Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2008., 09:53   #41
laro čestitam na curici
i bit će sve ok ovaj put, sigurna sam
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:25   #42
Lara cestitke, ljubac tebi i princezi, ovo ce bit vasa godina!!!!
ot...Dr.Gebuer mi vodila trudnocu, Podobnik me porodio, radilo se o komplikacijama i amniocintezi i td, da ne duljim, vrijedilo svake kune i hvala im....
Leni L is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 07:32   #43
Quote:
Leni L kaže: Pogledaj post
Lara cestitke, ljubac tebi i princezi, ovo ce bit vasa godina!!!!
ot...Dr.Gebuer mi vodila trudnocu, Podobnik me porodio, radilo se o komplikacijama i amniocintezi i td, da ne duljim, vrijedilo svake kune i hvala im....
Leniiiiiii

Ajme tako mi je drago da si došla nakratko tu..taman sam htjela te pitati nešto...ti si kod njega radila amniocintezu??

Molim te da li možeš napisati kao je to bilo te kako on to radi? da li si što osjetila te koliko si dugo bila kod njega tamo?

Kako si mi ti? bebolino? miš mali
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:27   #44
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Leniiiiiii

Ajme tako mi je drago da si došla nakratko tu..taman sam htjela te pitati nešto...ti si kod njega radila amniocintezu??

Molim te da li možeš napisati kao je to bilo te kako on to radi? da li si što osjetila te koliko si dugo bila kod njega tamo?

Kako si mi ti? bebolino? miš mali
detalje si dobila na pp....da radio mi je amnio, 5 sek uboda, nis osjetila nisam a panicar sam inace...meni on tako smirujuce djeluje da mi je to fakat bilo piece of cake...odlezala preventivno kod njih par sati i to je to...rezultate sam dobila za 2 tjedna jer ti on to pozuri, savjetovat ce ti da nabavis uputnicu od soc ginica da ne moras na rebru placat analizu...i tako...eto, vidimo se uskoro, mazi busicu
Leni L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:47   #45
poliklinika podobnik cjena 3d uzv-a

bok svima!
ja sam nova ovdje i jako me zainteresirala ova tema, jer sam nakon dva poroda na svetom duhu s kojima sam manje vise bila zadovoljna (s prvim da, drugi je bio katastrofa), odlucila sebe 'pocastiti' kraljevskim porodom u poliklinici podobnik...bez imalo razmisljanja...

inace trudnocu vodim u poliklinici sunce i vrlo sam zadovoljna sa svojom doktoricom, koju ne bih mijenjala, no narucila sam se kod podobnika na 3d uzv sad krajem sijecnja kao i na info razgovor o porodu u njihovoj poliklinici...no, ako je uvjet da se kod njih rodi samo ako se kod njih i vodi trudnoca onda cu preci kod njih....

Lara, znas li mozda koja je cijena tog uzv-a kod njih? cisto da se pripremim

i nisam mogla vjerovati kad sam procitala da su ti u 10+2 vec mogli reci spol djeteta...jel to moguce???
ja sam sada 13+2, kad cu ici kod njih bit cu vec 15, znaci li to da cu vec moci saznati spol?

unaprijed zahvaljujem na odgovoru...
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:08   #46
bok svima,
Ja također nemam baš novaca i živim na krajnjem jugu Hrvatske, ali da sam bliže sigurno bih uzela kredit za porodit dijete u klinici Podobnik. Sve najbolje sam čula od dvije prijateljice koje su tamo rodile i pre prezadovoljne su radom doktora, sestara, babica...bile su tijekom cijele trudnoče smirene....doktora možeš kontaktirati 0-24 upravo kraljevski tretman.
leamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:56   #47
Quote:
moranam kaže: Pogledaj post
bok svima!
ja sam nova ovdje i jako me zainteresirala ova tema, jer sam nakon dva poroda na svetom duhu s kojima sam manje vise bila zadovoljna (s prvim da, drugi je bio katastrofa), odlucila sebe 'pocastiti' kraljevskim porodom u poliklinici podobnik...bez imalo razmisljanja...

inace trudnocu vodim u poliklinici sunce i vrlo sam zadovoljna sa svojom doktoricom, koju ne bih mijenjala, no narucila sam se kod podobnika na 3d uzv sad krajem sijecnja kao i na info razgovor o porodu u njihovoj poliklinici...no, ako je uvjet da se kod njih rodi samo ako se kod njih i vodi trudnoca onda cu preci kod njih....

Lara, znas li mozda koja je cijena tog uzv-a kod njih? cisto da se pripremim

i nisam mogla vjerovati kad sam procitala da su ti u 10+2 vec mogli reci spol djeteta...jel to moguce???
ja sam sada 13+2, kad cu ici kod njih bit cu vec 15, znaci li to da cu vec moci saznati spol?

unaprijed zahvaljujem na odgovoru...
draga lijepo je da si se javila....

Ovako pitala sam i ja a tu je i jedna Forumašica Maria del Mar koja je u istoj situaciji kao i ti..Vodila je trudnoću kod drugog i sa 30 tjedana otišla tamo na pregled.
Obzirom da ja vodim trudnoću tamo od prvog dana cijena ti je 500 kuna i kontroliraš se svaka tri tjedna...

Znači ne moraš voditi od početka trudnoću kod njega da bi i rodila kod njega..možeš krenuti od 30 tjedna na preglede.

Maria del mar će ti se sigurno javiti na ovu temu i njoj su pokazali cijelo rodilište, otišla na na obilazak, vidjela stolce, sale, sobe, apartmane....

Ja sam jako zadovoljna, puno je to novaca...ali ne rađaš svaki dan.. rađaš par puta u životu i ako čovjek zaista može, u skladu sa mogućnostima treba si priuštiti manje stresan porod i vođenje trudnoće.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:57   #48
Quote:
leamm kaže: Pogledaj post
bok svima,
Ja također nemam baš novaca i živim na krajnjem jugu Hrvatske, ali da sam bliže sigurno bih uzela kredit za porodit dijete u klinici Podobnik. Sve najbolje sam čula od dvije prijateljice koje su tamo rodile i pre prezadovoljne su radom doktora, sestara, babica...bile su tijekom cijele trudnoče smirene....doktora možeš kontaktirati 0-24 upravo kraljevski tretman.
ma draga...najbitnije da je dostupan i kada nazoveš u 2 ujutro da zna o čem pričaš i tko si i koji je problem.

A ne da moliš i objašnjavaš po hitnoj o čem se radi.

Puno je to novaca, ja sam prosječna cura koja živi normalan život..i meni je to puno novaca ali ne žalim ni lipe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:12   #49
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga lijepo je da si se javila....

Ovako pitala sam i ja a tu je i jedna Forumašica Maria del Mar koja je u istoj situaciji kao i ti..Vodila je trudnoću kod drugog i sa 30 tjedana otišla tamo na pregled.
Obzirom da ja vodim trudnoću tamo od prvog dana cijena ti je 500 kuna i kontroliraš se svaka tri tjedna...

Znači ne moraš voditi od početka trudnoću kod njega da bi i rodila kod njega..možeš krenuti od 30 tjedna na preglede.

Maria del mar će ti se sigurno javiti na ovu temu i njoj su pokazali cijelo rodilište, otišla na na obilazak, vidjela stolce, sale, sobe, apartmane....

Ja sam jako zadovoljna, puno je to novaca...ali ne rađaš svaki dan.. rađaš par puta u životu i ako čovjek zaista može, u skladu sa mogućnostima treba si priuštiti manje stresan porod i vođenje trudnoće.
Ma tako sam ustvari i ja nekako planirala, biti do 30.tjedna kod svoje doktorice, pa onda preci kod podobnika do kraja...

ajd, vidjet cu sto ce mi reci kad odem na pregled (uzv), pa se javim...malo sam zbunjena glede te njihove organizacije, jer mi nije jasno kako stizu sve te trudnice poroditi u dosta malo prostora, ali bit cu pametnija uskoro...
uglavnom, javim se sa dojmovima....
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:41   #50
sad sam malo gledala kako im izgledaju rađaonice itd...oduševljena sam stolovima, sve stvarno izgleda super. uvijek sam puno polagala na to kakav će biti stol na kojem će me porađati (iako do trudnoće ima još puno, ali volim planirati unaprijed ) i ovo me oduševljava. stvarno, nadam se da ću imati tada dovoljnu plaću, ili ću dići kredit, ali idem u tu ili sličnu kliniku....oduševljena sam!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:47   #51
a ne znam, ja imam prvo pretraumatično iskustvo..

Pa daj mitologiju sestri, pa daj mitologiju babici, pa daj mitologiju doktoru na kraju se sve svede na to da dođeš ko gospođa platiš porod i dobiš račin na R1 obrascu koji još staviš u poreznu olakšicu i dobiš odbitak poreza i nikome nisi dužan.

Poliklinika nijedna (pa ni ova) ne garantira da će sve biti ok to ne može nitko ali barem imaš divan i ljudski pristup, objašnjenje i normalne i neživčane doktore
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 13:00   #52
@ moranam - evo i mene - bila am jako jako bolesna prošli tjedan kad ste ti i lara tipkale. tko me spasio - podobnik, naravno
evo c/p s jednog drugog topica što je bilo sa mnom:

"ja sam od srijede baš jako bolesna.u četvrak i petak na večer mi temperatura nije padala nakon lupoceta (10mg/kg smjiemo) nego rasala do 39,6 odn. 39,4, pa sam obje večeri završila kod podobnika, jer sam htjela znat da je prvenstveno s bebom sve ok i je

dr. je rekao ako mi temp. bude iznad 38 moram doć na ctg i c. doppler da vidi kako je beba

moram napomenuti da sam zvala i hitnu na sv. duhu (bebin tata ima svoje teorije ) i odgovor je obje večer bio: pa to vam nije temp. od trudnoće, doviđenja

uzeo me baš dr. podobnik obje večeri, ctg ok - iako, ako će zanimati vas koje sad imate trudove preksinoć sam imala 3 truda od 45-50 i čak dva od 75 - ja ih ni osjetila nisam, nego me dr.-ica podobnik (cijelo vrijeme na ctg-u sa mnom) pitala: jel šta osjećate - ja ništa nisam osjetila tada, ma ni mrvu ičega!
rekla sam to frendici, ona kaže da su nju ovi trudovi od 40 već toliko rasturali da je umirala.

ugl. dr je pregledao detaljno sve sve protoke - sve ok, plodna voda ok, a ja imam i virozu i bakt. inf. i da ima posljedica na bebu (ili mi prsne vodenjak od duže visoke temp.) beba bi morala van

ja sama dobila obje večeri injekcije analgina i voltarena, temperatura pala ko rukom odnešena na 35,3 noćeas i eto, danas sam čak i jela, i sinoć
smršavila sam tri kile od ponedjeljka do petka."



konkretno vezano za tvoje pitanje - ja sam do 30.-tog tjedna vodila trudnoću u jednoj renomiranoj zg polikliniciu i sve nekako odgađala prelazak u PR - koja sam budala bila. trebala sam odmah, čim sam plus vidjela otić kod podobnika! evo sad kad sasm imala ovu visoku temp. - podobnik mi lijepo poslije prvog "temperaturnog" pregleda zaokružio broj koji da nazovem 0-24h, u svezi bilo čega - to je neprocjenjivo

inače trudnoću vodim kod dr. zmijanac i predivna je toliko me smirila normalnim ljudskim, ali stručnim razgovorom na prvomm pregledu - prije sam mislila da ću ić na carski, ona mi je sve lijepo objasnila, ja sam sad tako smirena - znam da sam u dobrim rukama i da brinu i o najmanjme detalju i ful sam opuštena.

prošli tjedan isto, da je moja vioska temp. imala ikakvih reperkusija na bebicu, morali bi dovršavati trudnoću - ali podobnik mi je sve lijepo objasnio i da će i beba bit ok i ja, samo bi mene morali dobrano napunit lijekovima jer nije jednostavno proživjet carski s temp. 39,6.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:49   #53
@Maria, ufffff, zao mi je sto si bila tako bolesna, drago mi je da je ipak sve u redu s tobom i bebom, dobro dosla natrag :-)

u stvari me je vec sve ovo sto sam procitala o podobniku navelo da se odlucim, pa sam se narucila 22.1. za uzv i info razgovor o porodu, a mislim da cu se i prebaciti k njima. u stvari sam sigurna....

nisam neka cmizdravica, i ne zudim za nekom posebnom paznjom, ali lijepo je kad znas da se netko fakat brine, i da ti je dostupan od 0-24,
pa makar to morala i platiti....meni je ovo trece dijete i sad bi stvarno malo uzivala....kak vele na tv, jer ja to zasluzujem :-)

kad ti je termin?
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:52   #54
podobnik

@aaaaaaa, Maria sad sam tek skuzila da ces roditi 30.

sretno! i javi obavezno!
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:02   #55
ej ej! Mi smo u 34 tjednu i u ponedjeljak idemo na još jednu kontrolu...Tam planiram i rodit. Kod njih sam od početka i prezaaakooon je. Jesu novci, ali bome i usluga je na nivou tako da ne žalim ni kune. Ovaj...nego,a kak to kaj ste mogle vidjet rađaonu i sobe i to? Moraš zamolit ili to oni samoinicijativno?
pozdrafček...
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:54   #56
mi smo na kraju prvog pregleda pričali s dr. i porodu i ponudila nam je da idemo pogledat rađaonu, što smo mi s oduševljenjem prihvatili.

s nama je u obilazak rađaone išla još jedna trudnica, onako, kao vođena trua po muzeju, a vodile su nas gl. sestra rađaone, gl. primalja i još jedna med sestra, bile su jako jako ljubazne, sve su nam rekle (masu onoga što sam htjela pitati nisam morala, jer su one same odgovorile i prije nego bih ja pitala).

apartmane tj. sobe nismo vidjeli jer su svi bili zauzeti, ali pisale su cure na forumu - ne treba ti doslovno ništa osim četkice za zube, ni za tebe ni za bebu, sve dobiješ, sve čisto i prvoklasno.

ja recimo, u zadnje vrijeme kad god odem gore (a često sam išla) dr. taman bude s poroda, možda su im rađaone bile zauzete u doba kad si ti bila. mi smo imali sreće taj prvi pregled, taman su počistili poslije jednog poroda.

u svakom slučaju, vjeruj, sve je pod kontrolom i u super smo rukama
ja sam poslije to prvog pregleda i obilaska rađaone toliko opuštena i ful ful im vjerujem, a inače imam u glavi milijardu: šta ako
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:41   #57
Ej!Super.thanks! Znači ništ za bebu?? Bodići, pelene? Ništ ništ? Ja već mislila pol ormara pakirat sa sobom. Mada mi i nije nešt pretjerano bitno... Mislim tak sigurno da je sve novo i najsofisticiranije. Meni je od svega najdraža činjenica da najdraži može bit s nama i to me tak jako umiruje i veseli. Sad ovo kaj čujem LCD tv, frižider... S tim ili bez toga Jel će s tobom tvoj muž? Mi baš sutra idemo na kontrolu pa ćemo valjda nešto detaljnije o samom porodu. A jel si se ti predbilježila, naručila, rezervirala mjesto tam za porod, ili? Jesi potpisala kakav ugovor ili nešto slične vrste?
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:01   #58
e ovako, ne znam da li si upoznata, ali po novom cjeniku ti se za tatu dodatno plaća 550 kn po danu plus PDV - mi nećemo ići na tu varijantu, ionako tata može doći kad god želi.
pročitala sam sve na netu o tom rodilištu, koliko sam ja skužila, ne treba ti ništa ni za tebe ni za bebu, sve dobiješ (ja ima spakiran kufer za sebe, jer kako sam bila bolesna nisam znala ni kako ni gdje će to sve završiti, pa eto, stoji spakiran i dlaje )

meni ja jako drago da će bebica biti sa mnom cijelo vrijeme i ako neću spavati zbog nje - nije mi žao, ali bi mi išlo na živce da ne spavam jer plače nečije tuđa beba u istoj sobi i da još rasplače moju, ne, ne
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:05   #59
e da, ne možeš se predbilježiti - pa kako? ne možeš ti unaprijed znati kad će te uloviti trudovi.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 17:54   #60
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
e da, ne možeš se predbilježiti - pa kako? ne možeš ti unaprijed znati kad će te uloviti trudovi.
Ma kužim to, ali znaš bar otprilike. Da računaju na tebe(a i ti na njih). Mislim ono da se ne desi da dobiš trudove i porod krene, a ono u rodilištu nema mjesta. Mada, kad bolje razmislim, mislim da je to ipak nemoguće. Jeste, proučili smo cijene detaljno. Ipak uzimamo tatu sa sobom. Kud puklo da puklo.
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.