Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 22:10   #61
odi u legiju stranaca..
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:17   #62
Frend bi išao radit u vojsku (jebi ga) ima višu (ekonomija),kolika bi mu bila plaća i koji bi dobio čin?Poručnik ili?'
Hvala
zicke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 20:46   #63
he jebote! on bi u vojsku i odma cin dobar ti je kolega
vjerovatno ne misli nista radit u zivotu ali mu je to krivi motiv,mogao bi otic u afganistan i tamo poginut

@amiklic
nisam siguran jel radis u vojsci nego prenosis necija iskustva,ali dobro ,zakljucujemo da si vec duze u sluzbi,drzavna je firma i beneficirani radni staz,najbolje mirovine,koef je onoliki kolika placa stoga je i prijava tolika tako da vise vrijedi imati u vojsci 4 k kn nego kod privatnika radit za 5 k a prijava da bude na 2200kn.....zar ne???

mozda se nisi uklopio ili te prcaju tamo (znamo da svugdje ima budala a u vojsci najvise,pogotovo onih koji uskoro lete iz sluzbe).....sta je tvoj problem??? nakon tolikih godina tek sad shvatiti da ne ide i ici trazit drugi posao odnosno sa konja na magarca......gdje je problem objasni iskreno???

ima ljudi koji nisu za vojsku ali ipak mi ostaje jedno lijepo sjecanje i iskustvo na sluzenje v.roka........disciplinirao sam se,ocvrsnuo svoj karakter i izgradio sam se kao osoba+sto danas jedem sve moguce sta se stavi pred mene,prije vojske u zivotu povrce nisam probao
krivo mi je sto je sluzenje ukinuto jer nekim mlakonjama bi koristila.....i sam sam bio jedan od takvih,mamin sin,da se ne uvrijede drugi nekima vojska nije potrebna jer su vec formirane jake licnosti......
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 11:28   #64
Quote:
zicke kaže: Pogledaj post
Frend bi išao radit u vojsku (jebi ga) ima višu (ekonomija),kolika bi mu bila plaća i koji bi dobio čin?Poručnik ili?'
Hvala
Neka ne zaboravi da mora imati odslužen vojni rok (ili ga možda već ima), nakon završenog temeljnog časničke izobrazbe i postavljanja na upržnjeno mjesto (zapovjednik voda) dobija čin poručnika, mislim da je sad plaća 4500 kn.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:57   #65
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Neka ne zaboravi da mora imati odslužen vojni rok (ili ga možda već ima), nakon završenog temeljnog časničke izobrazbe i postavljanja na upržnjeno mjesto (zapovjednik voda) dobija čin poručnika, mislim da je sad plaća 4500 kn.
Samo 4500?Pa toliko ima obični vojnik plaću
Ok tnks na odgovorima
zicke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 15:33   #66
bratic mi je porucnik u vojsci,ima placu 5300 kn

vojnik ima 4000 kn
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 09:01   #67
OK, sve se to negdje vrti oko mojih saznanja i priblizno je to to.
nego niko mi ne zna rec koliko vremenski traje prva temeljna casnicka izobrazba nakon koje postanes porucnik HVa?
te koliko nakon toga obavljas to radno mjesto da bi mogao napredovati dalje činovima?

...
sutra ujutro odlazim u vojni ured,al evo nedjelja je, lijepo jutro, kavica i novine tražim li tražim te podatke ali nigdje nista relevantno..
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:51   #68
Ako imaš završen faks, časnička je 9 mjeseci. nakon toga dobiješ čin poručnika, pa polako. vazelin je u vojsci jako cijenjena stvar šta se tiče napredovanja, jer zakon o obrani kaže da vojna osoba "može" napredovati ako zadovoljava sve tražene uvjete...

Moje mišljenje, nakon 13 godina službe i statusom dočasnika, je da kab bih ponovno birao ne bih išao u vojsku, ma koliko mi se sviđala.

Ako ideš samo kako bi se zaposlio, onda se zapitaj kakve su ti stručne i radne kvalifikacije ako ne možeš naći posao s faksom za veću plaću od gore navedenih...

Ja sam SSS elektrotehničar, zap. desetine, plaća 5300 (uz olakšice). Moj šef, natporučnik, cca 6000.Vojnik 3700-4000 Pa sad razmisli.
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:52   #69
ti sa sss kao elektro ces imati prijavu na minimalac ili max 3000 kn,kakva ce ti mirovina bit sa takvom prijavom???
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:05   #70
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
ti sa sss kao elektro ces imati prijavu na minimalac ili max 3000 kn,kakva ce ti mirovina bit sa takvom prijavom???
Ti pade s marsa?

Koji minimalac? Ako misliš na mene, radim u vojsci (upravo pokrećem postupak izlaska iz tog gnjilog sustava državnog aparata, koji se u to pretvorio odmah nakon završetka Dom. rata).

Otvorio sam privatne tvrtke (2) i super mi ide....

Ne boj se ti za moju mirovinu. Ionako od nje ne možeš živit' kol'ka god da je
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:10   #71
vald znas na sta sam mislio........znamo kakve su prijave u privatnim firmama,pogotovo za sss......
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:00   #72
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
vald znas na sta sam mislio........znamo kakve su prijave u privatnim firmama,pogotovo za sss......
U kojem ti svijetu živiš?

Plaća 12000 Kn NETTO na ruke, bruto firmu izađe cca 22000 Kn. Ja, za razliku od nekih, nikad od poslodavca nisam primio niti kune na ruke. Sve ide preko računa, a na nešto drugo ne bih ni pristao.

A on, da može nać' nekog ovakvog za manje, valjda bi ga zaposlio.

Dobar ugovor je osnova svega, a u nas ljudi potpisuju onaj obrazac na koji se netko usudio staviti natpis "Ugovor o radu". Moj ima 10-ak stranica i jako je detaljan. Sve odgovornosti, prava i obveze su navedene. Točan opis posla, plaćanja, prekid, otpremnina....

Ali, to sam ja sam dogovorio. Onaj ko' ne zna tako, nek' potpisuje šta hoće. Nisam mu ja kriv.

I, da, nisam spomenuo, ugovorena plaća je 3000 EUR brutt (protuvrijednost u Kn). Da me ne sj_be ova naša politika...

Da SSS. Da minimalac...
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:03   #73
Svaka čast!!! Dobra je to lova. Inače, na koga si prijavio te 2 firme ako si DVO? Mislim da si rekao da si 13 godina u službi.. uz dvostruki staž iz rata imaš još godinu- dvije do prijevremene mirovine po 6a. Zašto ne pričekaš i stekneš pravo na mirovinu? Mislim, nije nešto ali je ipak šteta propustiti.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:45   #74
Prijavio sam na zeta obadvije, jer ne mogu biti na mene. A mirovina? To je za stare i bolesne. Lova ionako nije sve na svijetu. Mislim da bi svi trebali dobiti samo koliko zasluže.

malo me je_e šta ću uvijek plaćat hrpe neradnika koji su u penziji, ali ima i za to lijeka... (uh, socijalna država...). dao bih sve bolesnima i onima kojima stvarno treba, djeci... Ali ovako, kad svi uzmu, njima ništa i ne ostane. Žalosno (ovo je mali OT, ali morao sam...)...
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:24   #75
Da, fakat imaš pravo, ako si nakon 13 godina skupnik i bolje ti je da ideš dok te nisu stavili u kategoriju "neperspektivnih" jer onda ionako moraš otići. A Spektra? Ima li od toga kakve pomoći ili je to samo za naivne?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:46   #76
Posao profesionalnog vojnika

...hmmm realno gledajuci nije tesko radit, kad se uzme u obzir efektivan rad ispada da je to lako zaraden novac, no to sve ovisi o postrojbi u kojoj si tj. o zapovjednom kadru. Placa ti je kao vojniku oko 3800kn, meni iznosi 4600 buduci da imam cin razvodnika te putne troskove od 200kn. Place bi trebale ici gore zbog ulaska u NATO, no ulaskom u NATO krenut ce lavina medunarodnih misija. Ne bi mogli vjerovat koje razlike su izmedu postrojba, kao da ste neka druga vojska, ja sam te srece da sam medu najgorima ljudima, koji su budale, koje te koce. Inace posao je psihicki naporan, odsutnost od kuce, obitelji, sve to utjece na psihu. To je sve za sada, idem spavat...
nemisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 10:38   #77
JFK:nije važno koliko je domovina dala meni,nego koliko JA mogu dati za domovin

Svi koji se odluče biti profi vojnici jednostavno moraju guštati ta "sranja".
Odora,jutarnje dizanje zastave,opeglan,obrijan,utegnut,spreman na svakodnevni drill,diktatorski režim zapovijedanja,ispiranje mozga,izvršavanje besmislenih zadaća,sati i dani ispunjeni dosadom i iščekivanjem narednih zadaća,izolaciju od vanjskog svijeta....to je sustav gdje je sve propisano a opet mjesto gdje zamotaš mozak u vrećicu i ostaviš ga doma.Ukratko:u vojsci nema pretjerane logike,gdje je osobnost pojedinca podčinjena interesu države(ona hop,ti skok).

Sa druge strane to je mjesto za velike domoljube i idealiste gdje se unaprijed žrtvuješ za veće dobro i gdje ti odora i znakovlje na njoj daju osjećaj pripadnosti jednoj specifičnoj grupi ljudi.

A ljudi kao ljudi:dobri,loši,ambiciozni,nezainteresirani,naivn i,prepredeni...svi u istoj odori i pod istom čizmom.Netko se probije i napreduje svojim trudom,netko rodbinskim i klanskim vezama,netko se ubija od posla,netko dr.a k...c po cijeli dan.Isto kao i na svakom drugom poslu a opet specifično na svoj način...tko voli neka izvoli...
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:19   #78
Vojska je prošlost.
Barem onakva kakvu sad zamišljate.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 12:44   #79
MORH časnici

Daklem, jednostavno, razmišljam o tome da uđem u ovaj program civilno-vojnog školovanja, no zanima me kakvi su zapravo uvjeti u MORH-u? Kakvi su međuljudski odnosi, kakve s uplaće (znači poručničke i više), kako se živi, što se misli,...
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:54   #80
I mene to sve zanima, uskoro ću završit faks, i razmiljam da započnem vojnu karijeru...
madmax2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.