Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2021., 21:25   #1
Razvod

Bok, trebam malo podrške.
20g suživota,13braka,2djece,pas.
Odlučuje da je najbolje da ode i odlazi.
Čekam plavu kovertu da riješimo papirnato.
Osjećam se fizički raspadnuto
Nemam pomoć od nikoga, sve sama; ustajanje prije 6, šetanje psa, buđenje,oblačenja,razvoženja,trčim na posao,s posla pas,djeca,kupanja,uspavljivanja...dakle izgledam kao Forest Gump, otprilike.
Pustim ga u kuću i pristojna sam zbog klinaca jer im je ionako teško i jako ga vole, i ne želim da se ostavljaju kao vreće krumpira.
Što se nas dvoje tiče, povrijedio me za 3 života.
Radim na tome da ga "zaboravim" iako sam nasilno istrgnuta iz svog života i trebat će puuuno vremena.
Boli me i tužna sam na pomisao da više nemam onu svoju malu obitelj (meni je bila svetinja), boli me što se mlađe dijete uopće neće sjećati kako je živjeti u zajedništvu bojim se prvog Božića, tugujem i žalim za svakom prolivenom suzom moje dječice. Nikako to nisu zaslužila.
Mi nismo imali nekih problema, prosječan brak, posao, djeca i kako to već ide kad imaš malu bebu.
Niti se intimno nismo udaljili.
Ili sam ja sve gledala kroz ružičaste naočale ne znam, a sad više nije ni bitno jer povratka nema.
Kako ste vi to sve izdržali? Koliko vam je trebalo vremena da se naviknete na nov život?

Znam da ne postoji recept za ubrzanje vremena ali ovo sad ne bih poželjela ni najgorem neprijatelju.
Ok, zdrava su mi djeca i zajedno smo ali teškooooo je 😌
SamoI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 22:25   #2
Žao mi je što prolaziš kroz to sve .

Bez obzira na djecu, nisam sigurna koliko ti je pametno puštati ga u kuću. Ja sam sa svojim emotivno raskrstila još dok smo živjeli zajedno, i zbog vrlo specifične situacije sam mu dopuštala da dolazi (ili bih ja dolazila njemu) i boravi kod mene, međutim, to je bilo apsolutno neizdrživo. Istina, u mom slučaju više zbog njegovih općenitih karakteristika koje nemaju neke veze s našim odnosom, a da me je još to emocionalno boljelo, bila bih riskirala ludilo.

Razumijem taj unutarnji konflikt, jer ga i sama još uvijek (u puno manjoj mjeri) živim, budući da treba naći ravnotežu između naših i dječjih potreba, koje su često u koliziji u ovakvim situacijama. Nije uvijek lako. On je, čini se, svoju ravnotežu našao. Ti trpiš i svoju nisi. Tak teško možeš dalje. Ne znam detalje priče, gdje živi, kako daleko itd., ali savjetujem ti da dobro razmisliš o svemu i probaš naći rješenje s kojim ćeš imat mogućnost oporavit se i krenut dalje.

Uostalom, ako vam dolazi, zašto onda on ne razvaža djecu?

Dječica će naučit živjet s tim, Samo im objasnite i pokažite da ih volite, i nemojte ih koristit kao oružje. Jebi ga, život nije uvijek lagan. Puno toga dobijemo da nismo zaslužili, i u dobrom i u lošem smislu. To je jednostavo tako.

Želim ti sreću, i da se što prije oporaviš. I to će proći jednog dana .
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 22:39   #3
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Žao mi je što prolaziš kroz to sve .

Bez obzira na djecu, nisam sigurna koliko ti je pametno puštati ga u kuću. Ja sam sa svojim emotivno raskrstila još dok smo živjeli zajedno, i zbog vrlo specifične situacije sam mu dopuštala da dolazi (ili bih ja dolazila njemu) i boravi kod mene, međutim, to je bilo apsolutno neizdrživo. Istina, u mom slučaju više zbog njegovih općenitih karakteristika koje nemaju neke veze s našim odnosom, a da me je još to emocionalno boljelo, bila bih riskirala ludilo.

Razumijem taj unutarnji konflikt, jer ga i sama još uvijek (u puno manjoj mjeri) živim, budući da treba naći ravnotežu između naših i dječjih potreba, koje su često u koliziji u ovakvim situacijama. Nije uvijek lako. On je, čini se, svoju ravnotežu našao. Ti trpiš i svoju nisi. Tak teško možeš dalje. Ne znam detalje priče, gdje živi, kako daleko itd., ali savjetujem ti da dobro razmisliš o svemu i probaš naći rješenje s kojim ćeš imat mogućnost oporavit se i krenut dalje.

Uostalom, ako vam dolazi, zašto onda on ne razvaža djecu?

Dječica će naučit živjet s tim, Samo im objasnite i pokažite da ih volite, i nemojte ih koristit kao oružje. Jebi ga, život nije uvijek lagan. Puno toga dobijemo da nismo zaslužili, i u dobrom i u lošem smislu. To je jednostavo tako.

Želim ti sreću, i da se što prije oporaviš. I to će proći jednog dana .
Hej...prvo hvala na podršci.
Još je svježe, tek su 2 mj kako ga nema. Ne snalazim se najbolje, priznajem.
U glavi mi je još uvijek košmar. Uskoči on kad zatreba.
Duboko su korijeni i znam da će trebat vrijeme dok ih sasijecem.
Radim na tome ali...
Umorna sam jako. Iscrpljena.
Ukljucila sam se u grupnu terapiju rastavljenih trebam podršku.
SamoI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 22:49   #4
Quote:
SamoI kaže: Pogledaj post
Uskoči on kad zatreba.
on treba preuzeti odgovornost za svoje vrijeme s djecom i odrađivati svoj dio obaveza - nemoj da sve padne na tvoja leđa, to uredite i papirnato. također - djecu neka viđa u svojem prostoru čim je prije moguće. ovisi kako ste podijelili imovinu i riješili stambeno pitanje, ako on više ne živi s vama - nema smisla da dolazi. naravno, bez konflikta i povišenih tonova, ali čvrsto i pobrini se za sebe i djecu. prvo za sebe zato što ne možeš brinuti za djecu dok se ne pobrineš za sebe.

topli savjet - nemoj analizirati što se dogodilo i što je pošlo po zlu, nije bitno. to je začarani krug i to treba izbjeći pod svaku cijenu i gledati samo naprijed. osloni se na koga god možeš i kome god vjeruješ, dobro da si potražila pomoć, potraži i od obitelji i prijateljica. pokušaj se maknuti od situacije kroz druženje s drugim ljudima. načini svoju support mrežu.

polako. dan po dan. ja mislim da ti to zapravo dobro odrađuješ, bolje nego što misliš i imaš dobru glavu na ramenima. bit ćeš ti dobro.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 22:55   #5
Slažem se s Ivy u potpunosti. I ovo što se tiče praktičnih stvari i analiziranja. Znam da je teško ne preispitivati se, ali to ne vodi nikamo. Suze su ok, reći sam sebi "slomljena sam" je ok, ali više od toga je mrcvarenje. I naravno da treba vremena .

Imaš li barem nešto što radiš samo za sebe? Neki gušt, užitak? Šetnja, kupka, trening? Kava s prijateljima?
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2021., 06:43   #6
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Slažem se s Ivy u potpunosti. I ovo što se tiče praktičnih stvari i analiziranja. Znam da je teško ne preispitivati se, ali to ne vodi nikamo. Suze su ok, reći sam sebi "slomljena sam" je ok, ali više od toga je mrcvarenje. I naravno da treba vremena .

Imaš li barem nešto što radiš samo za sebe? Neki gušt, užitak? Šetnja, kupka, trening? Kava s prijateljima?
Trenutno nemam vremena za "prdnut", dan mi pocinje prije 6 i s posla dođem iza 5. Ne viđa on djecu u našoj kući, pokupi djete u vrticu jer ja ne stignem kad sam druga. Uđe u stan da ih vrati, uzme ili ako netko od njih ima kakav problem da zajednički pomognemo njima.
Tjeskoba me hvata od nagomilanih milijun obveza.
Ne vidim nas više kao par, kako sam rekla više me tišti pomisao na raspad mog života. Ali sastavit će se opet kad tad. Nismo u svađi i nema povišenih tonova.
I sad vam pisem na pol jer djetesce cim otvorim oko visi uz nogu 😅😅😅
Definirali smo dane i alimentaciju, čekam da kupi stan pa da barem svako malo me rastereti sa psom. Jako volim svoju krznatu životinjicu ali to šetanje 3-4 puta na dan mi isto oduzima energiiju.
U blizoj obitelji nazalost imam i oboljelog karcinomom pa mi je pomoć mojih isto ogranicena. Svasta nesto 🙄
SamoI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2021., 22:10   #7
A gdje on živi? Pa ne mora imat kuću da si ostavi koji sat ili večer/popodne u tjednu djecu kod sebe. Mislim da ti jedan od prioriteta treba biti nać vrijeme za sebe, milom ili silom, jer inače ćeš se teže oporavit, a i djeca će bit sretnija ak si ti zadovoljna (ili barem zadovoljnija). Imaš li kakve prijatelje koji ti mogu pomoć, bit rame za plakanje, ili društvo za smijanje? Možeš i tu izbacivati stvari iz sebe, ako ne ide drugačije.
Znam da si je uz djecu ponekad teško bit prioritet, ali probaj, bilo kako.
:grli:
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 01:15   #8
Quote:
SamoI kaže: Pogledaj post
Trenutno nemam vremena za "prdnut", dan mi pocinje prije 6 i s posla dođem iza 5. Ne viđa on djecu u našoj kući, pokupi djete u vrticu jer ja ne stignem kad sam druga. Uđe u stan da ih vrati, uzme ili ako netko od njih ima kakav problem da zajednički pomognemo njima.
Tjeskoba me hvata od nagomilanih milijun obveza.
Ne vidim nas više kao par, kako sam rekla više me tišti pomisao na raspad mog života. Ali sastavit će se opet kad tad. Nismo u svađi i nema povišenih tonova.
I sad vam pisem na pol jer djetesce cim otvorim oko visi uz nogu 😅😅😅
Definirali smo dane i alimentaciju, čekam da kupi stan pa da barem svako malo me rastereti sa psom. Jako volim svoju krznatu životinjicu ali to šetanje 3-4 puta na dan mi isto oduzima energiiju.
U blizoj obitelji nazalost imam i oboljelog karcinomom pa mi je pomoć mojih isto ogranicena. Svasta nesto 🙄
Apsolutno svu ljubav i pozornost daj svojoj DJECI i svojima. Ja sam svojoj bivšoj iz zajebancije govorio rodi mi dijete i gubi mi se s očiju. Ostao ja i bez djece,nje,ni kučeta ni mačeta što bi rekli. Djeca su ti tu,oni su tvoje blago i budi sretna što su tu,svu im ljubav i energiju daj.

Dan po dan i bude bolje,sretno
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 23:31   #9
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Apsolutno svu ljubav i pozornost daj svojoj DJECI i svojima. Ja sam svojoj bivšoj iz zajebancije govorio rodi mi dijete i gubi mi se s očiju. Ostao ja i bez djece,nje,ni kučeta ni mačeta što bi rekli. Djeca su ti tu,oni su tvoje blago i budi sretna što su tu,svu im ljubav i energiju daj.

Dan po dan i bude bolje,sretno
Hvala ti.
Sretno i tebi.
Svi su preživjeli pa ću i ja 👊💪
Iako se često osvrnem pa si pomislim jebemti jel sanjam? Ne mogu vjerovati da mi se ovo dogodilo...ali šta je tu je 🤷‍♀️
SamoI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 15:34   #10
Ja sam tako otišao pa ti mogu dati savjet "sa druge strane". Upregni bivšeg koliko god možeš, da si olakšaš svakodnevno funkcioniranje koliko ide.. Očito je voljan uskočiti, a vjerojatno ima i veliku grižnju savjesti, bilo bi čudno da nema.. To će biti plus i za tebe i za njega. Čisti win-win. Ne želim ga opravdavati niti ulaziti u njegove razloge, no sigurno ni njemu nije lako. Tebi je još puno teže jer trebaš brinuti o djeci i hiljadu drugih stvari i nisi se ovome ni nadala ni očekivala to, jasno. No sad treba preživjeti. Sretno vam!
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 16:51   #11
Žao mije zbog vašeg slučaja rastanka, ali kadkad je najbolje odvojiti se da nastavimo život, ako već nije u dvoje dovoljan...

Zanima me cijena razvoda..
Navodno država zarađuje na nesreći/sreći svojih građana..
Nata-A-Tene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 08:45   #12
Quote:
Nata-A-Tene kaže: Pogledaj post
Žao mije zbog vašeg slučaja rastanka, ali kadkad je najbolje odvojiti se da nastavimo život, ako već nije u dvoje dovoljan...

Zanima me cijena razvoda..
Navodno država zarađuje na nesreći/sreći svojih građana..
200 kn po glavi.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2021., 09:01   #13
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
200 kn po glavi.
Ako je sporazuman.
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 09:29   #14
200 HRK sporazuman.

A...nesporazuman ?
Nata-A-Tene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 16:48   #15
Spomenuli ste 200 HRK državi..
Ali zar nisu odvjetnici ovdje sa svojim tarifama u zaradi ?
I oni ubiru svoj dio, zar ne ?
Nata-A-Tene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 16:50   #16
Quote:
Nata-A-Tene kaže: Pogledaj post
Spomenuli ste 200 HRK državi..
Ali zar nisu odvjetnici ovdje sa svojim tarifama u zaradi ?
I oni ubiru svoj dio, zar ne ?
ako je sporazuman nema odvjetnika
sporazumjeli su se bez pomoći
ako je nesporazuman, košta onoliko koliko su zaraćene strane voljne investirati u rat
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2021., 21:46   #17
Na rat huškaju odvjetnici jer onda mogu zaraditi, zar nije ?
Kome odgovora nagodba ?
Samo njima dvoje.
Ali odvjetnicima ne...
Nata-A-Tene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 16:40   #18
Ne mogu vas odvjetnici huškati ako ih ne angažirate. Cijelu priču je sasvim moguće odraditi bez odvjetnika. No ako želite ratovati, kao što baja kaže, samo je nebo granica.. Treba imati na umu da se kod razvoda ustvari radi o DVA postupka, jedan kojim se regulira pitanje djece (ako ih ima) i drugi kojim se rješava (dijeli) zajednička imovina. Oba se mogu obaviti bez odvjetnika, a može i kombinirano, npr. djecu sporazumno, a imovinu sudskim sporom. Idealno i najjeftinije je naravno sve riješiti dogovorom, znači bez odvjetnika. Odvjetnika se može npr. konzultirati ako vam nešto nije jasno, to ne znači da pokrećete sudski spor nego sebi razjašnjavate neke nepoznanice, što je posebno korisno kod kompliciranijih imovinskih situacija (npr. ulagali ste u partnerovu kuću, imali zajedničku firmu itd)...
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 07:49   #19
Quote:
Nata-A-Tene kaže: Pogledaj post
Na rat huškaju odvjetnici jer onda mogu zaraditi, zar nije ?
Kome odgovora nagodba ?
Samo njima dvoje.
Ali odvjetnicima ne...
Ne sumnjam da vjeruješ kako te i liječnici namjerno drže bolesnom što dulje samo da bi zaradili...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2021., 09:33   #20
Quote:
SamoI kaže: Pogledaj post
Ukljucila sam se u grupnu terapiju rastavljenih trebam podršku.
Ovo je najbolje što si mogla učiniti za sebe u ovoj situaciji

Primjećuješ li neke pomake već sada nakon, pretpostavljam, nekoliko susreta?

Ja to uvijek ponavljam kao papagaj na svakoj temi, ALI kao netko kome su se roditelji rastali dok sam bila dijete (u najdivnijem prijateljskom tonu) mogu ti reći da činite neopisivu uslugu djeci. Koliko god njima trenutno bilo teško, iz vašeg primjera će učiti o tome kako izgledaju zdravi odnosi čak i kada ljudi nisu zajedno Jako me veseli vidjeti takvu dinamiku, bravo! (Mislim, to ne znači da vi koji puta nećete eventualno imati razmirice, ali sve dok one nisu bazirane na nekoj vrsti osvećivanja - dobro je )


Samo imaj na umu to da bi vam svima bilo teže da bacate drvlje i kamenje jedno na drugo. Oporavak od ovog neće doći preko noći, ali bude bolje
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.