Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 13:24   #61
Bok cure, imam hpv visokog rizika i cin 2. Rađena mi je i kolposkopija i biopsija, papa opet jednako loš. Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale?
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 23:51   #62
Quote:
IcE09 kaže: Pogledaj post
Bok cure, imam hpv visokog rizika i cin 2. Rađena mi je i kolposkopija i biopsija, papa opet jednako loš. Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale?
5 dana Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj. Tako sam i napravila i sve je bilo ok. Malo je problem mirovati a ništa te ne boli i osjećaš da sve možeš, pametnije je kada miruješ. Ni nemoj se bojati...zaista se nemaš čega bojati, ništa te neće boljeti a ostalo je na tebi kako će proći oporavak. Sretno!
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 00:03   #63
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Meni je doktorica rekla da nema sexa 4 tjedna ali ja sam se tek nakon 7 tjedan ipak odlucila na to...
Smatram da su fizički 4 tjedna ok ako sve prođe po planu. Ali sve ono iznad ovisi o psihičkoj spremnosti.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 21:47   #64
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
5 dana Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj. Tako sam i napravila i sve je bilo ok. Malo je problem mirovati a ništa te ne boli i osjećaš da sve možeš, pametnije je kada miruješ. Ni nemoj se bojati...zaista se nemaš čega bojati, ništa te neće boljeti a ostalo je na tebi kako će proći oporavak. Sretno!
Da, bilo mi to čudno. A vjerojatno me doktor htio smirit.
Hvala!
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:13   #65
Quote:
IcE09 kaže: Pogledaj post
... Naručena sam 14.3. na letz konizaciju. Nekako se ne bojim tog, pošto mi doktor rekao da mogu odmah poslije zahvata ići doma, ili sljedeće jutro i da će kroz par dana, konkretno 5, biti sve po starom, te da ću moć sve obaveze normalno obavljat. To mi je automatski veliko olakšanje, jer sam tu pročitala da se mora strogo mirovati minimalno dva tjedna. Moje pitanje je koliko ste vi, koje ste radile letz, mirovale?
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
5 dana Ja sam mirovala 1 mj. jer mi je doktor tako rekao, poslije na kontroli mi je rekao još 1 tjedan mirovanja pa se onda malo po malo vračati u normalu ali čuvati se još 1 mj...
Doma sam išla odmah isti dan, tj. nakon par sati. Strogo mirovanje (znači 90% vremena ležanje) oko 3-4 dana, nakon toga sljedećih 5-6 dana uglavnom mirovanje, znači ograničeno kretanje i sjedenje... to bi ukupno bilo 10-14 dana... A nakon mjesec dana se najnormalnije možemo vratiti svakodnevnim aktivnostima, uključujući i sportu. Ok, možda se baš planinarenje i maraton ne bi preporučili...
Drugo je klasična konizacija, ona traži dulji oporavak.

I kao što tina2706 kaže... glupo ti je mirovati kad ti ništa nije i ništa te ne boli, ali treba zaista odležati tih prvih par dana obavezno...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:20   #66
Nego, malo me zbunjuje, neke ovdje pišu da su bile 3-4 dana u bolnici i da su operane pod anestezijom... Pa to onda nije bio lletz nego klasična konizacija. Napominjem, ja sam nakon lletz-a išla doma za par sati! Zahvat je bio uz lokalnu anesteziju.

p.s. ja sam na lletz konizaciji bila prije 8 godina. Ali ako nekog tješi - svi papa nalazi nakon toga su mi uredni!
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:45   #67
evo ja mirujem.
bila sam u četvrtak na letzu. u petak sam išla doma.
apsolutno ništa me ne boli, rekli mi prva dva tri dana il ležati, il hodati, samo je bitno da ne sjedim previše. i naravno, kroz narednih 10 dana mirovati što više je to moguće.
i da, zahvat se izvodi pod općom anestezijom.
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:34   #68
Jel ima koja žena da je prokrvarila, koliko je to opasno?
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 14:13   #69
Quote:
IcE09 kaže: Pogledaj post
Jel ima koja žena da je prokrvarila, koliko je to opasno?
ja sam radila klasicnu konizaciju prije 2 mj i u bolnici sam pocela krvariti, ali su skuzili da je ipak preuranjena menga....

ako ti je ciklus blizu, moze biti da je menga, ali svejedno bi otisla na kontrolu u bolnicu ili kod dr koji te operirao....nije za igru....

dole nema zivaca i nista ne boli, zato treba turbo paziti i mirovati....bolje da odes kod dr...
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:23   #70
Quote:
gabica0111 kaže: Pogledaj post
ja sam radila klasicnu konizaciju prije 2 mj i u bolnici sam pocela krvariti, ali su skuzili da je ipak preuranjena menga....

ako ti je ciklus blizu, moze biti da je menga, ali svejedno bi otisla na kontrolu u bolnicu ili kod dr koji te operirao....nije za igru....

dole nema zivaca i nista ne boli, zato treba turbo paziti i mirovati....bolje da odes kod dr...
ma ne krvarim ja, samo me zanima što ako prokrvarm.
IcE09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:31   #71
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Nego, malo me zbunjuje, neke ovdje pišu da su bile 3-4 dana u bolnici i da su operane pod anestezijom... Pa to onda nije bio lletz nego klasična konizacija. Napominjem, ja sam nakon lletz-a išla doma za par sati! Zahvat je bio uz lokalnu anesteziju.

p.s. ja sam na lletz konizaciji bila prije 8 godina. Ali ako nekog tješi - svi papa nalazi nakon toga su mi uredni!
Ja sam imala lletz konizaciju (a ne klasičnu nožem) u općoj anesteziji, išla doma 3. dan. Ovisi od bolnice do bolnice, a pogotovo privatnici daju lokalnu i šalju odmah doma jer imaju samo ambulante a ne smještaj.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 17:55   #72
Quote:
IcE09 kaže: Pogledaj post
ma ne krvarim ja, samo me zanima što ako prokrvarm.
onda ok....

ali ako, nedaj Boze, dode do toga, odi kod dr da budes mirnija i sigurnija...

pitanje: jesu se vama zeznuli ciklusi??? meni je sad dosla menga 20.-ti dan ciklusa i cisto malo krvarim...ne kuzim kaj se desava...za po***

prosla menga, 2. od operacije je bila abnormalna...curilo 4 dana ko iz kabla...
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:13   #73
Evo curke, ja sam bila u ponedjeljak, ne baš na konizaciji, ali na LLETZ eksciziji. Dakle, više od biopsije, a manje od konizacije. Išla sam privatno pa se radilo u lokalnoj anesteziji, eto stvarno nije bilo strašno. Više je meni u glavi bilo strašno. Prvo naprave kolposkopiju, još prije toga pošpricaju s lokalnim anestetikom, to malo peče, kao alkohol, ali na par sekundi, onda sve utrne. Poslije kolposkopije upiknu 4 injekcije lokalne anestezije. To se pika dok namjerno kašljete, pa se od pritiska kašlja uopće ne osjeti. Pogotovo nakon što je prva ubrizgana, dalje stvarno ništa ništa. Onda poslije toga par injekcija fiziološke otopine da sve nabubri. Zatim ide izrezivanje (mislim da po pitanju osjećaja nema neke velike razlike između ovog mojeg i konizacije, jer se sve isto radi), pa spaljivanje da prestane krvarenje i to je to. Niš ne boli, samo osjetite malo micanje unutra.

Sad ležim treći dan, danas sam već išla i do dućana (iako se to baš ne bi smjelo i malo me bolio trbuh nakon nekog vremena, pogotovo kad sam išla po stepenicama). Inače nema nikakvih bolova, prvi dan možda malo kao pritisak pred menstruaciju. Jedino mi još curka ta fiziološka pomalo valjda, jer imam neki ružni vodeni iscjedak, ali to je normalno. Krvarenje, kao što su cure napisale gore, počinje 10-15 dana nakon zahvata, da se oljušte kraste i poslije još tjedan dana, rana bi trebala u potpunosti zacijeliti. Eto, još malo pa gotovo.
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 07:13   #74
Pozdrav cure, radila sam Letz 20.03.2013. i sve je bilo ok, nikakvi bolovi, samo smeđi iscjedak. Sinoc pocelo nekakvo krvarenje, al ne puno. Danas je to obilnije, i sada me uhvatila panika. Menga mi je bila 11.03. tako da sumnjam da je tako brzo opet dosla. Bas sam se uplašila sada, jer sam citavo vrijeme bila uvjerena kak je sve odlicno proslo. Jel netko od vas imao takvih iskustava? Unaprijed hvala
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 08:10   #75
Quote:
goa kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, radila sam Letz 20.03.2013. i sve je bilo ok, nikakvi bolovi, samo smeđi iscjedak. Sinoc pocelo nekakvo krvarenje, al ne puno. Danas je to obilnije, i sada me uhvatila panika. Menga mi je bila 11.03. tako da sumnjam da je tako brzo opet dosla. Bas sam se uplašila sada, jer sam citavo vrijeme bila uvjerena kak je sve odlicno proslo. Jel netko od vas imao takvih iskustava? Unaprijed hvala
to ti je ocito pocelo zarastanje, tj otpadanje krastica....krvarenje nakon LETZA je normalno (u malim kolicinama) jer se operirani dio regenerira, ali najbitnije da mirujes, lezis i ne dizes nista tesko...barem mjesec dana...

kao sto je meni dr reko, dole nema zivaca i zato nista ne boli i imas osjecaj da mozes trcati, ali to je jako osjetljivo i treba se turbo paziti....ja bi ti preporucila da nazoves dr koji te operirao i pitas za savjet da budes mirnija...

meni se ciklus nakon konizacije totalno poremetio i isto sam jucer nazvala dr pa je reko da ako ne prestanem krvariti do subote (to traje vec 12 dana) da dodem na pregled....
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:19   #76
Quote:
gabica0111 kaže: Pogledaj post
to ti je ocito pocelo zarastanje, tj otpadanje krastica....krvarenje nakon LETZA je normalno (u malim kolicinama) jer se operirani dio regenerira, ali najbitnije da mirujes, lezis i ne dizes nista tesko...barem mjesec dana...

kao sto je meni dr reko, dole nema zivaca i zato nista ne boli i imas osjecaj da mozes trcati, ali to je jako osjetljivo i treba se turbo paziti....ja bi ti preporucila da nazoves dr koji te operirao i pitas za savjet da budes mirnija...

meni se ciklus nakon konizacije totalno poremetio i isto sam jucer nazvala dr pa je reko da ako ne prestanem krvariti do subote (to traje vec 12 dana) da dodem na pregled....
Puno ti hvala. Malo si me umirila :-). Nazvat cu doktora danas. Ovo je prvi dan da me boli, i to kao kod menge. U Vinogradskoj sam radila Letz, pod opcom i bas sam bila happy kak su me brzo pustili doma i kak me nista nije boljelo, a kad ono danas od jutra koma :-(
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:39   #77
Joj, ti doktori...
Pa mogli su ti lijepo objasniti u 2 rečenice da će početi zaraštanje i krvarenje i da je to skroz normalno. Al ne, to bi se valjda kosilo sa svetom Nehipokratovom zakletvom po kojoj je pacijent tuka koja ionako ništa ne shvaća pa je bolje da čim manje zna.
Uglavnom, nemoj se brinuti, normalno je da krvariš kojih 5-7 dana (zaboravila sam točno, nek pojasne cure koje su nedavno bile). Naravno, ako to bude nešto ekstra obilno ili bolno, javiti se doktoru.
Btw. tko te operirao u Vinogradskoj?
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:16   #78
Ma rekli su oni meni da bi moglo biti slabog krvarenja, ali mislila sam s obzirom da je ovih šest dana prošlo odlično, da sam pregrmila to možebitno krvarenje. Uglavnom, hvala vam curke puno. Inace, operirao me dr. Eljuga i ugodno iznenadio sa svojim pristupom. Kak sam bila u panici, smirivao me svojim šalama. Ma i cijelo osoblje na Ginekologiji 1 je fenomenalno.
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:52   #79
Quote:
goa kaže: Pogledaj post
Ma rekli su oni meni da bi moglo biti slabog krvarenja, ali mislila sam s obzirom da je ovih šest dana prošlo odlično, da sam pregrmila to možebitno krvarenje. Uglavnom, hvala vam curke puno. Inace, operirao me dr. Eljuga i ugodno iznenadio sa svojim pristupom. Kak sam bila u panici, smirivao me svojim šalama. Ma i cijelo osoblje na Ginekologiji 1 je fenomenalno.
mene zna nekad zabolit dolje kao da me netko pika s nozevima...kazu da je to normalno...

kaj se tice Vinogradske i Ginekologije 1...ja sam bila i vise nego ugodno iznenadena...svi su bili fenomenalni...od dr, sestara pa do kuharica...

doktori su fenomenalni i budi sigurna da si bila u dobrim rukama
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:07   #80
Quote:
gabica0111 kaže: Pogledaj post
mene zna nekad zabolit dolje kao da me netko pika s nozevima...kazu da je to normalno...

kaj se tice Vinogradske i Ginekologije 1...ja sam bila i vise nego ugodno iznenadena...svi su bili fenomenalni...od dr, sestara pa do kuharica...

doktori su fenomenalni i budi sigurna da si bila u dobrim rukama
E stvarno sam ugodno iznenađena. Jako pristupačni svi. A za dr Eljugu sam čitala kao da je dosta neugodan, al totalna je suprotnost. Jako jako ugodno iskustvo. Razmišljala sam da letz napravim privatno, al svi su mi savjetovali Vinogadsku.
Hvala ti puno na ohrabrujućim riječima, odmah mi se popravi raspoloženje :-)))
goa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.