Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 07:43   #7521
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
@Članovima

Ovo nije službeni portal HZZO-a, WHMO-a... anonimnih anexioznih ljudi za pomoć i savjetovanje sa stručnim vodstvom.

Ovo je Forum.hr

Molim primjetite razliku
Zasto su neki ljudi ovdje otresiti i prave se pametni?
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:44   #7522
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
DUBRAV kad dođeš na forum moraš boti spremna na to da postoje pojedinci koji se liječe ne način da se prave pametni i sole pamet drugima. To im je bolja terapija i od ad i od pt. Ali to više govori o njihovom stanju svijesti nego o stanju svijesti njihove trenutne žrtve. Imaš i one koji žele biti dio ekipe, pa podržavaju zlostavljače. To su ti ko tinejđeri iz američkih filmova, oni „popularni“
Meni je recimo zanimljivo kako svi imaju strpljenja i hrpu razumijevanja za salevarta ( sorry što mi ovdje služiš kao primjer, nemam ništa protiv tebe, dapače, ali moram vuć paralelu), koji se uglavnom žali i ništa ne poduzima, a novoj curi se pišu ovakvi hejterski postovi. Samo zato što se USUDILA pitati da li ad mijenja ličnost.
Evo sad ću ja riskirati vaš bijes i napisati da mi je psiholog na prvom razgovoru rekao da je najčešći razlog zašto ljudi prestaju uzimati ad jer se žale da im zatupljuje emocije. Ja iskustva nemam, al ova informacija mi je bila itekako zanimljiva.
Od ovog podforuma čovjek očekuje ipak malo više tolerancije.
Bad luck.

Predlažem novim članovima da malo čitaju i stalkaju prije nego ulete s pitanjem kao grlom u jagode.
Kao što rekoh, ovo je samo Forum.hr i sa ljudima sa svojim problemima.

Kako na koga naletiš. Ima dana kad niko ništa ne piše. Ima dana kad svi istresaju svoja sranja. C'est la vie.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:47   #7523
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Zasto su neki ljudi ovdje otresiti i prave se pametni?
Upravo zato što su "otresiti i prave se pametni." - pazi, ovo može nekome zvučati uvredljivo
I ljudi po forumima vole trkeljat i ispucavati se. Imaš toga na svakoj temi.

Ovdje ne pišu licencirsni psihijatri.
Već ljudi koji znaju biti otresiti i praviti se pametni.
I puno njih drugih.
Filtriraj što ti i tko ti paše.

Imaš na forumu opciju da si zblokiraš nekoga tko ti smeta pa nećeš vidjeti postove te osobe. (Ja ih imam par , zbog mog unutarnjeg mira )

Na Forum.hr ljudi jednostavno pišu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:50   #7524
Quote:
Split-36 kaže: Pogledaj post
Ajmo svi po jednog velikog Helexa i u krpe!!!! Fajront!!!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:36   #7525
Ja razumijem da ovdje svi nece pisati cici mici i da neki budu grubi ( mozda i previse) ali to je sloboda foruma. Mislim ipak da vecina ako ne i svi, imaju dobronamjerne savjete. Usprkos tome, ovdje se trenutno ovi koji su na ad-u tretiraju drugacije, dok ovi koji nisu - ih se smatra drugorazrednima. Jer ispada da je ad jedino rjesenje. E pa nije. A granica je tanka i ako se netko dugo pati treba svakako uzeti ad.
Ali ako je netko manje vise ok bez kemije, time bolje!! Svaki lijek i tipa brufen cini sranja na jetri, zelucu, crijevima...pa sta tek radi ovo.
Zaboravljate da je to takva droga koja radi ko zna kakva sranja u mozgu i dr djelovima tijela a koje ni sami doktori jos nisu istrazili. No, da se ne ponavljam, ja kod sebe znam granicu i znam kad je prijeđem - da moram si pomoci ad-om. Tada bi i drek pojela kak se veli. Svako za sebe zna gdje mu je granica. Bolje od doktora. Ali ako sam ne vidi, bar da doktor procjeni.
@salevart- mislim da ti pod hitno trebas ad da te digne i da dobijes volju za rjesavanjem svoje situacije. Po meni se kod tebe vidi itekako da si za lijek.

Uglavnom, mene jedino zifcira sto se prizna jedino ad. I da, neki se na adu osjecaju ko 'zombiji' jer su im osjecaji zatupljeni, ok su ali sve im je manje vise ravno. To su rijeci i moje dr.psihijatrice!! Zena ne prepisuje svima ad i ajd bok, a radi na institutu za istrazivanje mozga. To je ono, treba znati jesi ili nisi za ad. Pokusati na sve moguce nacine ako ide bez ad-a, ali ne da patis svaki dan, muku mucis s panicnima, konstantnom anksioznoscu, strahovima,. Onda trebas znati da to nije dobro i da si ocito za lijekove.

Ps. Za one koji ne znaju. Pila sam ad i bilo mi je super na seroxatu. Imala sam neke druge nuspojave i zato mi je prekinut. Nakon toga sam bila ok i ad mi nije trebao.
Sad sam li - la pa cemo vidjeti sta cemo dalje. Opet u suglasnosti s psihijatricom. Aha da, psihoterapiju - bilo koji oblik - preporucujem svima ovdje. Ne bi bili tu da vam nije potrebna.
I ja sam gotova. Ne da mi se vise odgovarat ako ce se netko osvrtat na ovaj post, stvarno imam vaznijeg posla. Zivot !
Petitapetit is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:10   #7526
Quote:
DUBRAV kad dođeš na forum moraš boti spremna na to da postoje pojedinci koji se liječe ne način da se prave pametni i sole pamet drugima. To im je bolja terapija i od ad i od pt. Ali to više govori o njihovom stanju svijesti nego o stanju svijesti njihove trenutne žrtve. Imaš i one koji žele biti dio ekipe, pa podržavaju zlostavljače. To su ti ko tinejđeri iz američkih filmova, oni „popularni“
Meni je recimo zanimljivo kako svi imaju strpljenja i hrpu razumijevanja za salevarta ( sorry što mi ovdje služiš kao primjer, nemam ništa protiv tebe, dapače, ali moram vuć paralelu), koji se uglavnom žali i ništa ne poduzima, a novoj curi se pišu ovakvi hejterski postovi. Samo zato što se USUDILA pitati da li ad mijenja ličnost.
Evo sad ću ja riskirati vaš bijes i napisati da mi je psiholog na prvom razgovoru rekao da je najčešći razlog zašto ljudi prestaju uzimati ad jer se žale da im zatupljuje emocije. Ja iskustva nemam, al ova informacija mi je bila itekako zanimljiva.
Potpisujem i samo bih nadodala sto smo naučili od djela iskusne ekipe kako se ponašati na forumu:
1. Ne postavljaj "glupa pitanja" iako te strah, zbunjen si, tražiš pomoć jer nemaš koga drugoga pitati, a osjećaš se kao da ćeš poludjeti ili umrijeti.
2. Ne postavljaj dva ili tri puta nebitna pitanja poput uporabe AD-a jer ćeš naživcirati ljude koji na forumu o tjeskobi pričaju o pametnijim stvarima
3. Dodji na forum o tjeskobi koji je anoniman pričati npr. o receptima jer je neugodno ljudima koji ti ni ne žele odgovarati na pitanja kad ih pitaš "gluposti" jer remete njihov duhovni mir dok isti borave na forumu o tjeskobi (???)
4. Prihvati činjenicu da ne možeš naići na razumjevanje ljudi koji i sami kažu da su bili žrtve koji rade ono sto su radili i njima-kažnjavaju strogoćom i prezirom.
5. Odustani od ideje da te itko razumije i plači u svoj jastuk, svijet je naime okrutno mjesto.
6. Ne pitaj se koji je smisao foruma jer to pitanje nije smisleno objasnjivo
Dubrav is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:09   #7527
Quote:
Nemam nista protiv tvog komentara, ali ipak da nadodam da nije bas da nista ne poduzimam.
Bio sam u 5 mj kod psihijatrice koje mi je prepisala lijekove, medjutim zbog kratkoce vremena nije mi postavila sve dijagnoze koje vrlo vjerojatno imam, pa tako niti adekvatne lijekove.
Tako da mi to nije nista pomoglo i sad imam namjeru ici jos jednom kad prodju godisnji i pocne skola i vrtic, da to mogu u miru obavit.
U zadnjih tjedan dana mi se stanje pogorsalo, nisam bas "naglas" kukao ovdje ranije.
Pa tako zbog neispavanosti tokom noci lose funkcioniram tokom dana, a to traje vec dugo vremena.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:19   #7528
Kao što sam rekla, žao mi ke što sam te uzela za primjer jer si mi simpa lik, mogla sam isto tako uzeti i profesoricu u njenoj najgoroj fazi ili danielić, ali tvoj primjer je najsvježiji.
Nadam se da će ti ovih dva tjedna brzo proći i da ćeš dobiti adekvatnu terapiju
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:35   #7529
Quote:
Petitapetit kaže: Pogledaj post
a radi na institutu za istrazivanje mozga
stvarno imam vaznijeg posla. Zivot !
I ja bih volio tamo...

Quote:
Split-36 kaže: Pogledaj post
Ajmo svi po jednog velikog Helexa i u krpe!!!! Fajront!!!
Jutarrrr i jesi se naspavala

@8472
Filtriraj što ti i tko ti paše.

Imaš na forumu opciju da si zblokiraš nekoga tko ti smeta pa nećeš vidjeti postove te osobe. (Ja ih imam par , zbog mog unutarnjeg mira )

Na Forum.hr ljudi jednostavno pišu.[/QUOTE]
Old Danas, 12:28   #7530
Quote:
Dubrav kaže: Pogledaj post
5. Odustani od ideje da te itko razumije i plači u svoj jastuk, svijet je naime okrutno mjesto.
Da. Nakon što kažeš da 10 godina ideš na pt i osjećaš se lošije ali se bojiš ići na ad ja te fakat ne razumijem.

U principu, razumijem to da si ne želiš pomoći.

A ako to osjećaš kao atak na sebe, oprosti ali to nije.

Nije prirodno da trošiš desetljeće na nešto što nema smisla. Potrebno je da prihvatiš da ako se loše osjećaš i primjećuješ to, k tome još i tražiš pomoć, onda daj prihvati barem informaciju koja ti se nudi pa ocjeni da li ti paše ili ne.

A ne duriti se.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:35   #7531
Quote:
6. Ne pitaj se koji je smisao foruma jer to pitanje nije smisleno objasnjivo
Evo ako shvaćas ovo kao forum podrške, ja ti od srca želim da se što prije počneš osjećati bolje.

Evo i malo mentalnih vibrica
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:15   #7532
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da. Nakon što kažeš da 10 godina ideš na pt i osjećaš se lošije ali se bojiš ići na ad ja te fakat ne razumijem.

U principu, razumijem to da si ne želiš pomoći.

A ako to osjećaš kao atak na sebe, oprosti ali to nije.

Nije prirodno da trošiš desetljeće na nešto što nema smisla. Potrebno je da prihvatiš da ako se loše osjećaš i primjećuješ to, k tome još i tražiš pomoć, onda daj prihvati barem informaciju koja ti se nudi pa ocjeni da li ti paše ili ne.

A ne duriti se.
Ne osjećam se lošije već mi ne prolazi do kraja, nije nestala, nije tu stalno, nekad je nema godinu, dvije. Sad mi je lošije i zato vas i pitam. Razmišljam o djetetu i zato se lako sad ne odlučujem na AD. Da imam već djecu ili da imam 25 godina bilo bi mi lakše, Al ja eto imam 37.

Poanta nije dal sam ja kukavica ili ne već je poanta da bilo tko bi mogao pitati i reci slobodno sto hoće na mjestu koje je za to predviđeno bez da se tu osobu vrijeđa. Ako vam smeta, zašto se upuštate u raspravu i trošite svoje vrijeme, nije da vas je netko prozvao. Stvarate tako osjećaj neslobode na forumu, mislim da to nije dobro za sve.
Stvarno nema smisla razvlačiti ovu temu.
Dubrav is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:24   #7533
Quote:
Ne osjećam se lošije već mi ne prolazi do kraja, nije nestala, nije tu stalno, nekad je nema godinu, dvije. Sad mi je lošije i zato vas i pitam. Razmišljam o djetetu i zato se lako sad ne odlučujem na AD. Da imam već djecu ili da imam 25 godina bilo bi mi lakše, Al ja eto imam 37.

Poanta nije dal sam ja kukavica ili ne već je poanta da bilo tko bi mogao pitati i reci slobodno sto hoće na mjestu koje je za to predviđeno bez da se tu osobu vrijeđa. Ako vam smeta, zašto se upuštate u raspravu i trošite svoje vrijeme, nije da vas je netko prozvao. Stvarate tako osjećaj neslobode na forumu, mislim da to nije dobro za sve.
Stvarno nema smisla razvlačiti ovu temu.
Ja sam stekao dojam da ti na svoje pitanje već imaš zacrtani odgovor koji očekuješ da ti se da...to možda izaziva određenu nervozu kod nekih forumaša. Također mislim da bez obzira na proživljena iskustva forumaša trebala bi stručne odgovore ( tipa AD i trudnoća ) potražiti od stručnih osoba. Ne zaboravi da se ovdje ipak okuplja populacija kojoj i nisu baš sve daske na broju 😛😛😛 pa ne znam koliko su naši odgovori meritorni.
Split-36 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.