Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 07:03   #1041
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Makedonija, da.

Što se tiče Srba...pa već sam prije postavio teoriju da me ne bi čudilo da ovu situaciju iskorištavanju za svoje neke ciljeve.

Danas je ODKB otvorio školu u Beogradu. Zadnjih mjeseci je vrlo pojačana ruska aktivnost u Srbiji i Srpskoj. Vrlo zanimljivo. Imam osjećaj da je nešto krupno dogovoreno ispod stola. Mislim da se Srbija polako okreće Rusiji, samo spinaju u javnosti cijelo vrijeme o EU. Ne znam, možda griješim.
Pa ne znam što je tu čudno.
Merkelica se okrenula Rusima i zatražila pomoć.
Milanović radi u dogovoru sa Merkelicom.

I tome se ne treba čuditi.
Jer je ovaj nalet organiziran i amenovan od USA.
Uz činjenicu da je preko NATO-a sve evropske države učinio vojno impotentnima kada bi morale djelovati samostalno svaka za sebe.

A Rusi jedini u EU, odnosno okruženju trenutno imaju vojsku sposobnu , dovoljno brojnu ,odgovoriti nekom otvorenom napadu na EU (ISIL mape).

Za fortex (ili kako se zove nikako da zapamtim) ili neku EU vojsku sposobnu da brani svoje granice evropi treba minimum godina dana da to organizira.

I tu dakle ide dogovor Merkel -Putin, putin otvara Siriju da omogući evropi potrebno vrijeme da se organizira i konsolidira bez NATO-a koji nas je svih u EU ostavio na cjedilu po ovom pitanju (štoviše Turska kao NATO zemlja nam svima meće kajlu).

Dakle, potpuno je normalno da tražiš pomoć od onoga tko ti može pomoći i tko ti želi pomoći.

Jedino još Kolinda i HDZ ližu dupe Amerima i igraju za njih.
Ne znam da li si primjetio kako je dotična praktički simultano napala Merkel kada su i Ameri pokrenuli udar na Merkel i njemačku sa "automobilskim skandalom" ?
Sve je uvijek naravno u tim igrama "slučajno".
Be se njima za Hrvatsku. Oni rade za svoje gospodare.
A narod što košta da košta.

Srbi pokušavaju igrati dvostruku igru ali su podkapacitirani za te stvari, i obit će im se to o glavu. Kao i mađarima.

A što će biti s nama - ovisi kako ćemo uskoro glasati.

Znam samo pet stvari,koje su dve stvari, a to su 3 stvari (Karamarko TM):
1. Nikad nisam volio Merkel i nikad mi se nije sviđala ta žena. Ali sada instinktivno osjećam da treba raditi sa njom a ne protiv nje, i da je to sada u najvećem interesu Hrvatske.
2. Glasao sam protiv ulaska u EU. Ali u ovoj i ovakvoj konfrontaciji mi se sa Njemačkom nemamo što svađati (kao što pokušava Kolinda i HDZ) nego razgovarati i biti partner i usklađivati se
3. Bije me glas na ovom forumu da sam "Putinoljubac". No to nije točno. Vidim već godinama kako vjetar puše i godinama proučavam što se dešava u geopolitici. I kada tražim saveznike hrvatske koji nam praktično i funkcionalno mogu pomoći da opstanemo u ovom povijesnom preslagivanju geopolitičkih karata (da počelo je, dešava se, i nema potrebe za panikom nego za radom i djelovanjem) logika navodi sa kim danas trebamo kao zemlja biti dobri.

Nama bi također dobri odnosi sa Rusima bili nasušno potrebni u trenutku kada bi se aktivirao scenarij stvaranja ISIL-ove mape, jer od njih možemo očekivati pomoć i ako popravimo odnose -dobit ćemo pomoć.
Ako se budemo nadali NATO pomoći....dočekat ćemo ISIL gole guzice.

Dakle nisam Putinoljubac, nego sam pragmatičan i gledam što je najbolje za nas u svem ovom kuršlusu.

No da skratim jer je tema za knjigu napisati da bi se sve uzročno-posljedične veze objasnile, a ne forumski post.
Cijela EU se okreće Rusiji jer je shvatila odakle vjetar puše i tko EU kajlu sprema i smješta.

Problem srba i mađara i jest u tome da oni igraju američke igre.

Uzmi samo mapu isila. Pa uzmi google i pogledaj gdje se rade ograde i tko je van istih a tko unutar, pa će ti odmah biti jasno što je američki plan.
I tko za koga igra.

EDIT: najprije sam ovo napisao a onda nastavio čitati tvoje daljnje postove. Vidim da u biti isto razmišljamo i iste probleme i solucije vidimo.

Zadnje uređivanje HvalaNaRibama : 23.10.2015. at 07:20.
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 07:13   #1042
Quote:
Swamesh kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, iluzorno je ocekivati da bi Njemacka u bilo kojoj kombinaciji mogla napustiti NATO osim da sam NATO prestane egzistirati.
I ne radi se u tom slucaju (NATO) samo o Amerima i njihovom protivljenju. Ni Francuska ni VB, pogotovo ne Poljska nebi pristale na Njemacku koja nije "vezana" (doslovno u smislu te rijeci!) nekim vojnim Savezom koji bi ju drzao pod kontrolom.
UK izlazi iz EU, dakle konfrontacija se već odavno priprema.

Danas su karte ipak malo drugačije negoli prije 70 godina, tako da su problemi njemačke ujedno i problemi francuske i vice versa (zakon spojenih posuda).
Ako pratiš zbivanja u geopolitici ,već danas možeš definirati tko će kamo i tko će s kime po dnevnim političkim prepucavanjima i intencijama.

Evropa je zbog NATO-a ostala gologuza. I ako se NATO povuče -evropa pada.

A kako znamo da je ova kriza organizirana od strane NATO-a (Amerika i Engleska + Turska bit će zemlja proleterska ) znamo i tko će nagrabusiti ako se i dalje budu zatvarale oči pred činjenicama.

Tako da u biti ostatak eu više uopće nije u situaciji da ima bilo kakav izbor.
Odnosno ima: ili će tražiti pomoć od Rusije (što je napravljeno za sada potiho) ili će propasti.
A to ,složit ćeš se i nije baš neki izbor.

U biti, možda bi ispravnije bilo postaviti pitanje- zašto je USA doslovno i bukvalno na silu gurnula Njemačku i EU prema Rusiji?

Jesu li se zaigrali i preračunali ili imaju neke svoje kalkulacije u tome?
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 07:32   #1043
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Milanović radi u dogovoru sa Merkelicom.

I tome se ne treba čuditi.
Jer je ovaj nalet organiziran i amenovan od USA.
Uz činjenicu da je preko NATO-a sve evropske države učinio vojno impotentnima kada bi morale djelovati samostalno svaka za sebe.

Jedino još Kolinda i HDZ ližu dupe Amerima i igraju za njih.
Ne znam da li si primjetio kako je dotična praktički simultano napala Merkel kada su i Ameri pokrenuli udar na Merkel i njemačku sa "automobilskim skandalom" ?
Sve si dobro rekao, samo je teško reći kome da se Hrvatska prikloni.

Milianović gleda što će mu Merkelica reći i njoj "polaže" račune i javno govori da je pitao što žele da Hrvatska napravi...
...vidiš, sa tim stavom imam itekako problema, jer ga nije birao njemački narod nego hrvatski i trebao bi nama polagati račune...ili bar to govoriti.

A s druge strane je potpuno jasno da ta ista Njemačka i Merkelica neće ništa moći napraviti bez Amera...

...pa dolazimo do ovoga što ti toliko jako osuđuješ, a to je Kolindino šurovanje sa Amerima.

A to jest uistinu bitno pitanje za Hrvatsku. Sa kime?

Sa Njemačkom koja nam je uvijek bila saveznik..i u EU je...ali je jasno da danas to baš i nije tako kako je bilo 90-tih.

Ili sa Amerima, koji nas trenutno puno više "gotive" i cijene nego Nijemci. Vojno sa njima super surađujemo (prije svega u Afganistanu) a oni to ipak cijene.

Ameri su nam dali špijunske snimke razgovora onih Slovenaca u Arbitraži u Piranskom zaljevu...

Ili...primjetio sam jednu zanimljivu stvar...ove godine na vojnoj paradi nije nitko iz Njemačke došao (jer su Srbi jako protestirali)...ali su bila 2 Američka generala. A i to nešto govori.

Tako da ovo pluvanje po Kolindi radi "šurovanja" sa Amerima je potpuno promašeno.

Mi nažalost sa nekime moramo biti saveznici. Interesantno je da su i Njemci i Ameri na istoj strani iako vidimo što se dešava....

...ali da ne duljim.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 23.10.2015., 08:39   #1044
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Sve si dobro rekao, samo je teško reći kome da se Hrvatska prikloni.
Jednostavan ti je odgovor na ovo pitanje Mladjo.
Sebi.
Sebi se mora prikloniti i gledati prvenstvenosvoj vlastiti interes a onda na osnovi toga birati saveznike sa kojima može ostvariti svoje interese i zadržati vlastiti suverenitet, te ako dođe do nedaj bože obraniti svoje granice.
Jebe se meni i za amere i za ruse. Ja gledam koji je moj interes i što je meni najbolje u datim okolnostima i danoj situaciji.

Quote:
A s druge strane je potpuno jasno da ta ista Njemačka i Merkelica neće ništa moći napraviti bez Amera...
Greška.
Ameri su ovo i skuhali.
Njemačka ne može sam protiv amera da zaustavi ovu situaciju.
Zato mora s Rusima.
Kolega je dobro opisao problematiku na prethodnim stranicama pa da ne ponavljam.
Quote:
...pa dolazimo do ovoga što ti toliko jako osuđuješ, a to je Kolindino šurovanje sa Amerima.
To nije šurovanje.
To je poslušničko izvršavanje naređenja. Bez razmišljanja o interesu hrvatske i njenih građana.
Zato sam ja lud ko šlapa. A ne zato jer je netko ovo ili ono politički.
Gade mi se sluge i slugani. I moš me jebat. Ne mogu si pomoći.

Quote:
A to jest uistinu bitno pitanje za Hrvatsku. Sa kime?
Sada sa Merkel iza koje su stali Rusi. A iza Rusa su preko BRICS-a Kinezi.
Nemaš što mislit, jasno je sve ko dan što se dešava tko i kaKve poteze vuče.
Quote:
Ili sa Amerima, koji nas trenutno puno više "gotive" i cijene nego Nijemci. Vojno sa njima super surađujemo (prije svega u Afganistanu) a oni to ipak cijene.
Po čemu nas gotive?
Daj mi molim te konkretne primjere. Možda ja nešto ne vidim što ti vidiš.
Quote:
.ali su bila 2 Američka generala. A i to nešto govori.
Pa kad smo topovsko meso za NATO. Normalno da su došli provjeriti stanje svojih pasa rata (iz njihove perspektive).

Quote:
Tako da ovo pluvanje po Kolindi radi "šurovanja" sa Amerima je potpuno promašeno.
Nije. Al nemam te ja što uvjeravati. Gledaj i prati pa ćeš se i sam uvjeriti vrlo skoro. Na žalost i štetu svih nas koji ovdje živimo i kojima je ova zemlja dom.
Quote:
Mi nažalost sa nekime moramo biti saveznici. Interesantno je da su i Njemci i Ameri na istoj strani iako vidimo što se dešava....
Loše pratiš geopolitiku bez ljutnje.

Onaj koji ti u tjedan dana uvali dvije kajle koje je držao na lageru godinama koje ti mogu bukvalno srušiti kompletnu ekonomiju zemlje i destabilizirati je u situaciji kad imaš invaziju na svoju zemlju nije ti prijatelj i nije na istoj strani s tobom.
TIP: Sklandal sa autoindustrijom i deutche bank.
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 08:40   #1045
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Izlozeni smo jednoj potpuno pogresnoj logici. Sto ne treba cudit kad vidimo koliko se mediji trude dezinformirati.

Postoje jos neke zablude u vezi toga.

- madjarska i bugarska ograda su (su)financirane iz fonda EU za zastitu vanjskih granica.
Ovo napisano za HU je potvrda toga što pišeš (dakle tvoja zabluda). Još u 6. mjesecu kada je bio brzopotezni sastanak V4 u Bratislavi, HU je naglasila da ne traži, ne očekuje i neće prihvatiti nikakvu financijsku "injekciju" od EU za gradnju ograde, jer svaka ozbiljna država zaštitu svoje granice plaća sama. Pored toga D firma (vlasnik Turčin) od koje je HU željela kupiti žicu nije htjela da je proda Mađarskoj. Eto, imaš točnu informaciju po ovome pitanju, pa je dijeli "okolo".
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 23.10.2015., 08:52   #1046
Quote:
Swamesh kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na temu:

Altmaier fordert Stopp von ungehindertem Transit für Flüchtlinge
Koordinator njemacke vlade za aktualnu imigrantsku krizu trazi stop za nesmetan tranzit imigranata preko Balkana u Srednju Europu.
Svaka drzava mora doprinijeti svoj prilog rjesenju krize, kaze Koordinator u svezi sastanka u briselu koji je zakazan za nedjelju. "Ne moze biti normalno da svaka drzava migrante jednostavno dalje prosljedjuje", rekao je povodom neodrzive situacije koja nastaje zbog toga sto ti imigranti u Njemacku dolaze nakon sto su prosli 5-6 drugih drzava.

Odnosi li se ta kritika i na Hrvatsku?
Jer, u TV Dnevniku ARD Slovenija je tesko optuzila Hrvatsku zbog velikog broja imigranata koje im je propustila.
Da. I na nas i Slovence jer smo nehumani, da samo propuštamo izbjeglice, oni žele da mi razdvojimo prave izbjeglice od ostalih da ne bi Njemačka morala sama plaćati troškove kasnijih deportacija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs

Zadnje uređivanje Snjeska.Bijelic : 23.10.2015. at 08:56. Reason: tipfeler
Snjeska.Bijelic is offline  
Old 23.10.2015., 09:13   #1047
@HvalaNaRibama

Vidim da se mi slažemo oko uzroka problema (to jesu Ameri, istina).

Sve je meni jasno i oko VW-a i ostaloga. Vidimo od kuda vjetar puše i kakav je to udarac na Njemačku na svim poljima.

Ali, ipak se bojim da ti ponešto slabo tumačiš geopolitiku...barem onu realnu.

A to realno stanje je da Hrvatska (nažalost) ne može sama.
Također je realno da niti Njemačka ne može sklopiti savez sa Rusima ako se Ameri tome protive.
Da li su meni bliži (i draži) Nijemci nego Ameri? Jesu.

I što sad?

Od dva zla izabrati manje po nas...samo nažalost na taj način trenutno možemo gledati svoj interes.

A eto, sada smo trenutno "na nož" i sa Slovencima (iako ih baš i ne volim).
...a koliko vidim, zapravo smo posvađani sa svim susjednim zemljama trenutno radi imigranata (koje nismo mi proizveli), s nikim nismo saveznici po tom pitanju...

A ti "drviš" po Kolindi, kao da je ona kriva za to, a ne Milanović.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 23.10.2015., 09:14   #1048
Dakle, Mađarska i Srbija valjaju, Hrvatska je bad guy.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Old 23.10.2015., 09:16   #1049
Momci, malo ste zalutali daleko u offtopic. Kakve veze ima VW ili što to doručkuju Ameri sa imigrantima? Vi pričate o nekim mogućim scenarijima 3. a kako ste krenuli možda i 4. svjetskog rata. Mislim da ste malo otišli predaleko.
Quorgyle is offline  
Old 23.10.2015., 09:17   #1050
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Jednostavan ti je odgovor na ovo pitanje Mladjo.
Sebi.
Sebi se mora prikloniti...
e moj hnr,
da je imalo mudrosti ne bi nam državi budućnost ovisila o političkim lijevo-desnim opcijama, koje su ionako umjetne i izopačene te potpuno izmješanih svjetonazora, po dnevnopolitičkoj potrebi.
toliko smo samodopadni da mislimo da biramo strane a zapravo smo mali i beznačajni poltroni i poslušnici bilo kojeg moćnika, istočnog ili zapadnog.

ti mrziš kolindin odabir, ja milanovićev.
a oba su jednako loša.
zašto?
mi, umjesto da imamo zajednički interes, umjesto da se sjetimo da umiljato jagnje dvije ovce sisa, mi se glođemo oko ničeg.

ništa nam nije ponuđeno, sve nam je naređeno.

a svađamo se oko toga hoće li nadvladati istok ili zapad.
nama potpuno svejedno. mi moramo imati obje opcije spremne.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 23.10.2015., 09:44   #1051
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
@HvalaNaRibama

Vidim da se mi slažemo oko uzroka problema (to jesu Ameri, istina).

Sve je meni jasno i oko VW-a i ostaloga. Vidimo od kuda vjetar puše i kakav je to udarac na Njemačku na svim poljima.

Ali, ipak se bojim da ti ponešto slabo tumačiš geopolitiku...barem onu realnu.

A to realno stanje je da Hrvatska (nažalost) ne može sama.
Također je realno da niti Njemačka ne može sklopiti savez sa Rusima ako se Ameri tome protive.
Da li su meni bliži (i draži) Nijemci nego Ameri? Jesu.

I što sad?

Od dva zla izabrati manje po nas...samo nažalost na taj način trenutno možemo gledati svoj interes.

A eto, sada smo trenutno "na nož" i sa Slovencima (iako ih baš i ne volim).
...a koliko vidim, zapravo smo posvađani sa svim susjednim zemljama trenutno radi imigranata (koje nismo mi proizveli), s nikim nismo saveznici po tom pitanju...

A ti "drviš" po Kolindi, kao da je ona kriva za to, a ne Milanović.
E vidiš.
Quote:
Vidim da se mi slažemo oko uzroka problema (to jesu Ameri, istina).
slažem se.

No razlika između nas nastaje ovdje:
Quote:
A to realno stanje je da Hrvatska (nažalost) ne može sama.
Ti misliš da će nama ameri kao nešto pomoći.
Neće.
Nisu ni 90-tih neće ni sada , samo će nas iskoristiti.

Quote:
A ti "drviš" po Kolindi, kao da je ona kriva za to, a ne Milanović.
Nije stvar krivice, stvar je izbora.

I do toga je li ti stalo do zemlje u kojoj živiš i u kojoj su tvoja djeca ili ti nije stalo.
Kolinda u Hrvatskoj ne živi. Njoj djeca nisu u hrvatskoj.
Što nju briga za hrvatsku? Njoj je ovo sve samo još jedna stepenica u njenoj profesionalnoj karijeri i baš je briga za sve drugo.

I to ne pišem zato jer ja tako mislim.
To pišem je svaki njen potez, svaki njen korak, svaka riječ to jasno i argumentirano govori.

Slobodan si izabrati što ti želiš za sebe i za svoju djecu. I kako izabereš tako će ti i biti , i nemaš pravo nikoga kriviti za to kako ti je i kako će ti biti doli sebe samog.
Jednako vrijedi i za mene, i za svakog građanina ove zemlje.

Quote:
Ali, ipak se bojim da ti ponešto slabo tumačiš geopolitiku...barem onu realnu.
20 godina intenzivno pratim i proučavam. Od teorija urota do svakog političkog poteza svake pojedine zemlje.
Dnevno izvrtim 20-tak što naših što stranih informativnih publikacija.
I tražim poveznice i preklapanja između naoko nepovezanih stvari.
Poznajem sve paterne, i metodologije i koncepte manipulacije informacijama i podacima, kao i modus operandi medija.

Ja na žalost (jer bi volio da nisam u pravu i da griješim) jako dobro tumačim što se i zašto dešava.
I jasno vidim kud ovo ide i gdje ćemo mi završiti.
A za to gdje ćemo mi završiti ćemo si sami biti krivi.

Mislim , ne moraš se bojati. HDZ će ti sigurno pobijediti na ovim izborima. Nema šanse da će ameri dozvoliti građanima hrvatske da se scenarij odvrti imalo drugačije.
Ja tu ne gajim nikakve iluzije da će narod ove zemlje shvatiti koji je njegov interes i kako zaštiti vlastiti interes.
Bitnije je narodu što radi severina i s kim se prči (ispričavam se Severini, ne mislim ništa loše o njoj, štoviše žena živi svoj život i ne jebe nikog 2 posto. Kapa dolje za to i moj puni respect) nego hoće li imati sutra što za jesti.
To je jednostavno tako. I tu pomoći nažalost nema.

A ako ti ikad bude strašno dosadno u životu, možeš potražiti moje postove unazad 2-3 godine. Pa ćeš primjetiti da sam ja na sve ovo što se sada dešava upozoravao već onda.

Što će biti za 2 godine od danas....to ne želim pisati.
Građani hrvatske još uvijek imaju šansu svojom odlukom izvući ovu zemlju iz potpunog potopa i crnine najavljene mape.

Pa neka svatko glasa po vlastitoj savjesti i po tome što želi ovoj zemlji i samome sebi.

Svatko tko samo na minut stane, na minut se otrijezni, na minut promisli i usporedi argumente pro i con , će znati donijeti odluku tko i kako će raditi najbolje što može u njihovu korist.
A ostali koji padaju na politički marketing i medijska ispiranja mozga će biti i ostati guske u magli koje svatko može vozati kako hoće.

Nema tu neke velike filozofije, kada ogoliš činjenice stvari su uvijek jednostavne.
Nije to kvantna fizika uključiti mozak i promisliti objektivno o činjenicama koje su ti servirane pred nosom.
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 09:51   #1052
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post

Za fortex (ili kako se zove nikako da zapamtim)
Frontex?
Zbunjuješ me već premnogi broj postova
Hilda is offline  
Old 23.10.2015., 09:52   #1053
jučer gradonečelnik brežica kaže: ajmo se ponašat kao hrvati i sve na austrijsku granicu.

Quote:
11.55: Župan Brežic Ivan Molan je razmere v Posavju označil za katastrofalne in za vojno stanje. Vlado je pozval, naj omeji prehode beguncev čez zeleno mejo, vzpostavi koordinacijo prihodov s Hrvaško ali pa zagotovi pomoč EU, poroča naš dopisnik Janoš Zore. Če se to ne bo zgodilo, naj po Molanovih besedah Slovenija ravna enako kot Hrvaška in naj začne begunce neposredno premeščati v Avstrijo. »Slovenija ne more biti ujetnica begunskih tokov,« opozarja Molan. Pri tem je okrcal ministrico za notranje zadeve Vesno Györkös Žnidar in ministrico za obrambo Andrejo Katič. »Žalostno je, da si v dveh dnevih nista vzeli časa niti za obisk policistov in vojakov, ki na terenu bijejo bitko.«
http://www.delo.si/novice/slovenija/...oveniji_1.html

kaže da austrija prima 1000...

Quote:
Austrija je zbog preopterećenosti kapaciteta privremeno zatvorila granični prijelaz Šentilj. Njegovo otvaranje očekuje se oko 8 ujutro. Tamo se nalazi oko 4 tisuće izbljeglica, ali Austrija je spremna primiti u prvom valu samo tisuću. Zbog toga je situacija vrlo napeta, javlja HRT.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...-srbije-846720

koliko treba da slovenci počneju "šarat malo." di stignu? po austrijskoj granici, možda i u italiju i mađarsku?
organiceko258 is offline  
Old 23.10.2015., 09:54   #1054
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Dakle, Mađarska i Srbija valjaju, Hrvatska je bad guy.
je.
bad guy s autoputom.
koji se po zatvaranju pretvara u pregovarački argument.
organiceko258 is offline  
Old 23.10.2015., 10:03   #1055
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ti si lud ako mislis da brava sprecava provale. 99% brava i lokota koje se koriste u Hr se otvori za do pola minute. Bravom samo preusmjeravas lopove na one sa slabijom bravom. Da nitko nema bravu, ne bi bilo nista vise kradja.

Mi i madjarska smo trenutno kao 2 identicna bicikla na parkingu. Madjarski je vezan spagicom sa masnom, a nas nije vezan. Cik pogodi kojeg ce lopov (u ovom slucaju migrant) izabrati za ukrasti. Znaci li to da je madjarski bicikl osiguran protiv kradje? Naravno da ne. Samo je malko vise osiguran od susjednog. Da su oba osigurana na isti nacin, opet bi jedan bio ukraden. Nas najveci problem je sto nema susjednog bicikla koji bi bio manje osiguran. Madjarska ima svoju neosiguran susjedni bicikl, nas, i stvarno, povrsnom promatracu madjarski bicikl izgleda maksimalno siguran. Povrsni promatraci mogu klicati vlasniku madjarskog bicikla kako je pametan sto je osigurao bicikl i kovati ga u zvijezde Hrvatska takav bicikl nema. Ima Jadran.

brave sprečavaju 99% provala, za obiti bravu moraš izučiti lopovski zanat, ne može to svaka baba....

i ne, hrvatska i mađarska nisu iste, od 1097 pa do danas, vidi se razlika na svakom koraku
i zato je ina mađarska a ne mol hrvatski
dk1 is offline  
Old 23.10.2015., 10:09   #1056
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ti mrziš kolindin odabir, ja milanovićev.
Zašto misliš da ja drukam za Milanovića uopće?

SDP je stranka koja nema šanse da od mene ikada u životu više dobije moj glas.
Jesam glasao do 2000-te za njih. Kriv sam priznajem. Ali bio sam mlad i naivan.

Ja jesam ljevičar. I što sam stariji to uviđam da sam žešći po tom pitanju.
SDP nije stranka koja će ikada od mene kao ljevičara dobiti moj glas jer oni veze sa ljevicom nemaju.

Moj izbor danas indirektno kao ljevičara ali prvenstveno kao osobe koja se osjeća domoljubom (iako samo HDZ-ovci mogu biti domoljubi jel' i nitko drugi) i osobe koja voli ovu zemlju i želi joj dobro ( jer političke preferencije su sekundarne ako ne i tercijalne kada je čovjeku stalo do zemlje u kojoj živi, to je za prepucavanje uz pivo) su:
ili MOST ili Živi zid.

Međutim, moram reći jer je to istina- da me Milanović pozitivno iznenadio.
4 godine osjećam gađenje prema toj ekipi (da ne uobrazite da mi se HDZ samo gadi) ali zadnjih 2 mjeseca se postavio kao državnik i odradio posao kao državnik.
I tu mu skidam kapu. I njemu i Ostojiću za sve do sada kako su odradili posao.

A za sve prije toga -serem mu se na posao.

*****************

A ako mene pitaš što bi bilo najbolje za ovu zemlju u ovoj situaciji koja je trenutno i s obzirom na silnice, te s obzirom na činjenicu da su sve karte na stolu i da točno znamo tko za koga druka evo ti moje mišljenje:
Ovako bi ja volio da sabor izgleda (dakle ponavljam s obzirom da znamo što se u svijetu dešava i tko što radi):

HDZ 30%
SDP 30%
MOST 30%
ŽZ 10%

I iz toga da izađe koalicija koja nas neće svađati sa Merkelicom a to bi bila:
SDP -MOST.

Gdje bi se MOST uhvatio sređivanja unutrašnjeg stanja u državi ,dok bi se SDP (čisto zato jer imaju više iskustva od MOST-a u tome i ne uvlače nas u sukob sa njemačkom za razliku od kolinde) bavio vanjskom politikom i ovom situacijom u kojoj jesmo.

Dakle SDP-MOST parlament vlada.
HDZ iako ne bi trebao al svi znamo da to nije tako bi imao Predsjedničku poziciju.

I u tom omjeru snaga bi se svi morali međusobno dogovarati a nitko ne bi mogao voditi svoju politiku ne pitajući ništa druge.
Što bi za nas građane dugoročno bilo win-win u trenutnoj situaciji.

Ovo je naravno samo moje mišljenje, ali po meni najbolja moguća opcija trenutno za Hrvatsku i sve nas kao građane od svih loših koje nam se nude.

Al tko mene što pita....
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 10:12   #1057
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Frontex?
Zbunjuješ me već premnogi broj postova
Ma ispričavam se. Ali stvarno imam problem s tim glupim nazivom.

Ono fortex ,frontex,forex, helex,zoltex
...pa ti zapamti
HvalaNaRibama is offline  
Old 23.10.2015., 10:12   #1058
9:10h
"U Sloveniji se trenutačno prema podacima slovenske policije nalazi nešto više od 14.000 izbjeglica i migranata"


Kranjci na aparatima
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 23.10.2015., 10:12   #1059
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
E vidiš.





Nije stvar krivice, stvar je izbora.

I do toga je li ti stalo do zemlje u kojoj živiš i u kojoj su tvoja djeca ili ti nije stalo.


Slobodan si izabrati što ti želiš za sebe i za svoju djecu. I kako izabereš tako će ti i biti , i nemaš pravo nikoga kriviti za to kako ti je i kako će ti biti doli sebe samog.
Jednako vrijedi i za mene, i za svakog građanina ove zemlje.


Što će biti za 2 godine od danas....to ne želim pisati.
Građani hrvatske još uvijek imaju šansu svojom odlukom izvući ovu zemlju iz potpunog potopa i crnine najavljene mape.

Pa neka svatko glasa po vlastitoj savjesti i po tome što želi ovoj zemlji i samome sebi.

Izvukao sam neke osnovne stvari i poboldao.

Vidim da smo generacijski vrlo bliski, i kao branitelji vjerojatno, bez obzira što ne mislimo isto.

Ja ne mislim da mi možemo išta na ovim izborima promjeniti. Ako ti misliš da to može SDP i Milanović, tvoj izbor. I bilo što što ću ja ovdje reći i napisati neće taj tvoj izbor promjeniti. Jednostavno se radi o suštinskoj razlici.

Ja također mislim da to neće niti HDZ puno bolje hendlati (bez obzira što su mi svjetonazorski puno bliža opcija)...i problem je zapravo uvijek isti prije svakih izbora.

Za koga glasati?
Tj, koje je od dva zla manje?

A ta dilema se ponavlja već previše godina ovdje, a vremena koja dolaze ipak traže jake, odlučne i poštene ljude. Kojima bi prvi interes trebao biti Hrvatska.

Ali sada smo OFF...ovo je za neku drugu temu, pa neću više.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 23.10.2015., 10:18   #1060
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Izvukao sam neke osnovne stvari i poboldao.

Vidim da smo generacijski vrlo bliski, i kao branitelji vjerojatno, bez obzira što ne mislimo isto.
I dobro je da je tako.
Borili smo se za to da imamo pravo na različito mišljenje i te suprotnosti moramo i trebamo njegovati ali i uvažavati.

To jest bit i smisao demokracije.

Postoje stvari koje su nam zajednički interes kao građanima ove zemlje.
A lijevo -desno su finese oko kojih se možemo svađati do mile volje kada su neka mirnija i sigurnija vremena. U nesigurnim vremenima se treba baviti bitnim stvarima koje su nam zajednički interes bez obzira na političko opredjeljenje.
Barem ja tako mislim i u to čvrsto vjerujem.

Za ostalo, odgovorio sam gore kolegi pa mislim da sam tim upisom i tebi dao neke odgovore.
HvalaNaRibama is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.