Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 12:39   #4561
Quote:
LLMB0611 kaže: Pogledaj post
neda mi se čitat cijela tema, ima dosta stranica pa se unaprijed ispričavam ako je već bilo postavljeno pitanje...dilema između dvije gume pa molim preporuku koju uzeti. hvala

1. Hankook 175/70R 13 82T TL W-442

2. Sava Eskimo S3+ M+S naravno istih dimenzija

uzet ću ih u sloveniji a razlika u cijeni je par centi... hvala!

evo tražio još malo pa pronašao još neke vrste. nisam neki ekspert baš za gume pa za neke nisam ni čuo al evo navest ću ih pa ako može netko reći jesu li možda bolje od ovih gore što sam naveo
debica frigo-2, kumho 7400, westlake sw-608, falken hs-449, evergreen ew-62...

jedna dodatna informacija, koja je dosta značajna...gume su za auto mog starog, i on ih ne mijenja...te gume će ostati gore cijelo vrijeme...zato bi možda trebao gume koje se manje troše na toplome...znam ja to da nije dobro al ne možeš to mojem starom baš objasnit...

znam da postoje all season gume al to nisu dobre gume, jer ako sam dobro informiran to su gume koje ni u jednim uvjetima ne pružaju dobre preformanse...pa onda nekako bolje da kupi zimske i vozi njima i ljeti, nego da uzme ljetne pa njima vozi i zimi...
Pod tvojim uvjetima (odnosno, uvjetima tvog starog) u toj priči najmanje su loše upravo cjelogodišnje gume-one su ti bar neki kompromis,dakle, ni vrit ni mimo, podjednako loše/dobre tijekom cijele godine i uz poštivanje njihovih ograničenja, da se vozit i na njima bez nekih većih problema (izuzev u ekstremnim uvjetima snijega&leda,naravno). A SavaEskimoS3+ ti je najmanje loša od predloženih guma u toj dimenziji, no ona će ti biti iskoristiva samo aktualnu zimu, poslije narednog ljeta, bit će ti "skuhana", ili raspadnuta i neupotrebljiva već iduću zimu (osobna iskustva), kao što ti i CDRW sugerira. BTW, AllSeason gume u pravilu nisu skuplje od zimskih u manjim dimenzijama (isti proizvođač, naravno).
body halleck is offline  
Old 12.10.2012., 12:40   #4562
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel to ti pokušavaš ubit svog starog ili nešto drugo? Sve redom što gledaš su loše ili kriminalno loše gume. Pa kud onda to govno i za LJETO?!?! Ljudi su S3 upropastitli jednim ljetom a ti gledaš gume JOŠ GORE od S3!!!

Stvarno mi nije jasno koji klinac kemijate - ak nemate lovu za bar solidne zimske ili cjelogodišnje - kupite kartu za javni prevoz.
a gle vozi sa s3 već godinama tako...i vjerojatno će uzet opet s3. ne moraš biti bezobrazan. ja sam napomenuo da nisam ekspert za gume, a na auto star 18god ne mislim stavit gume koje vrijede skoro više od samog auta... vidim da ovdje ima stvarno pametnih likova...bolje da nisam ništa ni pitao...
LLMB0611 is offline  
Old 12.10.2012., 12:42   #4563
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Pod tvojim uvjetima (odnosno, uvjetima tvog starog) u toj priči najmanje su loše upravo cjelogodišnje gume-one su ti bar neki kompromis,dakle, ni vrit ni mimo, podjednako loše/dobre tijekom cijele godine i uz poštivanje njihovih ograničenja, da se vozit i na njima bez nekih većih problema (izuzev u ekstremnim uvjetima snijega&leda,naravno). A SavaEskimoS3+ ti je najmanje loša od predloženih guma u toj dimenziji, no ona će ti biti iskoristiva samo aktualnu zimu, poslije narednog ljeta, bit će ti "skuhana", ili raspadnuta i neupotrebljiva već iduću zimu (osobna iskustva), kao što ti i CDRW sugerira.
hvala na lijepom kulturnom odgovoru. znači ipak da potražim onda cjelogodišnje?
LLMB0611 is offline  
Old 12.10.2012., 12:48   #4564
Quote:
LLMB0611 kaže: Pogledaj post
hvala na lijepom kulturnom odgovoru. znači ipak da potražim onda cjelogodišnje?
Ako ne planiraš 2 seta, ljetne i zimske, onda DA. Ja bih tako napravio (kad bih morao iz bilo kojih razloga odreći se 2 seta guma), barem na našim prostorima (kontinent, obala je kompleksnija priča)... Nemam ti neke preferencije i prevelika iskustva sa cjelogodišnjim gumama zadnjih par godina, uzmi GoodYear ako ima, to je ipak bolja opcija od Save
body halleck is offline  
Old 12.10.2012., 12:55   #4565
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako ne planiraš 2 seta, ljetne i zimske, onda DA. Ja bih tako napravio (kad bih morao iz bilo kojih razloga odreći se 2 seta guma), barem na našim prostorima (kontinent, obala je kompleksnija priča)... Nemam ti neke preferencije i prevelika iskustva sa cjelogodišnjim gumama zadnjih par godina, uzmi GoodYear ako ima, to je ipak bolja opcija od Save
hvala. ma stari ne napravi previše km godišnje. iz čk-a sam i vozi auto najviše u krugu 30-ak km od čk-a. nema neke prevelike relacije. potražit ću onda možda neku drugu gumu osim save...ima vredestin. čitao prije da nije loša guma...
LLMB0611 is offline  
Old 12.10.2012., 15:09   #4566
LLMB0611 - ja bih evetualno čak i DOT starije, ali bolje gume tražio, da se uklopiš u cijenu - ništa, ništa samo glasno razmišljam.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 12.10.2012., 15:29   #4567
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ja sam si nakon UG5, UG7 i UG7+, prebacio ove zime na A4. Bumo vidli...
Koja si dim?

Zemlja porijekla?

Prošle godine sam bio majnina, mislim da su se 2-3 "vanredna" forumaša javila kako ih koriste.

Sada, koliko vidim, ima nas nekoliko "standarnih" forumaša, pa bi bilo lijepo da kako ih koristite napišete, iskreno, kao što ja već jesam prošle i pretprošle godine pisao.

Čisto da vidimo kako su različiti vozači na različitim vozilima i uvjetima bili ne/zadovoljni tom gumom.

Moja riječ vezano za A4 više nema težinu, kažu tu, neukusno, dosadno, ponavljam se, a istina. Zato, čekam vas da me potvrdite ili demantirate u naredno vrijeme.
Josip09 is offline  
Old 12.10.2012., 15:41   #4568
ja planiram sutra skoknuti do furlana po fuldu kristall montero u dim 195/65/15 za Nissan Note. Po nekim internet review-ima mi se cini ok allround guma, vozim se pretezno po zg-u. Ima tko kakvih zamjerki ili losih iskustava s istom? Ili mozda neku preporuku bolje u istom cjenovnom rangu? (EUR 47,17 kod Furlana)

Hvala unaprijed
flint is offline  
Old 12.10.2012., 15:49   #4569
Quote:
flint kaže: Pogledaj post
ja planiram sutra skoknuti do furlana po fuldu kristall montero u dim 195/65/15 za Nissan Note. Po nekim internet review-ima mi se cini ok allround guma, vozim se pretezno po zg-u. Ima tko kakvih zamjerki ili losih iskustava s istom? Ili mozda neku preporuku bolje u istom cjenovnom rangu? (EUR 47,17 kod Furlana)

Hvala unaprijed
Ima zeru jeftiniji Kleber Kristalp HP2 i zeru skuplji Pirelli SC W190.

A šta da ti velim... Možda, možda bi kao zeru bolju gumu mogao izdvojiti Pirelli W190, no CD bi mogel biti pametniji ak nebu škrt na riječima.
Josip09 is offline  
Old 12.10.2012., 16:38   #4570
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
pa bi bilo lijepo da kako ih koristite
ti kao da spavaš sa svojim Alpin A4





ja jedva čekam da probam svoje A4 na autu
homosapiens is online now  
Old 12.10.2012., 17:55   #4571
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Ima zeru jeftiniji Kleber Kristalp HP2 i zeru skuplji Pirelli SC W190.
Ja samo mogu reći da je Krisalp HP2 sasvim korektna guma. Nije nešto uzbudljiva i čuje se (ali čuje mi se i ljetni Hankook ), no za snijeg i led, za neočišćena parkirališta i gužvaru po gradu je odlična. Gripa u izobilju ko traktor... Prilično je precizna i fino se osjeti na volanu. Kočenje je vrlo kontrolirano i predvidljivo, nema nekontroliranog proklizavanja, naravno, ako se ne pretjeruje. Po mokroj cesti ne valja divljati jer zna malkice zaplivati, no ništa kritično... Prošlu zimu su prešle oko 5kk i još izgledaju kao da su sad iz tvornice izašle...

Da se razumijemo, daleko je od novijih Michelina, Contija i ostalih premiuma, ali za normalnu vožnju i po cijeni (duplo jeftinije) po kojoj se nabavlja - dobra kupovina koja neće razočarati...

Autić je Lacetti 1.4 WTCC a Kleberice su 185/65R14 na svom čeliku. Ljetni setup je 195/55R15 alu Hankook Optimo K406.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 12.10.2012. at 18:06.
taipan is offline  
Old 12.10.2012., 19:41   #4572
od klebera bjezim, jednom sam se opekao, ne bi opet hvala.

dakle, fulda ili Pirelli SC W190? naginjem ka fuldi jer sam imao na fiesti set fuldinih zimsona i bile su korektne.

Josip09 hvala u svakom slučaju.
flint is offline  
Old 12.10.2012., 20:31   #4573
Izgleda da će kod mene ove godine Alpin A4 i to u dimenzijama 175/65R14 i 225/50R17. Pa da vidimo takve ekstreme.
babanghida is offline  
Old 12.10.2012., 21:06   #4574
Kleber sam imao, ali ljetne i nisam bio zadovoljan. Nisu nešto dobro držale, ali gora stvar je bila njihova deformacija gazne površine znog koje sam mislio da mi se nešto gadno dogodilo s prednjim ovjesom jer je auto počelo tresti i ljuljati kao na valovima... Iznenadilo me kad mi je majstor rekao da mi gume ne valjaju... Zbog toga bježim od njih, šta ne mora značiti da su i danas na tom nivou. Ali ni testovi baš ne idu na ruku Kleberu...
__________________
...di priroda je surova, di čovik nije surogat, tu postoje boje, tu doć ću među svoje...
mimali1 is offline  
Old 12.10.2012., 21:16   #4575
nigdje nije bilo ni rijeci o ljetnim Klebericama. a testovi krisalp hp2 smjestaju upravo tamo gdje sam i rekao.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Old 12.10.2012., 21:28   #4576
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Izgleda da će kod mene ove godine Alpin A4 i to u dimenzijama 175/65R14 i 225/50R17. Pa da vidimo takve ekstreme.
Samo montiraj, nema greške. Isprobane u 195x65 r15, 175x65 r14, 185x60 r14 (i to na ljutoj mašini). Moje su 15ice, ostale iz prvog kruga obitelji.
Josip09 is offline  
Old 12.10.2012., 21:46   #4577
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Samo montiraj, nema greške. Isprobane u 195x65 r15, 175x65 r14, 185x60 r14 (i to na ljutoj mašini). Moje su 15ice, ostale iz prvog kruga obitelji.
Ma za 14" me nije briga, malo se voze i tu još razmišljam da li da uzmem UG8 ili Conti. Vjerojatno će cijena odlučiti

Ali ove 17" se voze u ritmu 4 - 5 tkm mjesečno pa mi treba nešto što će izdržati dvije zime, odnosno 45 - 50 tkm. Prošle dvije zime sam imao WS3D i srećom je prošla zima bila relativno suha, jer su već početkom siječnja bile na granici 4mm i kao takve ne previše korisne na snijegu. Nadam se da će Michelin tu biti uobičajeno dobar i da će se malo trošiti.
babanghida is offline  
Old 12.10.2012., 22:03   #4578
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ma za 14" me nije briga, malo se voze i tu još razmišljam da li da uzmem UG8 ili Conti. Vjerojatno će cijena odlučiti

Ali ove 17" se voze u ritmu 4 - 5 tkm mjesečno pa mi treba nešto što će izdržati dvije zime, odnosno 45 - 50 tkm. Prošle dvije zime sam imao WS3D i srećom je prošla zima bila relativno suha, jer su već početkom siječnja bile na granici 4mm i kao takve ne previše korisne na snijegu. Nadam se da će Michelin tu biti uobičajeno dobar i da će se malo trošiti.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=261

Ako zimi radi 40tak tisuća km, i računa na još pola zime, dakle preko 50.000km moraju odraditi.
Josip09 is offline  
Old 13.10.2012., 07:55   #4579
Quote:
flint kaže: Pogledaj post
ja planiram sutra skoknuti do furlana po fuldu kristall montero u dim 195/65/15 za Nissan Note. Po nekim internet review-ima mi se cini ok allround guma, vozim se pretezno po zg-u. Ima tko kakvih zamjerki ili losih iskustava s istom? Ili mozda neku preporuku bolje u istom cjenovnom rangu? (EUR 47,17 kod Furlana)

Hvala unaprijed
195? Ja vozim Notića i kod mene su 175.
method_man is offline  
Old 13.10.2012., 09:01   #4580
mozda 185? jer meni su u prometnoj upisane 185/65/15, 195/65/15 i 205/55/16, 195 je jeftinija u 15" varijanti
flint is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.