (12. kuća, Ribe...),
nije li i rad u labosu zapravo interesantan i dinamičan (bar meni osobno, ja kad istražujem nešto, to me baš obuzme )?

Zadnje uređivanje suzette : 09.10.2011. at 14:41.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 15:01   #17
I ja bi volio znati kakav bi mi posao najviše odgovarao.(iako znam da danas malo osoba radi posao koji voli i istinski uživa u njemu) Kao i autor teme,ne volim rutinske poslove od 8 do 15, i rad sa istim ljudima u nekakvom uredu.Postoje neka zanimanja koja me zanimaju i misllim da bi bio dobar,al malo je teško doći do njih i mora se dosta toga poklopit u životu..a ionako je već kasno za to.

Također mislim da moja karta nije najidealnija za nekakav poslovni uspjeh jer dosta sumnjam u sebe,pomalo sam i lijen i ne volim duže radit za istim ljudima jer mi brzo dosade.

http://i52.tinypic.com/m8grw1.jpg
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 15:11   #18
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
Meni sve nekako vuče na rad u laboratoriju (12. kuća, Ribe...),
nije li i rad u labosu zapravo interesantan i dinamičan (bar meni osobno, ja kad istražujem nešto, to me baš obuzme )?
Da, to bi bila ili bolnica ili laboratorij, ali ja se toplo nadam da ipak neću radit u laboratoriju jer to ne podnosim i da postoji i neka druga simbolika za to. A i imam sunce u 10 u biku što mi nema apsolutno nikakve veze s ovim
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 16:00   #19
http://i54.tinypic.com/r9ebdf.gif
koje je moje idealno zanimanje?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 16:06   #20
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Da, to bi bila ili bolnica ili laboratorij, ali ja se toplo nadam da ipak neću radit u laboratoriju jer to ne podnosim i da postoji i neka druga simbolika za to. A i imam sunce u 10 u biku što mi nema apsolutno nikakve veze s ovim
poznajem dosta Bikova (znanstvenika) koji rade u labosu

još neke ključne riječi mogle bi biti profesura, inozemstvo, brak sa strancem
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.