Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 10:14   #6161
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
norveška, svaka čast na trudu! hvala ti što brineš za nas

nego, nije mi jasno, šta sa ovim octom (sirćetom), mislim, jasna mi je njegova uloga i sve, ali nije li ipak juha onda (pre)kisela?! znaš li možda koji ocat se preporučuje (alkoholni, jabučni, vinski...)?
I mene ovo zanima! I da, smije li se ta juha posoliti, ili bude slana od minerala?

Čitala sam jučer neki talijanski časopis, i pazite ovo! (Posebno Babi i njezin slowcooker ) KUHANJE U PERILICI POSUĐA !!! Po njihovom "receptu" treba u posudu, koja se može hermetički zatvoriti, staviti filet ribe, tanko narezano povrće po izboru i začine (kunu se u ružmarin i limunovu koricu, sol i maslinovo ulje). Posuda se hermetički zatvori i ubaci u perilicu, skupa s prljavim suđem, i pokrene se pranje. Ako se može birati između "grubljeg" i "nježnijeg", bira se ovo drugo. I eto ga, ako perilica pere na 60 stupnjeva oko sat i pol, taman se skuha ta riba... Ja nemam perilicu, ali živo me zanima kako to ispadne...
Punja is offline  
Old 26.01.2012., 10:19   #6162
Quote:
Punja kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima! I da, smije li se ta juha posoliti, ili bude slana od minerala?

Čitala sam jučer neki talijanski časopis, i pazite ovo! (Posebno Babi i njezin slowcooker ) KUHANJE U PERILICI POSUĐA !!! Po njihovom "receptu" treba u posudu, koja se može hermetički zatvoriti, staviti filet ribe, tanko narezano povrće po izboru i začine (kunu se u ružmarin i limunovu koricu, sol i maslinovo ulje). Posuda se hermetički zatvori i ubaci u perilicu, skupa s prljavim suđem, i pokrene se pranje. Ako se može birati između "grubljeg" i "nježnijeg", bira se ovo drugo. I eto ga, ako perilica pere na 60 stupnjeva oko sat i pol, taman se skuha ta riba... Ja nemam perilicu, ali živo me zanima kako to ispadne...
meni to lici na neku zahebanciju.. Mislim ...stvarno: pa jel se ne moze fino podesiti temperatura kako treba na necemu sto je predvidjeno za kuvanje nego da mi deterdzent za sudove zavrsi skupa sa ruzmarinom kao zacin! .. jos ce reci da ga hermeticki zatvorim i stavim u kadu da voda temperature 48.3 curi preko...
vinicka is offline  
Old 26.01.2012., 10:29   #6163
Da, toliko glupo zvuči da mi vrag ne da mira, tko zna što ispadne... Ne podešava se temperatura, mašina pere na koliko pere, ali to je obično oko 50 ili 60 stupnjeva... Ne zamjerite, ja sam geek u duši i okidam na svakojake polunormalne budalaštine Srećom, dovoljno sam stara da ne pokušavam baš sve...
Punja is offline  
Old 26.01.2012., 11:42   #6164
haha Punja, gdje si to našla?
i ja sam geek u duši, ali ovo je fakat previše haha....



danas:
D- smoothie od smrznutog šumskog voća, kis.vrhnja, kriške limuna, malo vanilije
R- kobasice i kiselo zelje
V: omlet s pršutom , zelena salata

možda u pauzi naranča dvije
Pepica is offline  
Old 26.01.2012., 12:10   #6165
ja sam juce skuvala loncinu supe: pileca krilca oko pola kile i isto toliko telecih kostiju. Eh da sam juce procitala norveskin post...uradila bih to kako treba..mada nije ni lose: kuvala sam oko 5 sati na tisoj vatri taman kako se i savetuje. Jedino sam preskocila ocigledno veoma vazan deo sa sircetom. prvom prilikom cu tako uraditi..Norveska: jos jednom puno hvala na velikom trudu oko prenosenja i prevodjenja informacija !..sta bi mi bez fatlies i tebe, koje nam prenesete vazne cinjenice i novosti vezane za LCHF sa samog izvorista!?..
Btw: uz loncinu supe istovremeno se kuvala i loncina pihtija
vinicka is offline  
Old 26.01.2012., 12:56   #6166
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
majke mi norveska, ti da ne postojis, trebalo bi te izmisliti!!!!!! Hvala, hvala, hvala..na izvanrrrrrednom postu (ko zna kom!):klap::klap:
naravno da sam post kopirala i poslala mailom na nekoliko adresa..
Nema na cemu vini prijatelji zato postoje
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 13:01   #6167
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
norveška, svaka čast na trudu! hvala ti što brineš za nas

nego, nije mi jasno, šta sa ovim octom (sirćetom), mislim, jasna mi je njegova uloga i sve, ali nije li ipak juha onda (pre)kisela?! znaš li možda koji ocat se preporučuje (alkoholni, jabučni, vinski...)?
Mi smo tu supu juce dobili tokom predavanja. Sirce se uopste ne oseca. Ali uopste. A i kako bi se osetilo na toliku kolicinu vode i nakon visesatnog isparavanja ?! Supa ne da nije (pre)kisela nego nismo znali ni da ima sirceta dok nismo dobili recept ! Sirce je jabukovo. Izvinjavam se, to sam zaboravila da napisem u onoj zurbi. Ispravicu to.
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 13:06   #6168
Quote:
Punja kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima! I da, smije li se ta juha posoliti, ili bude slana od minerala?
Supa koju smo mi juce probali na predavanjima nioje bila dodatno soljena sto meni inace odgovara . Takva je i preporuka predavaca bila, da se manemo natrijumove soli i uzmemo kalijumovu. Mada je supa bila za 10 +.
Jos ovo da dodam. Tokom kuvanja ove supe ne stavlja se povrce, samo kosti. Pola sata pre nego sto cete zavrsiti kuvanje supe, odvojite kolicinu koja vam treba za pripremu supe sa povrcem pa u poseban lonac skuvajte supu sa povrcem po zelji. Ostatak kuvajte po receptu pa ili zamrznite ili ostavite u frizder pa trosite prema potrebi.
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 13:19   #6169
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
Supa koju smo mi juce probali na predavanjima nioje bila dodatno soljena sto meni inace odgovara . Takva je i preporuka predavaca bila, da se manemo natrijumove soli i uzmemo kalijumovu. Mada je supa bila za 10 +.
Jos ovo da dodam. Tokom kuvanja ove supe ne stavlja se povrce, samo kosti. Pola sata pre nego sto cete zavrsiti kuvanje supe, odvojite kolicinu koja vam treba za pripremu supe sa povrcem pa u poseban lonac skuvajte supu sa povrcem po zelji. Ostatak kuvajte po receptu pa ili zamrznite ili ostavite u frizder pa trosite prema potrebi.
E hvala!!!

A vidite ovo, http://www.she.hr/zdravlje/dobre-i-lose-masti, loše nam se piše...
Punja is offline  
Old 26.01.2012., 13:19   #6170
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
Supa koju smo mi juce probali na predavanjima nioje bila dodatno soljena sto meni inace odgovara . Takva je i preporuka predavaca bila, da se manemo natrijumove soli i uzmemo kalijumovu. Mada je supa bila za 10 +
ili odstudirati kemiju ili se udati za kemičara evo, ja sam ono drugo davno napravila i sad ću ga nazvati da mi kaže što je to kalijeva sol....a jedva u gimnaziji zapamtila za kuhinjsku da je NaCl (je?).....trenutno koristim himalajsku sol, uvjerila sam se da je finija od one vulgaris morske
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
Jos ovo da dodam. Tokom kuvanja ove supe ne stavlja se povrce, samo kosti. Pola sata pre nego sto cete zavrsiti kuvanje supe, odvojite kolicinu koja vam treba za pripremu supe sa povrcem pa u poseban lonac skuvajte supu sa povrcem po zelji. Ostatak kuvajte po receptu pa ili zamrznite ili ostavite u frizder pa trosite prema potrebi.
imam u zamrzivaču teleće kosti. meni su te kosti "must have", kao nekad cigarete, ako nemam kosti teško zaspim - ozbiljno
juhu od kosti ne doživljam kao nekakvu oblizeku nego kao ljekoviti napitak. ja ću se držati originalnog recepta (već ga je Fatlies pisala u nekoliko postova ali ste zaboravile, a mislim da ga je E.Hollingsworth napisala u svojoj knjizi)

Norveška, srce si puno ti hvala na trudu.
babicana4 is offline  
Old 26.01.2012., 13:23   #6171
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
ja ću se držati originalnog recepta
mislim na recept koji je Norveška napisala, a ispravnije bi bilo "osnovnog recepta", jer nemam namjeru u tu juhu ukuhavati meso ili povrće
babicana4 is offline  
Old 26.01.2012., 13:23   #6172
vini nemoj da zalis za te kosti i ja sam koliko prekjuce uradila isto, upotrebi tu supu kad prelivas npr. onaj djuvec .
Pricao je jedan lik, ucesnik predavanja, da on nista ne baci od zaklane ovce ali bukvalno. Cak je rekao da, nakon sto ispece parce mesa sa kostima u rerni te kosti ne baca nego ih skuplja pa ih izreze i cuva u zamrzivacu i kuva ih kasnije sa jednom svezom koskom. On kaze da prilikom pecenja od sat - dva koska ne krene da demineralizacijom i da su te pecene koske bukvalno nedovoljno iskoriscene pa mu zao da ih baci . A da ga vidite, kad je rekao da ima 67 godina umalo se nisam prevrnula.
Inace izlazi nova knjiga dr. Sofie na nekoliko stotina strana, posvecena samo rezultatima osoba na LCHF. Knjiga ce biti sa sve slikama, analizama i ucincima njenih pacijenata koje je ona vodila kroz LCHF na svojoj klinici. To su malo tezi slucajevi, ne obicni smrnici kao mi .

Joooj Punja gde si to nasla ? Da vam ispricam ja moju dogodovstinu od pre praznika. Procitam ja negde da se ukrasi za jeklu mogu prati u masinu za ves pa to i uradim . Prolazai moj sin pored masine koja pere ukrase i pita me : " koja budala te je naucila ovo " ? Ja sva vazna kazem " videces kako ce da sijaju " . Ljudi moji, polome mi se dva ukrasa, satima sam cistila masinu od onog sitnog stakla i ne znam koliko puta ukljucivala masinu praznu da se to ispere . Jesam naivna ponekad do zla Boga.
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 13:28   #6173
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
juhu od kosti ne doživljam kao nekakvu oblizeku nego kao ljekoviti napitak.
Norveška, srce si puno ti hvala na trudu.
To babi, bas su tako i rekli, trebamo je doziveti kao lekoviti napitak .
Sto se soli tice probaj i bez nje a kalijumovu so potrazi u apoteci ili u prodavnici zdrave hrane. Sastav je 70 % kalijumove i 30 % natrijumove soli.
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 13:33   #6174
jooj, budući da ne visim više po netu kao prije (stisli me sa svih strana hehe) opet moja brzopletost dolazi do izražaja...
dakle, zaboravila sam se zahvaliti Norveškoj što joj nije teško prenositi ova lijepa predavanja sa samog izvorišta LCHFa.

sve dobre stvari dolaze iz Skandinavije...tako i LCHF.

baš me veseli kad vidim koliko se tamo LCHF razmahao, naročito u Norveškoj, više nego u Švedskoj. super...četvrtina stanovnika na LCHFu. jeeee
Pepica is offline  
Old 26.01.2012., 19:08   #6175
Norveška,hvala ti na uloženom trudu i izvanrednom postu.

Stvarno se uvijek nađe nešto novo,nešto zanimljivo i nadasve korisno u mnogim tvojim postovima.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Old 26.01.2012., 19:30   #6176
pepica, rudolfa nemojte se zahvaljivati, meni zaista nije problem preneti neko novo saznanje ili informaciju. I sama sam godinama lutala trazeci resenje za sebe i svoje bolesti tako da razumem sta znaci imati muku a nemati ili ne znati resenje za istu. Jeste da ja ne moram vise gubiti kilograme i leciti razno - razne bolesti ali u mom okruzenju itekako ima onih kojima su ove informacije neophodne. Istovremeno, volim da idem pa naucim sve i svasta a najvece mi je uzivanje videti ljude potpuno preporodjene sa po 3-4 manja konfekcijska broja, osmesima koji sevaju na sve strane i energijom koja prosto deluje zarazno u pozitivnom smislu. Bude nas bivsih pacijenata sa razno - raznim izlecenim bolestima pa kada cujem iz kakvog se beznaneznog stanja ljudi cupaju samo kazem nismo svesni koliko smo bogati kada nas nigde ne boli !
Pepica , u pravu si to za LCHF u Norveskoj i Svedskoj. Skandinavci su ljudi jako otvorenog uma, cesto kazem da bi njima dala da vode svet. Sada su sproveli neko istazivanje o mleku ( napomenula sam to u postu juce ) i apeluju na njegovu smanjenu upotrebu. Prenecu i to sada za vikend, imacu tada vise vremena za pisanje. Vazno je da stvar sa mlekom i njegovom prekomernom upotrebom uopste nije naivna.
Ja danas

za dorucak olizala dve kasicice maslaca

R sopska salata ( paradajz, krastavac, luk, feta )

V przena svinjska krmenadla prelivena maslinovim uljem belim lukom i persunom i oooogromna zelena salata sa krastavcem
norveska is offline  
Old 26.01.2012., 23:53   #6177
Pozdravljeni nakon dulje pauze,samo da se na brzinu javim da je sve ok,vidim ekipa je uvijek skoro nepromenjena što me veseli.
Norveška ti si zakon u svojim seminarima koje razmjenjuješ sa drugima,dođeš nam nešto kao Chuck Noris za LCHF
jaz baraba is offline  
Old 28.01.2012., 10:30   #6178
bog

Evo da se nakon dugo vremena javim nema me često zato što ja uzmem voće koje nije bas po ovoj prehrani
inače mislim da sam već godinu dana na ovoj prehrani i nadam se da ću se ovako hraniti čitav život jer sam prezadovoljna sobom
neznam staviti slike prije i poslije pa mi morate vjerovati
samo da se zna ja sam na idealnoj kilaži skoro 10 mjeseci puna energije 179 cm 70 kg
zadovoljna sobom što je najvažnije sada svijet i hranu oko sebe gledam drugim očima zahvaljujući najprije aniti pa vini i pepici koje su mi ukazale na ovu prehranu
hvala i tebi norveška jer si iscrpna u svojim postovima drago mi te čitati i naravno uvijek nešto naučim
bilo bi super kad bi i kod nas postojala takva predavanja,jer mnogim ljudima sam ikazala na anitin blog i mnogi su njemu zahvaljujući ustrajni i promjenuli životne navike
oprostite za malo duži post
polli is offline  
Old 28.01.2012., 12:26   #6179
danas

D: dobar komad drniškog pršuta, masline
R: kiseli kupus sa svinjetinom
MO: 2 naranče
V: salata od radiča, zelene, malo parmezana i losos....s domaćom majonezom

istrčala jutros 10km po najvećoj hladnoći....ko luđakinja, samo su mi oči virile
međutim, osjećaj poslije-neprocjenjiv
Pepica is offline  
Old 28.01.2012., 18:20   #6180
Preletjela sam po ovom načinu prehrane. Molim pomoć! Može li ovakoORUČAK: malo šunkice, malo sira kako koji dan. RUČAK: bijelo pileće meso + salata (kupus, zelena, matovilac) VEČERA: kefir? Može li ovo biti tjedni jelovnik dok se malo detaljnije ne upoznam s takvim načinom života? Hvala na odgovoru. Čitala sam na blogu istina i laži o hrani da se smije jesti majoneza. Ona kupljenja ili mora biti domaća?
regr72 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.