Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 09:24   #361
ma daj? niste morali pisati nalivperom? mi smo do 4 osnovne iskljucivo njime smjeli

inace, kupiju za likovni mi nemamo, sve je u istoj kutiji u razredu i zato je trebalo na svaku stvar napisati ime
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:32   #362
mi nikad nismo morali pisati naliv perom.

imala sam ga samo zato jer mi je bilo fora.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:13   #363
Kad se samo sjetim te tiranije. Mi smo od prvog slova pisali nalivperom, pa kad ti se probije, muko mojaaa
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 20:07   #364
Hm pa zasto bi itko koristio naliv pero pored kemijske olovke? Mi nismo ni kemijsku dugo, dugo, ne sjecam se do kad. Zapravo,ne sjecam se uopce kemijske kamoli da u prvom. Majamama, koje si godiste? Si iz hrvatske? Ja 83.

Isto danas, cemu obicna olovka za pisanje (osim za crtanje i sjencanje)?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 21:09   #365
Ocito je netko nostalgican jer su neke pernice doslovno krcaate patronama za nalivpero.
Mi nikad nismo morali pisat njima.
Al su mi bila fora.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 21:36   #366
Mi smo pisali nalivperom od drugog do četvrtog razreda. Zagreb, 89. godište.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:49   #367
84' u Slavoniji.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:18   #368
'77 u zagrebu
morali kod tri razlicite drugarice pisati nalivperom, u 4. smjeli sve osim hrv i mat pisati kemijskom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 05:23   #369
Ja se sjecam samo moje drame da se zadacnice u visim razredima moraju pisati kemijskom i srece da mi mama moze donijeti korektor Inace sam sve pisala olovkom . I u srednjoj i kasnije na faksu. Nalivpero sam imala jer mi je bilo fora pisati s njim kao raritetom spram kemijske, ali realno sve sam pisala tehnickom osim u samom pocetku kad amo pisalj obicnim olovkama.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:27   #370
76. zagreb
i ja se sjećam nalivpera
bilo je fora kad su se mogle kupiti patrone u bojama
dugo dugo nismo smjeli s kemijskom

zadaćnice i u srednoj s nalivperom
bar kako me sjećanje služi
2. ekonomska
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:28   #371
80., slavonija, nikad nalivperom nisam pisala
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:45   #372
dala mi je kci danas popis koji je sastavila sto hoce da joj kupim od pribora za skolu
I na popisu su i "ulijene pastele"
Sad je zezam da kakve su joj to lijene pastele, da kako ce bojati njima kad su tako lijene
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:44   #373
Ja napokon kupila uljne pastele, 24 nijanse, u Muelleru valjda ce bit ok... Na kraju nisam nasla faber nego sam uzela koh-i-noor
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:40   #374
jesam li jedina osoba u svemiru koja jos nije kupila ama bas nista od pribora za svog prvasica, cak ni torbu...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:51   #375
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jesam li jedina osoba u svemiru koja jos nije kupila ama bas nista od pribora za svog prvasica, cak ni torbu...?
nisi
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:59   #376
daj boze.
okolina mi ostavlja sasvim suprotan dojam, a ni ovaj topic bas ne pomaze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:29   #377
Vec smo pisali, lakse je financijski kad kupis mjesec dana ranije.
Prije nego te prvi tjedan skole obaspu silnim ciframa za ovo i ono.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:01   #378
Mi smo kupili jednu pisanku c jer joj se svidjela slika i te uljne pastele jer ih nisam vidjala u onim velikim ducanima pa kad smo vec bili u cc1... Ostalo jos nista...
Meni je mladji vec sav tuzan sto on nece dobiti torbu i nece u skolu, vec i zna koju torbu hoce (Barcelona).

A za uljne pisem "napokon" jer zica tamo negdje od cetvrtog mjeseca ali sam joj tad rekla da izdrzi s vostanima do nove sk. godine. Ne zelim ispasti mama koja ne odrzava obecanja. A i s godinama sam shvatila da joj je kvaliteta likovnog pribora big deal, npr uvijek moramo u pernicu dodati "koznu" boju jer inace ne moze nacrtati ljude kako zeli, itd.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:30   #379
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Vec smo pisali, lakse je financijski kad kupis mjesec dana ranije.
Prije nego te prvi tjedan skole obaspu silnim ciframa za ovo i ono.
meni to bas i nije najjasnije, kak je financijski lakse
taj novac cu potrosit anyway, sad dal u sedmom ili osmom, meni tak svejedno. ono sto mogu ustedit, je da ne kupujem stvari koje mi ne trebaju (jer ne znam dal ce mi trebat), pa cu kupit kad mi kazu tocno sto, sto je zapravo stednja.

uzmite u obzir da postoje uciteljice koje traze glinamol ili neki drugi likovni ajtem bas od odredjenog proizvodjaca, pa kupovina toga u sedmom mjesecu nema nikakvog smisla, osim ak se likovno ne izrazavate i doma.

torba ne ulazi u financijsku stavku na ovoj temi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:34   #380
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Vec smo pisali, lakse je financijski kad kupis mjesec dana ranije.
Prije nego te prvi tjedan skole obaspu silnim ciframa za ovo i ono.
jasno da je lakse kupovati malo po malo, ali jel normalno da ljudi kupuju napamet sve i svasta, bez ikakvog popisa iz doticne skole i od doticne uciteljice?
rijetki su dobili popise, vecina ljudi koje znam kupuje stihijski hodajuci po akcijama kao muhe bez glave - danas lidl, sutra kaufland, preksutra NN.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.