Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2007., 15:57   #201
Lajsna mi je najneprihvatljivija varijanta sto se cijene tice. Izracunali smo da bi 3500kn trebali ostaviti samo na njih.
A kako funkcioniraju mrezice ili nesto slicno (one papirne trake)? Da li se to moze koristiti?
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:00   #202
ja imam 30g knauf u potkrovlju, pregradne zidove, ravan dio stropa, kosine bez ikakvih problema, baš nikakvih

doduše, radijatori su mi na vanjskim zidovima, pa neznam što bih rekao za nosivost, no neku slikicu ili neki suvenir sigurno izdrži na zidu. eto drži čak i vješalicu s hrpu kaputa i jakni
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:07   #203
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ja imam 30g knauf u potkrovlju, pregradne zidove, ravan dio stropa, kosine bez ikakvih problema, baš nikakvih

doduše, radijatori su mi na vanjskim zidovima, pa neznam što bih rekao za nosivost, no neku slikicu ili neki suvenir sigurno izdrži na zidu. eto drži čak i vješalicu s hrpu kaputa i jakni
kako imas napravljene pregradne zidove; jednostruki knauf ili dvostruki. izmedju ploca imas vunu?
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:34   #204
kostrukcija od drvenih letvi

jednostruke ploče (po jedna sa svake strane zida)

10cm vune

naročito zgodno za razvlačenje vodovodnih cijevi i ostalih instalacija (struja npr) i sakrivanje istih u takovom zidu

prije par godina popustio neki spoj na cijevima, vidjela se mrlja na knaufu. skinuli ploču, namotali novu kudelju na spoj, stavili ploču, pogletali, prefarbali.

nema dananoćnog štemanja.............

inače, kod mene u firmi, u servisu, radili su pregradne zidove od knaufa, stavljali dvostruke ploče, to je tako čvrsto na dodir da mi se čini i kad bi se auto zaltio da zidu niš ne bi bilo
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 17:13   #205
Quote:
ILB kaže: Pogledaj post
Lajsna mi je najneprihvatljivija varijanta sto se cijene tice. Izracunali smo da bi 3500kn trebali ostaviti samo na njih.
A kako funkcioniraju mrezice ili nesto slicno (one papirne trake)? Da li se to moze koristiti?
Šta god napraviš pucati će i uvijek će ti se pojavljivati pukotine. Drvo je skoro pa živi materijal koji stalno radi. Nemoj opće razmišljati, uzmi lajsne i riješio si problem. Dovoljnje su ti lajsne 1cmx1cm, cijena 5kn 1m dužni. Pa sad računaj.
Zapuni spoj sa gipsom a lajsne možeš i naknadno staviti kad prikupiš lovu.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 19:19   #206
Zadati ćeš si puno muke prilikom krečenja tog stropa... Uzdužno na grede postavi UD profil, a onda između greda u UD profil umetni CD profile na koje ćeš postaviti gips ploče. Između greda i ploča ostavi cca 5 mm prostora, a u taj prostor, nakon gletanja spojeva ploča, utisni akrilni kit. Prije utiskivanja kita, grede zaštiti pik trakom. Vjerojatno će se nakon nekon nekog vremena pojaviti manje pukotine na spojevima greda i gips ploča, ali ćeš to uvijek moći popraviti akrilnim kitom (prilikom krečenja, na primjer).
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 21:14   #207
nosivost me toliko ne brine kod knaufa koliko zvučna izolacija. Ako imam dupli knauf i recimo 10 cm kamene vune između, koliko je to bolje ili lošije od siporeksa?
ludagljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 21:27   #208
ja osobno ne vidim nikakve razlike u zvučnoj izolaciji između soba pregrađenih na katu s knaufom (10cm vune) i onih u prizemlju pregrađenih s ciglom

e sad da se neko ide tu pozabaviti s izračunom i nekakvim koeficijentima tko zna šta bi ispalo, ali u praksi ne vidim nikakve razlike. kakva je situacija s siporeksom nemam pojma.

što se nosivosti tiće, kao što rekoh, konstrukcija mi je od drvenih letvi, pa ak se što želiti objesiti - treba samo pogoditi u letvu kako? pa vidim dolje po lajsnama - gdi su šarafi

kakva je nosivost ako je kontrukcija o original kanuf profila, nemam pojma, ne brine me to previše
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:28   #209
Ja sam probao sve tri solucije. Ja sam isključivo samo za običnu ciglu. Klasika je najbolja. Nosivost knaufa je prihvatljiva ako se ispravno objese stvari na njega. Međutim zvučna izolacija je katastrofalna. Knauf je OK samo za spušteni strop. Što se tiče siporeksa ako je propuh i lupe vrata dođe pukotina na zidu. To je sve žalosno. Priznajem samo ciglu.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:38   #210
Knauf, ako si več uredio čitavo potkrovlje .
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 11:47   #211
ako sam izvodiš, knauf, radi jednostavnosti izvedbe, minimalna debljina (5 cm profil + 2*1,25 knauf=7,5 cm debeli pregradni zid). radijatori ionako trebaju biti na vanjskim zidovima, tereti se isto mogu isplanirati na vanjskima, a daju se objesiti i za knauf upotrebom dodatnih profila. ako ti netko drugi izvodi, pa gotovo svejedno...osim što šuplja cigla dodatno opterećuje deku radi težine pa ako je statika problematična pametnije je lakšu konstrukciju stavit, dakle ili knauf.

e da, za zvučnu izolaciju ukoliko je bitna nafilati unutra kamenu vunu
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:45   #212
parna brana / paropropusna folija

Uređujem potkrovlje u stambeni prostor. Krov je od drvenih greda i drvenih rogova, na rogovima daske na daskama crijep. još nema nikakve izolacije.
Gdje postaviti parnu branu a gdje paropropusnu foliju.
Crijepove trebam presložiti jer su loše postavljeni tako da nešto može iči i na daske ispod crijepa.???
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:50   #213
www.termika.hr
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:54   #214
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
Uređujem potkrovlje u stambeni prostor. Krov je od drvenih greda i drvenih rogova, na rogovima daske na daskama crijep. još nema nikakve izolacije.
Gdje postaviti parnu branu a gdje paropropusnu foliju.
Crijepove trebam presložiti jer su loše postavljeni tako da nešto može iči i na daske ispod crijepa.???
Parna brana prva do knaufa iznutra.
Što se tiče paropropusne folije- ako ćeš ostaviti ventilaciju izmedju daski i vune netrebaš paropropusnu foliju već je dovoljna krovna ljepenka na daske. Ako nećeš ostaviti ventilaciju na daske ide paropropusna folija, a onda letve i ostalo.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:56   #215
Ako ti nije jasno ovo moje i na stanicama termike lijepo zamoli osobu znanu kao Edgar (titanodur master) on ti je doktorirao na parnim branama.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:58   #216
Quote:
iggy36 kaže: Pogledaj post
Ako ti nije jasno ovo moje i na stanicama termike lijepo zamoli osobu znanu kao Edgar (titanodur master) on ti je doktorirao na parnim branama.


Jel me netko tražio?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 19:29   #217
Bas mi je drago da si se javio Edgare. Kupili smo parnu branu od Isovera (i relativno je to veliki izdatak). Muz je otpakirao i kaze da je to dupli najlon.
Pa da te pitam, koja je razlika izmedju toga i obicnog najlona????
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 23:31   #218
u principu, nikakva, prodavanje muda pod bubrege

bar ako je riječ o vašoj samogradnji

ako vam je cijeli projekt gradnje radio neki stručnjak, s točnim kojekavim izračunima ovoga i onoga, onda je vjerojatno izračuno i koja je parna brana (s obrzirom na ova i ona svojstva) nužna

ali ako ste to sve u vlastitiom aranžmanu kupovali i tako mislite graditi....i ako ste reklai....e sad nam još dajte i parnu branu....onda su vam definitivno prodali mačka u vreći
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 09:13   #219
Quote:
ILB kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago da si se javio Edgare. Kupili smo parnu branu od Isovera (i relativno je to veliki izdatak). Muz je otpakirao i kaze da je to dupli najlon.
Pa da te pitam, koja je razlika izmedju toga i obicnog najlona????
prodali vam skupi najlon.....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 16:56   #220
Super! Nasta mi ode 640kn.
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.