Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 11:15   #1001
Quote:
miška kaže: Pogledaj post
evo ja malo surfala i pronašla poliklinika zubović i dr. štimac, da li netko zna kakve su cijene i kvaliteta njihova rada (trebam most na gornjoj dvojci).
ribice, jel ti znaš šta o njima??
ja sam inace pristalica teorije da su najbolji strucnjaci oni koji se ne reklamiraju nego im je jedina reklama njihov rad...
pa ti shvati sto sam htjela reci o tim koje si navela...

za Zubovica znam da je dosta skup i da radi ok...ali moras biti svjesna da kod njega u ordinaciji radi par mladih kolega i kolegica i da je mala sansa da te bas on preuzme...
a cijena je ista kao daje on osobno radio...

za dr.Stimac ne znam nista,ali vidjela sam da su joj reklame posvuda i da se gura gdje stigne...
ribica0603 is offline  
Old 07.09.2007., 11:20   #1002
puno ti hvala. nekada davno čula sam da je jako dobar stomatolog u zvonimirovoj, dr.štambuk, poliklinika štambuk, a njega nigdje na netu ne mogu pronaći, znaš li ti šta o njemu?
miška is offline  
Old 07.09.2007., 12:30   #1003
@miška

što prije to sredi, da se ponovo vrati lijep osmijeh...obavezno porculanske krunice stavi na most...

@ribice

nisam tip kojem je luksuz na prvom mjestu, jer mi to moja situacije ne dozvoljava, ali stvarno znam ljudi koji bi sredili svoje zube da ne hodaju krezubi, ali ne mogu priuštiti da ih naprave čak i u ratama...pametnog čovjeka nije briga što je luksuz skup, ali najgore što je danas i zdravlje jako skupo, barem za većinu jer srednji sloj ljudi danas skoro i ne postoji...
brato is offline  
Old 07.09.2007., 12:39   #1004
evo jedan zanimljiv klip vezan za ovaj topic...

http://www.youtube.com/watch?v=Wm6m81iWTIA
brato is offline  
Old 07.09.2007., 12:43   #1005
hvala brato...sreća je tošta je moja dvojka pukla sa unutarnje strane i šta se to ništa ne vidi i ne kuži... raspitujem se ovdje o stomatolozima jer ga trenutno nemam, pogotovo ne u zg,,, i sada pošto već dajem 5000 kn, što je meni jako puno želim da odem kod nekog za koga sam bar jedanput čula da je ok, a ne da pokucam na prva vrata i ono
miška is offline  
Old 07.09.2007., 13:51   #1006
Quote:
miška kaže: Pogledaj post
hvala brato...sreća je tošta je moja dvojka pukla sa unutarnje strane i šta se to ništa ne vidi i ne kuži...

miška znači tebi ima dosta toga zuba, pa možda se može liječenjem spasiti, zadnja je opcija da se vadi...nemoj biti sigurna da je za vaditi, možda ti drugi stomatolog spasi zub, jer znam po mom slučaju sa donjom sedmicom, zubar mi je mislio vaditi prije 12 godina, ja promjenio zubara i dan danas imam zub...budi dobro na oprezu jer znaju oni svašta lupetati...
brato is offline  
Old 07.09.2007., 14:21   #1007
pitanje. moj dragi triba vadit šesticu (upala, čišćenje kanala, vertikalni lom) operacijom. kako čeka tu operaciju, zub je bija ispunjen nekakvom vatom i ispunom. kako mu je danas ispuna ispala, a skoro će i vata, a zubarka radila ujutro, zanima me što mu je činiti? jel smi izvadit ovu vatu i stavit novu?
deedeedee is offline  
Old 07.09.2007., 14:29   #1008
Quote:
brato kaže: Pogledaj post
miška znači tebi ima dosta toga zuba, pa možda se može liječenjem spasiti, zadnja je opcija da se vadi...nemoj biti sigurna da je za vaditi, možda ti drugi stomatolog spasi zub, jer znam po mom slučaju sa donjom sedmicom, zubar mi je mislio vaditi prije 12 godina, ja promjenio zubara i dan danas imam zub...budi dobro na oprezu jer znaju oni svašta lupetati...
e da je barem tako, al nažalost taj zub mora van, jer je ta dvojka pukla popriječno, al baš nekako čudno, bila ja i na oralnoj kirurgiji u novoj bolnici i rekli da mora, da se nema tu šta raditi...osim vaditi
a ovako ono izgleda skroz normanlo, osim šta se malo klima, al to osjećam samo ja......e da se bar da to nekako pričvrstiti
miška is offline  
Old 07.09.2007., 14:44   #1009
ljudi podjelila bi nesto s vama sto se mog zubala tice......naime,prije nekoliko godina me iz cistog mira pocela boljet jedinica-gornja(onako pulsiranje kad bi se smirila pred spavanje)inace su mi ti prvi gprnjizubi veliki i jako izrazeni..i sad trajalo je to dosta vremena,a zub zdrav al se ipak odlucih otici kod zubara.Slikanjem mi je utvrdjena fraktura korjena.(od cega-nemam pojma,kaze on da moze biti od prije neznam kolko godina,udarac neki ili sl.)To je sanirano lijekom bez operacije.Al mene sad muci nesto,omrtvljen je zivac i taj zub sada tamni....ima li tu pomoci?iskustva,komentari-dobrodosli..
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Old 07.09.2007., 14:58   #1010
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
ljudi podjelila bi nesto s vama sto se mog zubala tice......naime,prije nekoliko godina me iz cistog mira pocela boljet jedinica-gornja(onako pulsiranje kad bi se smirila pred spavanje)inace su mi ti prvi gprnjizubi veliki i jako izrazeni..i sad trajalo je to dosta vremena,a zub zdrav al se ipak odlucih otici kod zubara.Slikanjem mi je utvrdjena fraktura korjena.(od cega-nemam pojma,kaze on da moze biti od prije neznam kolko godina,udarac neki ili sl.)To je sanirano lijekom bez operacije.Al mene sad muci nesto,omrtvljen je zivac i taj zub sada tamni....ima li tu pomoci?iskustva,komentari-dobrodosli..
ako je dobro ispunjen kanal, on ti nije trebao za dosta godina potamniti, ali kad se to dogodi, navlaka je jedino riješenje...ona ujedno i čuva zub od pucanja...
brato is offline  
Old 07.09.2007., 15:12   #1011
Odoh popodne na kontrolu
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 07.09.2007., 15:22   #1012
dal se kod stavljanja navlake postojeci zub brusi na minimum?
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Old 07.09.2007., 16:51   #1013
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
dal se kod stavljanja navlake postojeci zub brusi na minimum?
nije baš na minimum, ali se mora brusiti sa svih strana...vrati se malo unazad stranu ili dvije, ribica je nedavno to objašnjavala...
brato is offline  
Old 07.09.2007., 18:38   #1014
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
pitanje. moj dragi triba vadit šesticu (upala, čišćenje kanala, vertikalni lom) operacijom. kako čeka tu operaciju, zub je bija ispunjen nekakvom vatom i ispunom. kako mu je danas ispuna ispala, a skoro će i vata, a zubarka radila ujutro, zanima me što mu je činiti? jel smi izvadit ovu vatu i stavit novu?
naravno...
samo ti tu vaticu mijenjaj i nekoliko puta dnevno jer neces vjerovat kako se to moze usmrdit!

a onda neka ode kod svoje zubarice i neka mu ga zatvori sa tim privremenim ispunom (Cavit se to zove)
ribica0603 is offline  
Old 07.09.2007., 18:43   #1015
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
...To je sanirano lijekom bez operacije.Al mene sad muci nesto,omrtvljen je zivac i taj zub sada tamni....ima li tu pomoci?iskustva,komentari-dobrodosli..
ako zub potamni nakon lijecenja to znaci da nisu dobro sastrugani kanali i da je zaostalo mikroskopskog krvarenja od ostataka zivca, laicki receno...

to se vise ne moze ispravit nikako osim izbjeljivanjem...ja to radim svim pacijentima koji k meni dolaze sa takvim zubima od prije...
skida se plombica na zubu i u zub se stavlja sredstvo za izbjeljivanje na vatici i zub privremeno zatvori....ja nakon tjedan dana vadim vaticu i provjeravam kakvo je stanje i koliko je zub izbijeljen...ako nije dovoljno,postupak se ponavlja...a ako je dobro,stavlja se konacan ispun i gotovo...
ribica0603 is offline  
Old 07.09.2007., 18:44   #1016
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
dal se kod stavljanja navlake postojeci zub brusi na minimum?
zub se mora isbrusiti za 1/3 svog obujma sa svih strana...to ti je negdje oko 2 mm
ribica0603 is offline  
Old 07.09.2007., 22:16   #1017
Ja sam dugo bez gornje jedinice, ali mi je fakat previse ovih 5000 sto se navodi za most...
To mi nije jasno...
Jedna frendica je prije 2 god radila i placala je 100 eura po krunici, i super izgleda...
A uostalom implatant ima vec za 6500 kn, tak da sam u dilemi...
Quote:
brato kaže: Pogledaj post
@miška

što prije to sredi, da se ponovo vrati lijep osmijeh...obavezno porculanske krunice stavi na most...

@ribice

nisam tip kojem je luksuz na prvom mjestu, jer mi to moja situacije ne dozvoljava, ali stvarno znam ljudi koji bi sredili svoje zube da ne hodaju krezubi, ali ne mogu priuštiti da ih naprave čak i u ratama...pametnog čovjeka nije briga što je luksuz skup, ali najgore što je danas i zdravlje jako skupo, barem za većinu jer srednji sloj ljudi danas skoro i ne postoji...
kiklop0 is offline  
Old 08.09.2007., 13:26   #1018
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Jedna frendica je prije 2 god radila i placala je 100 eura po krunici, i super izgleda...
A uostalom implatant ima vec za 6500 kn, tak da sam u dilemi...
bez komentara...
ja sam vec rekla koliko para,toliko muzike...

a kad ti kazes "frendica radila,super izgleda" to ne znaci da bi se s tobom slozilo jos nekoliko stomatologa koji znaju o cemu se radi...ipak nije isto kada napravljenu protetiku promatra laik i strucnjak...
tako je u svakoj struci...
a to sto njezino dobro izgleda znaci samo da zadovoljava estetiku laika,o struci ne mogu govorit jer ne znam o cemu se radi...

i btw.ne postoji keramika za 100 eura,dam glavu rezat!! ako je napravljena legalno,preko racuna i kako Bog zapovijeda...
ribica0603 is offline  
Old 08.09.2007., 13:54   #1019
ribica

Dakle... upalio mi se umnjak... Nista neobicno ni cudno...
Srecom, cijeli je vani i zdrav je ali raste u stranu, prema obrazu pa ga izgleda nesto jako smeta da se ovako buni
Boli onak... zamjetljivo ali jos podnosljivo...s tim da me danas boli cijela ta strana lica.. Bila sam kod svoje zubarke jucer (boli me od cetvrtka navecer) i dala mi je uputnicu za oralnu kirurgiju, sto znaci da moram cekati do ponedjeljka
Mene zanima slijedece - kad se daju antibiotici kod ovakvih stanja?
Naime, nekak i ne volim bas piti te antibiotike, pa me zanima koji stupanj upale mora biti da se prepisu antibiotici??
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Old 08.09.2007., 14:41   #1020
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
Mene zanima slijedece - kad se daju antibiotici kod ovakvih stanja?
Naime, nekak i ne volim bas piti te antibiotike, pa me zanima koji stupanj upale mora biti da se prepisu antibiotici??
antibiotici se daju samo ako je upala jaka i postoji mogucnost razvijanja upale u kosti...
inace,stomatolozi vrlo cesto daju antibiotike samo zato da se rijese pacijenta jer ne znaju sta bi s njim...
pametno je sto kazes da ih necec piti jer u tvom slucaju ne bi ni djelovali jer podrucje oko zuba nije inficirano...zub jednostavno raste,a nema mjesta i zato boli...

ne znam kako bih ti jos pomogla,osim rijecima podrske...imala sam i sama tih problema i znam kako ti je...
zato pobaj izdrzat do ponedjeljka,stavljaj malo hladne obloge ako ti pomazu i strpi se...

nazalost,nisam ti bas olaksala....
ribica0603 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.