Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2004., 10:23   #1
Bohinjsko jezero

Odlucila sam s deckom u svibnju otici na vikend na Bohinjsko jezero. Sad bas gledam reklame agencija na netu, ali tamo oni normalno nahvale sve hotele i nemam pojma koji bih rezervirala. Moze li mi netko pomoci time da preporuci dobar (a ne preskup) hotel ili bar da popljuje los pa da ga mogu izbaciti iz konkurencije?
Storm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 21:20   #2

Lep pozdrav iz Slovenije!

polšiljam ti po mome izboru najbolje namestitve v Bohinju.



http://www.alpinum.net/slo_ok/html/hotel_bellevue.html
V hotelu bellevue je več puta spavala i Agatha Cristie
http://www.bohinj.si/kristal/si/cenik-si.htm
http://www.penzion-rozic.com/pension.html
http://www.plansar.com/si/

Ako ima još koje pitanje nema problema. Sorry na lošem hrvatskem jeziku.

Bok, Andrej
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 15:56   #3
Dali je netko bio u Garden Village Bled?
Mi bi išli krajem 11mj., ali čini mi se da je bolje vrijeme za smještaj u tom resortu po ljeti, zbog raznolikog i zanimljivog smještaja, kućice na stablu, apartmani-šatori, dali netko ima iskustva kako je tamo po zimi? Pretpostavljam da je smještaj moguć jedino u običnim apartmanima.
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 10:26   #4
Mi smo prosle godine bili na Bohinju za prvi maj, i spavali smo u malom pansionu - bilo je jako jeftino, a dobili smo krasan apartman za cetvero.

http://reservations.bookhostels.com/...telNumber=2578
__________________
Far away there in the sunshine are my highest aspirations
sweetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:06   #5
Quote:
sweetina kaže: Pogledaj post
Mi smo prosle godine bili na Bohinju za prvi maj, i spavali smo u malom pansionu - bilo je jako jeftino, a dobili smo krasan apartman za cetvero.

http://reservations.bookhostels.com/...telNumber=2578
I mi smo bili ove godine u hotel Jelovica u Bohinju imali smo se krasno.
bojanr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 18:49   #6
Bled i Bohinj

Idemo slijedeci vikend na tri dana na Bled i Bohinj.
Dobro bi nam dosla bilo kakva informacija o hotelima (jeftinijima), npr. koliko je tamo prosjecno spavanje, kakve su cijene opcenito, sto se nudi od sadrzaja (sportskih i inih...)...

Kojim je putem najlakse stici tamo od Zagreba?
Sto posebno preporucate za vidjeti - raditi - jesti....?

Dakle, svaka info je dobrodosla. Hvala.
Alica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 02:32   #7
autoputom do ljubljane i onda dalje imas dio puta autoput, i manji dio obicnom cestom

na bledu preporucam posjet slasticarni, obavezno naruci kremsnite i bledsku grmadu
inace, sve je puno penzionera. bas i nemas kaj za radit na bledu sad, malo se setat, svrljat i to je to, na bohinju nisam bio, a i kad budem na bledu, to je uvijek samo jedno popodne, i nije me nesto odusevio...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 07:04   #8
Na Bledu se popni na Grad. Nahrani labudove i patkice na jezeru.
Na Bohinju se možeš prošetati oko jezera (zanimacija od nekoliko sati), a svakako odi žičarom (gondolom) na skijalište Vogel - pogled od tamo je nenad?ebiv!
Nedaleko od Bohinja imaš neku spa sa bazenčićima, jacuzzijem i sl.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 10:01   #9
Ako si za malo duzu setnju, obavezno posjeti kanjon Vintgara, kraj Bleda. Setnja od par kilometara, a prekrasno je!

Sto se puta tice, dobro su ti rekli. Preko Bregane pa autoputom do Ljubljane. Od tamo autoputom za Kranj. Nakon zavrsetka autoputa jos malo po obicnoj cesti na kojoj je jako dobro obiljezeno skretanje za Bled. Od Bleda cestom za Bohinj - isto dobro obiljezeno i prakticki ne mozes fulati jer nema uopce skretanja nikakvih.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 10:18   #10
Nazovi TIC u Bledu ili Bohinjskoj Bistrici i pitaj za cijene. U privatnim pansionima će biti povoljnije nego u hotelima. I pazi, Bohinj nije ime mjesta nego područja, ne postoji selo Bohinj.

Blizu Bohinja je i slap Savica, može se doć pješke iz Ribčevog Laza. Na jezeru su ti sela Ukanc i Ribčev Laz, ostala bohinjska sela su par km od jezera.

Kremšnite ("kremne rezine") na Bledu su najpoznatije u hotelu Toplice, istina prostor izgleda tacky ali čak i ja koja baš ne volim kremšnite moram priznat da su super.

Slovenska turistička organizacija ima zadnjih par godina krasne brošure o izletima u raznim regijama, poguglaj malo, možda su i na internetu, pa pogledaj. Ako ne, u lokalnom TICu ćeš sigurno dobit sve informacije.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 13:18   #11
Re: Bled i Bohinj

Quote:
Alica kaže:
Idemo slijedeci vikend na tri dana na Bled i Bohinj.
Dobro bi nam dosla bilo kakva informacija o hotelima (jeftinijima), npr. koliko je tamo prosjecno spavanje, kakve su cijene opcenito, sto se nudi od sadrzaja (sportskih i inih...)...

Kojim je putem najlakse stici tamo od Zagreba?
Sto posebno preporucate za vidjeti - raditi - jesti....?

Dakle, svaka info je dobrodosla. Hvala.
Na Bledu izbjeći hotele! Najpametnije je otići do hotela Golf, tamo negdje parkirati i onda se odšetati iza hotela u naselje privatnih pansiona koji su jedan ljepši od drugoga, jeftiniji od hotela, a pružaju jednaku udobnost uz neusporedivo romantičniji ugođaj. Počnite s pansionom Mayer tik uz Golf jer ima odličan vlastiti restoran, ali tri-četiri druga bit će jednako dobri.

Na Bohinj napravite izlet i ručajte na kraju jezera u restoranu hotela Zlatorog. Tamo vam nema smisla uzimati smještaj. Bled je za to puno bolji.

Sportskih sadržaja ima jako puno -- najatraktivnije je (uz planinarenje) veslanje po jezeru i najam bicikla. Tenisa koliko hoćete (moja bi preporuka za tenis bila selo Ribno par kilometara od Bleda; teren uz hotel (a i sam hotel je jako OK i ima dobru kuhinju, ali je relativno skup i mjesto je previše izolirano).

Golf ne treba ni spominjati! Rafting je simpatičan, ali malo prepitom za moj ukus. Aerodrom Lesce nudi letenje jedrilicama i panoramske letove avionom. Na pola puta od Bleda do Radovljice je lijep konjički centar.

Preporuke glede gastronomije -- mjesta koja se ne smiju propustiti. Tu su dva koja se izdvajaju od istalih

Prvo, restoran 'Lecter' u Radovljici. Što god naručili, nećete pogriješiti, a gobova juha u kruhu je izuzetna. Ako niste u stanju pojesti puno, naručite male porcije! Fenomenalna tradicionalna slovenska kuhinja s malom primjesom moderne imaginacije.

Drugo, restoran 'Okarina' na samom Bledu, iza hotela Jelovica pa prema Starome Gradu. To je jako neobična fusion kuhinja s jakim dahom dalekog istoka, ali upravo izvrsno napravljena, a i atmosfera restorana je prvoklasna.

Treće, restoran 'As' u Ljubljani. Dobro, znam da nije Bled, ali možete stati za pauzu za ručak na odlasku i na povratku. Isplati se! To je jednostavno rečeno, najbolji restoran visoke klase između Atene i Beča. Ako niste bili, recite to konobaru i zamolite ga da vam pomogne složiti meni. Ako ste na večeri, pitajte je li vlasnik tamo, pa se s njim dogovorite. NEMOJTE birati iz jelovnika; to je greška.

Za slovenske pojmove, restoran je skup, ali slovenski restorani su inače prilično jeftini. Ovaj će vas koštati kao da ste otišli, recimo, u zagrebački Sorriso ili Rossini, a možda i manje. Ako volite vrhunsku kuhinju u stilu francuske nouvelle cuisine, morat ćete putovati stotinama kilometara da nađete nešto ekvivalentno. Kao u svim restoranima takvog stila, porcije su vrlo male i za pošten ručak vam treba bar 3-4 slijeda.

Međutim, ako ste isključivo ljubitelji tradicionalne kuhinje, zaboravite na 'As'.

Natrag na Bled. Za kremšnite i kavu, najbolje je mjesto 'Prešern' na samoj obali jezera, skoro podno Starog Grada. Kremšnita nemaju prije 12 sati! Navečer je to odličan restoran koji zaslužuje toplu preporuku.

Ako želite morsku kuhinju, odlična je Vila Rosa na putu od Bleda prema Kranjskoj Gori, negdje kod Mojstrane, na samoj cesti.

Od selskih gostionica, preporučio bih vam bilo koju od dvije u centru Begunja. U Begunju vam je i odlična tvornička trgovina Elana, sa sportskom odjećom i opremom. Cijene nisu posebno niske, ali roba je dobra i izbor je golem.

Inače su vam u Sloveniji cijene -- u pravilu -- otprilike 10-15 posto niže od naših, a neke stvari znaju biti i bitno jeftinije.

Mjesta u koja NEMOJTE zalaziti -- velika kavana na samoj obali na mjestu gdje cesta dolazi na jezero, kavana i slastičarna hotela Park, restoran na Starom Gradu, kavana hotela Villa Bled.

Ugodan provod!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 14:50   #12
Re: Re: Bled i Bohinj

Quote:
Emericzy kaže:

...

Ugodan provod!
Čovječe!
Ovo se zove iscrpna "uputa za uporabu"...pravi "Zagat's Guide"...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 15:24   #13
Re: Re: Re: Bled i Bohinj

Quote:
lappino kaže:
Čovječe!
Ovo se zove iscrpna "uputa za uporabu"...pravi "Zagat's Guide"...
Trudimo se!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 18:59   #14
Hvala svima na savjetima i idejama...
Posebno hvala Emericzy. To se zove detaljan plan i program. Sad nam ne treba vodič, samo printamo tvoj post.
Alica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 19:26   #15
emericzy,

tako si dobro opisao taj as restoran, da me ufatila želja da to što skorije i vidim.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:29   #16
Quote:
tilla kaže:
emericzy,

tako si dobro opisao taj as restoran, da me ufatila želja da to što skorije i vidim.
Gle, malo sam lutao po forumu po topicima koji opisuju restorane i vidio da u nas postoji neka vrsta popularne averzije prema pretencioznim high-class restoranima. Ako nekome pohvališ, recimo, Marcelino u Zagrebu ili Valsabbion u Puli, odmah kriknu da je to preseravanje i guljenje snobovskih mušterija astronomskim cijenama.

Tko god tako misli, neka ne ide u As. To je (ja mislim) prvi takav restoran u ovim (uvjetno rečeno) našim krajevima. (Ili je Kukuriku bio prvi?) Tu nema jela kakva se serviraju doma ili u tradicionalnim restoranima. Porcije su vrlo, vrlo male. Da se najedeš, moraš pojesti bar četiri jela. Logično je i najčešće se tako i radi, da piješ drugo vino sa svakim jelom. (Srećom, sva vina toče na čaše.)

Cijena je -- osobito za Sloveniju -- visoka. Međutium, ja se sjećam svih detalja svih šest ručkova i dvije večere koje sam tamo jeo.

Poanta je u okusu. U mašti. U maksimalno dobrim i svježim sastojcima. U upravo savršenoj pripremi.

Na primjer, rijetko kada sam jeo nešto tako fino kao što je prženi poriluk. To je prilog koji dobiješ uz neka jela. Zvuči jako banalno, ali nikada nisam vidio da to itko drugi radi. Riječ je o par kružića poriluka -- valjda ukupno dva centimetra -- narezana na jako tanke ringove i popržena da budu hrskavi. Ništa da se najedeš; čisti destilirani okus koji ti obogati ribu ili meso uz koje je serviran.

Ili deserti... Souffle od čokolade je naprosto bajka -- čvrst izvana, a kad probiješ koru, poteče gusta tekuća čokolada... joj!

Da bi zadovoljili zakon, oni imaju jelovnik, ali na njega treba zaboraviti i prepustiti se njima da preporuče, jer oni znaju što su tog dana friško i fino dobili na placu.

Teško ga je pronaći ako ne znaš gdje je -- Ljubljančani na ulici obično nemaju pojma kad ih pitaš. To ti je odmah do hotela Slon u najstrožem centru. Ulica koja kraj samog Slona ide nizbrdo prema Tromostovju. Silaziš od Slona niz ulicu i nakon 5-6 metara s desne strane ima ulaz kroz zgradu u dvorište. Mislim da na uličnom ulazu ima mala tabla na kojoj piše 'Bistro As' ili tako nešto. Uđeš u dvorište i u lijevom ćošku u dvorišnoj zgradi ima mali ulaz u podrum. Siđeš niz usko stubište i evo te u Asu.

Postoji i ulaz iz parka, sa suprotne strane, ali to mi je teže objasniti. na strani parka je taj dio koji bi se mogao nazvati bistro -- ugodan je, ali više za popiti piće i pojesti kakav snack nego za ozbiljno jelo. 'Ozbiljni' dio je unutra, na onoj strani u koju dođeš iz smjera Slona. Obavezno pričekati uz šank da vas šef sale ili konobar posjednu, jer je većina mjesta navečer obično rezervirana.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 18:58   #17
čak znam di je slon.
primljeno na znanje.

još samo reci, ipak je nešto jeftiniji od marcellina ili da se ne nadam previše?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 19:25   #18
Quote:
tilla kaže:
čak znam di je slon.
primljeno na znanje.

još samo reci, ipak je nešto jeftiniji od marcellina ili da se ne nadam previše?
Ne, sve u Sloveniji je jeftinije (uz rijetke iznimke). Kad uspoređuješ sa zagrebačkim cijenama, As je bliže nekakvoj srednje visokoj kategoriji nego najvišoj. Visoke, ali ne totalno bijesne cijene. Niže od Mercelina i niže od Valsabbiona. Znao sam se čak ugodno iznenaditi. Ali, naravno, ne može to biti baš ono, jeftino.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 19:30   #19
no, nit ne mislim da more biti bagatela
super, tnx na infu di što izist u deželi.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 14:55   #20
Onda, je l' bilo što od tog vikenda? Kakva su iskustva? Jesu li koristili savjeti?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.