Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2009., 16:09   #1
Beogradski Fantom (2009)

The Belgrade Phantom (2009)

http://exyufilm.files.wordpress.com/...ski-fantom.jpg

Beogradski Fantom (2009)

Legenda o Vladi

Dugo očekivani film „Beogradski fantom” Jovana Todorovića i Bogdana Petkovića, podržan od Evropskog filmskog fonda „Euroimaža” 2006, biće premijerno prikazan 29. marta u „Sava centru”.

Film govori o urbanoj legendi Vladi Vasiljeviću, Beograđaninu koji je od ukrao beli „porše-targa 911-f”, a zatim desetak večeri izluđivao miliciju svojim vratolomnim vožnjama na Slaviji i uveseljavao građane koji su masovno dolazili to da gledaju.
- Sve se dešava u osetljivo vreme, 1979. godine, tokom službenog boravka predsednika Tita na Kubi. Međutim, pažnja prestonice usmerena je ka misterioznom vozaču koji u ukradenom automobilu juri trgom Slavija i neprekidno uspeva da utekne policiji. Više od 10.000 ljudi izlazi na ulice da ga podrži. Shvativši da je opasno eliminisati prestupnika pred Beograđanima, vlast i policija se upuštaju u trku u kojoj on postavlja pravila. Beogradski fantom sedamdesetih predstavlja simbol prkosa sistemu, prvu pukotinu komunističkog režima - objašnjava Jovan Todorović.
Reč je o igranom filmu s epizodama intervjua i arhivskim snimcima, a za snimanje igranih delova korišćen je autentični automobil. Uloge tumače Milutin Milošević, Radoslav Milenković, Marko Živić, a muzičku pratnju, pored originalne muzike Nemanje Mosurovića, činiće i Bisera Velentalić, kao i neobjavljeni snimci džez orkestra Radio Beograda.



__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 04.08.2009. at 13:12.
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:09   #2
Jel gledao neko ovaj film ?

Bas sam hteo cuti vase utiske ali izgleda da zato sto film nije Hrvatski a ovo je HR forum pa sada niko ne zeli ni rec reci a to je glupo, ako je tako.

Meni se film mnogo dopada jer je "Fantom" bio i ostao legenda koji je zajebavao tadasnju policiju kako je hteo a zna se da je tada policija bila nedodirljiva i sami inspektori kazu da je bio izuzetan vozac bez obzira na ogromnu prednost koju je imao vozeci Porsea.
Film je kombinacija dokumentarnog i igranog a ima tu miksa i drame i akcije i zaista film vredi i ono sto me je iznenadilo je to da je kvalitetno snimljen.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:38   #3
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Jel gledao neko ovaj film ?

Bas sam hteo cuti vase utiske ali izgleda da zato sto film nije Hrvatski a ovo je HR forum pa sada niko ne zeli ni rec reci a to je glupo, ako je tako.

Meni se film mnogo dopada jer je "Fantom" bio i ostao legenda koji je zajebavao tadasnju policiju kako je hteo a zna se da je tada policija bila nedodirljiva i sami inspektori kazu da je bio izuzetan vozac bez obzira na ogromnu prednost koju je imao vozeci Porsea.
Film je kombinacija dokumentarnog i igranog a ima tu miksa i drame i akcije i zaista film vredi i ono sto me je iznenadilo je to da je kvalitetno snimljen.
Ja sam čuo nedavno za ovaj film kad sam bio u Bg i trenutačno sam u fazi nabavljanja filma. Čim pogledam rado ću komentirat.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:43   #4
Ja sam ga dobio iz Bg al ga nisam pogledao.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 15:00   #5
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo nedavno za ovaj film kad sam bio u Bg i trenutačno sam u fazi nabavljanja filma. Čim pogledam rado ću komentirat.
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Ja sam ga dobio iz Bg al ga nisam pogledao.
Hvala vam ljudi super ste !

Bas mi znaci da cujem jos necije misljenje o ovom filmu osim mog.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:06   #6
Gledah ga ja sinoc.



Ipak imam i par zamjerki. Glavni lik, "Vasa Opel" ili "Vasa Kljuc" je mlad, cool, rekao bi u ranim 20-ima. No na kraju filma saznajemo da mu je u vrijeme opisanih dogadjaja 30, ima podeblji policijski dosje... Dakle vec je prilicno poznat u svom miljeu...
I njegova motivacija... Cijeli film sam cekao da se uplete i neka ljubavna prica, da je sve to radio da impresionira Djinu, no nista od toga.

Sve ostalo vise nego dobro
backdoorman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.