Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 14:23   #81
Etničke karte jugoistočne Europe, klikni na link
http://picasaweb.google.hr/borna28/E...88659582432546
borna28 is offline  
Old 02.12.2007., 14:27   #82
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Frane nemoj biti uporan u gluposti pa da mislim da si Simo.
Ne mozes znati koliko je bilo u gradu Prijedoru, koliko je bilo u opstini. Mozes bubnuti, medjutim poznajuci istoriju Bosne nema sanse da je Bosnjaka bilo vise u opcini Prijedor, a manje u gradu Prijedoru od Srba koji su se tradicionalno naseljavali iz Srbije po gudurama i planincugama.

Prijedor je stari bosnjacki grad i Bosnjaka 1991 godine je bilo u oba slucaja najvise. Nemoj lupati.
O kojim guduricama, planicama i tradicijici je tacno rec?
Cosmopolita is offline  
Old 02.12.2007., 14:29   #83
Etnička mapa jugoistočne Europe, klikni na link
http://picasaweb.google.hr/borna28/O...39316121302946
borna28 is offline  
Old 02.12.2007., 14:30   #84
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Frane nemoj biti uporan u gluposti pa da mislim da si Simo.
Ne mozes znati koliko je bilo u gradu Prijedoru, koliko je bilo u opstini. Mozes bubnuti, medjutim poznajuci istoriju Bosne nema sanse da je Bosnjaka bilo vise u opcini Prijedor, a manje u gradu Prijedoru od Srba koji su se tradicionalno naseljavali iz Srbije po gudurama i planincugama.

Prijedor je stari bosnjacki grad i Bosnjaka 1991 godine je bilo u oba slucaja najvise. Nemoj lupati.
ne lupam ja nista ,nit izmisljam poput tebe, ja samo navodim sluzbene podatke o drzavnom zavoda za statistiku iz Sarajeva ,tako da to nije ni srpski ni hrvatski izvor ,pa ja mislim da ti ljudi koji su to obradili i provodili taj popis znaju bolje od tebe osim ako si i ti u tome sudjelovao (u sto sumnjam).

ti mi govoris o naseljavanju srba u prijedoru ?? ajde vidim da slabo znas,1931 se provodija popis po vjeroipovjesti ,tada se u opcini Prijedor izjasnjavalo kao pravoslavci 58%,islamske vjere 28%,katolika 10%,ostali 4%
godine 1910 je u opcini bilo 26150 pravoslavaca, 13512 muslimana,4500 katolika.
toliko o Prijedoru.
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 14:46   #85
Bosnjacke opcine po popisu stanovnistva iz 1991 godine i po opstinama iz 1991 godine. Od ukupno 104 opcine u BiH, Bosnjaci su bili relativna vecina u 46 plus grad Sarajevo, a u jos mnogim drugim ih je bilo za jedan ili dva posto manje od naroda koji je imao relativnu vecinu.

Grad Sarajevo administrativno je bio jedini grad u BiH i tako se i gleda, sto znaci relativna vecina u gradu koji se sastojaju od vise opcina 1991 godine su bili Bosnjaci, sto znaci grad Sarajevo administrativno iz 1991 godine pripada takodjer Bosnjacima.

Grad Sarajevo 1991 godine sa bosnjackom relativnom vecinom.
  1. -Centar
  2. -Hadžići
  3. -Ilidža
  4. -Ilijaš
  5. -Novi Grad
  6. -Novo Sarajevo
  7. -Pale
  8. -Stari Grad
  9. -Trnovo
  10. -Vogošća


Bosnjacka relativna vecina 1991 godine u opcinama iz 1991 godine i gradu Sarajevo 1991 godine.
  1. Grad Sarajevo
  2. Banovići
  3. Bihać
  4. Bosanska Krupa
  5. Bratunac
  6. Brčko
  7. Breza
  8. Bugojno
  9. Cazin
  10. Doboj
  11. Donji Vakuf
  12. Foča
  13. Fojnica
  14. Goražde
  15. Gornji Vakuf
  16. Gračanica
  17. Gradačac
  18. Jablanica
  19. Jajce
  20. Kakanj
  21. Kalesija
  22. Kalinovik
  23. Kladanj
  24. Ključ
  25. Konjic
  26. Lukavac
  27. Maglaj
  28. Mostar
  29. Olovo
  30. Prijedor
  31. Rogatica
  32. Sanski Most
  33. Srebrenica
  34. Srebrenik
  35. Stolac
  36. Tešanj
  37. Travnik
  38. Tuzla
  39. Velika Kladuša
  40. Visoko
  41. Višegrad
  42. Vlasenica
  43. Zavidovići
  44. Zenica
  45. Zvornik
  46. Žepče
  47. Živinice
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 14:49   #86
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
O kojim guduricama, planicama i tradicijici je tacno rec?
Cosmopilita, ne postavljajte glupa pitanja molicu.

Kako svi znamo, Srbija je od 1918. sistematski pljackala bogatu BiH, i jos bogatiju Hrvatsku. Sa kratkom pauzom od 4 godine, kada su pomenute dve republike zivele u blagostanju, jer je pljackas sveden na prirodne granice...

U isto vreme, dok Srbija pljacka, otvara fabrike u Srbiji, gradi auto-put Bg-Ni, prugu Bg-Bar....naseljava Srbe u za zivot i vise nego interesantne predele BiH, kao sto je Ron vec pomenuo.

Svakom ko upotrebi logiku, jasno je da je Srbija kolonizovala Vojvodinu, Hrvatsku i BiH...pritom ih pljackajuci. Jer je naravno u Pomoravlju bilo viska od nekih 3 miliona Srba, koje je trebalo rasporediti na neke buduce granice Velike Srbije.

Zato sa pravom danas mozemo reci da je tzv. Jugoslavija ustvari bila Srboslavija aka Velika Srbija.
Henry_Kinasky is offline  
Old 02.12.2007., 15:07   #87
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Cosmopilita, ne postavljajte glupa pitanja molicu.

Kako svi znamo, Srbija je od 1918. sistematski pljackala bogatu BiH, i jos bogatiju Hrvatsku. Sa kratkom pauzom od 4 godine, kada su pomenute dve republike zivele u blagostanju, jer je pljackas sveden na prirodne granice...

U isto vreme, dok Srbija pljacka, otvara fabrike u Srbiji, gradi auto-put Bg-Ni, prugu Bg-Bar....naseljava Srbe u za zivot i vise nego interesantne predele BiH, kao sto je Ron vec pomenuo.

Svakom ko upotrebi logiku, jasno je da je Srbija kolonizovala Vojvodinu, Hrvatsku i BiH...pritom ih pljackajuci. Jer je naravno u Pomoravlju bilo viska od nekih 3 miliona Srba, koje je trebalo rasporediti na neke buduce granice Velike Srbije.

Zato sa pravom danas mozemo reci da je tzv. Jugoslavija ustvari bila Srboslavija aka Velika Srbija.
Ma Henri jebo to, nego sta kazes na ovaj spisak? Dajte nam skockajte Jahorinu, pa kad se bude dijelilo da imamo i Bjelasnicu i Jahorinu i Vlasic.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 15:13   #88
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Bosnjacke opcine po popisu stanovnistva iz 1991 godine i po opstinama iz 1991 godine. Od ukupno 104 opcine u BiH, Bosnjaci su bili relativna vecina u 46 plus grad Sarajevo, a u jos mnogim drugim ih je bilo za jedan ili dva posto manje od naroda koji je imao relativnu vecinu.

Grad Sarajevo administrativno je bio jedini grad u BiH i tako se i gleda, sto znaci relativna vecina u gradu koji se sastojaju od vise opcina 1991 godine su bili Bosnjaci, sto znaci grad Sarajevo administrativno iz 1991 godine pripada takodjer Bosnjacima.

Grad Sarajevo 1991 godine sa bosnjackom relativnom vecinom.
  1. -Centar
  2. -Hadžići
  3. -Ilidža
  4. -Ilijaš
  5. -Novi Grad
  6. -Novo Sarajevo
  7. -Pale
  8. -Stari Grad
  9. -Trnovo
  10. -Vogošća


Bosnjacka relativna vecina 1991 godine u opcinama iz 1991 godine i gradu Sarajevo 1991 godine.
  1. Grad Sarajevo
  2. Banovići
  3. Bihać
  4. Bosanska Krupa
  5. Bratunac
  6. Brčko
  7. Breza
  8. Bugojno
  9. Cazin
  10. Doboj
  11. Donji Vakuf
  12. Foča
  13. Fojnica
  14. Goražde
  15. Gornji Vakuf
  16. Gračanica
  17. Gradačac
  18. Jablanica
  19. Jajce
  20. Kakanj
  21. Kalesija
  22. Kalinovik
  23. Kladanj
  24. Ključ
  25. Konjic
  26. Lukavac
  27. Maglaj
  28. Mostar
  29. Olovo
  30. Prijedor
  31. Rogatica
  32. Sanski Most
  33. Srebrenica
  34. Srebrenik
  35. Stolac
  36. Tešanj
  37. Travnik
  38. Tuzla
  39. Velika Kladuša
  40. Visoko
  41. Višegrad
  42. Vlasenica
  43. Zavidovići
  44. Zenica
  45. Zvornik
  46. Žepče
  47. Živinice
evo sto ja kazem..
u ilijasu su srbi bili relativna vecina a na palama apsolutna,kljuc su srbi bili relativna vecina,zepce su hrvati bili relativna vecina.
to i sam znas ,naravno bosnjaci su bili brojni jer ih je dosta bilo po gradovima
banja luka 20% bosnjaka a nijedno muslimansko selo u opcini ,tako je za vecinu od tih opcina sto si nabraja.
stolac bilo najvise hrvatski i srpski sela,tuzla takodjer,sanski most,prijedor najvise srpski sela,gornji vakuf najvise hrvatski sela,jajce najvise hrvatski i srpski ,donji vakuf najvise srpski sela,mostar najvise hrvatski sela,doboj najvise srpki sela,bos krupa najvise srpski sela,bratunac najvise srpski sela...
jel tako filatelista ili jack ?
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 15:25   #89
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
evo sto ja kazem..
u ilijasu su srbi bili relativna vecina a na palama apsolutna,kljuc su srbi bili relativna vecina,zepce su hrvati bili relativna vecina.
to i sam znas ,naravno bosnjaci su bili brojni jer ih je dosta bilo po gradovima
banja luka 20% bosnjaka a nijedno muslimansko selo u opcini ,tako je za vecinu od tih opcina sto si nabraja.
stolac bilo najvise hrvatski i srpski sela,tuzla takodjer,sanski most,prijedor najvise srpski sela,gornji vakuf najvise hrvatski sela,jajce najvise hrvatski i srpski ,donji vakuf najvise srpski sela,mostar najvise hrvatski sela,doboj najvise srpki sela,bos krupa najvise srpski sela,bratunac najvise srpski sela...
Opet ti Frane?

Frane, radi se o relativnoj velicini u administrativnim jedinicama u BiH 1991 godine. Koga boli kvaka koliko je bio koga u opcinama Ilijas ili Pale kad su oni sastavni dio Grada Sarajeva koji je bio administrativna jedinica BiH 1991 godine? Znaci to se pika grad Frane, ne opcine u jednom i jedinom gradu u BiH 1991 godine.

Jos jednom Frane radi se o relativnoj vecini u administrativnim jedinicama BiH 1991 godine i koga je koliko bilo u kojem selu, KOGA TO ZANIMA?

Nesto kad bolje pogledam ovaj spisak, pa Bosnu i Hercegovinu i ne bi bilo lose cjepkati i moglo bi se tu od zimskog turizma zivjeti super, plus svi glavni centri izuzev Bluke u nasim rukama, plus GATE OF THE KORIDOR, plus Bluka 44 km i granicimo sa tom opcinom, znaci ORKAN je moze u svako doba ravnat, da ne govorim da od 104 opcine u BiH, nasih je 46 plus Sarajevo sa 10 opcina. Vise od 50% i nije lose.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 15:37   #90
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Opet ti Frane?



Jos jednom Frane radi se o relativnoj vecini u administrativnim jedinicama BiH
pa to zanima ljude koji su tamo zivjeli !

zar ne jack ? koji si ti lik covjece !tamo tvrdis da je ovo ustaski forum a ovdje nas opet zabavljas
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 15:39   #91
Ethnic map, klikni na link

http://http://etnickamapahrvatske.blogspot.com/
borna28 is offline  
Old 02.12.2007., 15:48   #92
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
pa to zanima ljude koji su tamo zivjeli !

zar ne jack ? koji si ti lik covjece !tamo tvrdis da je ovo ustaski forum a ovdje nas opet zabavljas
Dobro zanima ih, medjutim to nista ne znaci, podjela ako je ikad bude ce ici po formuli relativne vecine u administrativnim jedinicama BiH iz 1991 godine. Jesi li rodjen u nekoj bosnjackoj opcini? Prijedor? Zao mi je i ja sam rodjen u opcini koja bi pripala Srbima. Fakim, isplaci se dobro, pomaze.


Koji Jack? Violent Jack? Grijesis, ja nisam taj, niti baratam sa nekakvim imaginarnim brojkama i ne znam gdje je to tamo i ovo nije ustaski forum.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 16:04   #93
Quote:
borna28 kaže: Pogledaj post
Ne radi...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 02.12.2007., 16:13   #94
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Dobro zanima ih, medjutim to nista ne znaci, podjela ako je ikad bude ce ici po formuli relativne vecine u administrativnim jedinicama BiH iz 1991 godine. Jesi li rodjen u nekoj bosnjackoj opcini? Prijedor? Zao mi je i ja sam rodjen u opcini koja bi pripala Srbima. Fakim, isplaci se dobro, pomaze.


Koji Jack? Violent Jack? Grijesis, ja nisam taj, niti baratam sa nekakvim imaginarnim brojkama i ne znam gdje je to tamo i ovo nije ustaski forum.
Muslimani su 91' bili većina u najviše gradova većih od 10.000 st, pa ćak i 5.000 st, dok su najviše područja držali Srbi, a dosta i Hrvati, npr. u Posavini je bilo više od 50% Hrvata,a u gardovima su ponegdje bili malobrojniji čak i od Jugoslavena...
To je posljedica kolonizacije Srba i muslimana na Hrvatska područja i diskriminacije Hrvata tokom Jugoslavije...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 02.12.2007., 16:24   #95
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To je posljedica kolonizacije Srba i muslimana na Hrvatska područja i diskriminacije Hrvata tokom Jugoslavije...
Necemo o diskrimanciji Hrvata na nacionalnoj osnovi, jer se o toj gluposti na drugim topicima raspravljalo.

Ali, broj/procenat Srba u Jugoslaviji se i u Hrvatskoj i u BiH za vreme obe Jugoslavije konstantno smanjivao. I doslo se do 12% Srba u Hrvatskoj i 31% u BiH. I 1948, i 1921 ih je bilo vise...

Jedino je porastao u Vojvodini. Toliko o kolonizaciji Srba na zapad.

Ne znam ko jos veruje u to
Henry_Kinasky is offline  
Old 02.12.2007., 16:46   #96
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Necemo o diskrimanciji Hrvata na nacionalnoj osnovi, jer se o toj gluposti na drugim topicima raspravljalo.

Ali, broj/procenat Srba u Jugoslaviji se i u Hrvatskoj i u BiH za vreme obe Jugoslavije konstantno smanjivao. I doslo se do 12% Srba u Hrvatskoj i 31% u BiH. I 1948, i 1921 ih je bilo vise...

Jedino je porastao u Vojvodini. Toliko o kolonizaciji Srba na zapad.

Ne znam ko jos veruje u to
Decki, bajke su na drugom spratu.

Henri, jedino kad se broj Srba smanjivao je onda kad su Bosnjaci dobili "slobodu" da se vise ne izjasnjavaju kao Srbi. Naseljavanje Srba u Bosnu i dan danas traje. vec sam negdje zapisao da Srpskinja zlocinka iz Hrvatske koju je trazio Hag za zlocine u Hrvatskoj je uhapsena u Bluci i uz sve to ima BOSANSKO DRZAVLJANSTVO?

Kako to i na osnovu cega? A takvih kao ona je vise stotina hiljada?

Znaci kad smo to rjesili idemo dalje.


Mihajlo Kolins,
u pravu si sto se tice Srba (a zato bas ne treba biti pametan, jer si mogao stotinu puta procitati ovdje) medjutim promasio si sto se tice ne muslimana nego Bosnjaka. Da muslimani izvan BiH su okupirali BiH tokom turske okupacije, medjutim oni su otisli sa svojima, a nakon toga milionski broj Bosnjaka je istjeran od strane vase zajednicke Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca iz BiH.

Sto nas dovodi do veoma diskutabilne tvrdnje koju si napisao i mislim da bi mogao nam malo dati dokaza za te neistinite tvrdnje sto se tice Bosnjaka. Logicki razmisljajuci mislim da vas najvise kosta to sto imate prava u Hrvatskoj kao i pravi Hrvati. Znaci izmedju dvije drzave vi mozete birati gdje ce te zivjeti, a kako je HR razvijenija vas je manje u BiH i vi kukate li kukate, ali ni jedan se nece odreci HR drzavljanstva pa reci, idem sacuvati hrvatstvo na mojoj rodnoj grudi, ostati cu u Sarajevu da sacuvam broj Hrvata koji je takav bio 1991 godine, i cak bosanski kardinal Puljic u Rimu zajedno za Bozanicem glasao za Sabor RH, a ovamo place da nestaju Hrvati? Mislim da mi je to glupo, da sam ja Hrvat i da se zelim boriti za Hrvate, ja bi kao i Komsic, se borio ali bez hrvatske domovnice, nego sa bosanskom i tako davao ljudima primjer da ostanu tu gdje jesu. Na kraju cete optuziti Bosnjake da su vas u prah pretvorili, a vi cete biti u Hrvatskoj.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 17:44   #97
Quote:
Rezerva50 kaže: Pogledaj post
Dobro zanima ih, medjutim to nista ne znaci, podjela ako je ikad bude ce ici po formuli relativne vecine u administrativnim jedinicama BiH iz 1991 godine. Jesi li rodjen u nekoj bosnjackoj opcini? Prijedor? Zao mi je i ja sam rodjen u opcini koja bi pripala Srbima. Fakim, isplaci se dobro, pomaze.
ma nemoj , a znas i sam da se to nece nikad dogoditi ,a tribao bi znati da granice opcine su se cesto mjenjale u Bosni u doba SFRJ i to najvise na stetu hrvata.onaj ko je imao relativnu vecinu to ne znaci nista, mozemo onda uzeti u obzir da su srbi i hrvati bili apsolutna vecina u prijedoru .
frane2110 is offline  
Old 02.12.2007., 18:18   #98
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ma nemoj , a znas i sam da se to nece nikad dogoditi ,a tribao bi znati da granice opcine su se cesto mjenjale u Bosni u doba SFRJ i to najvise na stetu hrvata.onaj ko je imao relativnu vecinu to ne znaci nista, mozemo onda uzeti u obzir da su srbi i hrvati bili apsolutna vecina u prijedoru .
Ma daj ti si neozbiljan, zavrsena rasprava.
Rezerva50 is offline  
Old 02.12.2007., 19:54   #99
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Muslimani su 91' bili većina u najviše gradova većih od 10.000 st, pa ćak i 5.000 st, dok su najviše područja držali Srbi, a dosta i Hrvati, npr. u Posavini je bilo više od 50% Hrvata,a u gardovima su ponegdje bili malobrojniji čak i od Jugoslavena...
To je posljedica kolonizacije Srba i muslimana na Hrvatska područja i diskriminacije Hrvata tokom Jugoslavije...
pa kako se onda broj srba smanjivo i hrvatskoj i u Bosni tokom Juge? I kako to ti sve znas kad si bio obicini balavac dok je jos uvijek bila ex-yu..?
Evo mog odgovora, Znas zato so citas 'propagandne stranice' ili knjige, sa drugiom rijecima, citas ustaske stvari koje uopste nisu istinite...
suparcovjek is offline  
Old 02.12.2007., 21:43   #100
Jedino su dobre zastave posavine i unsko-sanskog kantona.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cantons_of_Bosnia
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.