Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2008., 15:01   #1001
Potpuno vas sve razumem... Nabitnije u celoj prici je naci dobrog lekara, da bude strucan, ali i da bude covek, da razume nas strah i patnju. To je retko..
Sto se tice analiza koje spominjete, meni je imunolog rekao da je anti ds DNA Karakteristican za lupus, a anti CCP za RA. Pitala sam ga za ANA, ENA, i ostalo, kaze sve to moze biti i pozitivno i negativno, ali nama nista ne govori bez predhodno pomenutih rezultata, samo nam pomaze u postavljanju dijagnoze.
Recite mi, da li neko povezuje bolove u zglobovima sa zubima? Ja se nesto prisecam, i skontam da su problemi sa zglobovima krenuli nedelju dana nakon popravke dva zuba!!! Mozda to nema veze, ali eto...svacega cu se setiti... Sta vi mislite? Mogu li zglobovi na to odreagovati?
Bani92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:03   #1002
Quote:
suzana23 kaže: Pogledaj post
moja je dijagnoza:Spondylarthritis seronrgativa bolovi su se počeli pojavljivati od moje sedme godine života prošla sam brdo fizikalnih terapija ali stanje se nije popravljalo,dok nisam počela raditi kao konobarica onda su mi se pojavili još veći bolovi u zglobovima od vode(posebno mi smeta ledena voda)nisam mogla se ujutro niti počešljati.Otišla sam kod jedne reumatologinje u bolnici u rijeci (poliklinika sušak)doktorica Stamenković ona mi je omah nakon svih pretraga dijagnosticirala spondylarthritis i uz pomoć ljekova salazopyrin i controloc ja se osjećam super
i ja sam kod nje. super dr.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:09   #1003
Wink

Quote:
Bani92 kaže: Pogledaj post
Potpuno vas sve razumem... Nabitnije u celoj prici je naci dobrog lekara, da bude strucan, ali i da bude covek, da razume nas strah i patnju. To je retko..
Sto se tice analiza koje spominjete, meni je imunolog rekao da je anti ds DNA Karakteristican za lupus, a anti CCP za RA. Pitala sam ga za ANA, ENA, i ostalo, kaze sve to moze biti i pozitivno i negativno, ali nama nista ne govori bez predhodno pomenutih rezultata, samo nam pomaze u postavljanju dijagnoze.
Recite mi, da li neko povezuje bolove u zglobovima sa zubima? Ja se nesto prisecam, i skontam da su problemi sa zglobovima krenuli nedelju dana nakon popravke dva zuba!!! Mozda to nema veze, ali eto...svacega cu se setiti... Sta vi mislite? Mogu li zglobovi na to odreagovati?
naravno da se može i od zubi dobiti bolest kostiju i još puno toga ja sam naprije morala ići kod zubara da vidi dali su zubi uredu i kada je to bilo potvrđeno onda sam išla dalje
suzana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 20:34   #1004
@Suzana23
Ma znam ja to Suzi, samo je meni cudno sto je to kod mene krenulo nakon popravke... Ko zna sta ce ispasti na kraju...
Pozdravljam te!
Bani92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:50   #1005
Wink

uskoro ću 27 godina.. moji problemi su počeli s 21 godinu kad su mi ruke toliko otekle da se nisam mogla sama jest a da ne govorim o velikim stvarima kako se odjenut ili ne daj Bože sama oprat kosu.. trebalo im je godinu i pol dana da mi uspostave dijagnozu. Reumatoidni artritis. Odmah su me stavili na kortikostereoide. prvo Medrol a sada Decortin, uz to još mnoštvo drugih lipih ljekova da suzbiju razne nuspojave tih prvih.. što da kažem nego sranje!! I tako mi je već 6 godina- Ova bolest je kao jedan tobogan, prvo ti je užasno loše i sve ti je teško, a onda dođe razdoblje kad se stvari poboljšaju i imaš osjećaj da se vratija tvoj život onakav kakav je bija i da si ponovno onaj stari. I onda se preforsiraš i stvar se ponovno pogorša. Konstantna borba s bolešću i osjećajem da ti je nešto ukradeno jer nisi više onaj stari i tvoje tjelo ne može pratiti tvoj mozak koji je sasvim zdrav i želi one iste stvari kao i svaka zdrava osoba.
Ali što je tu je. Nema plakanja. Život ide dalje. Moj savjet je svima koji se tek počinju nositi s ovakvim stvarima.. postavite se ovako; mi "bolesni" imamo prednost nad zdravima, mi znamo sada ako ništa drugo a to je što je važno u životu i koji su nam prioriteti. Isto tako jako dobro znamo da se život može preokrenuti naglavačke u trenu, svjesniji smo kratkoće i važnosti ispunjenog života i kako vrijeme ne treba iskorištavat za plakanje i na pitanja tipa; zašto?.. svoju bolest ma kako ona teška bila okrenite u svoju korist, naučite svaki dan nešto iz nje.
anaavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:13   #1006
Quote:
Bani92 kaže: Pogledaj post
Recite mi, da li neko povezuje bolove u zglobovima sa zubima? Ja se nesto prisecam, i skontam da su problemi sa zglobovima krenuli nedelju dana nakon popravke dva zuba!!! Mozda to nema veze, ali eto...svacega cu se setiti... Sta vi mislite? Mogu li zglobovi na to odreagovati?
Eh draga moja i moji problemi sa zglobićima su nastali nakon što mi je odstranjen zub pod upalom
__________________
Kada ima volje, ima i načina...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:16   #1007
Odavno me nema na forumu i zaista nemam vremena da pročitam postove pa sada kada ugrabih priliku zasjela uz i čitam...
Moji zglobići dobro, interesantno, ne žale se ni na ovo vremensko kolebanje, ma extra. Sve više počinjem vjerovati u čudotvorno djelovanje Arave... Ura za Aravu
__________________
Kada ima volje, ima i načina...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:33   #1008
Quote:
Mile-Zg kaže: Pogledaj post
Mene danas očajno boli vratna kralježnica, sijeva mi odostraga u glavu da bi mogla vrištati. A po noći križa kukovi, laktovi... Za poludit.
Kako se sada osjećate? Iskreno se nadam da Vam je bolje
__________________
Kada ima volje, ima i načina...
Bubelino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:03   #1009
Quote:
Bubelino kaže: Pogledaj post
Kako se sada osjećate? Iskreno se nadam da Vam je bolje
Dani još nekako, ali noći su mi užasne. Baš mi je drago da je tebi dobro.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:31   #1010
evo ja sam prošlu noč spavala sjedečki kolikome bolila prsna kraljeznica a i opet me počelo probatadi kod srca....
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 09:39   #1011
Thumbs up POZIV!!!

Hrvatska liga protiv reumatizma iz Zagreba organizira predavanje na temu "Funkcionalno liječenje reumatoidnog artritisa", u KB "Sestre milosrdnice" 15.12.2008.(I kat, srednja medicinska škola, kolni ulaz) s početkom u 17,30. Predavač, dr. F. Grubišić!
Mislim da bi ovo svakako trebalo čuti, ako ste imalo u mogućnosti,pa i vi izvan Zagreba!
Pozz
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:11   #1012
Dobra večer. Kako ste RA-ovci? Ja sam dobila jučer infuziju i nalaze. ANA točkasto pozitivna, U1RNP176 (granica 120),RF23.8. Ostali imunološki uredni. Nego, jako su mi narasle jetrene transaminaze, OPET! Ako idući mjesec ne padnu morat ću ponovo na biopsiju jetre.Koma.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:25   #1013
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
anti ds DNA ti je pozitivan (što dokazuje lupus), a anti CCP je pozitivan ako je veći od 5 što dokazuje RA. Znači tebi se preklapa lupus i RA. Tako i meni misle, samo još lupus nije dokazan (čekam nalaze za 2-3 tjedna).
ok.iman lupus. zašto mi u diagnozi piše susp.? (u sumnji- jel to možda zato što su to tek prvi nalazi, tek san u početnoj fazi trčanja po doktorima..)
u nalazu piše manje od 25 za aCCp- šta može bit i manje od 5.malo su mi nejasni..al ako je i više od 5 tj. ako po tom nalazu iman RA, šta je vrlo vjerojatno, zašto mi ga ne potvrde???

i da, u dg. piše RA i SLE tj lupus ( u razmatranju)
koliko još vađenja krvi i testova treba proć da se to potvrdi..?


zaposlila san se... i sad me muči kako se oslobodit participacije... jer će mi to pojest i ovo malo šta dobijen?
mogu li se oslobodit na temelju toga šta mi je stari branitelj ili nekako drugo...
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:30   #1014
nedavno san se pohvalila kako me ništa ne boli otkad pijen tablete... prekjučer san nepažnjom proklizala po mokroj travi i nekako krivo pala na ono moje kritično kolino...
može li mi ta ozljeda opet aktivirat onu bol i zakočenost koju san ubila tabletama... malo san pojačala dozu na svoju ruku...

molim za savjet
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:33   #1015
Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
Hrvatska liga protiv reumatizma iz Zagreba organizira predavanje na temu "Funkcionalno liječenje reumatoidnog artritisa", u KB "Sestre milosrdnice" 15.12.2008.(I kat, srednja medicinska škola, kolni ulaz) s početkom u 17,30. Predavač, dr. F. Grubišić!
Mislim da bi ovo svakako trebalo čuti, ako ste imalo u mogućnosti,pa i vi izvan Zagreba!
Pozz
čujen da ima udatruga reumatičara u Splitu, al nikako ih nać na netu... zna li ko di i kako ih mogu kontaktirat?
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 08:33   #1016
Dobro jutro!

Evo i mene nakon kraćeg vremena.

Kako ste?

Ja sam puno bolje...nalaza iz zg još nema, obavljam drugih 10 fizikalnih terapija i uz tablete sam super.....nek tak i ostane
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:11   #1017
meni je trebalo godina i pol da mi kao potvrde dijagnozu ( reumatoidni artritis). Treba proć vremena jer su simptomi jako slični a nekima treba ju godine da ti se pojave.. savjetujem ti strpljenje i strpljenje.


Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
ok.iman lupus. zašto mi u diagnozi piše susp.? (u sumnji- jel to možda zato što su to tek prvi nalazi, tek san u početnoj fazi trčanja po doktorima..)
u nalazu piše manje od 25 za aCCp- šta može bit i manje od 5.malo su mi nejasni..al ako je i više od 5 tj. ako po tom nalazu iman RA, šta je vrlo vjerojatno, zašto mi ga ne potvrde???

i da, u dg. piše RA i SLE tj lupus ( u razmatranju)
koliko još vađenja krvi i testova treba proć da se to potvrdi..?


zaposlila san se... i sad me muči kako se oslobodit participacije... jer će mi to pojest i ovo malo šta dobijen?
mogu li se oslobodit na temelju toga šta mi je stari branitelj ili nekako drugo...
__________________
anaavi
anaavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 12:16   #1018
udruga u splitu ti vodi doktorica Martinović- Kaliterna. Mislim da se zove SLE broj ti nemam ali na Križinama na 4 katu zaboravila sam koji odjel točno , znam da je kad izađeš iz lifta desna strana ti na vratima piše broj. Mislim da je članarina 150 kn godišnje nisam sigurna.



Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
čujen da ima udruga reumatičara u Splitu, al nikako ih nać na netu... zna li ko di i kako ih mogu kontaktirat?
__________________
anaavi
anaavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:13   #1019
Kako izdržavate ovo vrijeme, ja nikak! Ovih dana osjećam se potpuno nesposobno, tromo,bezvoljno, sve me boli, cijelo tijelo, zglobovi, ruke, a navečer je tek "fešta". Jedva mogu zaspat, a ujutro se iz kreveta jedva ustajem (redovito kasnim, barem malo), uglavnom KOMA.
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:15   #1020
Quote:
Bubelino kaže: Pogledaj post
Odavno me nema na forumu i zaista nemam vremena da pročitam postove pa sada kada ugrabih priliku zasjela uz i čitam...
Moji zglobići dobro, interesantno, ne žale se ni na ovo vremensko kolebanje, ma extra. Sve više počinjem vjerovati u čudotvorno djelovanje Arave... Ura za Aravu
Možete li malo, plesae, opisati tu ARAVU, o čem se točno radi?
Pozz
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.