Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 15:36   #61
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, ...
možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:18   #62
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."
čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:39   #63
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?
komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:53   #64
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?

evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:01   #65
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")
ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:35   #66
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.
Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:41   #67
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.
samo kaj ja obično ne stigenm preštihati najesen nego tamo negdje u veljači pa se do travnja ne uspije sve urahliti, i onda pali pilu i udri...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:33   #68
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:35   #69
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....
glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:38   #70
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.
znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:43   #71
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?
pa valjda imaš gore nešto humusa?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:02   #72
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
pa valjda imaš gore nešto humusa?
iskreno, nemam pojma. pa valjda ima
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:18   #73
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
iskreno, nemam pojma. pa valjda ima
Renata, i moja zemlja je bila grozna, ilovača, neishranjena, ali s godinama sam uspjela doći do vrlo kvalitetne zemlje i to zato što sam gnojila sa humusom. Jako puno sam kupovala humus od kalifornijskih glista ( a imam i ja gliste za kompost) i sada je zemlja tip-top.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:31   #74
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.
može s napraviti kompost, od skoro svih otpadaka
Ja sam kod silosa nabavio nekoliko kamiona onih mekinja koje lete po zraku kad se otkupljuje pšenica.
Ali za vrt i travnjak je dobra i piljevina, kukuruzovina, trulo sijeno, slama, lišće
Samo treba godina ili dvije da se napravi kompost
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:48   #75
taj ručni kultivator sam vidjela jučer u poljoprivrednoj emisiji i baš mi se čini zgodan, npr kad se sije - za ukopavanje sjemena ili čisto za rahljenje gornjeg sloja zemlje kad se stvori pokorica od kiše
osica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:51   #76
Može li u kosilicu EUROSUPER 100?

do sada sam sipao EUROSUPER95 mogu li sad probat EUROSUPER100 i dali je to netko već proabao? pošto je koslica već stara i primjetio sam da joj je slabija kompresija malo se guši a to mi je najjeftinije da ništa ne popravljam
no_name13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:27   #77
Ma može, puca njoj kuki za to, ali ti bezveze plačas skuplje gorivo...evo na mojoj novoj piše da ide gorivo sa više od 86 oktana. Radije provjeri svječicu, dizne i to, nego bezveze trošit novce.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:37   #78
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Ma može, puca njoj kuki za to, ali ti bezveze plačas skuplje gorivo...evo na mojoj novoj piše da ide gorivo sa više od 86 oktana. Radije provjeri svječicu, dizne i to, nego bezveze trošit novce.
svjećica je ok to sam već probo,jedino te dizne i nešto kod rasplićnjaća znam od prilike kaj je to pa to sam ćito na forumu da propušem da bu možda bolje ali ipak ruku na srce ta koslica kosi sad 10 sezonu a da uslikam i pokažem nebi vjerovali da je u tako dobrom stanju uzme li se u obzir da kosi jako veliku površinu....
...ljudi moj savjet peri te je redovito kosilicu i pazite na ulje i nemate problema

(lakiranje kućišta će doć samo po sebi )
no_name13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 07:18   #79
dodan kvot zbog spajanja tema

Quote:
osica kaže: Pogledaj post
taj ručni kultivator sam vidjela jučer u poljoprivrednoj emisiji i baš mi se čini zgodan, npr kad se sije - za ukopavanje sjemena ili čisto za rahljenje gornjeg sloja zemlje kad se stvori pokorica od kiše
jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?
__________________
blog

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.04.2014. at 22:20.
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:34   #80
Quote:
go2sleep kaže: Pogledaj post
jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?
to je to, dala sam link na prethodnoj stranici
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.