Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2012., 15:14   #4621
pozdrav...proletio sam nešto kroz ovu temu no zanima me ako bi mi neko mogao reči koje su po vašem iskustvu ili znate koje bi bile najbolje zimske gume....najme trebam kupiti gume dimenzije 175/65/r15(iči ču najvjerojatnije do furlana) nešto sam gledao sad po netu i vidim da još nisu napravljeni testovi za tu dimenziju....najbliža dimenzija toj je 165/70/r14...i vidim da svi hvale michelin alpin A4...i najvjerojatnije bih uzeo buduči da su i jeftine dosta u sloveniji kod furlana...no ako ima neko neke druge gume za preporučit a da su jednako dobre kao i michelin bio bih vam zahvalan....i da, da nebudu skuplje puno od ovih michelin ))
dejan p is offline  
Old 16.10.2012., 15:21   #4622
pa bilo ti je u prošlogodišnjem testu 175 65 ali 14. to je tebi najbliže.

ja bi isao na continental, mada neces pogrijesiti ni s michelinom, continentalom, goodyearom dunlop...
pretpostavljam da je to za clio ili modus


ps. evo ti link od zimskog testa od prosle godine
__________________
was

Zadnje uređivanje mega2spin : 16.10.2012. at 15:27.
mega2spin is offline  
Old 16.10.2012., 15:53   #4623
Quote:
mega2spin kaže: Pogledaj post
pa bilo ti je u prošlogodišnjem testu 175 65 ali 14. to je tebi najbliže.

ja bi isao na continental, mada neces pogrijesiti ni s michelinom, continentalom, goodyearom dunlop...
pretpostavljam da je to za clio ili modus


ps. evo ti link od zimskog testa od prosle godine
ne...za najnoviju toyotu yaris...
hvala za link...
dejan p is offline  
Old 16.10.2012., 16:14   #4624
Quote:
dejan p kaže: Pogledaj post
pozdrav...proletio sam nešto kroz ovu temu no zanima me ako bi mi neko mogao reči koje su po vašem iskustvu ili znate koje bi bile najbolje zimske gume....najme trebam kupiti gume dimenzije 175/65/r15(iči ču najvjerojatnije do furlana) nešto sam gledao sad po netu i vidim da još nisu napravljeni testovi za tu dimenziju....najbliža dimenzija toj je 165/70/r14...i vidim da svi hvale michelin alpin A4...i najvjerojatnije bih uzeo buduči da su i jeftine dosta u sloveniji kod furlana...no ako ima neko neke druge gume za preporučit a da su jednako dobre kao i michelin bio bih vam zahvalan....i da, da nebudu skuplje puno od ovih michelin ))
Kod Furlana teško da će biti po toj cijeni (ako je 55ojera) nešto bolje od A4 (bar po katalogu), UG8 je bezobrazno preskupa (skoro 50ojera po setu skuplja od A4),Conti ne vidim... Vjerojatno će ti biti korektna po svim uvjetima, ne znam gdje se proizvodi u toj dimenziji, imam premalo km sa A4 i u većoj dimenziji, da bi mogao dati neki objektivniji utisak, no po testovima bi trebala biti odlična...
body halleck is offline  
Old 16.10.2012., 16:14   #4625
Quote:
dejan p kaže: Pogledaj post
pozdrav...proletio sam nešto kroz ovu temu no zanima me ako bi mi neko mogao reči koje su po vašem iskustvu ili znate koje bi bile najbolje zimske gume....najme trebam kupiti gume dimenzije 175/65/r15(iči ču najvjerojatnije do furlana) nešto sam gledao sad po netu i vidim da još nisu napravljeni testovi za tu dimenziju....najbliža dimenzija toj je 165/70/r14...i vidim da svi hvale michelin alpin A4...i najvjerojatnije bih uzeo buduči da su i jeftine dosta u sloveniji kod furlana...no ako ima neko neke druge gume za preporučit a da su jednako dobre kao i Michelin bio bih vam zahvalan....i da, da nebudu skuplje puno od ovih michelin ))
To nemre biti. Ili su lošije, ili su skoro pa bolje.

Neg, svaka guma je sama sebi dobra, ali ti kupuješ onu koja je tebi dobra. Inače, volim pitati u kojim uvjetima, koliko dugo, koji.. No Alpin A4 je za sve, nemreš fulati.
Josip09 is offline  
Old 16.10.2012., 16:33   #4626
Nisam uspio pronaci aktualni ADAC-ov 2012/2013 test za gume 195/65/15. Imate li kakvu preporuku ili savjet? Zanimaju me gume koje su bolje od Save. Uglavnom se vozim po Zagrebu i autoputu, rjee po ostalim cestama.
Bistar is offline  
Old 16.10.2012., 16:41   #4627
Quote:
Bistar kaže: Pogledaj post
Nisam uspio pronaci aktualni ADAC-ov 2012/2013 test za gume 195/65/15. Imate li kakvu preporuku ili savjet? Zanimaju me gume koje su bolje od Save. Uglavnom se vozim po Zagrebu i autoputu, rjee po ostalim cestama.
Od Save su bolje skoro sve, osim Baruma i ostalih kineskih kojima ne znadem ime.

Josip09 bi ti rekao da uzmeš Michelin Alpin A4. I mačke bi za sebe izabrale Michelin Alpin A4.

Nema veze što nema test za 195, pogledaj za 205, bit će ti dobar pokazatelj.
Z4_M is offline  
Old 16.10.2012., 16:43   #4628
Quote:
Bistar kaže: Pogledaj post
Nisam uspio pronaci aktualni ADAC-ov 2012/2013 test za gume 195/65/15. Imate li kakvu preporuku ili savjet? Zanimaju me gume koje su bolje od Save. Uglavnom se vozim po Zagrebu i autoputu, rjee po ostalim cestama.
A,što ovom fali, teško da će se uvjeti na cestama toliko promijeniti pa da će lanjski test biti neupotrebljiv... Sve lijepo piše...
body halleck is offline  
Old 16.10.2012., 16:46   #4629
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Josip09 bi ti rekao da uzmeš Michelin Alpin A4. I mačke bi za sebe izabrale Michelin Alpin A4.
Netko bi trebao dojaviti Michelinu, ovaj samoprijegorni trud i zalaganje moraju biti adekvatno vrednovani...
body halleck is offline  
Old 16.10.2012., 16:53   #4630
ne možeš niti naći kad nisu testirali tu dimenziju...

no ako uzmeš neku od ovih prvih 4-5 u svojoj dimenziji, sigurno nećeš pogriješiti:
http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821

i još si mogao napisati koji auto i koliko godišnje prijeđeš km...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Old 16.10.2012., 17:31   #4631
Na Fabiji imam dimenziju 195/50/15
Tvornicki su bile gore Pirelli P6000 koje su izdrzale 88 000 Km. Zadnje su išle i do 100 000 Pet godina su se kotrljale.
Sada imam Michelin energy saver i zadovoljan sam.
Planiram sad uzeti Fuldu kristall control. Nije nista posebno,smatram je mozda malo boljom od Save....uglavnom posluziće.

Zanima me da li su od ove zime obavezne sve četiti zimske gume ili se može vozati sa ljetnjima i lancima u pripremi. Sta zakon kaze?
Zeppelin85 is offline  
Old 16.10.2012., 18:02   #4632
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
UG8 je bezobrazno preskupa (skoro 50ojera po setu skuplja od A4),
Kao prvo, UG8 kao guma nije preskup, osobito ako uzmemo u obzir što nudi. A nudi više i bolje od Michelina, jer u režimu u kojemu si preko zimskog 80% vremena - MOKRO - Michelin nije sluga GY-u...). Michelin je nekada bio pojam, sada je sasvim prosječna i guma i proizvođač, koji već godinama nije pobijedio u rezultatu bilo kojih testova, od ljetnih do zimskih...

Kao drugo, tvrdnja da je skuplji od Michelina opet ne stoji, jer je jeftiniji (unutar iste veličine). Indeks nosivosti u istoj veličini gume - da je 91 kod GY jeftiniji nego 85 kod Michelina - isto neću spominjati...

Primjer cijena kod Lašića (ne znam kaj svi lupate po tom Furlanu, tip je najskuplji od tri vulkanizera na potezu Harmica-Brežice, dere cijene jer je na željezničkoj stanici pa mnogi dolaze vlakom po gume):

GoodYear: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/p...brand=8&type=2

Michelin: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/i...195-55-r15-85h

Možda je preskupo kod Furlana, ili uzimate ne znam koji profil, no ne znam u kojoj kombinaciji uštediš 40 eura po kompletu... smanji profil za 10 mm širine gume, pa ćeš toliko uštedjeti po jednoj gumi (tako sam ja napravio, umjesto 205 uzeo za zimu 195 i to je to... ušteda 160 eura po kompletu!).

Zadnje uređivanje Sledgehammer : 16.10.2012. at 18:08.
Sledgehammer is offline  
Old 16.10.2012., 18:37   #4633
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Kao prvo, UG8 kao guma nije preskup, osobito ako uzmemo u obzir što nudi. A nudi više i bolje od Michelina, jer u režimu u kojemu si preko zimskog 80% vremena - MOKRO - Michelin nije sluga GY-u...). Michelin je nekada bio pojam, sada je sasvim prosječna i guma i proizvođač, koji već godinama nije pobijedio u rezultatu bilo kojih testova, od ljetnih do zimskih...

Kao drugo, tvrdnja da je skuplji od Michelina opet ne stoji, jer je jeftiniji (unutar iste veličine). Indeks nosivosti u istoj veličini gume - da je 91 kod GY jeftiniji nego 85 kod Michelina - isto neću spominjati...

Primjer cijena kod Lašića (ne znam kaj svi lupate po tom Furlanu, tip je najskuplji od tri vulkanizera na potezu Harmica-Brežice, dere cijene jer je na željezničkoj stanici pa mnogi dolaze vlakom po gume):

GoodYear: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/p...brand=8&type=2

Michelin: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/i...195-55-r15-85h

Možda je preskupo kod Furlana, ili uzimate ne znam koji profil, no ne znam u kojoj kombinaciji uštediš 40 eura po kompletu... smanji profil za 10 mm širine gume, pa ćeš toliko uštedjeti po jednoj gumi (tako sam ja napravio, umjesto 205 uzeo za zimu 195 i to je to... ušteda 160 eura po kompletu!).
uopče nije istina...možda za ovu tvoju dimenziju da...al npr za moju dimenziju guma a to je 175/65/r15 cijene kod lašiča su iste kao i kod furlana...tako da zašto bih išao do lašiča ako mogu u furlanu...znam da nisu daleko al ipak.. )
dejan p is offline  
Old 16.10.2012., 18:42   #4634
Quote:
dejan p kaže: Pogledaj post
pozdrav...proletio sam nešto kroz ovu temu no zanima me ako bi mi neko mogao reči koje su po vašem iskustvu ili znate koje bi bile najbolje zimske gume....najme trebam kupiti gume dimenzije 175/65/r15(iči ču najvjerojatnije do furlana) nešto sam gledao sad po netu i vidim da još nisu napravljeni testovi za tu dimenziju....najbliža dimenzija toj je 165/70/r14...i vidim da svi hvale michelin alpin A4...i najvjerojatnije bih uzeo buduči da su i jeftine dosta u sloveniji kod furlana...no ako ima neko neke druge gume za preporučit a da su jednako dobre kao i michelin bio bih vam zahvalan....i da, da nebudu skuplje puno od ovih michelin ))
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kod Furlana teško da će biti po toj cijeni (ako je 55ojera) nešto bolje od A4 (bar po katalogu), UG8 je bezobrazno preskupa (skoro 50ojera po setu skuplja od A4),Conti ne vidim... Vjerojatno će ti biti korektna po svim uvjetima, ne znam gdje se proizvodi u toj dimenziji, imam premalo km sa A4 i u većoj dimenziji, da bi mogao dati neki objektivniji utisak, no po testovima bi trebala biti odlična...
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Kao prvo, UG8 kao guma nije preskup, osobito ako uzmemo u obzir što nudi. A nudi više i bolje od Michelina, jer u režimu u kojemu si preko zimskog 80% vremena - MOKRO - Michelin nije sluga GY-u...). Michelin je nekada bio pojam, sada je sasvim prosječna i guma i proizvođač, koji već godinama nije pobijedio u rezultatu bilo kojih testova, od ljetnih do zimskih...

Kao drugo, tvrdnja da je skuplji od Michelina opet ne stoji, jer je jeftiniji (unutar iste veličine). Indeks nosivosti u istoj veličini gume - da je 91 kod GY jeftiniji nego 85 kod Michelina - isto neću spominjati...

Primjer cijena kod Lašića (ne znam kaj svi lupate po tom Furlanu, tip je najskuplji od tri vulkanizera na potezu Harmica-Brežice, dere cijene jer je na željezničkoj stanici pa mnogi dolaze vlakom po gume):

GoodYear: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/p...brand=8&type=2

Michelin: http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/i...195-55-r15-85h

Možda je preskupo kod Furlana, ili uzimate ne znam koji profil, no ne znam u kojoj kombinaciji uštediš 40 eura po kompletu... smanji profil za 10 mm širine gume, pa ćeš toliko uštedjeti po jednoj gumi (tako sam ja napravio, umjesto 205 uzeo za zimu 195 i to je to... ušteda 160 eura po kompletu!).
Prije nego opališ po tipkovnici sa oba kažiprsta, prouči genezu... Čovjek traži gume, planira kupit kod Furlana, želi gume ne lošije od Michelina za ne puno više od 55ojera. Pročitao si? Fino. U trenutku mog postanja, to su bili podaci na Furlanovom webu (aktualno ne vidim više zaliha A4), slična cijena i kod Lašiča u traženoj dimenziji 175x65R15, UG8 je bio 12ojera skuplji po komadu, što je skoro 50eura po setu-dakle,usporedio sam postojeću ponudu, ne mogu uspoređivat indexe nosivosti koji se ne navode u ponudi,verštenzi? Izračunao si? Fino,ajmo dalje. Nađi bilo koji moj post u kojem tvrdim kako usporedivi zimski GY nije bolji od usporedivog zimskog Michelina ukupno gledajući... I na čiji to upit odgovaraš postajući cijene guma 195x65R15 koje uspoređuješ sa 205mm? Ajmo,koncentrirat se malo...
body halleck is offline  
Old 16.10.2012., 19:10   #4635
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
ne možeš niti naći kad nisu testirali tu dimenziju...

no ako uzmeš neku od ovih prvih 4-5 u svojoj dimenziji, sigurno nećeš pogriješiti:
http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821

i još si mogao napisati koji auto i koliko godišnje prijeđeš km...
Megane Berline 2007.
Godišnje 15.000-20.000 km
Bistar is offline  
Old 16.10.2012., 20:33   #4636
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Čovjek traži gume, planira kupit kod Furlana, želi gume ne lošije od Michelina za ne puno više od 55ojera. Pročitao si? Fino. U trenutku mog postanja, to su bili podaci na Furlanovom webu (aktualno ne vidim više zaliha A4), slična cijena i kod Lašiča u traženoj dimenziji 175x65R15, UG8 je bio 12ojera skuplji po komadu, što je skoro 50eura po setu-dakle,usporedio sam postojeću ponudu, ne mogu uspoređivat indexe nosivosti koji se ne navode u ponudi,verštenzi? Izračunao si? Fino,ajmo dalje. Nađi bilo koji moj post u kojem tvrdim kako usporedivi zimski GY nije bolji od usporedivog zimskog Michelina ukupno gledajući... I na čiji to upit odgovaraš postajući cijene guma 195x65R15 koje uspoređuješ sa 205mm? Ajmo,koncentrirat se malo...
Ne odgovaram na ničiji upit, ponavljam navode iz mojeg bivšeg piosta kao primjer da se može i drugačije i bolje.

BTW, Furlan bi mogao dati i neke druge bitne podatke, jer je index nosivosti vrlo bitan, ne samo kao podatak, nego i kao uzrok skupoće gume, jer su iste gume iste veličine ali različitog indexa nosivosti osjetno drugačijih cijena.

Tako da se zaletiš po gumu kod Furlana po jednoj cijeni, no kada ti vide auto vele "a ne gospod, vaš auto potrebuje vekši indeks ker je osetno težji" (ili ti to i ne vele dok ne dođeš na kasu), a to znači i veću cijenu na koju nisi računao, i eto gorčine... znam ljude koji su pušili foru na taj način, dapače bijah sa njima kao suvozač, navuče te u dućan i kaj onda - otići ćeš dalje kada je auto već na dizalici?

Lašić odmah po tipu auta veli sve, tako da nema šanse da se mučiš nadama u jeftilen za aute od 110 kila ako tvoj ima 1600 kila...
Sledgehammer is offline  
Old 16.10.2012., 20:37   #4637
Quote:
dejan p kaže: Pogledaj post
uopče nije istina...možda za ovu tvoju dimenziju da...al npr za moju dimenziju guma a to je 175/65/r15 cijene kod lašiča su iste kao i kod furlana...tako da zašto bih išao do lašiča ako mogu u furlanu...znam da nisu daleko al ipak.. )
Je, štima... ak nije tajna, koji auto ima takve gumice?
Sledgehammer is offline  
Old 16.10.2012., 20:48   #4638
pozdrav svima! pošto se bliži zima a meni trebaju nove gume na autu pošto su se moje stare Michelin pretvorile u Ćeleston gume...
e sada riječ je o starom vozilu (Opel Corsa B 1.2 1995. godište) koje planiram za godinu dvije zamijeniti planirao sam uzeti najjeftinije zimske gume iz OBI-a
riječ je o Nortenha N780 79T gumama, dimenzija 175/65, 14 cola, cijena im je 320kn po komadu.
Koliko sam gledao po netu ljudi sa njima imaju prilično dobra iskustva:
http://hr.rec.automobili.narkive.com...a-gume-iz-obia

a što vi mislite? ima li netko iskustva s spomenutim gumama?
kramo_17 is offline  
Old 16.10.2012., 21:10   #4639
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Kao prvo, UG8 kao guma nije preskup, osobito ako uzmemo u obzir što nudi. A nudi više i bolje od Michelina, jer u režimu u kojemu si preko zimskog 80% vremena - MOKRO - Michelin nije sluga GY-u...). Michelin je nekada bio pojam, sada je sasvim prosječna i guma i proizvođač, koji već godinama nije pobijedio u rezultatu bilo kojih testova, od ljetnih do zimskih...

A šta nudi? Naveo si jednu prednost GY-a od 5, i navalio na nju. Uostalom i ta jedna prendost nije tolika da druge gume poput Michelina, kako kažeš nisu "ni sluga", jel koliko je bolja na mokrom toliko je lošija na suhom, što ako kontriram tvoje tvrdnje, nije ni sluga Michelinu na suhom, i tri puta je lošija u trajnosti, što opet ako kontriram tvoje, nije ni sluga sluge naspram Michelina po trajnosti. Na snijegu je konkretno u zadnjem testu 14" ispala iz lige, što opet ako kontriram tebe mogu reći da je, ona stvar, a ne zimska guma.

Eto, kad ti na temelju jedne "prednosti" (u konkretno zadnjem testu 14" Michelin je i na mokroj cesti bolji) koja je gotovo zanemariva, prikriješ sve nedostatke u odnosu na konkurenciju koji nisu zanemarivi, ja to neću prešutjeti.

A to da Michelin nije dugo pobjedio pobjedio na testovima... Probudi se. Uostalom, Michelin je guma koja će UVIJEK imati svojeg kupca, bez obzira na papir, koji trpi sve. Poredak na testu je ionako samo radi preglednosti, a tvoje je da odabareš što želiš i možeš, kao što si ti odabrao GY, i ja to poštujem, no ne dozvoljavam da ne argumentirano blatiš druge zbog toga.

Sramotno je da govoriš kako je Michelin tek prosječan proizvođač. Michelin je budućnost proizvodnje guma u svakom pogledu i za sve što se kreće na ovome svijetu.
Josip09 is offline  
Old 16.10.2012., 21:16   #4640
Quote:
kramo_17 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! pošto se bliži zima a meni trebaju nove gume na autu pošto su se moje stare Michelin pretvorile u Ćeleston gume...
e sada riječ je o starom vozilu (Opel Corsa B 1.2 1995. godište) koje planiram za godinu dvije zamijeniti planirao sam uzeti najjeftinije zimske gume iz OBI-a
riječ je o Nortenha N780 79T gumama, dimenzija 175/65, 14 cola, cijena im je 320kn po komadu.
Koliko sam gledao po netu ljudi sa njima imaju prilično dobra iskustva:
http://hr.rec.automobili.narkive.com...a-gume-iz-obia

a što vi mislite? ima li netko iskustva s spomenutim gumama?
Šta misliti. To je ono šta ti ostane kad nemaš ni za nužno zlo.

Nova je, na koji god način napravljena ili obnovljena bila, nova je, ima neku ripnu za razliku od bilo koje stare potrošene, i neće sigurno biti lošija od te ljetne, stare, potrošene, koja je vjerojatno došla s tim Corsom 95te.

Ima u Molydonu onog BF Gudriča po 370kn u toj dim. a ima i Vulkal sigurno do 400kn u toj dim. nešto, poput Klebera, Save...

Sve gore navedene su bolje gume od te, koje ti gledaš. Kad već gledaš da bude što jednostavnije i što jeftinije.

I taj N780 je ili 165x65 r14 li 175x70 r14.

Zadnje uređivanje Josip09 : 16.10.2012. at 21:24.
Josip09 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.