Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2011., 13:34   #21
Quote:
100PER kaže: Pogledaj post
gle idem kod doktora kad bas moram, nisu bas nesto od znanja pogotovo u tom polju..svjesno se suocavat sa strahovima dozirano i osjecat ces se jaci , vise samopouzdanja jer ionako to su nesigurnosti ili lazna sigurnost
svi se mi bojimo visine samo nekom se jajca stisnu na 10 m nekom na 300, a do 300 dolazis metar po metar
Javljaj se molim te češće jer stvarno nam treba neko ko ima u sebi humora.Znam da je tema ozbiljna,ali treba nam pozitive.
Evo ti jedan vic.Izvini na slobodi.
Vozi se djedica autobusom, na sljedećoj stanici ulazi mladić, sav istetoviran, naušnice, kosa obojena u sve moguće boje. I tako on gleda i smješka se da
bi mu mladić rekao:
- Što je stari, što se smijuckaš, zar ti nikad u životu nisi napravio ništa ludo?
- Jesam, jednom sam kresnuo papagaja, pa se pitam da mi nisi sin!


Quote:
mala.adorable kaže: Pogledaj post
jaooo... probala sam ja njih proucavati. mlađa sestra mi ima neku enciklopediju sa zivotinjama... i to je nekako islo ovako: aaa tigric, bas je sladak.... ja bi njega imala doma! *vrtim dalje* vidi kolika ptica, wow! i ova mala, hahahha*vrtim dalje* bubaaa (ili pauk ili skorpion ili....) !!!! ... i u tom trenutku enciklopedia odleti na drugi kraj sobe... khm... jedino da si nadem nesto di nema slika...???
i da, jasno je meni ono tipa: mi smo veci tko zna koliko puta od njih, oni se nas boje, u hrvatskoj je smrtonosno otrovna jedino crna udovica,.... sve ja to cujem od mnogih, najvise od decka kada pricam s njim ili dok ja vristim, a on hvata leptira ili krijesnicu ili komarca (za koje sto posto znam da mi ne mogu nista, ali isto vristim kad ih vidim, ne mogu si pomoci!)... nekako sve to ne pomaze...

btw decko se danas vraca doma... upravo je na putu... i jutros kada me poceo vatati strah da ce mu se nesto dogoditi, umjesto da sam sjela, plakala i poticala tu misao, ustala sam se, upalila muziku na najjace i otisla oprati sude i srediti stan (cak sam mu i kolac spekla, hahahha)... okrenula sam to na... pa pozitivno. uz to je pocela nasa pisma i samo o cemu sam razmisljala je gdje cemo veceras kad dode? u kino? ili da ostanemo doma? nema TOLIKOG straha da ce mu se nesto dogoditi... ne znam... jos taj strah u meni postoji, cisto ono jer se bojim za njega jer je kisa i sklisko je (valjda, nemam vozacku, pa ne znam taj vas osjecaj kod vozaca), ali danas to nije ono sto je jucer bilo, nema plakanja, povracanja,...... *I'm proud of myself*
Samo polako.Ja sam ti rekla da odeš ljekaru,ali sam naglasila da meni nisu pomogli.Ne znači da tebi neće.Nemoj držati knjigu u rukama.Neka tvoj dečko na internetu traži slike,a ti gledaj iz daljine i stalno misli kako su male i jadne.Ja sam koristila internet.
Drago mi je da napreduješ.Čitaj i onu knjigu.Dobra je.
Svi se mi bojimo za svoje drage osobe,ali bez panike i nekontrolisanog straha.
Samo napreduj.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:59   #22
Ispitno pitanje na fakultetu
Postavljeno on мај 9, 2011 in Zanimljivosti-Tekstovi
Ovo je navodno istinit događaj sa fakulteta i odgovor na testu iz Terme – Nauke o toplini. Odgovor jednog od studenata je bio toliko dubok da je profesor odlučio podeliti ga sa javnošću.
Pitanje je bilo: Da li je pakao egzoterman (predaje toplinu) ili endoterman (apsorbira toplinu)?
Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Boil-Mariottovog zakona (plinovi se hlade kad se šire i zagrijavaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu.
Jedan od studenata je napisao sledeće:
Prvo moramo znati volumen u kojem duše ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah možemo pretpostaviti, da duša koja jednom uđe u pakao više iz njega ne izlazi. Znači, broj duša se povećava. Da bi dobili ideju o tome koliko je u paklu duša, osvrnimo se na različite vere koje danas postoje na svetu. Većina tih vera tvrdi da onaj ko nije pripadnik baš te određene veroispovesti ide u pakao. Dakle, zaključak je da će sve duše završiti u paklu.
Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta, možemo očekivati da broj duša eksponencijalno raste. Dakle, obratimo pažnju na odnos promene zapremine pakla, jer prema Boilovom zakonu za zadržavanje istog pritiska i topline zapremina mora rasti proporcionalno s brojem pristiglih duša. To nam pruža dve mogućnosti:
1. Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosečnog broja
duša koje stignu u pakao, temperatura i pritisak pakla će toliko porasti da će
pakao eksplodirati.
2. Ako se pakao širi brže od proseka koji mu je potreban da primi sve duše,
temperatura i pritisak će toliko opasti da će se pakao smrznuti.
Koja od mogućnosti je ispravna?
Ako uzmemo u obzir izjavu, koju je prošli semestar kategorički iznela Gordana sa četvrte godine, a koja glasi: Pre će se pakao smrznuti nego što ću ja s tobom spavati i s obzirom na to da je sa mnom spavala juče, mora biti ispravna teorija broj 2. Dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se. Zaključak ovog izlaganja je, da ako je pakao smrznut, ne prima više duše i preostalo je samo nebo, što je dokaz postojanja Boga, a to objašnjava i zašto je Gordana sinoć non stop vikala : ‘Ah moj Bože’!
Ovaj student je jedini dobio 10.

Zadnje uređivanje kemik : 13.11.2011. at 11:27.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 03:12   #23
Quote:
animus tera kaže: Pogledaj post
Gledaj dečko, mnogo se pališ,ali napokon si shvatio šta ti je činiti.Zato evo ti nešto za opuštanje a u moju ordinaciju možeš kad hoćeš.Samo pošalji privatnu poruku da ti zakažem termin.
Ispitno pitanje na fakultetu
Postavljeno on мај 9, 2011 in Zanimljivosti-Tekstovi
Ovo je navodno istinit događaj sa fakulteta i odgovor na testu iz Terme – Nauke o toplini. Odgovor jednog od studenata je bio toliko dubok da je profesor odlučio podeliti ga sa javnošću.
Pitanje je bilo: Da li je pakao egzoterman (predaje toplinu) ili endoterman (apsorbira toplinu)?
Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Boil-Mariottovog zakona (plinovi se hlade kad se šire i zagrijavaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu.
Jedan od studenata je napisao sledeće:
Prvo moramo znati volumen u kojem duše ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah možemo pretpostaviti, da duša koja jednom uđe u pakao više iz njega ne izlazi. Znači, broj duša se povećava. Da bi dobili ideju o tome koliko je u paklu duša, osvrnimo se na različite vere koje danas postoje na svetu. Većina tih vera tvrdi da onaj ko nije pripadnik baš te određene veroispovesti ide u pakao. Dakle, zaključak je da će sve duše završiti u paklu.
Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta, možemo očekivati da broj duša eksponencijalno raste. Dakle, obratimo pažnju na odnos promene zapremine pakla, jer prema Boilovom zakonu za zadržavanje istog pritiska i topline zapremina mora rasti proporcionalno s brojem pristiglih duša. To nam pruža dve mogućnosti:
1. Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosečnog broja
duša koje stignu u pakao, temperatura i pritisak pakla će toliko porasti da će
pakao eksplodirati.
2. Ako se pakao širi brže od proseka koji mu je potreban da primi sve duše,
temperatura i pritisak će toliko opasti da će se pakao smrznuti.
Koja od mogućnosti je ispravna?
Ako uzmemo u obzir izjavu, koju je prošli semestar kategorički iznela Gordana sa četvrte godine, a koja glasi: Pre će se pakao smrznuti nego što ću ja s tobom spavati i s obzirom na to da je sa mnom spavala juče, mora biti ispravna teorija broj 2. Dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se. Zaključak ovog izlaganja je, da ako je pakao smrznut, ne prima više duše i preostalo je samo nebo, što je dokaz postojanja Boga, a to objašnjava i zašto je Gordana sinoć non stop vikala : ‘Ah moj Bože’!
Ovaj student je jedini dobio 10.
Odusevljavas me iz dana u dan, majke mi...

Btw Acans... Da sam ja slusala takve kao ti, zavrsila bi davno u ludackoj kosulji, tako da... Sorry, ali tvoji postovi mi vise odmazu nego pomazu jer tesko da mogu shvatiti ozbiljno nekoga tko je u stanju vrijedati ljude koji su prosli kroz nesto sto i ja, a izljecili se sami... Pozdrav i uzivaj... I da, zapamti, svatko bira svoj put, a ja za sada biram to da sama shvatim sta se dogada sa mnom i pokusam to rijesiti... Ako ne uspijem, javim ti se za daljnju detaljniju dijagnozu!
mala.adorable is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 11:28   #24
Ko se ovde izlecio sam? ovde je mozda ublazio simptome, to je samo varka, evo primjera: Kad te boli zub sta ces da uradis?
1.popiti lijek protiv bolova (koji ce samo dejelovati par sati )
2.Ili oticu zubaru (koji ce naci koren tog bola i ranu sanirati)

Tvoj izbor ja postujem, zelim ti sve najbolje.
Bok
Ps: procitaj pocetne postove na forumu te osobe koja te odusevljava i shvatices ko te savetuje.
__________________
"Nema povlacenja, nema predaje"!
AcaNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:00   #25
mala adorable, nije loše pokušavati izliječiti se sam, voljela bih da uspiješ.
pročitaj knjigu "panic away" i pokušaj iskoristiti savjete autora.

međutim, s obzirom da pišeš da te zapravo tvoje fobije i jaka anksioznost ometaju u svakodnevnom životu, odnosno nisi u mogućnosti kvalitetno i opušteno živjeti, pretpostavljam da bi ti mogao pomoći dobar psihijatar koji će ti prepisati određene kemijske supstance koje će uravnotežiti izlučivanje i apsorbiranje odgovarajućih hormona uz eventualnu pomoć kognitivno-bihevioralnom psihoterapijom.

želim ti puno uspjeha.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 19:25   #26
Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post
mala adorable, nije loše pokušavati izliječiti se sam, voljela bih da uspiješ.
pročitaj knjigu "panic away" i pokušaj iskoristiti savjete autora.

međutim, s obzirom da pišeš da te zapravo tvoje fobije i jaka anksioznost ometaju u svakodnevnom životu, odnosno nisi u mogućnosti kvalitetno i opušteno živjeti, pretpostavljam da bi ti mogao pomoći dobar psihijatar koji će ti prepisati određene kemijske supstance koje će uravnotežiti izlučivanje i apsorbiranje odgovarajućih hormona uz eventualnu pomoć kognitivno-bihevioralnom psihoterapijom.

želim ti puno uspjeha.
poslala mi je animus tera tu knjigu tako da sam je evo bas jucer pocela citati. priznajem, nisam daleko stigla jer trenutno imam guzvu sa faksom i ucenjem, a pritom ucim usporedno s faksom i talijanski i utrazim posao. pa i nemam bas previse vrimena... ali krenula sam i procitat cu je.

sa tabletama i time nemam bas dobrih iskustava, tako da, istina; odgadam to da odem kod psihijatra i potrazim strucnu pomoc... ne znam... mislim da ima istine u onom sta mi je i mama neki dan rekla: pomogne mi masu kad nesto napisem na papir i suocim se s time sama. tako i ovdje... trenutno se osjecam dobro, mozda jer mi nitko nije dao razlog da se bojim (osim onog pauka jutros u mojoj kupaonici :S), ali pokusavam biti optimisticna... vidjet cemo... ali psihijatar mi je svakako zadnje rijesenje...
mala.adorable is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:22   #27
Quote:
mala.adorable kaže: Pogledaj post
Ufff... Nekako ne znam kako sam ovdje dospjela.. Valjda jer vise ne znam sta da radim sa sobom i kako da promjenim sve ovo sta se desava u mojoj glavi... Ne znam ni kako sve to da objasnim... A nemam gdje drugdje na cilom netu slicnu temu pa otvaram novu.

Recite da sam luda, nekako se vec bojim da jesam i da mi hitno treba razgovor s nekim, a ne samo s deckom i mamom (koji su mi najbolji prijatelji, a mama usto radi u bolnici)... Samo, molim vas, recite mi sta da napravim po tom pitanju... Ja vise ne znam.... Samo znam da mi je dosta i da zelim zivjeti... Ne prezivljavati...
Sve je u strahu od smrti. Neka digne ruku tko se toga ne boji. Vidim da nema baš mnogi ruku u zraku. Netko se boji više, netko manje. Tko se boji malo previše, taj je anksiozan, tko se boji preko mjere izdržljivosti, taj je za psihijatra.
Suočavanje s fobijama je dobro. Ja sam se prestala bojati buba kad sam morala početi od njih štititi svoju mladunčad. Nastojala sam to činiti (naizgled) hladnokrvno. One danas ne vrište kad vide pauka, nego ga same izbace iz prostora.
Djeluješ mi kao osoba koja je spremna nešto poduzeti za sebe:
- prvo, riješi sama sa sobom da si smrtna i svi drugi oko tebe i da je to neizbježno;
- drugo, sagledaj da su neke pojave bolne - pa što ako bole;
- treće, pronađi aktivnost/zanimanje koje će voditi dobru ne samo za tebe, nego i za druge; zaokupit ćeš svoju orijentiranost na vlastitu dobrobit i vidjet ćeš da mnogi imaju objektivne probleme koje treba riješiti.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 13:33   #28
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Sve je u strahu od smrti. Neka digne ruku tko se toga ne boji. Vidim da nema baš mnogi ruku u zraku. Netko se boji više, netko manje. Tko se boji malo previše, taj je anksiozan, tko se boji preko mjere izdržljivosti, taj je za psihijatra.
Suočavanje s fobijama je dobro. Ja sam se prestala bojati buba kad sam morala početi od njih štititi svoju mladunčad. Nastojala sam to činiti (naizgled) hladnokrvno. One danas ne vrište kad vide pauka, nego ga same izbace iz prostora.
Djeluješ mi kao osoba koja je spremna nešto poduzeti za sebe:
- prvo, riješi sama sa sobom da si smrtna i svi drugi oko tebe i da je to neizbježno;
- drugo, sagledaj da su neke pojave bolne - pa što ako bole;
- treće, pronađi aktivnost/zanimanje koje će voditi dobru ne samo za tebe, nego i za druge; zaokupit ćeš svoju orijentiranost na vlastitu dobrobit i vidjet ćeš da mnogi imaju objektivne probleme koje treba riješiti.
>mala.adorable<,ovo gore napisano ti je jedan zaista pametan savjet.
Kratko,jasno,sažeto i veoma mudro i istinito.Kamo sreće da ima mnogo ovakvih ljudi.
Juče ti se javila Sorei.Slušaj i njene savjete jer je veoma racionalna i kvalitetna osoba.Od nje sam dobila knjigu koju sam ti poslala
Imam osjećaj da napreduješ .Bićeš ti dobro.Izvini što sam se na tvojoj temi malo raspravljala,to se više neće ponoviti.Bitna si ti a ne naše gluposti.
Sretno ti bilo.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 11:31   #29
AnimusTera i AcaNS, svaki vaš sljedeći post koji se bavi onim drugim, a ne temom odvest će vas direktno u ban. Za sad nisam dijelila kartone, iako sam mogla, a vama predlažem da pročitate pravila i pronađete što znači trolanje, jer je većina vaših postova na ovoj temi (a svi izbrisani) bila upravo takva i oboje biste bili banani da sam ih kažnjavala.
Otvaračica teme nema apsolutno nikakve koristi od toga koliki tko od vas ima IQ, ako želite pomoći izvolite biti on-topik, ako se želite međusobno svađati i mjeriti tko ima većeg, činite to preko privatnih poruka a ne na podforumu psihologija!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 14:02   #30
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
AnimusTera i AcaNS, svaki vaš sljedeći post koji se bavi onim drugim, a ne temom odvest će vas direktno u ban. Za sad nisam dijelila kartone, iako sam mogla, a vama predlažem da pročitate pravila i pronađete što znači trolanje, jer je većina vaših postova na ovoj temi (a svi izbrisani) bila upravo takva i oboje biste bili banani da sam ih kažnjavala.
Otvaračica teme nema apsolutno nikakve koristi od toga koliki tko od vas ima IQ, ako želite pomoći izvolite biti on-topik, ako se želite međusobno svađati i mjeriti tko ima većeg, činite to preko privatnih poruka a ne na podforumu psihologija!
Prihvatam kritiku i izvinjavam se još jednom otvaračici teme.
Posve si u pravu.
Ovo se sigurno sa moje strane neće više ponoviti jer malena od toga nema koristi.
Pozdrav izvinjenja.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.