Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 10:04   #421
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma ne, smijem se pizzi na koju naknadno stavljaš sastojke. To je kao da jedeš svježe pečenu pogaču na koju nakon pečenja stavljaš kaj hočeš...jel to onda uopće pizza ili sendvić od svježe pečene pogače?
Ovo baš i ne stoji... osim pršuta, tu je i rikula, koja se stavlja naknadno. Postoji nekoliko sastojaka koji se ne peku, ukoliko pizza sadrži te sastojke, jasno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:09   #422
kumeče, jesi li ti ikad probao jesti pizzu s pečenim pršutom, i pizzu na koju je pršut dodan 2 min pred kraj (ili kad je gotova), ili teoretiziraš?

jel znaš koja je razlika u okusu te dvije stvari? mislim, kad se pršut peče na pizzi cijelo vrijeme, postane suludo slan, gotovo gorak, nejestiv, a bome i pizza oko njega. stvarno ne mogu vjerovati da nisi probao nikad i da ne znaš razliku između toga dvoje

ajd, majketi, danas napravi pizzu, dodaj pršut gore prije pečenja, pa napiši ovdje tvoje dojmove o tome kakav ti je bio pršut sam nakon 10ak minuta u pećnici zapravo, znanstvenik si, jebote, napravi eksperimenat: pola pizze stavi pršut odmah, a na pola stavi 2 min prije kraja, pa ih usporedi

(pošalji na peem broj tekućeg, ja častim sa sastojcima za eksperiment )♦
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:05   #423
Puno toga se stavlja naknadno na pizzu.
Maslina, pomidori, svježa paprika, riga, radić, vrhnje....pršut naravno, kulen...jel dovoljno?
Nije to nikakva novost!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:18   #424

maslina (zelena) je puuno bolja kad se stavi prije
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:26   #425
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Puno toga se stavlja naknadno na pizzu.
Maslina, pomidori, svježa paprika, riga, radić, vrhnje....pršut naravno, kulen...jel dovoljno?
Nije to nikakva novost!
isusebože

ne ne ne ne i ne?
paprika... koja je poanta stavljanja naknadno? probajte stavit prije, na vrh. čatvrtina paprike na taaaanke rezance - potpuno drugi okus pizze
masline... zašto na kraju? pečenjem postanu samo mekše
paradajz ne stavljam, šalate također ne (priznajem, zelenje nema smisla držat u pećnici). također, vrhnje: čisto subjektivno, al niš mu ne fali ak se peče s pizzom

pršut, kulen,... koja je poanta stavit to na kraju? kumek dobro kaže... pogača sa nečim vs. sendviš od pogače s nečim
ja mesinu uvijek stavim ispod sira. prvo, cilj je da mesina pusti svoju masnoću i okus. Drugo, želim da se sir rastopi, razlije i zapeče odozgo. Ak je ispod, dobijem niš, plastičnu podlogu. S druge strane, okus zapečenog sira...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:36   #426
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Puno toga se stavlja naknadno na pizzu.
Maslina, pomidori, svježa paprika, riga, radić, vrhnje....pršut naravno, kulen...jel dovoljno?
Nije to nikakva novost!
Paradajz, paprika ili kulen poslije?????? Jezuš kristuš, pa tebi je bolje da se prebaciš na sendviće. Vrhnje svakako prije jer ak je nakon ohladi pizzu i napravi je bljutavom.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:39   #427
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kumeče, jesi li ti ikad probao jesti pizzu s pečenim pršutom, i pizzu na koju je pršut dodan 2 min pred kraj (ili kad je gotova), ili teoretiziraš?

jel znaš koja je razlika u okusu te dvije stvari? mislim, kad se pršut peče na pizzi cijelo vrijeme, postane suludo slan, gotovo gorak, nejestiv, a bome i pizza oko njega. stvarno ne mogu vjerovati da nisi probao nikad i da ne znaš razliku između toga dvoje

ajd, majketi, danas napravi pizzu, dodaj pršut gore prije pečenja, pa napiši ovdje tvoje dojmove o tome kakav ti je bio pršut sam nakon 10ak minuta u pećnici zapravo, znanstvenik si, jebote, napravi eksperimenat: pola pizze stavi pršut odmah, a na pola stavi 2 min prije kraja, pa ih usporedi

(pošalji na peem broj tekućeg, ja častim sa sastojcima za eksperiment )♦
Ma jesan mila jesan već. Pa zato sam se u prvom postu i čudio pršutu na pizzi ali onda nakon kaj je rečeno da je stavljen poslije čudio sam se pizzi. Bolje je nakon, ali kao što rekoh what's the point pizze ako stavljaš sastojke nakon pizze. Ma to je više bila zeka....svako nekaj voli...ja se užasavam na pizzi bilo čega zelenog, ježi ga ekipa stavlja salatu, radić, rukolu....ali to sam samo ja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:40   #428
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
isusebože

ne ne ne ne i ne?
paprika... koja je poanta stavljanja naknadno? probajte stavit prije, na vrh. čatvrtina paprike na taaaanke rezance - potpuno drugi okus pizze
masline... zašto na kraju? pečenjem postanu samo mekše
paradajz ne stavljam, šalate također ne (priznajem, zelenje nema smisla držat u pećnici). također, vrhnje: čisto subjektivno, al niš mu ne fali ak se peče s pizzom

pršut, kulen,... koja je poanta stavit to na kraju? kumek dobro kaže... pogača sa nečim vs. sendviš od pogače s nečim
ja mesinu uvijek stavim ispod sira. prvo, cilj je da mesina pusti svoju masnoću i okus. Drugo, želim da se sir rastopi, razlije i zapeče odozgo. Ak je ispod, dobijem niš, plastičnu podlogu. S druge strane, okus zapečenog sira...
Hebo vas poanta . Osobno, pečeni pršut u pizzi mi niš' ne valja, dok, recimo, neki pečeni salamin na Slavonskoj je predobar.

Ako talijansku pizzu uzmemo kao referencu, pršut se stavlja nakon pečenja. I meni je to nešto prefino.

Možemo mi u beskraj o poanti. Al' na kraju se sve svodi na to tko što voli ili na priču kako bi se nešto trebalo raditi. A to ponekad ima malo veze jedno s drugim.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:43   #429
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Hebo vas poanta . Osobno, pečeni pršut u pizzi mi niš' ne valja, dok, recimo, neki pečeni salamin na Slavonskoj je predobar.

Ako talijansku pizzu uzmemo kao referencu, pršut se stavlja nakon pečenja. I meni je to nešto prefino.

Možemo mi u beskraj o poanti. Al' na kraju se sve svodi na to tko što voli ili na priču kako bi se nešto trebalo raditi. A to ponekad ima malo veze jedno s drugim.
U svakom slučaju bolji je nakon iako.....ja mislim da njemu na pizzi nije mjesto, šteta ga je...... Ljudi pizza je sirotinjska hrana i domačice su je koristile da se riješe sastojaka od prethodnih dana od ručka a sira i paradajza je uvijek bilo.....kao i tortilje...kaki brate pršut....nije nit mesa bilo....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:50   #430
ma pršut stavim jednu šniticu (narezanu na tanke rezance) na cijelu pizzu
taman da da onaj fini okus i malo slanoće
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:55   #431
Krasan dan za pizzu.

http://img39.imageshack.us/i/p1150006h.jpg/
http://img838.imageshack.us/i/p1150008.jpg/
http://img16.imageshack.us/i/p1150010f.jpg/
http://img813.imageshack.us/i/p1150014.jpg/
juniorzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 16:16   #432
Ah, juniore, vraže!
Odlično.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:32   #433
ja stavljam i papriku i paradajz(kada ga stavljam) i masline i pršut odmah.
jedino što pršut stavim ispod dosta sira i uopće se ne isuši, a papriku i paradajz stavim gore na sir i tako mi je odlično.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:06   #434
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Upravo to- nije svakom bolja ista stvar.

Npr. osobno volim pršut (uostalom i zadnju sam radio s pršutom), ali špek kojeg stavim na početku, prije pečenja (za razliku od pršuta) mi je mljaaac, to mi je fetiš!
Bravo!

Špek je obavezan jer daje aromu i miris samo ne smije biti debelo narezan.
Pršut se stavlja čim se pizza izvadi iz peći, još uvijek je dovoljno vruća da ga omekša a ne prepeče.

Btw. isprobao sam jednu naizgled weird kombinaciju šunka, špek i kolutovi poriluka. E kako to miriši...
Jwalk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 11:08   #435
evo da podijelim par finti vezano za pizzu.....

sama ekonomska računica nam govori da su više manje sve pizze vani "šrot" osim par izuzetaka ali jako ukusan "šrot" uzmimo npr. kila šunke za pizzu po cijeni od 20kn MPC-e, kad se odbe sva davanje, marže, pdv itd.. dolazi se do neke cijene proizvoda od 9-10kn/kg pa di tu može bit nešto kvalitetno.... ali ja kao i svi ostali vidimo u tim pizzama nešto posebno pa se nalaze po par puta mjesečno na meniju.... Tijesto za pizzu je u većini pizzerija isto i ide ovako nekako u omjerima:

10g sviježeg kvasca
1kg brašna
0,5l mlake vose
ulje
sol

Kvasac dignete u malo vode, šećera i brašna(za brže dizanje kvasca utisnite u njega šećer i razmrvite u mješavini mlake vode i brašna)..... ubacite sve ostale sastojke i dobro mješajte..... ostavite da se diže i onda opet promiješajte i bulirajte. gotovo tijesto pospremite na hladno mjesto dobro prekriveno.

e sad nakon šta rastegnete tijesto i nafilate po želji najbitnije je temperatura i vrijeme pečenja. Ta temperatura bi trebala bit iznad 300-350C. malo koja pećnica koje imamo doma može postići takve temperature pa prema tome možemo jedino peći pizzu 8-9 minuta na max temperaturi od 250C kakvu postižu prosječne današnje pećnice. Ono što daje pizzi tako poseban okus je krušna peć i takav effekt doma jednostavno nemožemo postići.

probao sam doma par načina i najbolje mi ispada kad pizzu ispećem na slijedeći način:

tijesto položim u tavu za palačinke. posložim sve sastojke i na dobro ugrijanu ploću položim tavu da mi se pizza zapeće odozdo. svako malo provjerit zapečenost, obično joj treba oko 2-3min i nakon toga je položim na pleh i stavim u pećnicu na njavišu razinu a predhodno upalim infru da se spirale zažare. u pećnici se zadrži max 2min il po želji 20-25sec duže ukoliko volite jače pečenu. okus pečenog tijeta je nabliži onom kakvog peku u pizzerijama bez krušne peći i naravno znam da jedem gore kvalitetne sastojke. najviše volim mješanu s kombinacijom špeka, feferona i vrhnja..... u toplijim danima zapalim vatru i spremam pizzu ispod peke koja ovak nekak ispadne:

[IMG][/IMG]
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:01   #436
Quote:
fangio kaže: Pogledaj post
evo da podijelim par finti vezano za pizzu.....

sama ekonomska računica nam govori da su više manje sve pizze vani "šrot" osim par izuzetaka ali jako ukusan "šrot" uzmimo npr. kila šu................
..........
Viš,viš ovo s tavicom nije loše.... trenutno imam pečnicu na plin (u pečalbi) i ona izvrsno peće odozdola tak da to ne treba, ali treba goriti jedno 20 minuta da se zgrije cijela pečnica
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje Deedy : 20.01.2011. at 09:55.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:42   #437
sigurno su već sve kombinacije sprobane

pa evo jedne bez mesa .... tijesto iz pekarnice, paradajz iz konzuma onaj eko (zelena etiketa), sir neki masni naribani, pa tikvice naribane, paprika na najtanje rezance, luk isto tak, puno origana, dobro spečena ,,, tikvice puste vodu tak da je sočna, mljac ...
Frenky Fisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 14:46   #438
Quote:
fangio kaže: Pogledaj post
evo da podijelim par finti vezano za pizzu...
.........
.........

[IMG][/IMG]


Lepo zglada


Po meni ako želimo ispeć vrhunsku pizzu prvo moramo znat kakvu uopće pizzu želimo. Kod nas u Hrvatskoj još uvijek postoji samo pizza, eventualno se spominje još famozna talijanska pizza ( koja u biti niti ne postoji kao nekakva podvrsta). Prvenstveno tu mislim na pizzerie a onda i na pripremanje kod kuće.

Kad se odlučimo za određeni stil pripremanja onda možemo pričati o pripremi tijesta, nadjevima, trajanju pečenja, temperaturi itd.

Zadnje uređivanje Deedy : 20.01.2011. at 09:58.
juniorzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:38   #439
Što točno ide u fornete od pizze?
rajčica,jel ide sir,koja smjesa?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 11:26   #440
pitanje jedno u svezi glede gljiva na pizzi: dragi bi štel gljive na domaćoj pizzi kako ja baš nisam fan gljiva, a ni domaću pizzu nisam jela otkad su se u picerijama pojavile pizze s kvalitetnim sastojcima, tražim pomoć: gljive puste vodu. puno vode kak riješiti taj problem? gljive u konzervi spominju po netu kao dobro rješenje, ne znam baš jesam li tome sklona, drugi spominju malo prepržiti, malo u mikrovalnu, još jedna ideja koja mi se ne sviđa je da se gljive stave pred kraj (pa ostanu sirove )

ajde ekipa koja koristi gljive na pizzi, pomažite
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.