Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 09:54   #81
http://www.poslovni.hr/108032.aspx
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 07:22   #82
Da i ja napišem svoju priču od neki dan...

Naime prije 15 tak dana dobila sam kronični proljev, bolilo za poluditi, cijelu noć grlila wc školjku da ne duljim imala sam oko 20-25 stolica u toj noći.
Trbuh me je bolio i imala sam temperaturu drugi dan i odem ja do Zarazne a tamo ekipa (sve mile moguće bolesti - uglavnom ostavili mene oni jednu noć nalili me dvjema litrama infuzije i poslali doma).

Za par dana opet isto, opet proljev i temeperatura ali sad su počele već i kontrakcije maternice..... Zovem Petrovu - odgovoriše nismo mi za proljeve, Zovem Zaraznu kažu mi ne dolazite ako ne morate (imamo vodienih kozica, virusne upale pluća, gripe) ...ma zamislite vi tog odnovora??? i gdje ću,odem kod Podobnika, na brzinu mi izvadi krv kad ono sve vrijednosti (kalij, magnezij, kalcij, elektroliti na dnu dna) i kaže mi vi moarte na infuziju vi ste pred dehidracijom.

Uglavnom bila sam smještena u apartmanu na hospitalizaciji od 5 dana, na 6 litara infuzije svaki dan, antibiotici, vađenje krvi i kontrola...te odista mogu nešto reći.

Ti apartmani i ta njega nije za nekog tko ima proljeve ali je itekako za ženu koja rodi te joj je potreban mir, skrb te sve što je potrebno nakon poroda.

Sestre babice sve pomognu, tu su na raspolaganju od 0-24, poštuju se želje pacijenta, kupaju bebu, sve ti pokazuju jednostavno kada dođeš doma tebi patronažna sestra doslovno ne treba.

Upoznala sam svo medicinsko osoblje, odista su to sestre i babice sa dugogodišnjim iskustvom... odista ti sve objasne, na raspolaganju su ti, a sam profesor obilazi u viziti osobno i sa svojim liječnicima tebe kao pacijenta.

Da skratim, zaista ima nešto u onoj narodnoj 'koliko novaca toliko i muzike'...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 11.02.2009. at 07:38.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:08   #83
Mene isto vodi dr. Zmijanac Partl i stvarno mi je super. na predzadnji pregled sam došla sva uspaničarena i počela se grebat za carski rez, a onda me ona tako fino smirila da sam totalno skulirana i čekam porod bez brige. Uz epiduralnu naravno.
Temeljita je i nježna. Sve fino objasni. Tako ju iscijedim pitanjima, a ona strpljivo objašnjava sve. Ma super. Muž i ja smo odlučili da će i on biti ta tri dana uz nas u sobi. Želi se od prvog dana upoznavati sa bebom. Sve naučiti. S doktoricom sam odmah dogovorila da ne želim dojiti, osim dok curi kolostrum, to ću dojiti, poslije ne. Super mi je to što se uopče nije čudila, čak dapače, smatra ako nisam psihički spremna za to, da je bolje i za dijete da se ja ne uzrujavam i na bebu prenesem frustracije i nervozu. I da je super kaj sam rekla, a ne kao većina žena kad dođu doma, prestanu dojiti, ne dobiju antibiotik, jer nisu rekle da neće dojiti i onda se cikice upale i svašta bude.

Onak, totalno sam oduševljena njima.

Edit: - Namjeravam uz muža na porod dovesti i svoju sestru. Zna li tko da li je to izvedivo? Pitat ću na slijedećoj kontroli, ali možda netko od vas zna da mi kaže ranije.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 06:46   #84
da Usagi, ona je navjerojatno mirma, sabrana staložena i ono što je najbitnije detaljna te sve objasni i poslije razgovara o tome....

Vidjela si zasigurno kako precizno i fokusirano gleda detalje i sve ti objašnjava?! Mene je to odista oduševilo.

Ono što je meni super u Privarnom rodilištu je činjenica da se poštuju želje rodilje..

Evo ti si rekla da nećeš dojiti.. to je skroz tvoje pravo i tvoja odluka, u svakoj bolnici bi se objašnjavali sa tobom i tjerali te na to ovdje će poštovati trvoju odluku.

Meni je super što u tih 3 ili 5 dana koliko ste u Privatnom rodilištu što tebi babice kupaju bebu pred tobom, presvlače ju, dezimficiraju pupak..jednostavno uče te svojim primjerom i pokazuju kako se to radi tako da ti definitivno nemaš ni potrebe za patronažnom poslije.

Onda uče tebe kako držati bebu, kako ju kupati, presvlačiti i sve što se inače u prvim danima uči i radi..

Zatim mi je super što tebi kod boravka tamo ništa ne treba, ja sam ležala u apartmanu gdje su ti u ladicama i pelene i sve za dezimfekciju, higijenu, kremice, sapuni, šamponi, vlažne maramice...ali sve baš sve.

Doslovno ti jedino što treba je četkica za zube i češalj..... sve tamo dobiješ

Čula sam, iz više izvora da Privatno rodilište ima jednu od najboljih pedijatrica u Hrvatskoj.. (ona je mislim više radno ne aktivna da radi u Domu zdravlja te je samo tamo dva tri dana u tjednu..navodno je starija gospođa ali vrhunski pedijatar).

Neznam , svi kada se spomene Privatno rodilište misle na plazme i HF tehniku ali to je najmanje što ti u tom trenu treba..kada si sav izmučen treba ti odgovarajuća skrb posvećana samo tebi i tvom stanju trudnoće/babinja...te briga adekvatna za tvoju bebicu i zato mi je super što na 3 apartmana ima 2 sestre koje su ti dostupne non stop.


A reci mi molim te da li ćeš birati da ti dr. Zmijanac bude na porodu ili ti je svejedno?

Eto toliko....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 06:48   #85
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post

Edit: - Namjeravam uz muža na porod dovesti i svoju sestru. Zna li tko da li je to izvedivo? Pitat ću na slijedećoj kontroli, ali možda netko od vas zna da mi kaže ranije.
Pa na cjeniku gore u Poliklinici piše.. Pratnja (muž, roditelj, član familije) smještaj po danu xxx kuna.

Po tome bi se dali zaključiti da ti sestra može biti uz tebe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 19:00   #86
Ja ti trebam roditi u ljeti, krajem 7 mjeseca, pa ne znam tko će biti u rodilištu. Voljela bi da me porađa ona, jer sam s njom opuštena, ali mi je glupo zvat ju da dolazi s godišnjeg recimo, radi mog poroda. Mislim da to ipak nitko ne radi, ne znam. Ha? Al a ipak bi njaviše voljela da mi ona bude na porodu. Svaki me puta pregledava ono u najsitnije detalje. Bebu gleda milimetar po milimetar. Zadnji je put sve pokazivala, gdje su slezena, bubregići, srčeko skroz uvećano kako pumpa, klijetke ma sve. Da se rasplačeš od sreće kad gledate. SUper je doktorica moja, baš je. Nije me strah roditi ni najmanje. A na početku trudnoće sam izjela sve nokte do mesa, kak me prala nervoza i panika. Dok nisam nju upoznala.

E, al ja bi vodila i muža i sestru na porod. Smiju ić valjda obadvoje... A muž bi jedino ostao sa mnom poslije na oporavku.
__________________
Ma fakof!

Zadnje uređivanje Usagi : 21.02.2009. at 19:05.
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:35   #87
naručila sam se na prvi pregled ....kod dr. Zmijanac
nadam se da će moji utisci biti isto tako pozitivni kao i ovi koje sam pročitala...

prvi pregled je ako sam dobro negdje pročitala 500 kn?
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 10:53   #88
Evo, moj ti je zadnji pregled koštao 500 kn. UZV + pregled.
Pregled je bio 9.2.09.
__________________
Ma fakof!

Zadnje uređivanje Usagi : 22.02.2009. at 11:07.
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:31   #89
hvala usagi
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 13:45   #90
ja sam pregled kod profesora platila 600 kuna prvi a svaki poslije 500 kuna

dobiješ R1 koji ide u poreznu olakšicu (ja upravo stavila svoja 4 računa iz Poliklinike u poreznu prijavu).

Ma biti ćeš oduševljena...žena je strano super..ja bila isto kod nje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:17   #91
Quote:
lubaf kaže: Pogledaj post
ej ej! Mi smo u 34 tjednu i u ponedjeljak idemo na još jednu kontrolu...Tam planiram i rodit. Kod njih sam od početka i prezaaakooon je. Jesu novci, ali bome i usluga je na nivou tako da ne žalim ni kune. Ovaj...nego,a kak to kaj ste mogle vidjet rađaonu i sobe i to? Moraš zamolit ili to oni samoinicijativno?
pozdrafček...
a koliko sežu te cijene???
rumpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:00   #92
bila danas kod dr zmijanac..
uf..otpale mi noge dok sam se popela gore uz brijeg
žena je skroz ljubazna
pregled, uzv i papa test ..600 kn
samo tak me jako bolilo kod papa testa da sam zvijezde vidjela..čak mi je malo i sukrvica išla..
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:31   #93
Ne bih to znala, jer sam ja PAPU radila u 9tom mjesecu kod Eljuge, pa nismo radile ona mi na pregledima. Cure, jeste li koje radile PAPU kod njih? Meni je dr. Zmijanac predivna. Super ugodna. Ponavljam, ne znam kako radi PAPU doduše.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:23   #94
ma je..žena je ovak ugodna, nježna pri pregledu, sve naj...
samo papa je bio koma..kad je ono zadnje sa četkicom radila..uf..čak sam jauknula na glas..i poslije kad je radila pregled..bilo je sukrvice-pa je rekla da se ne brinem jer je to od pape..
inaće..sve pohvale za nju
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:16   #95
meni isto nisu radili tamo PAPU.
Radila sam ga kod doktora iz Petrove koji mi nije htio četkicom brisati cervix ...samo je uzeo razmaz sastrane i malo štapićem po cervixu..ali kako sam ja rizična trudnica rekao je bolje NE.

Menije dr. Zmijanac odista super...

Marija, ti sad tamo vodiš trudnoću?!

Koliko si trudna??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:38   #96
lara..ja nisam trudna
imam PCOS.. od nedavno
trudnoća je za sada samo u planu...

dok mužek ne obavi spermiogram, ne znam ništa
ako će mu nalazi biti uredu, onda ne trebam ni ići kod dr zmijanac, nego ću tražiti od svog ginića da mi se stimulira ovulacija

a poslije..ako ostanem trudna..onda ću razmišljati da mi ona vodi trudnoću
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:41   #97
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
lara..ja nisam trudna
imam PCOS.. od nedavno
trudnoća je za sada samo u planu...
ahaaaa..... znači nisi trudna...
a ja zabrijala da jesi fakat ne znam kako?
A što ti je rekla za začeće i PCOS??

da li što predlaže?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:31   #98
lara..napisala sam već na temi o pcos..pa da se ne ponavljam
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:26   #99
a jel ide netko kod dr. gebauer? kakva je ona?
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:15   #100
Nemoj brinuti, mislim da su ti svi tamo podjednako dobri. Vjerujem da će me poroditi svatko od njih jednako dobro. Čak i ako neće biti baš moje doktorice na porodu...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.